Janë njerëzit e përsosur për të ndarë festat me to: këto shenja të zodiakut arrijnë t'i bëjnë festat magjike për të gjithë.

Krishtlindjet dhe Viti i Ri po vijnë dhe ju duhet ta kaloni atë me njerëzit që doni më shumë. Por jo të gjithë e pëlqejnë këtë festë. Në fakt, disa prej nesh do të donin t'i kalonin të gjitha festat e Krishtlindjeve të mbyllur në shtëpi.

Por, për fat të mirë, ky nuk është rasti për të gjithë. Ka disa shenja të zodiakut që i duan veçanërisht Krishtlindjet , gëzimin dhe lumturinë që sjell në zemrat e secilit prej nesh. Këto shenja do të donin ta transformonin shtëpinë e tyre në një fshat të babadimrit, të kompletuar me drita dhe dekorime. Me pak fjalë, magjia e festave i prek shumë keta shenja: ata janë të dashuruarit e vërtetë të  festave.

AKREPI

Në vendin e tretë gjejmë Akrepin: jo, nuk gabuam. Të lindurit e kësaj shenje mund të duken të çuditshëm, por nën këtë maskë është një person që absolutisht i pëlqen të festojë KRISHTLINDJEN dhe VITIN E RI Ata gjithashtu arrijnë të nxjerrin në pah anën e tyre të butë (po, e kanë edhe atë) dhe u pëlqen shumë të dekorojnë të gjithë shtëpinë. Për më tepër, ata janë njerëz që janë gjithmonë në lëvizje dhe pak pushim i merituar është kaq i mirë!

PESHQIT

Peshqit janë në vendin e dytë në këtë renditje: edhe kjo shenjë i do shumë Festat e fundvitit, veçanërisht sepse i kalon me ata njerëz që i do më shumë në jetë. Është një periudhë vërtet magjike për të lindurit e kësaj shenje, veçanërisht sepse kanë mundësinë të tregojnë kreativitetin e tyre kur bëjnë dhurata.

GAFORRJA

Së fundi, medalja e artë shkon për shenjën e Gaforres: ajo që ata vlerësojnë më shumë në këto festa është dëshira për të kaluar ditët me familjen e tyre. Gaforres i pëlqen gjithçka që sjellin Krishtlindjet dhe Viti i Ri: nga dekorimet tek bora, dhuratat, shetitjet etj...

 $ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post