Horoskopi i seksit: Si do të jetë muaji QERSHOR nën çarçafë, Ai-Ajo

Venusi te Gaforrja favorizon dashuritë afatgjata, por Marsi do të ndezë pasione kalimtare dhe shumë të nxehta. Horoskopi vip na zbulon se qershori do të jetë një muaj shumë interesant në planin erotik dhe sentimental. Afërdita , tek Binjakët deri në datën 17, do të kalojë në Gaforre dhe do t'i shndërrojë flirtet në marrëdhënie më të pjekura, romantike dhe më të gjata. Marsi , megjithatë, do ta fillojë muajin tek Dashi. Më pas do të kalojë tek Demi, dhe do të flasë jo vetëm për konkretitet më të madh, por edhe për mishërim dhe pasionin për të jetuar nën çarçafë. Lilith ( Hëna e zezë) do të jetë në Virgjëreshë për të gjithë muajin (tek Peshorja do të hyjë vetëm në datën 29) dhe Plutoni në Ujor. Shenjë për shenjë , le të zbulojmë se çfarë kanë rezervuar yjet për burrat dhe gratë e Zodiakut.

DASHI

Burrat. - Përfitoni nga Marsi në Shenjën tuaj në javën e parë të muajit për t'i dhënë dorën e lirë dëshirave tuaja më të ndrydhura. Lajmet nuk do mungojnë, por kur Venusi të hyjë në Gaforre mund ta gjeni veten të detyruar të plotësoni nevojat e partnerit tuaj dhe ato do të jenë shumë të ndryshme nga tuajat. Mjedisi i shtëpisë mund të të shuaje epshin.

Gratë. – Do ta nisni muajin me dëshirën e fortë për të kaluar netë të nxehta me partnerin apo me një të dashur të ri me të cilin lindi menjëherë një tërheqje magjike. Afërdita tek Binjakët do ju bëjë shumë djallëzor dhe provokues, por kur të hyjë tek Gaforrja situata do të ndryshojë dhe mund të gjendeni në shoqërinë e një partneri që ka një plan ndryshe nga i juaji.

DEMI

Burrat .– Qershori premton të jetë një muaj shumë joshës në frontin erotik, sidomos duke filluar nga data 9, kur Marsi do të hyjë në shenjën tuaj. Do të ndiheni energjikë dhe të etur për të kënaqur dëshirat e partneres. Kur Venusi hyn në Gaforre, mund të përjetoni momente me dritë të kuqe me një grua që jeton larg jush.

Gratë. – Me kalimin e ditëve situata juaj e dashurisë do bëhet gjithnjë e më interesante. Kur Marsi të hyjë në shenjën tuaj, do të përjetoni ditë të paharrueshme në shoqërinë e një partneri që do të dijë t'ju joshë dhe t'ju pushtojë si seksualisht ashtu edhe mendërisht. Lilith  ( Hëna e zezë ) do t'ju bëjë veçanërisht të pafrenuar dhe iniciativë nën çarçafë.

BINJAKËT

Burrat .– Do ta nisni muajin me Venusin në shenjën tuaj, e cila do të nxjerrë në pah anën tuaj më romantike dhe argëtuese. Marsi fillimisht mund të favorizojë marrëdhëniet e rastësishme me të dashuruarit që ndoshta i keni takuar vetëm si miq në fillim. Kur Marsi hyn tek Demi, ju mund të përfshiheni në marrëdhënie klandestine shumë emocionuese dhe të domosdoshme.

Gratë .– Me Venusin në shenjën tuaj, do ta nisni muajin me shpresa të mëdha për jetën tuaj seksuale. Dhe me siguri do të jeni të kënaqur. Partneri juaj i zakonshëm do t'ju japë vëmendjen që meritoni dhe do të jetë i durueshëm me ju edhe kur ndiheni të lodhur dhe të rraskapitur dhe dëshironi vetëm përkëdhelje dhe përqafime. Me zemërim ai gjithmonë merr atë që ju dëshironi.

GAFORRJA

Burrat. – Muaji nuk do të fillojë në mënyrë të shkëlqyer dhe Marsi në një aspekt disonant mund t'ju shohë pak të mërzitur fizikisht. Atëherë ngadalë do të filloni të rifitoni energjinë dhe kur Venusi të hyjë në shenjën tuaj, mund të takoni një grua që do të mishërojë ato që kanë qenë gjithmonë idealet tuaja (ose ajo është tashmë pranë jush dhe ju nuk e keni vënë re).

