Horoskopi DITOR, për nesër e HËNË 1 Korrik 2024

DASHI 

Sot do jeni të gatshëm të bëni çdo gjë që dëshironi, dhe madje për të arritur majat të përballeni me këdo. Në përgjithësi për ju që keni një lidhje do jetë ditë plot bashkëpunim. Nëse jeni në të njëjtën punë apo keni të njëjtin profesion do bëni pak garë me njëri-tjetrin, por dita do mbyllet mirë. Ju Beqarët po kaloni një periudhë intensive. Por do keni ende mundësi të takoni një person mjaft interesant. Papritur, do ta gjeni veten të sjellshëm edhe me ata që sapo keni takuar, duke hapur veten ndaj marrëdhënieve të reja me një optimizëm që do të habisë ata që ju rrethojnë. Në punë do jeni të përgjegjshëm, diplomatë dhe të kujdesshëm. Qëllimet që i keni vënë vetes do i arrini me çdo kusht. Me sektorin financiar do merreni pak më shumë dhe kjo do sjellë një përmirësim të ndjeshëm.

DEMI 

Vërtet do ëndërroni shumë sot, por ama nuk do i shkëpusni asnjë moment këmbët nga realiteti prandaj nuk do ju ndodhin probleme. Ju që keni një lidhje, falë mbështetjes së Venusit do jeni plot sharm dhe plotësisht të vendosur për të krijuar një ambient sa më të favorshëm për dashurinë. Nëse jeni ende vetëm do keni shumë takime, por jo ndonjë gjë konkrete. Duhet ende të prisni pak kohë për ndryshimet e ëndërruara. Në punë do jeni pragmatikë dhe rigorozë. Ambicia nuk do ju mungojë dhe do arrini shumë lart. Sipas Horoskopit vip, në planin financiar, Saturni do shtojë shpresën për një përmirësim të dukshëm të të ardhurave. Edhe ata që iu kanë marrë borxh do ua shlyejnë.

BINJAKËT 

Gjatë kësaj dite mëngjesi do jetë pak i turbullt dhe shumë mendime do ju qarkullojnë në mëndje. Gjithsesi me kalimin e orëve do jeni më të qartë dhe gjërat do ecin normalisht. Jeta në çift do të influencohet mjaft nga Jupiteri. Çdo problem apo tabu që keni pasur do të zgjidhet. Përfitoni nga kjo situatë për të folur për gjithçka pa pasur frikë dhe pa hezitim. Nëse jeni Beqarë, Hëna do ju udhëheqë në një udhëtim interesant të brendshëm, duke ju ndihmuar të shprehni mirënjohjen për të kaluarën, për të përjetuar plotësisht të tashmen. Do të përqafoni të ardhmen me shpresë dhe besim të ri. Do të zbuloni sekretin e një jete plot kuptim dhe kënaqësi. Yjet do ofrojnë mundësi të mira apo sugjerime të vlefshme për të sqaruar disa çështje. Do të dini saktësisht se si të veproni. Nga njëra anë është më mirë kështu sesa të lidheni me dikëë më të madh. Në punë ka mundësi të ndërroni pak drejtim, megjithatë rëndësi ka që t'ia dilni mbanë në çdo situatë. Me financat do iu mbështesë Plutoni. Gjithsesi kjo nuk do të thotë që ju nuk duhet të tregoheni të matur.

GAFORRJA 

Do iu jepni rëndësi gjërave pa vlerë sot dhe do lini pas dore ato që kanë vërtet rëndësi jetikë. Nëse nuk merrni masa shpejt do vuani gjatë në çdo sektor. Atmosfera për jetën tuaj në çift do jetë konfliktuale. Ka shumë mundësi që ju të debatoni me partnerin edhe për gjëra të parëndësishme. Kujdes, mos i tejkaloni limitet. Nëse jeni Beqarë, dita mund t'ju destabilizojë. Nëse po përpiqeni të rindërtoni jetën tuaj mbi një themel të ri, mund të jetë e dobishme të ndryshoni perspektivat tuaja. Do të jetë thelbësore të ruani një perceptim pozitiv për jetën: do t'ju ndihmojë të përshtateni me çdo situatë. Në këtë fillim jave, do të përqafoni diversitetin që do të hasni gjatë rrugës, duke mësuar dhe duke u rritur në çdo përvojë. Edhe nëse ka pengesa ose ngjarje të papritura, do t'i përballoni me vendosmëri. Në punë do keni goxha energji, por duhet të reflektoni dhe të gjeni mënyrën e duhur si t'ia dilni mbanë. Në planin financiar do keni shumë probleme dhe të gjitha këto falë pakujdesisë suaj. Merrni masa sa më parë.

