Horoskopi Ditor, për nesër e Shtunë 2 mars 2024

DASHI

Sot do jeni më karizmatikë dhe do e merrni me humor çdo situatë në çdo fushë. Marrëdhënia me partnerin do përmirësohet mjaft. Nuk do keni për çfarë të ankoheni sot sepse ai që dashuroni do ua plotësojë të gjitha qejfet. Nëse jeni beqarë do keni mundësi të përjetoni një dashuri të sinqertë dhe shume të bukur. Ëndrra juaj më në fund do të bëhet realitet. Jeta profesionale pritet të jetë shumë e favorshme. Nëse keni një problem të vjetër për ta zgjidhur ka ardhur koha e përshtatshme. Buxheti nuk do jetë perfekt. Do keni tendencë të shpenzoni pa i hedhur sytë nga gjendja në të cilën ndodheni dhe kjo do i rrezikoje shumë financat.

DEMI

Sot do e keni shumë të vështirë të bëni zgjedhje edhe pse në fakt disa gjëra i keni mësuar nga gabimet e mëparshme. Energjia e numrit 2 nuk favorizon nxitimin, ndaj kjo është një ditë e mirë për të forcuar marrëdhëniet në ekip. Horoskopi i së nesërmes i nxit Demit të jetë i durueshëm: mund t'ju duhet të zgjidhni problemet e punës që kërkojnë një qasje të butë dhe delikate. Saturni më në fund do të pushoje së influencuari jetën sentimentale të ju të dashuruarve. Ambienti do fillojë të ngrohet dhe bashkëpunimi do të filloje ndërmjet jush. Nëse jeni një zemër e vetmuar, planetët do iu ndihmojnë sot. Aventurat do jenë të shumta, por disa do kenë edhe mundësi për lidhje serioze. Në jetën profesionale e dini mirë se çfarë doni dhe me pak mundim do e arrini qëllimin. Sipas Horoskopit financat nuk do jenë të shkëlqyera. Bëjini me kujdes shpenzimet dhe mos merrni absolutisht borxhe.

BINJAKËT

Dëgjojeni Venusin gjatë kësaj dite dhe mundohuni të pajtoheni me personat me të cilit keni pasur zënka të forta. Horoskopi i së nesërmes i këshillon Binjakët të jenë të matur dhe të sjellshëm kur komunikojnë me njerëzit. Energjia e numrit 2 favorizon vendosjen e lidhjeve, ndaj mos e humbisni rastin të gjeni aleatë besnikë. Me shumë mundësi, ju jeni duke pritur për njohje të reja premtuese, por mos harroni për miqtë e vjetër. Nëse tashmë jeni në një lidhje, kujdes nga influenca e Jupiterit i cili do iu bëjë të kërkoni më shumë liri. Nëse nuk tregoheni të kujdesshëm lidhja mund të ketë tronditje të mëdha. Nëse jeni vetëm, Saturni nuk do iu lejojë të entuziazmoheni kot për diçka që nuk ia vlen. Planetët do iu ofrojnë shumë mundësi për të arritur atje ku doni në profesion. Do ketë ndryshime goxha pozitive. Në planin financiar do keni probleme të vogla. Gjithsesi nëse tregoheni më të organizuar ju mund t’ia dilni edhe me aq para sa keni.

GAFORRJA

Sot nuk do ju ndodhin gjëra të mira dhe në shumë momente do ndiheni plotësisht të paqëndrueshëm. Energjia e numrit 2 është e favorshme për bashkëpunim, ndaj çdo situatë konflikti është e padëshirueshme në këtë ditë. Horoskopi i së nesërmes u rekomandon Gaforreve të ruajnë qëndrueshmërinë dhe durimin: të mos ketë grindje dhe skandale me kolegët dhe partnerët. Falë pështjellimit yjor përmirësimi i marrëdhënies tuaj me partnerin mund të mos ndodhë, megjithatë shmangni me çdo kusht të flisni për ndarje. Për ju beqarët dashuria do jetë pika më e fortë. Sharmi dhe magnetizmi natyral do iu bëjnë më të privilegjuar se asnjëherë më parë. Në punë çdo gjë do shkojë ashtu si kishit menduar. Do jeni realistë dhe kjo do iu ndihmojë me tepër. Sektori i financave do jetë i mbrojtur. Nëse iu duhet të merrni një vendim të rëndësishëm për buxhetin, bëjeni sot pa u menduar më.

