Horoskopi i seksit: Si do të jetë muaji JANAR nën çarçafë, Ai-Ajo

Horoskopi na zbulon, shenjë për shenjë, çfarë kanë rezervuar yjet për burrat dhe gratë e Zodiakut. Marsi do të mbetet në Shigjetar dhe më pas do të kalojë në Bricjap dhe sfera e Erosit do të duhet të nxehet pak përpara se të nxehet plotësisht. Afërdita do të fillojë edhe kërcimin e muajit në shenjën e Shigjetarit dhe do të kalojë tek Bricjapi vetëm në javën e fundit të muajit. Diferencën e vërtetë do ta bëjë Plutoni, i cili pas shumë vitesh, më 21 janar do të hyjë në Ujor dhe do t'i ftojë të gjithë të thyejnë rregullat dhe të heqin qafe çdo tabu.

DASHI – AI – Muaji janar do të jetë lart e poshtë për gjithçka që ka të bëjë me dashurinë dhe çështjet erotike. Do të ndjeni nevojën për të pasur një shoqërues në krah për të ndarë dëshirat tuaja, por ndonjëherë do të pyesni veten nëse keni vërtet personin e duhur pranë. Plutoni mund të sjellë mendime mëkatare në lidhje me një nga miqtë tuaj më të mirë.

AJO – Nga pikëpamja seksuale, janari do të jetë një muaj i paqartë sepse do këmbëngulni në ndjekjen e partnerëve që nuk mund t’ju ​​kënaqin apo të bëjnë të lumtur. Megjithatë, gjithçka do të ishte më e thjeshtë nëse e lini veten të shkoni në krahët e dikujt që ka ndjenja dashurie dhe butësie për ju. Plutoni nuk do të mungojë të bëjë shkelje të vogla dhe pikante.

DEMI - AI - Pas një fillimi disi të ndrydhur të muajit, Marsi do t'ju ndezë epshin dhe do t'ju dhurojë momente të nxehta në shoqërinë e partnerit tuaj prej shumë kohësh ose një dashnore të bukur që keni takuar prej pak kohësh. Hyrja e Plutonit në Ujor do t'ju destabilizojë sepse do të kërkojë më shumë vëmendje ndaj punës. Kështu do të prireni të neglizhoni marrëdhëniet.

AJO – Hyrja e Marsit dhe më pas e Venusit në Bricjap do të sjellë lajme të shkëlqyera në lidhje me dashurinë dhe jetën tuaj seksuale. Do të ndiheni të kënaqur dhe të magjepsur nga një partner i cili do ta vendosë kënaqësinë tuaj mbi të tijën dhe do të punojë për t'ju dhënë momente pasioni edhe kur jeni të rraskapitur nga ditë veçanërisht të rënda pune.

BINJAKËT – AI – Muaji do hapet me tensione dhe humor të keq që do t’ju ​​bëjnë më pak të dëshironi të argëtoheni nën çarçafë. Megjithatë, gjithçka do të fillojë të ndryshojë dalëngadalë dhe ju mund të gjeni veten në shtrat me një ish tuajin ose me një grua me të cilën do të keni një ndjenjë shumë të fortë seksuale. Plutoni në Ujor do t'ju sjellë gjallëri të re dhe do t'ju dhurojë momente pasionante.

AJO – Mos e nënvlerësoni rëndësinë e një jete seksuale të kënaqshme sepse mund të ndikojë në disponimin tuaj edhe në fusha të tjera të jetës. Me Venusin në opozitë për pothuajse të gjithë muajin, ndonjëherë do të ndiheni të zhgënjyer nga sjellja e partnerit. Marsi dhe Plutoni do të ofrojnë mundësi rikuperimi, por ju takon t'i shfrytëzoni sa më shumë.

GAFORRJA – AI – Pas disa ditësh nga fillimi i muajit Marsi do të hyjë në Bricjap dhe në fund të muajit do t’i bashkohet edhe Venusi: një ajër krize për marrëdhëniet tuaja. Debatet e gjata nuk do të lënë hapësirë ​​për të shkëmbyer butësi apo vërshime dhe shpesh do të zgjidhni të jeni vetëm për të reflektuar mbi atë që dëshironi vërtet. Plutoni, të paktën, do t'ju çlirojë nga mundimet e shpirtit.

