Horoskopi i DASHURISË për muajin KORRIK 2024, për të gjitha shenjat

Me cilat shenja do të jeni më afër (dhe cilat jo) në korrik 2024

Në muajin korrik, afinitetet mes shenjave të zodiakut marrin një bukuri të veçantë, të ndikuar nga energjitë e verës që nxisin spontanitetin, gëzimin dhe pasionin.

Kjo periudhë e vitit sjell me vete një atmosferë ngrohtësie dhe gjallërie që ndikon në dinamikën ndërpersonale midis shenjave të ndryshme. Pavarësisht nga kombinimet specifike, korriku ju fton të eksploroni afinitetet natyrore midis shenjave të zodiakut, duke ofruar mundësi unike për rritje personale dhe marrëdhëniesh. Është një kohë për të festuar dallimet dhe për të festuar ngjashmëritë, duke krijuar lidhje që mund të lulëzojnë në diellin e verës dhe më gjerë. Le të zbulojmë së bashku me cilat shenja do të ngjajmë pak a shumë këtë muaj!

DASHI

Dashi, me energjinë e tij dinamike, do të ndihet shumë i ngjashëm me Binjakët dhe kuriozitetin e tyre të pandërprerë. Së bashku, ata do të shtyhen të nisin aventura dashurie ose udhëtime, duke gjetur stimulim të ndërsjellë në dëshirën për ndryshim.

Edhe me Luanin , Dashi do të ndajë një komunikim pasionant dhe të drejtpërdrejtë, të përforcuar nga Mërkuri dhe Venusi në këtë shenjë, duke favorizuar një lidhje intime dhe mbështjellëse.

Kush do të përfaqësojë një sfidë për Dashin në vend të kësaj? Gaforrja, me qasjen e tij emocionale dhe të ndjeshme potencialisht shumë të largët nga natyra më e drejtpërdrejtë dhe e zjarrtë e Dashit. Rreziku i fërkimit të mundshëm dhe mungesës së komunikimit.

DEMI

Demi do të gjejë një bashkëfajësi të natyrshme me Virgjëreshën , veçanërisht me hyrjen e Mërkurit në këtë shenjë më 25 korrik, gjë që do të favorizojë komunikimin e saktë dhe të organizuar. Së bashku ata do të trajtojnë sfidat me një qasje të detajuar dhe praktike, duke gjetur besim në aftësinë e tyre për të trajtuar çështjet me pragmatizëm.

Me Bricjapin, Demi do të ndajë një ndjenjë përgjegjësie e cila do të theksohet nga Hëna e Plotë në datën 21. Të dy do të ndihen të shtyrë drejt arritjes së qëllimeve ambicioze.

Lidhja me Luanin mund të jetë më e ndërlikuar , pasi impulsiteti i Luanit mund të jetë në kontrast me natyrën më të qëndrueshme dhe të qetë të Demit.

BINJAKËT

Binjakët do të gjejnë një harmoni të përsosur me Dashin dhe do të humbasin së bashku në aventura të këndshme dhe emocionuese, jo domosdoshmërisht të natyrës sentimentale. Mërkuri në Luan do ta bëjë më të gjallë dhe krijues komunikimin me vendasit e kësaj shenje, duke krijuar terren pjellor për të shprehur idetë e tyre me pasion dhe besim. Me Luanin çdo histori dashurie merr një shije më intensive.

Peshqit , nga ana tjetër, mund të përfaqësojnë një sfidë për Binjakët, pasi natyra e tyre racionale nuk do të gjejë gjithmonë një lidhje të menjëhershme me qasjen ëndërrimtare dhe intuitive të Peshqve, duke çuar në keqkuptime dhe dallime të mundshme në perspektivë.

