Horoskopi DITOR, për nesër e PREMTE 12 Korrik 2024

DASHI 

Mundohuni të jeni sa më të logjikshëm sot sepse po gabuat do përballeni me pasoja të vështira. Në jetën në çift do të mbizotërojë rutina dhe mërzia. Klima e paqëndrueshme dhe mos kuptimi me njëri-tjetrin mund t’iu pushtojë papritur. Nëse jeni beqarë, do keni një bukuri të pamohueshme që shkëlqen më shumë se kurrë. Përdoreni këtë energji magnetike për të tërhequr dashurinë në jetën tuaj. Mund të zbuloni se shpirti juaj binjak është më afër se sa mendoni. Një takim i rastësishëm mund të kthehet në diçka më kuptimplote. Në punë nuk do e keni të vështirë të pranoni opinionet e kolegëve ama në fund do jeni ju vetë që do bëni zgjedhjet përfundimtare. Për financat do kujdeseni më tepër dhe gjithë sakrificat që po bëni shumë shpejt do ju shpërblehen.

DEMI 

Marsi do ju bëjë të jeni më të frenuar dhe më të kujdesshëm gjatë kësaj dite. Gjithë kohës do kujdeseni për të vendosur çdo gjë në rregull. Nëse keni një lidhje Do të përjetoni një ditë plot emocione për ta ndarë me partnerin. Falë ndikimit pozitiv të Venusit, do të mbërrijë një lehtësi e këndshme përsa i përket jetës dashurore, duke dhuruar momente të karakterizuara nga buzëqeshje dhe intimitet. Për beqarët do të jetë koha për të guxuar dhe për të thyer monotoninë e një përditshmërie të mbizotëruar tepër nga racionali-teti. Një moment vendimtar, plot energji, do të dalë përpara jush, duke ndihmuar për t'i dhënë jetë të gjitha dëshirave tuaja më të fshehura.  Sipas Horoskopit vip në punë do bëni mirë të pranoni të ndryshoni pozicion pasi do jeni më të qetë, më pak të ngarkuar dhe nuk do keni përballje të shpeshta me kolegë që nuk i duroni dot. Në planin financiar po nuk bëtë kujdes mund të keni probleme goxha serioze.

BINJAKËT 

Sot do i mendoni gjërat më seriozisht dhe nuk do kërkoni asgjë të pamundur. Sipas horoskopit të ditës 12 korrik, disa çifte do të përshkohen nga një kuriozitet i madh reciprok, i cili nuk duhet të mbetet pa u shprehur. Bashkëfajësia dhe besimi janë shtylla themelore të çdo marrëdhënieje të shëndetshme dhe forcohen përmes dialogut të hapur dhe të vazhdueshëm. Dhe ky qëndrim do t'ju bëjë të kaloni një ditë perfekte së bashku me ata që doni. Për beqarët ndikimi i Hënës do e bëjë shpirtin të shoqërueshëm dhe të hapur dhe kjo do të favorizojë shfaqjen e emocioneve të reja në zemër. Premton të jetë një periudhë e ndritshme, duke ju ofruar mundësinë për të përjetuar takime intriguese. Thjesht jini të hapur ndaj përvojave të reja. Në punë do arrini më lart sesa keni menduar dhe kjo falë për kujdesit, maturisë dhe durimin. Buxhetin do e mbani gjithë kohës nën kontroll me mënyrën e menaxhimit dhe me vendosmërinë që do keni.

GAFORRJA 

Sot do i lini mënjanë të gjitha hatër-mbetjet dhe problemet dhe do mundoheni të krijoni një ambient më të qetë. Për ju të dashuruarit Dita premton shumë rastësi me fat. Disa çifte do jenë të zhytur në një kuriozitet të thellë reciprok, i cili meriton gjithmonë të shprehet lirshëm. Bashkëfajësia dhe besimi përfaqësojnë shtyllat themelore të një marrëdhënieje të shëndetshme dhe do të forcohen nga vendosja e një dialogu të hapur dhe të vazhdueshëm. Kjo qasje do t'ju bëjë të kaloni një ditë të përsosur së bashku! Për beqarët, ndikimi hënor do ta bëjë shpirtin tuaj të shoqërueshëm, duke nxitur shfaqjen e emocioneve të reja. Ju pret një periudhë e ndritshme që do t'ju ofrojë mundësinë për të përjetuar takime stimuluese, për aq kohë sa jeni të gatshëm të përqafoni përvoja të reja. Në punë do jeni të frymëzuar dhe të gjitha përpjekjet që keni bërë kohët e fundit do japin rezultatet e shumëpritura. Buxheti nuk ka për të qenë i mirë pasi do kryeni shpenzime të pakontrolluara e me pasoja të rënda për të ardhmen.