LUANI

Nëse doni që gjërat t’iu ecin edhe më mirë gjatë kësaj dite mundohuni të jeni më të hapur dhe të mendoheni mirë para se të veproni. Një ditë nën ndikimin e numrit 2 karakterizohet nga një rrjedhë e ngadaltë e punëve. Horoskopi i së nesërmes e këshillon Luanin të jetë i durueshëm, përndryshe problemet nuk mund të shmangen. Përshtatuni me komunikim konstruktiv, kontrolloni emocionet tuaja dhe merrni kohën tuaj me përfundime.  Nëse sapo keni krijuar një lidhje me personin që iu pëlqente prej kohësh duhet të keni besim të plotë tek ai në mënyrë që marrëdhënia juaj të vazhdojë sa më gjatë. Flisni për gjithçka dhe mbajeni larg xhelozinë e tepruar. Nëse jeni beqarë do e lini veten të lirë dhe nuk do programoni asgjë. Dita e sotme do jetë vërtet shumë e bukur. Karriera do të ece para. Edhe kolegët do iu përgëzojnë sinqerisht për arritjet. Marsi do ndikojë tek buxheti dhe do iu sjellë fat. Përfitoni sa më shumë për shpenzime ose për te hequr para mënjanë.

VIRGJËRESHA

Sado të mundoheni sot Dielli dhe Saturni do e keni të vështirë të shmangni përballjet e forta në disa momente. Energjia e numrit 2 kontribuon në zgjidhjen paqësore të çdo situate. Horoskopi i së nesërmes kujton: Arma kryesore e Virgjëreshës janë vetëm fjalët dhe asgjë më shumë. Edhe në rast konflikti të rëndë, nuk duhet të drejtoheni në ofendime, për të mos përmendur dhunën fizike.  Për ju të dashuruarit, influenca e yjeve do bëjë që sot ta shihni partnerin me sy tjetër dhe do qëndroni më afër tij. Pasioni do të rindizet dhe do ndiheni më mirë. Ju beqarët kësaj here mund të keni një takim vendimtar. Gjithsesi këshilla e yjeve është të mos tregoheni të nxituar për asgjë. Me motivimin dhe energjinë që do iu japë Marsi në punë do arrini majat. Përgjegjësitë që do iu jepen do jenë të mëdha dhe me shumë peshë. Në planin financiar do jetë dite shumë e mirë për të realizuar operacione financiare. Përfitoni sa më shumë.

PESHORJA

Sot do ndiheni shumë më mirë sepse do arrini të menaxhoni veten dhe emocionet. Horoskopi i së nesërmes nuk sheh probleme serioze që mund të komplikojnë jetën e Peshores. Do kujdeseni shumë që lidhja juaj me partnerin të jetë sa më harmonike dhe me ngjyra. Dialogu dhe bashkëpunimi me të do të përmirësohet. Ju beqarët do jeni më ëndërrimtarë se kurrë dhe do të prisni gjatë gjithë kohës princin e kaltër. Për disa prej jush ëndrra do të bëhet realitet. Sipas Horoskopi.vip në punë do ndikoheni nga Merkuri i cili do iu bëjë më këmbëngulës dhe të duruar. Do përballeni edhe me disa kolegë për diçka. Influenca e Saturnit tek financat do jetë një sfidë e vërtetë për ju. Tregohuni shumë të kujdesshëm.

AKREPI

Sot do jeni më kritikë ndaj vetes dhe do mendoni se keni bërë shumë gabime deri më tani. Energjia e numrit 2 jep ngrohtësi, paqe dhe qetësi, ndaj kjo ditë është e mirë për bashkëpunim dhe marrëdhënie familjare. Horoskopi i së nesërmes nuk sheh pengesa që Akrepi nuk mund t'i kapërcejë, por këshillon të mos përkeqësojë marrëdhëniet me të tjerët. Përndryshe, konfliktet janë të pashmangshme. Gjithsesi nëse keni një lidhje pasioni nuk do mungoje në disa momente. Mundet edhe të provokoni pak xhelozinë e partnerit për të pare nëse ai vazhdon t’iu dojë ende si dikur. Bëni vetëm kujdes mos e teproni. Për ju që jeni ende vetëm, dita do jetë e mbushur me takime. Disa do mendojnë menjëherë edhe për hapa serioze. Në punë do keni vështirësi për t’u përqendruar. Mos i dramatizoni gjërat para kohe. Dielli, i pozicionuar mirë tek qielli juaj do iu ndihmoje ta ruani ekuilibrin financiar.