AJO – Me Marsin disonant për pothuajse të gjithë muajin nuk do të jetë e lehtë të gjesh një partner të aftë për t’ju ​​kënaqur, edhe sepse shpesh do të keni kërkesa absurde apo të çuditshme. Afërdita mund të lindë simpati në vendin e punës, por në fund të muajit do të prireni të mbylleni përpara çdo të njohuri. Mos u dekurajoni dhe shikoni përpara.

LUANI – AI – Vitin do ta nisni me zhurmë, por fatkeqësisht energjia e mirë fillestare do të tentojë të zbehet dhe t’i lërë vendin zakoneve që do tentojnë të shuajnë pasionin në jetën në çift. Afërdita do t'ju mbajë shoqëri më gjatë se Marsi dhe do t'ju kujtojë se një ndjenjë e fortë është e aftë të kapërcejë çdo pengesë. Plutoni do të krijojë xhelozi të reja.

AJO – Afërdita do të jetë aleati juaj në pjesën më të madhe të muajit dhe do t’ju ​​ndihmojë të mbani një ekuilibër të mirë me partnerin, edhe nëse mirëkuptimi juaj seksual nuk do të jetë gjithmonë i shkëlqyer. Do të paguani pasojat e hyrjes së Plutonit në Ujor, gjë që do t'ju vërë ballë për ballë me pasiguri dhe mundime të brendshme që nuk i keni shfaqur kurrë më parë në çift.

VIRGJËRESHA – AI – Pavarësisht disa ngjarjeve të paparashikuara dhe pengesave familjare, muaji janar do t’ju ​​shohë dalëngadalë të jeni më afër arritjes së dëshirave tuaja. Në fushën sentimentale situata do jetë shpesh e vështirë, por në shumë raste do i zgjidhni debatet duke përfunduar në shtrat me partnerin. Kjo nuk do të jetë e mjaftueshme për të siguruar jetëgjatësinë e një lidhjeje.

AJO – Muaji janar mund të jetë shumë i kënaqshëm nën çarçafë, përderisa hiqni dorë nga ato idealet e dashurisë romantike që herë pas here ju kryqëzojnë mendimet. Afërdita do të jetë disonante për pjesën më të madhe të muajit dhe do t'ju duhet të prisni javën e fundit për të bërë takime të reja që do t'ju intrigojnë, entuziazmojnë dhe emocionojnë.

PESHORJA – AI – Lehtësia që ju dallon edhe në marrëdhëniet e dashurisë do të vihet në provë nga kalimi i Marsit dhe më pas i Venusit në Bricjap. Duket se nuk jeni në gjendje të gjallëroni atmosferën me një partner me të cilin keni një histori të përbërë nga zakone dhe modele të përsëritura. Plutoni do të thyejë rutinen dhe do t'ju japë momente çmendurie.

AJO – Mos e nënvlerësoni dështimin e partnerit për të marrë përgjegjësi sepse në muajin janar mund të zhgënjeheni nga fakti që ai nuk dëshiron të zyrtarizojë një lidhje me ju, por thjesht dëshironi të vazhdoni të përjetoni momente pasioni. Megjithatë, me Plutonin në Ujor, diçka do të fillojë të ndryshojë dhe madje e pamundura do të bëhet e mundur.

AKREPI – AI – Muaji janar nuk do të jetë veçanërisht tronditës kur bëhet fjalë për jetën tuaj dashurie apo seksuale. Do të alternoni momente në të cilat do të dëshironit të pushtoheni nga pasioni dhe të tjera në të cilat do të ndjeni nevojën për të kaluar pak kohë vetëm. Plutoni në Ujor mund të bëjë probleme brenda shtëpisë. Jini të kujdesshëm.