GAFORRJA

Gaforrja do të ndihet si në shtëpinë e saj me Demin , duke gjetur stabilitet dhe rehati në natyrën e qetë dhe të besueshme të kësaj shenje, veçanërisht gjatë Hënës së Re më 5 korrik, e cila do të theksojë nevojën për emocione të qeta dhe paqësore. Me Peshqit, Gaforrja do të ndajë një lidhje të veçantë të thellë emocionale dhe shpirtërore , duke gjetur rehati në mbështetjen e ndërsjellë dhe mirëkuptimin intuitiv.

Marrëdhënia me Peshoren mund të vërë në provë durimin e Gaforres. Qasja racionale dhe e ekuilibruar e Peshores bie në konflikt me emocionalitetin dhe nevojën e Gaforres për siguri, duke çuar në tensione të mundshme dhe mungesë komunikimi.

LUANI

Në muajin korrik, Luani do ta gjejë veten edhe më bashkëpunëtor me Dashin , veçanërisht falë kalimeve të Mërkurit dhe Venusit në Luan. Jo vetëm që komunikimi i tyre do të jetë i shkëlqyer, por ata do të mbështesin dhe fuqizojnë njëri-tjetrin, duke ushqyer vetëvlerësimin e njëri-tjetrit.

Edhe me Shigjetarin, Luani do të përjetojë ditë të gëzuara dhe emocionuese. Shigjetari do t'i japë atij frymëzim për të filluar përvoja të reja krijuese profesionale. Shenja me të cilën Luani nuk do të gjejë harmoni do të jetë Demi , i cili me qasjen e tij më të qetë dhe më të duruar do të bjerë në konflikt me energjinë e zjarrtë dhe dinamike të Luanit. Këto dy personalitete të forta nuk do të arrijnë një marrëveshje.

VIRGJËRESHA

Afiniteti me Demin do të ndihet me theks të veçantë në muajin korrik. Virgjëresha dhe Demi do i organizojnë ditët e tyre me efikasitet dhe shpirt praktik, duke mos i lënë asgjë rastësisë. Mërkuri në Virgjëreshë nga 25 korriku do ta bëjë marrëdhënien e tyre edhe më të ngushtë dhe më bashkëfajtore. Edhe me Bricjapin , Virgjëresha do të zbulojë se kanë shumë pika të përbashkëta dhe hëna e plotë do të theksojë një harmoni që duket e lindur.

Shenja që do të tërbojë Virgjëreshën e saktë dhe metodike do të jetë Shigjetari . Në korrik, në fakt, dallimet e tyre do të bëhen më të forta dhe do të shfaqet dallimi në vlera dhe prioritete që i dallojnë.

PESHORJA

Gjithashtu në muajin korrik, Peshorja do të gjejë harmoni të përsosur me Binjakët , me të cilët do të ndajnë një mënyrë komunikimi të gjallë dhe gazmore. Ata do të marrin pjesë së bashku në ngjarje sociale dhe do të ndajnë miqësitë e tyre, duke demonstruar besim të madh ndaj njëri-tjetrit. Me Ujorin , Peshorja do të ndajë një qasje inovative dhe progresive ndaj jetës, duke gjetur mbështetje në kërkimin e zgjidhjeve kreative dhe origjinale.

Gaforrja , nga ana tjetër, do të prishë ekuilibrin e Peshores me kërkesat e saj të vazhdueshme për të marrë përqafime dhe vëmendje. Shenja e Peshores do të ketë nevojë për lehtësi për të shprehur anën e saj më të dashur dhe më të butë.

AKREPI

Akrepi do të rizbulojë bashkëfajësinë e tij natyrore me Peshqit , duke ndarë një lidhje të thellë emocionale dhe shpirtërore, e cila i ka bashkuar gjithmonë në një lidhje intensive dhe misterioze. Me Gaforren Akrepi do të gjejë rehati të madhe dhe do të mbështesin njëri-tjetrin, sepse ata janë në gjendje të kuptojnë emocionet më të thella të njëri-tjetrit.