LUANI 

Sot do keni dëshirë t'ia mbathni nga rutina dhe t'i bëni gjërat ashtu si dëshironi. Për ju që jeni në një lidhje dita do jetë mjaft e lëvizur. Mund të mendoni edhe të largoheni pak kohë nga qyteti ku jeni për të përjetuar një eksperiencë të re. Për ju beqarët nuk do ketë ngjarje të rëndësishme ama dita nuk do jetë e mërzitshme. Do kaloni kohë me miqtë dhe do qeshni. Në punë Hëna do ju bëjë të merrni disa vendime radikale. Mos veproni me impulsivitet, por bisedoni më parë me disa miq të së njëjtës fushë. Këshillat e tyre kanë për të qenë vërtet të vlefshme. Rrethanat nuk do jenë të favorshme për ndryshime në planin financiar dhe ende nuk do arrini dot të bëni shpenzime.

VIRGJËRESHA 

Në tërësi dita do jetë pozitive sot dhe pa probleme serioze. Do keni besim tek vetja dhe nuk keni për të pasur debate me të tjerët. Horoskopi për ditën e premte 12 korrik parashikon se disa çifte do të mund të gjejnë një mënyrë për të mbushur boshllëqet e krijuara nga situatat e mëparshme. Partnerin do ta befasoni me një sërë darkash romantike dhe speciale. Jeni të aftë të bëni gjeste befasuese kur keni një qëllim të qartë dhe kjo vendosmëri është ajo që partneri juaj pëlqen tek ju. Për beqarët, dëshira e zjarrtë për të bërë pushtime, për të dashur dhe për t'u rrëmbyer nga pasionet që ju ndezin zemrën mund të digjet brenda jush. Dhe sigurisht që ju do të jeni në gjendje ta bëni këtë, pasi yjet do të jenë në anën tuaj, të gatshëm për t'ju ndihmuar të realizoni dëshirat.  Në punë shumë kolegë do ju shtyjnë drejt rrugës së gabuar, por një zë i brendshëm do ju nxitë të bëni kujdes. Financat do përmirësohen në mënyrë të paimagjinueshme falë një shpërblimi të majmë që do merrni.

PESHORJA 

Një e premte shumë pozitive, nën kujdesin e favorshëm të Hënës, e cila po hyn në shenjën tuaj. Periudha e analizuar do të fillojë me energji për shumë prej jush, me Hënën sigurisht shumë të favorshme. Në dashuri, kombinimi Hënë-Venus do të sjellë romancë dhe butësi në jetën tuaj sentimentale. Shijoni maksimalisht momentet speciale të ditës me ata që doni. Kjo periudhë që po vjen do të jetë shumë me fat për jetën tuaj. Sipas Horoskopit vip, ju beqarët do jeni sharmante dhe gati për të filluar një lidhje. Bëjini sytë katër kudo që do shkoni sepse personi i duhur do jetë rreth jush. Në punë do keni ide shumë të mira dhe do mund t'i arrini të gjitha objektivat që i kishit vënë vetes. Financat do jenë më të mira. Nëse keni planifikuar të blini një objekt me vlerë dhe mjaft të nevojshëm, më në fund do e realizoni.

