Horoskopi: një zakon i ri për çdo shenjë të horoskopit

Horoskopi na kujton se, në ngarkesat e jetës së përditshme, gjetja e kohës për kujdesin ndaj vetes dhe zhvillimin personal mund të jetë një sfidë. Megjithatë, me energjinë unike që ndikon në jetën tonë, ne mund të gjejmë mënyra novatore për të kultivuar mirëqenien tonë dhe rritjen personale . Këtu janë 12 zakone të reja , një për çdo shenjë të horoskopit , që do të na ndihmojnë të lidhemi me veten dhe kozmosin rreth nesh.

DASHI - 

Kushtojini 10 minuta çdo mëngjes meditimit. Ashtu si një luftëtar që përgatit mendjen e tij për betejë, meditimi do t'ju ndihmojë të gjeni qetësi dhe qartësi përpara se të filloni ditën tuaj. Ky moment heshtjeje do t'ju lejojë të përqendroheni në qëllimet tuaja dhe të përballeni me sfidat me vendosmëri dhe qartësi më të madhe. Do të zbuloni një praktikë që e kishit nënvlerësuar gjithmonë.

DEMI – 

Praktikoni mirënjohjen e përditshme duke shkruar tre gjëra për të cilat jeni mirënjohës çdo natë para se të shkoni në shtrat. Natyra juaj tokësore sigurisht që ju shtyn të vlerësoni bukurinë e jetës, por duke marrë kohë për ta njohur atë në mënyrë eksplicite do t'ju ndihmojë të kultivoni një mendim pozitiv dhe ta mbani zemrën tuaj të hapur ndaj bekimeve që ju ofron kozmosi. Falënderimi i parë duhet t'i thuhet vetes.

BINJAKËT – 

Angazhohuni të lexoni të paktën një libër të ri çdo muaj. Me mendjen tuaj kurioze dhe të etur për njohuri, eksplorimi i botëve të reja përmes leximit do t'ju ushqejë intelektualisht dhe do t'ju ofrojë perspektiva të reja. Zgjerimi i horizontit përmes leximit do t'ju lejojë gjithashtu t'i qaseni jetës me një mendje më të hapur dhe një kuptim më të madh të botës përreth jush.

GAFORRJA – 

Praktikoni mirësinë ndaj vetes çdo ditë. Si ruajtës i ndjeshmërisë, ju prireni të tregoni dashuri dhe kujdes ndaj të tjerëve, por është po aq e rëndësishme që ta shtrini këtë mirësi ndaj vetes. Kaloni kohë çdo ditë duke bërë diçka që ju bën të ndiheni thellësisht të lumtur dhe të ushqyer, nëse është një banjë relaksuese, një shëtitje në natyrë ose një bisedë me një mik të ngushtë.

LUANI - 

Filloni një praktikë joga ose ushtrime të frymëmarrjes për t'u lidhur me trupin tuaj dhe energjinë tuaj të brendshme. Si mbret ose mbretëreshë e xhunglës, është e rëndësishme që të ruani një ekuilibër midis forcës së jashtme dhe paqes së brendshme. Yoga dhe ushtrimet e frymëmarrjes do t'ju ndihmojnë të gjeni këtë ekuilibër, duke ju lejuar të kultivoni vetëdije më të madhe dhe harmoni më të madhe me të tjerët.

VIRGJËRESHA – 

Kaloni kohë çdo javë duke krijuar një plan vetë-përmirësimi. Me dëshirën tuaj të lindur për përsosmëri dhe përparim, vlerësimi i sukseseve tuaja dhe vendosja e qëllimeve të prekshme do t'ju ndihmojë të mbani fokusin dhe të arrini ëndrrat tuaja. Krijimi i një plani vetë-përmirësimi do t'ju lejojë gjithashtu të identifikoni fushat në të cilat dëshironi të rriteni dhe të zhvilloni strategji konkrete për ta bërë këtë.

PESHORJA - 

Praktikoni vëmendjen në çdo moment të ditës tuaj. Me dashurinë tuaj për harmoninë dhe ekuilibrin, ndërgjegjja do t'ju ndihmojë të mbani një prani të ndërgjegjshme dhe të jetoni në momentin e tanishëm. Përpiquni të jeni të vetëdijshëm për mendimet, emocionet dhe veprimet tuaja ndërsa bëni aktivitetet tuaja të përditshme dhe do të vini re një rritje të paqes dhe qetësisë së brendshme.

AKREPI – 

Filloni të mbani një ditar të emocioneve dhe reflektimeve tuaja. Si dëshmitar i sekreteve dhe thellësive të shpirtit, eksplorimi i mendimeve tuaja më të thella do t'ju lejojë të kuptoni më shumë veten dhe motivimet tuaja. Shkrimi rregullisht në ditarin tuaj do t'ju ndihmojë të eksploroni botën tuaj të brendshme dhe të krijoni hapësirë ​​për rritje dhe transformim personal.

SHIGJETARI – 

Vendosni një qëllim udhëtimi me një farë frekuence dhe planifikoni në mënyrë aktive ta arrini atë. Me natyrën tuaj aventureske dhe dëshirën për të eksploruar horizonte të reja, udhëtimet do t'ju lejojnë të zgjeroni horizontet tuaja dhe të pasuroni jetën tuaj me përvoja të reja. Vendosja e një qëllimi udhëtimi do t'ju japë diçka për të pritur me padurim dhe do t'ju motivojë të kurseni dhe të planifikoni ta realizoni atë.

BRICJAPI – 

Kaloni kohë çdo ditë duke praktikuar vetë-reflektim dhe mirënjohje. Me angazhimin tuaj për sukses dhe përparim, do të gjeni një ekuilibër midis veprimit dhe pushimit, midis kërkimit të qëllimit dhe mirënjohjes për atë që keni arritur tashmë. Praktik-imi i vetë-reflektimit do t'ju lejojë të vlerësoni përparimin tuaj dhe të identifikoni fushat ku dëshironi të përmirësoni, duke mbajtur një qëndrim mirënjohës ndaj jetës.

UJORI – 

Kushtojini kohë çdo javë lidhjes me natyrën. Si një vizionar i të gjithë Zodiakut, kalimi i kohës jashtë do t'ju lejojë të rinovoni shpirtin tuaj dhe të gjeni frymëzim në mrekullitë e natyrës. Bëni një shëtitje në park, dilni për një piknik ose kaloni kohë në kopshtin tuaj dhe zhytuni në bukurinë dhe qetësinë e botës natyrore.

PESHQIT   – 

Praktikoni shikimin krijues çdo ditë për të manifestuar ëndrrat dhe dëshirat tuaja. Me ndjeshmërinë dhe lidhjen tuaj me botën shpirtërore, shikimi krijues do t'ju lejojë të përdorni fuqinë e mendjes tuaj për të krijuar realitetin që dëshironi. Kaloni kohë çdo ditë duke parë qëllimet dhe dëshirat tuaja dhe lejoni kozmosin t'i shfaqë ato në jetën tuaj.

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post