Horoskopi DITOR, për nesër e MËRKURË 10 prill 2024

DASHI 

Gjatë kësaj dite do jeni shumë më bujarë dhe mund të merrni përsipër edhe disa gabime që nuk i keni bërë, vetëm për të pasur një klimë sa më të qetë. Nëse keni një lidhje dhe marrëdhënia ka qenë e fortë kohët e fundit, ajo do vazhdojë edhe sot të jetë e njëjtë. Do jeni bashkëpunues dhe mjaft tolerantë. Ju beqarët do ndiheni mirë pranë miqve të ngushtë dhe nuk do e keni mendjen të kërkoni dashurinë. Për momentin ka gjëra më të rëndësishme për ju. Për sa i përket jetës profesionale përgatituni të merrni një letër ose një telefonatë që do ju japë një përgjigje pozitive për një kërkesë të bërë më parë. Buxhetin do dini si ta mbani gjithë kohës nën kontroll dhe nuk do keni asnjë vështirësi.

DEMI 

Marsi do ju bëjë të jeni më të frenuar dhe më të kujdesshëm gjatë kësaj dite. Gjithë kohës do kujdeseni për të vendosur çdo gjë në rregull. Nëse keni një lidhje Do të përjetoni një ditë plot emocione për ta ndarë me partnerin. Falë ndikimit pozitiv të Venusit, do të mbërrijë një lehtësi e këndshme përsa i përket jetës dashurore, duke dhuruar momente të karakterizuara nga buzëqeshje dhe intimitet. Për beqarët do të jetë koha për të guxuar dhe për të thyer monotoninë e një përditshmërie të mbizotëruar tepër nga racionali-teti. Një moment vendimtar, plot energji, do të dalë përpara jush, duke ndihmuar për t'i dhënë jetë të gjitha dëshirave tuaja më të fshehura.  Sipas Horoskopit vip në punë do bëni mirë të pranoni të ndryshoni pozicion pasi do jeni më të qetë, më pak të ngarkuar dhe nuk do keni përballje të shpeshta me kolegë që nuk i duroni dot. Në planin financiar po nuk bëtë kujdes mund të keni probleme goxha serioze.

BINJAKËT 

Sot do i mendoni gjërat më seriozisht dhe nuk do kërkoni asgjë të pamundur. Sipas horoskopit të ditës, disa çifte do të përshkohen nga një kuriozitet i madh reciprok, i cili nuk duhet të mbetet pa u shprehur. Bashkëfajësia dhe besimi janë shtylla themelore të çdo marrëdhënieje të shëndetshme dhe forcohen përmes dialogut të hapur dhe të vazhdueshëm. Dhe ky qëndrim do t'ju bëjë të kaloni një ditë perfekte së bashku me ata që doni. Për beqarët ndikimi i Hënës do e bëjë shpirtin të shoqërueshëm dhe të hapur dhe kjo do të favorizojë shfaqjen e emocioneve të reja në zemër. Premton të jetë një periudhë e ndritshme, duke ju ofruar mundësinë për të përjetuar takime intriguese. Thjesht jini të hapur ndaj përvojave të reja. Në punë do arrini më lart sesa keni menduar dhe kjo falë për kujdesit, maturisë dhe durimin. Buxhetin do e mbani gjithë kohës nën kontroll me mënyrën e menaxhimit dhe me vendosmërinë që do keni.

GAFORRJA 

Sot do i lini mënjanë të gjitha hatër-mbetjet dhe problemet dhe do mundoheni të krijoni një ambient më të qetë. Për ju të dashuruarit Dita premton shumë rastësi me fat. Disa çifte do jenë të zhytur në një kuriozitet të thellë reciprok, i cili meriton gjithmonë të shprehet lirshëm. Bashkëfajësia dhe besimi përfaqësojnë shtyllat themelore të një marrëdhënieje të shëndetshme dhe do të forcohen nga vendosja e një dialogu të hapur dhe të vazhdueshëm. Kjo qasje do t'ju bëjë të kaloni një ditë të përsosur së bashku! Për beqarët, ndikimi hënor do ta bëjë shpirtin tuaj të shoqërueshëm, duke nxitur shfaqjen e emocioneve të reja. Ju pret një periudhë e ndritshme që do t'ju ofrojë mundësinë për të përjetuar takime stimuluese, për aq kohë sa jeni të gatshëm të përqafoni përvoja të reja. Në punë do jeni të frymëzuar dhe të gjitha përpjekjet që keni bërë kohët e fundit do japin rezultatet e shumëpritura. Buxheti nuk ka për të qenë i mirë pasi do kryeni shpenzime të pakontrolluara e me pasoja të renda për të ardhmen.