Shenja që më shumë se të tjerët do të jetë në gjendje të lëshojë zemërimin e Akrepit mund të jetë Ujori, i cili me mënyrën e tij të pavarur dhe të shkëputur të veprimit do të bjerë në konflikt me intensitetin dhe pasionin e Akrepit. Për sa kohë që Marsi është tek Demi do të ishte më mirë që këto dy shenja të shmangnin njëra-tjetrën.

SHIGJETARI

Korriku do ta bëjë Shigjetarin të rizbulojë një afinitet të madh me Luanin . Të dy do të përpiqen të shikojnë anën e mirë të çdo rrethane dhe do të ndajnë projekte të rëndësishme (madje edhe të natyrës sentimentale).

Një tjetër shenjë me të cilën Shigjetari do të ndihet i qetë do të jetë Ujori sepse do të respektojë privatësinë e tij dhe, në të njëjtën kohë, do t'i ofrojë atij aventura interesante dhe kurioze për t'i përjetuar së bashku.

Shenja me të cilën megjithatë nuk do të ketë mundësi pushimi do të jetë Virgjëresha , një sfidë e vërtetë për Shigjetarin. Fuqia e saj do ta shqetësojë atë dhe asnjëri prej tyre nuk do të pranojë me dëshirë çdo ndryshim në opinion dhe stil jetese.

BRICJAPI

Bricjapi do të gjejë një aleat të vlefshëm në shenjën e Demit , me të cilin ka ndarë gjithmonë një vendosmëri konkrete dhe një ndjenjë përgjegjësie që nuk është e zakonshme për shenjat e tjera. Hëna e Plotë e 21 korrikut do t'i bëjë ata të ndihen edhe më afër.

Edhe me Peshqit në korrik do të ketë një mirëkuptim të mirë sepse, falë Saturnit, Peshqit do të mund të mbajnë premtimet e tyre dhe do të sillen në një mënyrë më të pjekur.

Ata që e bëjnë Bricjapin nervoz do të jenë Shenja e Gaforres : prioritetet e tyre të ndryshme dhe mënyrat e përballjes me sfidat çojnë në tensione dhe keqkuptime të mundshme në menaxhimin e emocioneve dhe përgjegjësive shtëpiake.

UJORI

Në muajin korrik, Ujori do të konfirmojë harmoninë e përsosur me Binjakët , një shenjë me të cilën ndan një qasje kurioze ndaj jetës. Të dy së ​​bashku nuk e njohin mërzinë, e kuptojnë dhe e respektojnë njëri-tjetrin edhe në momente krize individuale. Shigjetari do të jetë në gjendje të nxjerrë në pah anën më pasionante dhe aventureske të Ujorit dhe do ta bëjë të lumtur duke dëgjuar dhe vënë në praktikë këshillat e tij të shumta.

Sfida e vërtetë e muajit do të përfaqësohet nga shenja e Luanit , i cili me egocentrizmin e tij do të përpiqet të lërë në hije Ujorin. Me ndihmën e Jupiterit problemet do të zgjidhen lehtësisht, por është më mirë që këto dy shenja të mbeten të ndara.

PESHQIT

Një nga shenjat më të afërta me Peshqit do të jetë padyshim Akrepi . Nuk do të kenë nevojë për fjalë, por mjafton një vështrim për të kuptuar njëri-tjetrin dhe për të arritur nivele shumë të larta intimiteti. Ëmbëlsia e Peshqve do ta zbusë Akrepin e shkretë edhe në momentet më të errëta. Gaforrja do të ndajë gjithashtu emocione të thella dhe intensive me Peshqit, shpesh në një mënyrë shumë romantike.

Në vend të kësaj, Binjakët do të shqetësojnë gjendjen shpirtërore të Peshqve, veçanërisht kur ata priren të zbehin një entuziazëm imagjinativ dhe jorealist me cinizëm. Problemet kryesore megjithatë duket se janë të karakterit komunikues, siç ndodh shpesh mes këtyre dy shenjave./Horoskopi.vip

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post