LUANI 

Do të jetë një ditë e favorshme dhe e qetë për marrëdhënie dashurie, të reja dhe të konsoliduara. Ju mund t'i lejoni vetes të shijoni çdo emocion me entuziazëm. Do të kapërceni çdo mosmarrëveshje në çift falë buzëqeshjes suaj, e cila do t'i shkrijë zemrën partnerit tuaj, duke siguruar momente të këndshme për t'u shijuar së bashku. Nëse jeni Beqarë, Hëna ju kujton se, me një stil komunikues dhe transparent, mund të ndërtoni ura besimi dhe mirëkuptimi, duke mbajtur lidhje të qëndrueshme. Në fushën sentimentale, periudha mund të sjellë një rikthim me një person me të cilin keni pasur gjithmonë një lidhje të veçantë: nëse janë trëndafila, këtë herë mund të lulëzojnë vërtet! Në punë Dielli do ju bëjë më të matur dhe më këmbëngulës. Nëse keni vënë disa objektiva sot do i arrini menjëherë. Ekuilibri financiar do të prishet nga Plutoni. Bëni kujdes nëse nuk doni të ngeleni me xhepat bosh.

VIRGJËRESHA 

Sot Hëna dhe Marsi do iu japin shumë alternativa që ju t'ia dilni mbanë kudo. Do jeni shumë të frymëzuar dhe të bindur në vetvete. Horoskopi i nesërm, e hënë 1 korrik, ofron një fillim javor shumë pozitiv. Momente pasioni të madh i presin çiftet, të vjetra dhe më të rinj. Mund të kaloni një ditë magjike, përderisa dini të kapni të gjithë bukurinë që ofron jeta. Nëse jeni Beqarë, yjet do të nxjerrin në pah anën tuaj më ëndërrimtare dhe më entuziaste ndaj atyre që ju pëlqen, duke përhapur shpresë dhe pozitivitet kudo që të shkoni. Në fushën sentimentale, Afërdita sugjeron të thyesh akullin dhe të bësh diçka befasuese. Do të zbuloni një ndjenjë stabiliteti dhe sigurie që do t'ju ndihmojë në momentet kritike. Falë Marsit, do të keni atë majë të guximit të nevojshëm për të bërë vetë hapin e parë. Në punë nuk duhet të nxitoheni shumë sepse në fakt gjërat do ju ecin më së miri dhe kolegët kanë besim tek ju. Sot do mundoheni të ruani një ekuilibër financiar dhe do kontrolloni dëshirat për të shpenzuar pa kufij. Para se të veproni, mendohuni mirë.

PESHORJA 

Gjatë kësaj dite do ndiheni më të lirë dhe më në humor. Edhe rrugët e zëna më në fund do lirohen. Kjo ditë paralajmëron energji të jashtëzakonshme. Do të keni një energji të lakmueshme dhe një dëshirë për të bërë gjëra që do të infektojnë të gjithë rreth jush. Nëse keni një lidhje pritet që të sqaroni të gjitha keqkuptimet që kishin lindur së fundmi. Asnjë nuk do mund ta prishë më klimën e bashkëpunimit. Nëse jeni Beqarë, është koha të shikoni brenda vetes dhe të përmirësoni ato anët e karakterit tuaj që nuk ju bindin shumë. Mos dyshoni në aftësitë tuaja, por drejtohuni drejt qëllimeve tuaja. Fokusohuni te cilësia dhe vazhdimësia: vendosmëria juaj do të shpërblehet. Sipas Horoskopit vip, në punë do ndiheni më të qetë dhe do merrni përsipër të zgjidhni edhe çështje vërtet të rëndësishme. Do keni besim tek vetja dhe mbi të gjitha durim. Urani do iu bëjë më largpamës në fushën e financave. Do kurseni pak më shumë sot që të jeni më mirë nesër.

