Shi parash dhe fat për këto 3 shenja të horoskopit falë ardhjes së pranverës dhe jo vetëm

Kalimi nga dimri në freskinë dhe ripërtëritjen e pranverës ka qenë gjithmonë një kohë me rëndësi të madhe astronomike dhe astrologjike.

Megjithatë, këtë vit, mes 20 dhe 21 marsit, qielli na prezanton një tjetër ngjarje të jashtëzakonshme, e cila do të ketë një ndikim të madh në të gjitha shenjat e zodiakut. Le të shohim se për çfarë bëhet fjalë.

Më 20 mars, ne festojmë Ekuinoksin e Marsit, një ditë e ekuilibrit pothuajse të përsosur midis ditës dhe natës, duke paralajmëruar fillimin astronomik të pranverës në hemisferën veriore dhe vjeshtës në hemisferën jugore. Të nesërmen, më 21 mars, ne jemi dëshmitarë të një ngjarje po aq të rëndësishme: lidhjen e ngushtë midis Venusit dhe Saturnit në konstelacionin e Ujorit. Ky konfigurim qiellor, i dukshëm me sy të lirë, veçanërisht në hemisferën jugore, së bashku me Ekuinoksin, premtojnë të ndikojnë thellësisht në energjinë përreth nesh. Në fakt, ndërsa Ekuinoksi do të sjellë qartësi dhe vizion, lidhja midis dy planetëve do të sjellë rritje dhe stabilitet. Shenjat që do të përfitojnë më shumë prej tij sigurisht që do të jenë 3, sidomos nga pikëpamja financiare dhe e punës. Le të zbulojmë se cilat janë:

Shenja e parë është Peshorja. Kërkimi i ekuilibrit është thelbësor për ata që kanë lindur nën këtë shenjë dhe ekuinoksi i marsit do ta forcojë këtë cilësi të lindur. Lidhja e Venusit, planetit sundues të Peshores, me Saturnin do të premtojë fat në marrëdhëniet profesionale. Kjo është koha për të negociuar kontrata të favorshme dhe për të investuar në projekte afatgjata që do të garantojnë stabilitet financiar si kurrë më parë.

Edhe për Peshqit, ky kombinim astral dhe ardhja e pranverës do të jenë vendimtare për rritjen profesionale dhe financat. Sipas Horoskopi.vip Kreativiteti dhe intuita do të jenë çelësat e vërtetë të suksesit, duke ju lejuar të shfrytëzoni mundësi unike në treg. Kjo është periudha e duhur për Peshqit, veçanërisht nëse ata janë përkthyes të pavarur, në të cilën ata do të jenë në gjendje t'i besojnë shqisës së tyre të gjashtë në biznes dhe të investojnë në biznesin e tyre.

Shi parash dhe fati do të kenë edhe të lindurit në shenjën e Virgjëreshës. Përpikëria dhe vëmendja ndaj detajeve që i dallojnë do të shpërblehen veçanërisht në këtë periudhë. Për Virgjëreshën, është koha për të ecur përpara me besim në planet dhe ambiciet tuaja të punës, pasi yjet premtojnë shpërblime të bollshme për punën e palodhur dhe përkushtimin.

Prandaj, ekuinoksi i marsit dhe lidhja e Venusit dhe Saturnit do t'u ofrojnë disa shenjave të zodiakut mundësinë për t'u rritur dhe përparuar, ndërsa të tjerat pak më pak. Për këtë të fundit, mund të ketë kuptim të ndërmerren lexime të reja , për të zbuluar më mirë veten dhe për të ndryshuar kursin./Horoskopi.vip

Post a Comment

Previous Post Next Post