Horoskopi i seksit: Si do të jetë muaji DHJETOR nën çarçafë, Ai-Ajo

Horoskopi i seksit na tregon se si yjet do të ndikojnë në lidhjet e dashurisë në muajin e fundit të vitit. Marsi në Shigjetar do të ngjyros qiellin e dhjetorit me histori pasionante dashurie dhe aventura që do të lënë gjurmë. Afërdita , përveç ditëve të para dhe të fundit të muajit, do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe do të sjellë intensitet, të madh, por edhe mundime dhe xhelozi. Do të jetë një muaj plot pasion  për të gjitha Shenjat. Bazuar në shenjën tonë të Zodiakut, le të zbulojmë se çfarë kanë rezervuar yjet për burrat dhe gratë e Zodiakut.

DASHI – AI – Marsi në Shigjetar do t'ju bëjë një nga dashamirët më të ngrohtë dhe më efikas të Zodiakut. Partneria juaj do të jetë gjithmonë e lumtur të mbështillet në krahët tuaj dhe ju do të kaloni momente erotizmi dhe pasioni së bashku. Me Venusin në Akrep, mund të ketë edhe një afrim me një të dashur të lidhur me të kaluarën tuaj.

AJO – Afërdita në Akrep do ju bëjë të përjetoni me intensitet çdo histori dashurie, edhe ato që zgjasin një mbrëmje. Me Marsin në Shigjetar, dëshira për aventura do të rritet dhe do të jetë e vështirë t'i rezistoni provokimeve dhe sharmit të një gruaje magjepsëse si ju. Mendimi i një dashurie të kaluar mund të komprometojë një marrëdhënie që po përjetoni.

DEMI – AI – Me Venusin në opozitë për pothuajse gjithë muajin dhjetor, mund të përplaseni me femra që do të tregojnë se nuk janë seriozisht të interesuara për ju. Sfera e erosit do jetë mjaft e kënaqshme, por nëse doni të keni një lidhje serioze dhe të rëndësishme, është më mirë të mos gënjeni nga pamja e jashtme. Femra e duhur ekziston.

AJO – Afërdita në Akrep në muajin dhjetor do të nxjerrë në pah xhelozinë dhe posesivitetin tuaj, duke e bërë të vështirë arritjen e mirëkuptimit në jetën tuaj në çift. Edhe sfera e erosit do të preket dhe tek ju mund të lindë ideja e një tradhtie të mundshme. Nëse jeni beqar, nuk duhet të vazhdoni të përpiqeni të fitoni dikë që tashmë është në një lidhje.

BINJAKËT – AI – Me Marsin në opozitë gjatë gjithë muajit, do të ndiheni shpesh të lodhur dhe të rraskapitur. Jo vetëm që nuk do keni energji të mjaftueshme për t'iu përkushtuar sferës së erosit, por do nervozoheni më lehtë me partneren, duke humbur kohë në debate të kota dhe të pakuptimta. Do të vijnë kohë më të mira, ndërkohë relaksohuni me një masazh.

AJO – Marsi në një aspekt disonant gjatë gjithë muajit do të sjellë fërkime dhe humor të keq në jetën tuaj në çift, duke ju bërë të humbni dëshirën për të kaluar kohën së bashku me partnerin. Nëse mund të kapërceni disa probleme aktuale, seksi mund të jetë i kënaqshëm. Afërdita ndërkohë do të lindë simpati të veçanta në ambientin e punës.

GAFORRJA – AI – Me Marsin në fushën e gjashtë, ditët do të karakterizohen nga ritme frenetike dhe stresuese. Në fund të ditëve më sfiduese, me Venusin në aspektin e ëmbël, do të arrini të ngushëlloheni në shoqërinë e partneres. Ju presin momente romantike plot butësi dhe pasion. Nëse jeni beqarë, së shpejti do të vijë personi i duhur për ju.

