Horoskopi Ditor e Merkure 2 Gusht 2023

 DASHI


Do tregoheni më të duruar gjatë kësaj dite dhe do dilni më të fituar. Nëse keni një lidhje asnjë planet nuk do mund ta rrezikoje jetën tuaj sentimentale sidomos nëse deri më tani i keni marrë të gjitha masat. Dashurohuni ashtu si do e ndieni pa menduar për të ardhmen. Ju beqarët ka mundësi të fiksoheni keq pas një kolegu zyre dhe nuk do ndaleni derisa ta bëni për vete atë. Në punë do jeni gjithë kohës nën presion për gjërat që duhet të bëni edhe pse jeni të aftë. Pasdite do ndiheni më të qetë dhe shumë më të kënaqur se më parë. Nga gabimet e shkuara keni nxjerrë mësime të vyera. Me financat do jeni tejet vigjilentë dhe do shpenzoni shumë me pak nga disa ditë më parë.

DEMI

Mundohuni që sot të ruani gjithë kohës ekuilibrin dhe të mos nxitoni për asgjë. Nëse keni një lidhje mos ëndërroni më shumë nga sa duhet sepse më pas rezultati do ju duket shumë më i trishtë. Mos kërkoni edhe që partneri t'ua plotësojë të gjitha dëshirat sepse do jetë e pamundur. Ju beqarët më në fund do mund të bëheni dy dhe jeta do ju marrë kuptimin e duhur. Në punë do iu jepen mundësi shumë më të mira për të treguar veten dhe vlerat që keni. Pranojeni propozimin që do iu bëhet. Sipas Horoskopi.vip  me financat do keni goxha tronditje dhe kjo do ua prishë disi humorin sidomos në orët e mesditës.

BINJAKËT

Gjatë kësaj dite çdo gjë do evoluojë dhe ju do ndiheni më mirë se asnjëherë tjetër. Ju të dashuruarit nuk ka rrezik të mërziteni aspak sepse partneri do ju bëjë propozime interesante për t'u argëtuar edhe më tepër me njëri-tjetrin. Ju beqarët pa u lodhur shumë do mund të filloni një lidhje shumë të bukur dhe afatgjatë. Në punë do bëni mirë të tregoheni paksa më të matur kur t’iu duhet të merrni vendime të mëdha. Shmangni edhe debatet me kolegët sepse ato mund t’iu turbullojnë. Financat herë pas here do kenë edhe ndonjë tronditje të vogël, por në tërësi gjendja nuk do jetë shumë problematike.

GAFORRJA

Sot do jeni me humor shumë të mirë, por për t’ia dalë në çdo fushë do ju duhet të keni më tepër besim tek vetja. Ju të dashuruarit do jeni tej mase tërheqës dhe ka mundësi që te bëni për vete edhe persona që do ju rrethojnë në punë apo në plazh. Kujdes me çdo veprim nëse vërtet e dashuroni atë që keni në krah sepse mund të shkatërroni gjithçka. Ju beqarët nuk do ndiheni ende gati për të hedhur hapa. Në punë do jeni shumë të ngarkuar me punë dhe në disa momente do ju duket sikur nuk do merrni dot frymë. Në fakt vërtet do lodheni, por përfitimet do jenë të mëdha. Nëse me financat tregoheni gjithë kohës të kujdesshëm gjendja do vazhdojë të mbetet e mirë.

LUANI

Mundohuni që gjatë kësaj dire mos i bëni gjërat sa për të qenë nëse nuk i ndieni. Më vonë do pendoheni dhe do i vuani pasojat. Për sa i përket jetës sentimentale të ju çifteve asgjë e rëndësishme nuk ka për të ndodhur. Bëni thjesht atë që do ndieni dhe merrini gjërat shtruar. Ju beqarët nuk do ndiheni ende të sigurt për të hedhur hapa, kështu që me disa persona do pranoni thjesht të shoqërohen si shokë. Në punë marrëdhënia me kolegët do jetë goxha e tensionuar dhe nuk do ndiheni të qetë për të përfunduar detyrat që iu janë dhënë. Buxheti do përmirësohet mjaft falë një trashëgimie të madhe nga gjyshërit tuaj.

VIRGJËRESHA

Gjatë kësaj dite shpesh nuk do e keni mendjen dhe do jeni si në ajër. Ju të dashuruarit do jeni shumë të shqetësuar për jetën profesionale dhe kjo do bëjë që të mos i kushtoni aq shumë rëndësi jetës sentimentale. Herë pas here mes jush mund të lindin edhe mosmarrëveshje. Ju beqarët duhet të tregoheni më të duruar sepse nuk do mund ta gjeni dot sot atë që keni ëndërruar gjithë këto kohë. Në punë do jeni më të organizuar se më parë, megjithatë gjërat nuk do jenë aq të lehta. Shpesh do ju duhet të luftoni fort për t’ia dalë. Financat do kërkojnë shumë më tepër përkujdes.