LUANI 

Në disa momente mund të jeni konfuzë sot, por do e rimerrni shpejt veten dhe do logjikoni. Pas një periudhe pasigurie, më në fund keni një vizion të qartë të asaj që dëshironi nga marrëdhënia. Për ju të dashuruarit të gjitha rrethanat do jenë në favorin tuaj kështu që jeta ka për t'iu ecur vaj. Për asgjë nuk do keni ankesa apo pengje. Ju beqarëve do ju peshojë shumë vetmia, por nuk do keni mundësi të bëjnë asgjë për ta ndryshuar situatën. Bëni sa më shumë durim që të mundeni. Në punë do veproni me devotshmëri dhe nuk do ju mungojë asnjë moment motivimi. Në planin financiar duhet të ndiqni një plan strikt sepse vetëm ashtu do mund të bëni ekonomi. Shpenzime për gjëra qejfi mos bëni për asnjë arsye.

VIRGJËRESHA 

Në tërësi dita do jetë pozitive sot dhe pa probleme serioze. Do keni besim tek vetja dhe nuk keni për të pasur debate me të tjerët. Horoskopi për ditën e mërkurë 10 prill parashikon se disa çifte do të mund të gjejnë një mënyrë për të mbushur boshllëqet e krijuara nga situatat e mëparshme. Partnerin do ta befasoni me një sërë darkash romantike dhe speciale. Jeni të aftë të bëni gjeste befasuese kur keni një qëllim të qartë dhe kjo vendosmëri është ajo që partneri juaj pëlqen tek ju. Për beqarët, dëshira e zjarrtë për të bërë pushtime, për të dashur dhe për t'u rrëmbyer nga pasionet që ju ndezin zemrën mund të digjet brenda jush. Dhe sigurisht që ju do të jeni në gjendje ta bëni këtë, pasi yjet do të jenë në anën tuaj, të gatshëm për t'ju ndihmuar të realizoni dëshirat.  Në punë shumë kolegë do ju shtyjnë drejt rrugës së gabuar, por një zë i brendshëm do ju nxitë të bëni kujdes. Financat do përmirësohen në mënyrë të paimagjinueshme falë një shpërblimi të majmë që do merrni.

PESHORJA 

Për shumë prej jush, kjo e mërkurë premton të jetë një pikë kthese me të vërtetë premtuese në mesjavë. Prania e Hënës tek Demi, në periudhën në lidhje të shkëlqyer me Jupiterin, do të favorizojë takimet dhe marrëdhëniet emocionale. Gjatë kësaj periudhe, aftësia për të ndjerë çdo lajm të ardhshëm do të jetë e dukshme dhe potencialisht fitimprurëse. Pra, mund të jetë koha e duhur për të nisur diçka të rëndësishme, veçanërisht në lidhje me punën. Në dashuri do të jetë e rëndësishme të jeni më të vëmendshëm ndaj nevojave të partnerit dhe brishtësisë së tij. Ndërkohë, disa nga dëshirat tuaja mund të realizohen. Në sferën personale do të shijoni momente të ngrohta dhe të këndshme. Lidhjet e sapoformuara do të fillojnë të forcohen, duke sjellë stabilitet dhe harmoni. Sipas Horoskopit vip ju beqarët do keni vetëm njohje miqësore dhe asgjë më shumë sesa aq. Për lidhjet e ëndërruara do ju duhet ende të prisni. Në punë do keni sukses të garantuar dhe do filloni të mendoni edhe për të ndërmarrë një projekt vetjak. Në planin financiar do përballeni me goxha vështirësi, megjithatë mirë është të mos e lëshoni veten.

AKREPI 

Ditë e shkëlqyer ka për të qenë kjo e sotmja falë ndikimit të madh të Neptunit. Në këtë periudhë sektori emocional do të ndriçojë me një dritë rrezatuese, duke ju ftuar të shijoni kënaqësitë e jetës pa kufizime. Ju të dashuruarit do jeni mjaft të përkujdesur për partnerin tuaj dhe do e mbani atë në pëllëmbë të dorës. Edhe ai do ju bëjë surpriza të këndshme. Romantizmi dhe ëmbëlsia do jenë pjesë e çdo minute. Për beqarët, nëse jeni të prirur drejt joshjes dhe aventurës, kjo mesjavë do të jetë vezulluese, plot me mundësi intriguese. Nëse situata aktuale romantike nuk ju kënaq, merrni parasysh mundësinë për të kërkuar diku tjetër: takime stimuluese mund të jenë në rrugë e sipër, duke sjellë kënaqësi të vogla ose të mëdha. Në punë Mërkuri do jetë planeti që do ju bëjë ti kuptoni mirë gjërat dhe do dini si të veproni. Sektori i financave nuk do jetë aspak i rrezikuar, pasi logjika dhe largpamësia do ju drejtojnë gjithë kohës.