AJO – Afërdita në Akrep është aleati më i mirë që mund të keni në muajin dhjetor. Do t'ju bëjë simpatik, sensual dhe tërheqës. Mirëkuptimi seksual me partnerin do jetë i shkëlqyer dhe do ju mundësojë të ndiheni edhe më të bashkuar. Nëse jeni beqarë, shumë shpejt do bini në dashuri me një person që do jua kthejë ndjenjat dhe do ju bëjë të ndiheni të veçantë.

LUANI – AI – Energjitë astrologjike të muajit dhjetor do të jenë të kundërta. Nga njëra anë, do të ndiheni të zhgënjyer nga një marrëdhënie në të cilën duket se nuk ka asnjë mundësi për përballje paqësore. Afërdita në Akrep do të sjellë keqkuptime në marrëdhënie. Nga ana tjetër, Marsi do ta mbajë lart zjarrin e pasionit. Debatet mund të përfundojnë në dhomën e gjumit.

AJO - Me Venusin në Akrep nuk ka kuptim të këmbëngulni në përpjekjen për të bindur partnerin tuaj që të ndërmarrë hapa më gjatë se sa mund të përtypë. Ndoshta ende nuk është pjekur koha për bashkëjetesë. Kjo nuk do të thotë që mes jush nuk mund të ketë momente pasioni dhe përfshirjeje. Shijoni ato dhe mos u ankoni.

VIRGJËRESHA – AI – Marsi në një aspekt disonant do të sjellë pakënaqësi, në shtëpi dhe në familje, duke ju bërë mjaft të hezituar për të përballuar çdo kërkesë të partnerit. Megjithatë, Venusi do t'ju kërkojë ta përjetoni dashurinë më lehtë. Nëse nuk mund të thoni se si ndiheni, një zgjidhje mund të jetë ta shkruani atë në një letër.

AJO – Afërdita në Akrep ju nxit që të komunikoni hapur me partnerin tuaj se si ndiheni. Nëse jeni beqarë, mund të dashuroheni me një person që do mjohësh në rrjetet sociale, me të cilin do të shkëmbeni mesazhe të ëmbla dhe djallëzore në të gjitha orët e ditës dhe të natës. Jeta reale, megjithatë, është ndryshe dhe këtu duhet të punoni për të shmangur problemet. Guxim!

PESHORJA - AI - Marsi në Shigjetar do t'ju bëjë shumë elokuent dhe komunikues, por kjo nuk do të thotë që fjalët të pasohen gjithmonë nga veprat dhe në fakt mund të akuzoheni për këtë nga partneria juaj ose ndonjë dashnore e mundur. Afërdita në Akrep do të nxjerrë në pah xhelozinë tuaj, edhe në momente krejtësisht të padyshimta. Nuk do të mund ta ndaloni veten.

AJO – Afërdita në fushën e dytë do ju bëjë të ndjeni nevojën për të pasur pranë vetes një partner që mund t’ju ​​japë siguri dhe paqe. Nuk jeni të kënaqur duke përjetuar momente të bukura në nivel erotik, por do të dëshironit të thelloheni në njohuritë tuaja. Me Marsin në Shigjetar nuk do të jetë e lehtë të gjesh dikë që shkon përtej sipërfaqes.

AKREPI – AI – Afërdita në shenjën tuaj për pothuajse të gjithë muajin do të nxjerrë në pah anën tuaj më të ëmbël dhe më romantike, pra atë që partneria juaj u dashurua kur u takuat. Do të jetë mirë t'ju rizbulojmë së bashku, më të lidhur se më parë, edhe në intimitet. Përqafimet dhe përkëdheljet tuaja janë gjëja më e bukur që një grua mund të ëndërrojë në dhjetor.

AJO – Me Venusin në krah, jeni gati të tregoni sharmin dhe fuqinë joshëse jo vetëm me partnerin, por edhe me meshkuj të tjerë që do të rrëmbejnë interesin dhe kuriozitetin tuaj. Marsi do t'ju bëjë gjithashtu të ndjeni nevojën për të marrë demonstrime konkrete dhe simbolike të përkushtimit të partnerit tuaj. Mos i teproni me kërkesat tuaja.