AKREPI 

E premtja në një aspekt të shkëlqyer në shumë fronte. Ju vendas, "të fortë" nga natyra, do të gjeni situata të veçanta që, edhe pse me kriticitet të mundshëm, do t’i përfundoni me sukses. Pra, një periudhë e jashtëzakonshme, pothuajse si të shijoni akulloren tuaj të preferuar. Horoskopi i ditës 12 korrik, parashikon që do të gjeni pothuajse të gjitha përgjigjet për pyetjet tuaja, falë Hënës, që është gati të hyjë në shenjën tuaj. Marrëdhëniet dashurore ndërkohë do të marrin një shtytje të konsiderueshme dhe harmonia e çiftit do të jetë e dukshme. Një mbrëmje romantike do të forcojë bashkëpunimin me partnerin, duke dhuruar momente pasionante. Edhe në familje, atmosfera do të jetë e shkëlqyer, me partnerin dhe fëmijët në plan të parë. Në punë, orientimi që ka marrë çdo gjë do ju shqetësojë pak. Bëni çdo gjë për ta rregulluar dhe nëse nuk mundeni të vetëm, kërkoni mbështetje nga të gjitha ata që ju besoni. Ekuilibri financiar do varet direkt nga ju. Tregohuni vigjilentë sepse gabimi më i vogël mund t’iu kushtojë.

SHIGJETARI 

Gjatë kësaj dite do jeni në prag të trazirave dhe duhet të bëheni gati për t'i përballuar. Nëse jeni në një lidhje nuk do ndiheni shumë mirë dhe në disa momente nuk do e duroni dot partnerin pranë. Me vështirësi do e ruani edhe vetëkontrollin, prandaj momentet e tensionit do jenë ato që do mbizotërojnë. Ju beqarët do bëni mirë të verifikoni çdo gjë para se të hidhni hapa, përndryshe do gaboni dhe do lëndoheni për gjithë jetën. Në punë mund të përballeni edhe me disa konflikte me ata kolegë që gjithmonë kanë dashur t'ua prishin planet. Sektori i financave nuk do jetë katastrofik, por ende në një gjendje jo të kënaqshme.

BRICJAPI 

Herë pas here dita e sotme do jetë e tendosur dhe mund të mos ndiheni shumë mirë. Bëni kujdes me çdo gjë. Ju të dashuruarit, edhe pse do jeni paksa acarues nuk do keni probleme serioze. Partneri do ketë durimin t’iu dëgjojë dhe nuk do ju thotë asgjë. Ju beqarët do dini sesi të joshni dhe si të afroheni akoma më shumë me atë që pëlqeni. As nuk e kishit menduar se gjërat do ju ecnin kaq mirë. Në punë do i merrni në dorë frenat dhe do dini kur të ecni e kur të ndaloni. Organizimi do jetë pika juaj më e fortë. Sektori i financave do jetë i kënaqshëm, por ende jo në stadin ku ju mund të shpenzoni pa ju dridhur dora aspak.

UJORI 

Po bëtë lëshime në çdo fushë keni për ta parë që gjërat do iu ecin shumë më mirë. Mbështetuni tek vetja dhe tek ata që iu besoni nëse doni të hidhni ndonjë hap të madh. Ju të dashuruarit do jeni pak kokëfortë, por pasi ta shihni se partneri nuk do ju tolerojë asgjë, do ndryshoni. Për ju beqarët dita do fillojë si zakonisht dhe pasdite do ndodhë një takim shumë i bukur. Nuk e kishit menduar ndonjëherë se jeta juaj mund të ndryshonte në mënyrë kaq të papritur dhe kaq shumë. Në punë, një formim i marrë kohët e fundit do ju ndihmojë të arrini edhe më lart. Problemet financiare do pakësohen disi, por ende situata nuk do jetë ashtu si e kishit menduar.

PESHQIT 

Horoskopi i ditës, për të premten 12 korrik, parashikon një periudhë të mirë të karakterizuar nga aktivitete normale, të qëndrueshme dhe të qeta për shumë prej jush. Në dashuri, Hëna në aspekt të pjesshëm të favorshëm ndaj shenjës suaj do t'ju bëjë më tërheqës se zakonisht. Do të jeni të rrethuar nga njerëz të gatshëm për t'ju mbushur me komplimente, edhe pse disa mund të tregojnë pak zili. Miqtë dhe të afërmit e ngushtë do të jenë të dëshiruar të kalojnë kohë me ju. Ju beqarët do e kuptoni se keni gabuar që nuk keni pranuar një ftesë dhe mund të bëni të pamundurën për ta rijoshur atë. Në punë yjet këshillojnë të tregoheni më të hapur dhe të pranoni edhe ndonjë propozim për ta provuar veten në një tjetër fushë. Me menaxhimin e financave tregohuni më striktë që mos të bini në humnerë.

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post