SHIGJETARI 

Gjatë kësaj dite do vendosni ta lini veten të lirë dhe ta jetoni jetën si t'iu vijë. Në përgjithësi gjithçka do evoluojë. Ju të dashuruarit do jeni në humor shumë të mirë dhe do bëni çdo gjë që do i pëlqejë partnerit vetëm që ai të ndihet mirë. Së bashku do qeshni e do përjetoni kënaqësi. Ju beqarët mund të keni edhe dashuri me shikim të parë, megjithatë mire është të bëni kujdes me hapat që do hidhni. Në punë, Mërkuri do ju bëjë të reflektoni më gjatë dhe të gjeni zgjidhje për të gjitha problemet që do ju dalin. Financat do jenë të begata prandaj edhe po bëtë ndonjë shpenzim më tepër nuk do keni probleme.

BRICJAPI 

Sot do bëni mirë të meditoni dhe të mendoheni gjatë. Klima nuk do jetë shumë e ngrohtë dhe shpesh do përballeni me sfida të vështira. Në dashuri është e rëndësishme të qëndroni të qetë dhe gjithçka do të funksionojë në mënyrën më të mirë, pavarësisht disa ndikimeve astrale në kundërshtim me shenjën tuaj. Mund të lindë një pyetje në këtë ditë: a ju do vërtet partneri juaj? Një melankoli e vogël mund të ndikojë në disponimin tuaj: për shumë prej jush nuk do të jetë e lehtë të identifikojnë shkaqet e këtij qëndrimi të çuditshëm. Për beqarët, me një qiell të vrenjtur, shprehja e emocioneve mund të jetë pak konfuze: mund të dukeni si jo-diplomatikë dhe jo-simpatikë, veçanërisht me anëtarët e familjes tepër ndërhyrës. Në disa raste, mund të ndiheni të lodhur pa ndonjë justifikim të dukshëm, gjë që mund t'ju shtyjë të izoloheni. Në punë do e bëni çdo gjë me pasin sepse jeni ne fushën më të pëlqyer dhe gjërat kanë për t'iu shkuar shumë mirë. Në planin financiar do vendosni rregull dhe nuk do keni asnjë tronditje.

UJORI 

E mërkura premton të jetë një ditë e qetë. Sipas parashikimeve astrologji-ke, pjesa më e madhe e periudhës do të karakterizohet nga rutina, pjesërisht e lehtësuar nga ndikimet pozitive që vijnë nga Hëna. Mund t'ju kërkohet të merreni me çështje praktike për shkak të kërkesave të një anëtari të familjes. Mirëmbajtja e shtëpisë ose kopshtit mund të jetë një nga detyrat tuaja këto ditë! Edhe nëse monotonia do të dominojë periudhën, rezultatet e marra me siguri do të shpërblehen. Për ju të dashuruarit është momenti i duhur për të marre vendime të rëndësishme. Po i shtytë ende gjërat situata mund t'iu dalë edhe jashtë kontrollit. Nëse jeni beqarë duhet të besoni tek vetja dhe ta joshni ashtu siç dini atë që pëlqeni. Me shumë gjasë do ia arrini qëllimit përfundimtar. Në punë mos u nxitoni aspak sepse situata mund t'iu ndërlikohet. Bëjeni çdo gjë sa më shtruar që të mundeni. Vështirësitë që ju kishin dalë në planin financiar do arrini t'i zgjidhni falë mbështetjes së të afërmve.

PESHQIT 

Horoskopi ditor, për nesër e mërkurë 10 prill, premton një periudhë të jashtëzakonshme. Më në fund do të keni kohën e lirë shumë të dëshiruar, do të jeni në gjendje të relaksoheni dhe të bëni biseda të këndshme. Asgjë nuk do të jetë në gjendje të prishë qetësinë dhe mirëqenien tuaj, pasi gjithçka do të jetë harmonike, e përkëdhelur nga yje të favorshëm. Marrëdhënia në çift do të rijetojë fantazinë e momenteve më të mira: përgatituni për një takim sensual dhe të paprecedentë. Për beqarët, falë pozitivi-tetit të momentit, do të jetë e mundur të kapërcejnë çdo vështirësi që mund të ketë ndikuar në humorin e tyre. Së shpejti do të rifitoni një shpirt të gëzuar dhe forcë të madhe të brendshme. Do të jeni gati të reagoni dhe ta përballoni jetën me vendosmëri, duke e ditur se mund të mbështeteni në mbështetjen e dikujt që ka shumë rëndësi për ju. Për punën nuk do ketë vështirësi shumë të mëdha. Do e dini mirë se çfarë doni dhe do ecni drejt objektivave pa u hallakatur shumë. Në planin financiar fati do jetë në anën tuaj dhe gjendja do stabilizohet akoma më shume nga sa e kishit menduar.

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post