AJO - Afërdita dhe Marsi, në kalimet e tyre në Shigjetar dhe Bricjap, do t'ju kërkojnë të jeni serioz herë pas here dhe herë të tjera më mendjelehtë dhe joserioze në përjetimin e aventurave të reja dashurie. Nuk do të jetë gjithmonë rasti të keni pritshmëri afatgjata. Me hyrjen e Plutonit në Ujor, bashkëjetesa e parakohshme mund të bëhet burim problemesh.

SHIGJETARI – AI – Do ta nisni këtë muaj me një impuls shumë të fortë pasioni, i cili dalëngadalë do të shndërrohet në romancë, për habinë dhe kënaqësinë e madhe të një partneri që mezi priste të forconte lidhjen me ju. Hyrja e Plutonit në Ujor do t'ju bëjë veçanërisht të djallëzuar dhe shpesh do t'ju pëlqejë të dërgoni mesazhe pikante dhe provokuese.

AJO – Afërdita do ju mbajë shoqëri për pjesën më të madhe të muajit dhe do ju bëjë veçanërisht të ëmbël dhe të butë me partnerin. Ditët e para të muajit, kur edhe Marsi do të jetë në shenjën tuaj, do të jenë ato në të cilat do të ndiheni më të etur për të përjetuar netë pasioni me partnerin ose me një dashuri të re. Plutoni do ju bëjë surpriza të këndshme.

BRICJAPI – AI – Planetët te Shigjetari do t’ju ​​bëjnë të filloni muajin në prapaskenë, pa i lënë njerëzit të flasin shumë për ju. Atëherë diçka do të ndodhë dhe Marsi do të tregojë guxim dhe shkathtësi të jashtëzakonshme. Do ta gjeni veten duke jetuar një histori të krijuar me pasion dhe intensitet. Afërdita do ta mbajë romancën nën kontroll për një kohë, më pas do ta rizbuloni veten fort në dashuri.

AJO – Janari do ju dhurojë surpriza të këndshme nga pikëpamja sentimentale dhe seksuale. Marsi, disa ditë në muaj, do të hyjë në shenjën tuaj dhe do t'ju bëjë të ndiheni të fortë dhe të përmbushur përkrah një burri që do të kujdeset për ju dhe do t'ju mbështjellë me ngrohtësinë dhe shtysën e tij. Ndrojtja do të fshihet nga Venusi javën e fundit.

UJORI – AI – Nuk do të flisni lehtë për pushtimet tuaja në dashuri, por janari mund të jetë një muaj premtues. Hyrja e Plutonit në Shenjën tuaj do t'ju bëjë veçanërisht simpatik, seksi dhe të parezistueshëm. Ju mund ta shijoni jetën e çiftit tuaj me një përmirësim në sferën tuaj erotike ose mund të gjeni veten në krahët e nje mikeshe tuaj më të dashur.

AJO - Janari mund të mos jetë muaji në të cilin do ta zyrtarizoni historinë e jetës suaj, por me siguri do të përjetoni emocione dërrmuese dhe hyrja e Plutonit në Shenjën tuaj do t'ju shtyjë të përjetoni seksualitetin në një mënyrë veçanërisht të rastësishme dhe të papenguar. Afërdita ndërkohë do favorizojë miqësitë romantike dhe lidhje të fshehta apo klandestine.

PESHQIT – AI – Muaji janar do të jetë një varg emocionesh të kundërta. Marsi dhe Afërdita, në kalimin e tyre në Shigjetar, do t'ju bëjnë të mos ndiheni rehat në shoqërinë e një partneri që do të ketë kërkesa të cilave nuk do të mund t'i përgjigjeni adekuate. Pak nga pak do të gjeni ekuilibrin tuaj, por sfera e erosit nuk do të jetë aq emocionuese sa ndodh zakonisht.

AJO - Me Venusin disonant për pjesën më të madhe të muajit, mund të ndiheni të pashpërblyer në ndjenjat tuaja dhe këshillat e miqve tuaj nuk do të mjaftojnë për të mbyllur përfundimisht një marrëdhënie të paqartë dhe për të filluar lidhjen me dikë që ju ka treguar prej disa kohësh se është seriozisht. interesuar për ju. Duhet të jeni më realistë.

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post