Gratë. – Në fillim të muajit do të dukeni të turpshëm dhe të heshtur. Marsi tek Dashi ndoshta do ju bëjë të ndiheni të dobët dhe të lodhur edhe fizikisht. Në pjesën e dytë të muajit situata do të ndryshojë në mënyrë drastike. Do ndiheni më bukur dhe do merrni gjithë vëmendjen që dëshironi nga partneri. Nëse jeni beqarë, mund të përfundoni në krahët e mikut tuaj më të mirë.

LUANI

Burrat. – Marsi do të jetë aleati juaj vetëm deri në datën 9 dhe do të duhet të përfitoni nga kalimi i tij për të përjetuar momente të veçanta nga pikëpamja e erosit. Hyrja e Marsit tek Demi do t'ju destabilizojë dhe angazhimet tuaja në punë do t'ju pengojnë t'i kushtoni kohë dhe vëmendje partnerit ose të dashurit tuaj. Edhe Venusi do ju bëjë të vuani shumë.

Gratë. – Ky muaj do të jetë plot me ulje-ngritje dhe do të keni ndjesinë se situata juaj sentimentale mund të degjenerojë në çdo moment. Me Marsin tek Dashi, deri në datën 9 do të ndiheni të mbrojtur dhe të dëshiruar nga partneri juaj. Më pas situata do të ndryshojë dhe pasioni do t'i lërë vendin konflikteve dhe debateve të nxehta. Afërdita në Gaforre do favorizojë aferat klandestine.

VIRGJËRESHA

Burrat. – Afërdita tek Binjakët do ju bëjë të përjetoni një gjysmë të parë të muajit mjaft konfuze dhe nuk do dëshironi të flisni me askënd për emocionet dhe ndjenjat tuaja. Nuk përjashtohet mundësia që disa histori të marrin fund. Marsi në Demi mund të përmirësojë situatën, duke krijuar situata interesante dhe të këndshme nga pikëpamja seksuale.
 
Gratë. – Qershori nuk do jetë një muaj i lehtë për çështje emocionale, sidomos nëse shpresoni të gjeni paqe në jetën tuaj në çift. Seksi dhe dashuria do të udhëtojnë në rrugë të ndara dhe Lilith ( Hëna e zezë ) në Shenjën tuaj do t'ju japë mundësinë të përjetoni momente të shkeljes së madhe me një partner që ka qenë gjithmonë i etur për të kënaqur çdo kërkesë tuajën.

PESHORJA

Burrat. – Afërdita dhe Marsi nuk do ju lejojnë të përjetoni një muaj veçanërisht relaksues. Marsi do ju bëjë shumë inatçinë në fillim të muajit dhe do ju bëjë të humbisni kohë në debate. Afërdita, nga ana tjetër, mund të mbrojë marrëdhëniet e dashurisë deri në datën 17. Më pas, partneri juaj do t'ju bëjë një listë të të gjitha mangësive tuaja. Mërzia definitivisht nuk është një opsion.

Gratë. – Afërdita tek Binjakët në pjesën e parë të muajit do ju bëjë të ndiheni të dëshiruar dhe të vlerësuar nga partneri, por me Marsin në Dashi nuk do të thotë se erotizmi mes jush po ecën shumë mirë. Situata ndoshta do të përmirësohet me Marsin tek Demi (që mund të sjellë edhe rikthimin e një ish). Kur Venusi të hyjë në Gaforre, ankesat do të jenë rutinë.

AKREPI

Burrat. – Me Venusin tek Binjakët deri në datën 17 nuk duhet të keni probleme sentimentale, por mund të sqaroni edhe një situatë me një femër të së shkuarës. Marsi do të jetë ai që do t'ju krijojë probleme këtë muaj sepse, kur të hyjë tek Demi, do t'ju nervozojë dhe do t'ju bëjë të ndiheni fort të tërhequr nga gratë që kanë një vizion të jetës të kundërt me tuajin.