AKREPI 

Duhet të reflektoni shumë gjatë kësaj dite para se të hidhni hapa sepse nesër pasojat mund të jenë të rënda. Nëse keni një lidhje do mundoheni të verifikoni aftësinë tuaj për të joshur, por kjo do iu çojë në fillimin e një aventure të re e të rrezikshme. Mos kujtoni se kjo dashuriçkë nuk do ketë pasoja tek ekuilibri i lidhjes suaj. Ju beqarët nuk duhet të prisni mrekulli këtë herë. Plutoni mund të sjellë njohje të reja kështu që kënaquni me kaq. Në punë vetëm falë ndihmës së kolegëve dhe besimit të shefave keni për të arritur atje ku doni. Financat nuk do jenë të këqija, por nuk është momenti për shpenzime të tepruara.

SHIGJETARI 

Horoskopi për 1 korrik parashikon një ditë të jashtëzakonshme! Dita do fillojë dhe do mbyllet në mënyrë të shkëlqyer. Në dashuri përgatituni të befasoheni nga ndryshimet që do t'ju propozojë partneri. Do i kuptoni motivet e tij dhe kjo do e forcojë lidhjen. Mos harroni se dashuria kërkon kreativitet dhe pak rrezik. Nëse jeni Beqarë, është koha për të shkëlqyer. Do jetoni intensivisht, dyshimet do largohen dhe më në fund do i shihni gjërat më qartë. Të dashurit do ju mbështesin sidomos pasdite, kur do të jeni në maksimumin tuaj. Me Diellin në një pozicion të favorshëm, humori juaj do të jetë i shkëlqyer. Në do e shprehni hapur pakënaqësinë me ato që do arrini dhe mundet të konfliktoheni me kolegët. Do ua hidhni fajin atyre për problemet që po ju ndodhin. Me shpenzimet do jeni të pakujdesshëm dhe situata do bëhet delikate.

BRICJAPI 

Gjatë kësaj dite do dini si të "luani" dhe do dilni përherë të fituar. Keni mësuar nga gabimet dhe nuk doni t'i përsërisni më ato. Ju që keni një lidhje, në një pike jeni gjithmonë dakord me partnerin: harmonia mbi të gjitha! Sot do filloni ta përforconi edhe më shumë marrëdhënien tuaj. Edhe sikur në një moment t’iu lindë ndonjë ndenjë konflikti i vogël do jeni të vendosur t’i bëni ballë. Nëse jeni Beqarë, përgatituni të përjetoni emocione të forta dashurie: do të jeni shumë të kërkuar dhe të vlerësuar. Energjia qiellore do ju bëjë vendimtarë dhe luftarak. Do flisni sinqerisht me njerëzit e saponjohur, pa u shqetësuar shumë për reagimet e tyre dhe falë favorit të yjeve, dinamizmi do të jetë në maksimum. Në punë do jeni pafundësisht ambiciozë dhe ta pandalshëm. Nuk do neglizhoni asgjë dhe do arrini gjithë objektivat. Mungesa e realizmit në planin financiar do iu sjellë probleme. Pakësoni sa të mundni shpenzimet.

UJORI 

Gjatë kësaj dite do keni ndryshime të shpeshta humori dhe nuk do jeni shumë të sigurt se çfarë doni të bëni. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia me partnerin do vihet në pikëpyetje dhe mund të marrë një kthesë të gabuar. Një darke romantike mund të bëjë edhe mrekulli për të konsoliduar lidhjen tuaj. Për sa iu përket ju beqarëve, planetët do vënë në plan të parë çështjet e zemrës. Priten takime të reja e pasionante. Në punë do ndodhë një ndryshim. Mos kini frikë, por besoni më shumë tek vetja. Me maturi dhe këmbëngulje patjetër që do arrini gjithçka. Yjet do ndikojnë pozitivisht dhe negativisht tek financat. Tregohuni më të matur.

PESHQIT 

Sot asgjë nuk do mund t'iu ndalë të thoni atë që mendoni dhe të bëni atë që doni si në punë dhe në çdo plan tjetër. Shpesh mund të keni përballje por nuk do dorëzoheni. Falë Venusit, ju të dashuruarit do kaloni një ditë shumë të mirë nëse ai nuk është i shenjës së virgjëreshës. Nëse ka këtë shenjë do keni debate dhe inate. Pasojat mund të jenë edhe shumë të rënda. Ju beqarët nuk do e kërkoni me ngulm dashurinë, por ajo do vijë më e bukur sesa mund ta prisnit. Në punë vërtet do e keni të vështirë të përmbyllni disa kontrata të rëndësishme, por sigurisht që do ecni goxha përpara me projektet që keni nisur. Financat do jenë të mira. Pakësoni edhe pak shpenzimet dhe do keni më tepër ekuilibër. 

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post