SHIGJETARI - AI - Marsi në shenjën tuaj do t'ju bëjë të ndiheni energjikë dhe të gjallë, të fortë dhe iniciativë, edhe në sferën sentimentale dhe seksuale. Do ta bëni partnerin tuaj të ndihet shumë i dëshiruar dhe do t'i ofroni të jetoni së bashku përvoja të reja që do të jenë shumë emocionuese për të dy. Afërdita në fushën e dymbëdhjetë flet edhe për marrëdhënie të mundshme sekrete.

AJO – Afërdita në Akrep do ju bëjë të kujdesshëm ndaj partnerit dhe do ju shtyjë të hetoni disa situata në të cilat ai është përfshirë. Me Marsin në krah, nuk duhet të shqetësoheni shumë sepse do të jetë vërtet e vështirë t'i rezistoni propozimeve tuaja, veçanërisht atyre më mëkatare. Do të ketë argëtim gjatë gjithë muajit.

BRICJAPI – AI – Me Marsin në fushën e dymbëdhjetë, do të prireni të mos flisni me askënd për problemet tuaja dhe vetëm personat me të cilët keni një marrëdhënie më konfidenciale do të mund ta kuptojnë gjendjen tuaj shpirtërore. Afërdita në Akrep flet pikërisht për miqësitë që mund të shndërrohen papritur në marrëdhënie dashurie shumë bashkëfajtore dhe pasionante.

AJO – Me Venusin në fushën e njëmbëdhjetë, ëndrra erotike e muajit mund të jetë të përfundoni në shtrat me mikun tuaj më të mirë. Yjet ju pëlqejnë dhe Marsi në Shigjetar mund t'ju bëjnë të përjetoni marrëdhënie sekrete që do të jenë edhe më emocionuese nga sa e imagjinoni. Lëreni veten të lire nga një dashuri sekrete, megjithëse komplekse.

UJORI – AI – Me Venusin në një aspekt disonant, dhjetori ndoshta nuk do të jetë muaji i duhur për të gjetur kompromisin e duhur mes punës dhe jetës private. Marsi në Shigjetar, megjithatë, do ta bëjë jetën tuaj shoqërore mjaft të gjallë dhe do të ketë mundësi për të takuar njerëz interesantë me të cilët mund të keni aventura dashurie.

AJO – Marsi në fushën e njëmbëdhjetë do t’ju ​​habisë me propozimet djallëzore të ndonjë miku që nuk do ta kishit dyshuar kurrë se ishte i interesuar për ju. Megjithatë, me Venusin në një aspekt joharmonik, nuk do të ndiheni plotësisht të kënaqur në planin sentimental dhe mund të largoheni edhe nga një partner me të cilin jeni prej disa kohësh.

PESHQIT – AI – Marsi në një aspekt disonant shpesh do ju bëjë të ndiheni nervoz dhe të lodhur. Epshi juaj gjithashtu mund të pësojë një rënie, por Afërdita në Akrep do të ndërhyjë për t'ju kujtuar se sa e këndshme është të përfundoni një ditë stresuese në shoqërinë e një gruaje që do të kujdeset për ju në çdo mënyrë që mund të imagjinohet. Lëreni ta bëjë.

AJO – Afërdita në Akrep do të mbrojë jetën tuaj të dashurisë për të gjithë muajin dhjetor. Ju ndiheni të bashkuar me partnerin tuaj nga një lidhje shumë e thellë shpirtërore, e cila nuk ka gjasa të shqetësohet nga një krizë kalimtare. Me Marsin disonant, në fakt nuk do të mungojnë grindjet dhe diskutimet e pakëndshme, edhe për shkak të interesit tuaj për një mashkull të ri që sapo keni takuar.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post