Gratë. – Sfera e erosit këtë muaj nuk duket veçanërisht emocionuese, por Afërdita duket se ende mbron marrëdhëniet tuaja dhe nuk duhet të ketë ndonjë krizë të fortë. Megjithatë, rënia e epshit mund të ndezë pasiguritë tuaja dhe do të ndjeni nevojën që vazhdimisht të merrni konfirmim për bukurinë dhe pamjen tuaj fizike nga partneri juaj.

SHIGJETARI

Burrat. – Marsi tek Dashi do ju bëjë që muajin ta filloni me një shpërthim të fortë pasioni. Do të përjetoni netë të paharrueshme me partneren, por në të njëjtën kohë mund të hasni në një situatë që duhet përcaktuar. Nëse e dashura juaj pret planifikim nga ju dhe ju nuk e bëni këtë, duhet të jeni shumë të qartë në tregimin e saj dhe të pranoni reagimin e saj.

Gratë. – Afërdita tek Binjakët deri në datën 17 do t’ju ​​bëjë të ndiheni thellësisht të keqkuptuar nga partneri juaj, i cili nuk do ta kuptojë se disa nga sjelljet tuaja janë diktuar thjesht nga fakti që nuk ndiheni mjaftueshëm të dëshiruar prej tij. Kur Venusi të hyjë në Gaforre, mendimet tuaja mund të kthehen drejt një dashurie të kaluar që nuk e keni harruar kurrë.

BRICJAPI

Burrat. – Marsi tek Dashi do ju bëjë që muajin ta filloni të zhytur në problemet shtëpiake dhe familjare. Do të jetë e pashmangshme të neglizhoni lidhjen tuaj në çift dhe do të ketë ditë që të ndiheni aq të lodhur sa të bini në gjumë të veshur në divan. Marsi tek Demi do ta korrigjojë këtë situatë dhe do të rindezë epshin tuaj. Afërdita megjithatë do të sjellë tensione.

Gratë. – Me Venusin tek Binjakët mund të filloni një flirtim apo lidhje me një koleg që ka pasur gjithmonë vëmendje të veçantë për ju. Situata do të duket se do të materializohet kur Marsi të hyjë tek Demi në datën 9. Megjithatë, më pas do t'ju duhet të përballeni me kundërshtimin e Venusit, i cili mund t'ju vendosë përpara një zgjedhjeje të vështirë. 

UJORI

Burrat. - Afërdita tek Binjakët do ju bëjë shumë të gjallë dhe të gëzuar deri në datën 17, por Marsi nuk do jetë gjithmonë i favorshëm dhe do t'ju duhet të përfitoni nga 9-të ditët e para të muajit për të organizuar mbrëmje magjike dhe të paharrueshme me partnerin tuaj të jetës ose një partner i rastit. Me Marsin tek Demi mund të ndiheni të ulët në energji dhe do të keni nevojë për pushim.

Gratë. – Afërdita në qershor flet për dashuritë e reja të destinuara të lulëzojnë dhe të triumfojnë në jetën tuaj. Problemi i vetëm do të jetë se, duke filluar nga data 9, Marsi mund të sjellë ngjarje të papritura ose pengesa të brendshme që do t'ju vjedhin kohën dhe energjinë. Lëreni veten të frymëzoheni nga Plutoni dhe kërkoni zgjidhje origjinale për të shmangur fikjen e dëshirës seksuale në jetën tuaj në çift.

PESHQIT

Burrat. – Për ju pjesa më e mirë e muajit do të jetë e dyta. Jo vetëm që Marsi tek Demi do t'ju bëjë më dinamikë dhe aktivë në planin erotik dhe sentimental, por nga data 17 mund të mbështeteni edhe në favoret e Venusit, e cila do të krijojë një klimë harmonike dhe të qetë në jetën në çift. Nëse jeni beqarë, mund të bini në dashuri me një femër që do të jetë shumë e ëmbël, femërore dhe sensuale.

Gratë. – Afërdita tek Binjakët deri në datën 17 do ju bëjë shumë debatues me partnerin dhe do e keni të vështirë të përmbushni kërkesat dhe dëshirat e tij. Ai do të bëjë të njëjtën gjë. Fatmirësisht, situata është e destinuar të përmirësohet dhe jo vetëm që do të gjeni një ndjenjë të mirë poshtë çarçafëve, por mund të mendoni edhe të bëni plane afatgjata për çiftin së bashku.

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post