SHIGJETARI

Falë diellit sot do dini çfarë fushe të privilegjoni de do keni më shumë siguri në vetvete. Nëse keni një lidhje mundohuni të largoni rutinën nga jeta juaj sepse ajo mund të sjellë disa probleme. Përgatisni ndonjë darkë romantike që t’ia kaloni sa më mirë. Ju beqarët nuk duhet t’i merrni si tragjedi zhgënjimet dashurore. Pas shiut lind dielli kështu që bëhuni optimiste. Në punë gjithçka do ju ecë sipas planeve që keni bërë dhe nuk do mërziteni asnjë çast. Numri i ditës 2 tregon bashkëpunim të suksesshëm në të gjitha fushat e jetës. Horoskopi i së nesërmes këshillon Shigjetarin të dëgjojë më shumë dëshirat e të tjerëve në vend që të këmbëngulë në mendimin e tyre. Mundohuni të arrini mirëkuptim të ndërsjellë me kolegët: konsultohuni në mënyrë aktive me ta për të gjitha çështjet. Në planin financiar duhet të bëni kujdes nga influenca negative e Plutonit. Ai do iu nxitë të shpenzoni shumë.

BRICJAPI

Kënaqësi dhe mirëqenie. Dita e sotme ka për të qenë më të vërtetë e mrekullueshme. Ju të dashuruarit do ndiheni mirë pranë atij që doni dhe marrëdhënia do bëhet edhe më harmonike. Në mbrëmje do dashuroheni pa dorashka të dyja palët. Nëse jeni vetëm, do bëni çmos ta ndryshoni rutinën. Në kërkim e sipër do gjeni edhe dashurinë e madhe që vjen vetëm njëherë në jetë. Sipas Horoskopit në jetën profesionale duhet të merreni më tepër me organizimin e punës. Financat do jenë të pastabilizuara dhe pavarësisht se do kujdeseni për to nuk do ia dilni t’i përmirësoni.

UJORI

Sot do përkushtoheni me shpirt për çdo gjë që do e doni dhe nuk do ndaleni derisa të arrini qëllimin. Sektori i dashurisë së çifteve nuk do jetë aspak i kërcënuar. Përgatisni disa momente romantike për ta ndezur më shumë atmosferën. Hëna në Akrep i bën njerëzit më kërkues dhe dyshues. Nëse nuk mund të kontrolloni ndjenjat dhe emocionet tuaja, bëni një pushim. Yjet nuk e përjashtojnë vizitën e të ftuarve të papritur.  Ju beqarët do mund të gjeni gurin e çmuar. Vetëm kujdes! Ai duhet mbajtur me kujdes sepse mund të thyhet ose dikush tjetër mund t’ua rrëmbejë nga duart. Ambicia në jetën profesionale do jetë e madhe. Gjithsesi mos u nxitoni për asgjë sepse do bëni gabime. Merreni shtruar çdo gjë. Fati do jetë në anën tuaj në planin financiar. Shfrytëzojeni për të përmirësuar gjendjen sepse jo gjithmonë ai do të jetë në anën tuaj.

PESHQIT

Sot do e gjeni më lehtësisht qetësinë e kërkuar dhe do jeni të gatshëm të bëni edhe kompromise me të gjithë. Horoskopi i së nesërmes këshillon Peshqit të mos ndërmarrin veprime vendimtare: thjesht shkoni me rrjedhën e jetës - gjithçka do të funksionojë vetë. Jeta sentimentale e çifteve do jetë e stabilizuar dhe pa probleme. Ruajeni këtë klimë sa më gjatë. Për ju beqarët dita do jetë mjaft e favorshme. Do jeni tërheqës si magnetë të vërtetë dhe kushdo që do kalojnë pranë nuk do rijë dot pa ua hedhur njëherë sytë. Në punë edhe pse do merrni një vendim të nxituar do arrini atje ku doni. Yjet dhe miqtë do i keni në krah. Jupiteri do ndikojë tek financat dhe do iu bëjë më të matur. Para se të bëni një shpenzim duhet t’i bëni mirë llogaritë. 

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post