PESHORJA

Plutoni do vazhdojë t’ua bëjë jetën të vështirë gjatë kësaj dite. Do ju dalin herë pas here vështirësi dhe do përhumbeni. Nëse jeni në një lidhje, jeta juaj ka për të qenë rutinë. Sado që të mundoheni të bëni ndryshime nuk do ja dilni dot mbanë. Ju beqarët do jeni mjaftueshëm socialë dhe do keni plot njohje të reja. Shumë gjëra për ju do ndryshojnë njëherë e mirë. Në punë nuk do jeni në kushtet më të favorshme dhe pengesat do jene gjithashtu të njëpasnjëshme. Kërkoni ndihmë nga kolegët e vjetër sepse vetëm ata mund t’iu ndihmojnë. Sipas Horoskopi.vip  në planin financiar gjendja do jetë goxha e mirë. Do ndiheni shumë më të qetë dhe madje mund të hiqni edhe disa para mënjanë.

AKREPI

Yjet do përkujdesen mjaft për ju gjatë kësaj dite dhe do ju ndriçojnë mendimet. Nëse keni një lidhje jeta juaj sentimentale do jetë e mrekullueshme. Në shumë momente do përjetoni lumturi si asnjëherë më parë. Ju beqarët do keni ide shumë të mira sesi të arrini ta bëni për vete atë që pëlqeni. Deri në fund të ditës do ja arrini qëllimit final. Në punë komunikimi dhe thjeshtësia do ju çojnë më lart. Shefat do ju shohin me kujdes dhe mundet t’iu bëjnë disa propozime tejet interesante. Në planin financiar duhet të veproni gjithmonë me maturi dhe logjikë sepse në të kundërt situata do ju dalë jashtë kontrollit.

SHIGJETARI

Jupiteri do ju ndihmojë të realizoni ëndrrat tuaja gjatë kësaj dite dhe të përmbushni ambiciet. Ju të dashuruarit do dini si ta mbani zgjuar zjarrin e pasionit dhe në çdo moment gjërat mes jush dhe atij që keni në krah kanë për të ecur për mrekulli. Ju beqarët nuk do mundoheni shumë për ta gjetur personin që keni ëndërruar. Duke filluar nga orët e pasdites gjërat do ndryshojnë goxha. Në punë do jeni më të vendosur për të përmbushur objektivat dhe nuk do lodheni së tentuari. Në planin financiar do mbizotërojë gjatë gjithë kohës ekuilibri kështu që nuk do keni vështirësi për t'i kryer shpenzimet e menduara.

BRICJAPI

Sot falë karakterit tuaj të vështirë keni për të pasur probleme shumë të mëdha. Shpesh do ju duket sikur kurrë nuk ka për të lindur më dielli. Ju të dashuruarit do jeni shumë provokues e acarues dhe kjo do krijojë shpesh mosmarrëveshje me partnerin. Po nuk ndryshuat sjellje keni për të pasur probleme akoma më të mëdha. Ju beqarët do gjendeni përballë dilemave të vështira dhe nuk do mundni dot të bëni një zgjedhje. Në punë do ju mungojë shumë durimi dhe nuk do prisni t’i përfundoni si duhet gjërat. Po vazhduat kështu do keni vetëm probleme. Në planin financiar duhet të reflektoni disa herë para se të veproni pasi në të kundërt mund të përballeni me probleme serioze.

UJORI

Urani do ua thjeshtësojë gjërat gjatë kësaj dite dhe do e ulë tensionin që ka mbizotëruar së fundmi. Për ju të dashuruarit nuk do jetë aspak e vështirë për të ruajtur një klimë të qetë. Do bashkëpunoni fort me njëri-tjetrin dhe nga gjithashtu do toleroni herë pas here. Ju beqarët jo vetëm që do arrini ta bëni për vete një person, por shumë shpejt mund të vendosin edhe një unazë në gisht. Në punë do vlerësoheni mjaft për iniciativat, durimin dhe organizimin. Nëse vazhdoni kështu është e sigurt që do dilni të fituar përherë. Nëse bëni gabime me financat gjendja do përkeqësohet tej mase.

PESHQIT

Yjet do iu shtojnë dëshirën për të ndryshuar gjërat gjatë kësaj dite. Nëse keni një lidhje klima në jetën sentimentale do ngrohet akoma edhe më shumë. Partneri do ju përgatisë disa surpriza që do iu lënë me gojë hapur. Ju beqarët do udhëhiqeni nga arsyeja dhe më në fund do ecni në rrugën e duhur. Për ju shumë gjëra do ndryshojnë pozitivisht. Në punë do ndërmerrni plot iniciativa të reja dhe do e tregoni veten. Mos u shqetësoni për asgjë sepse me dëshirë të mirë gjithçka do ecë si duhet. Financat do jenë të paqëndrueshme kështu që tani për tani shmangni çdo lloj investimi. 

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post