Dëshironi të rifitoni ish-in tuaj me çdo kusht? Kjo është metoda që është gjithmonë efektive

Nëse një histori përfundon, ka gjithmonë një arsye. Por nëse vazhdoni të jeni marrëzisht të dashuruar me ish-in tuaj dhe dëshironi ta riktheni atë, atëherë ekziston një metodë që funksionon gjithmonë.

Një fjalë e urtë e vjetër thotë se "nganjëherë humbësi fiton"Për të parafrazuar: shumë shpesh humbja e njerëzve të caktuar është një fitore e vërtetë dhe jo një humbje. Të qenit i lënë nga një njeri egoist ose posesiv që nuk na donte vërtet dhe na kufizonte lirinë është padyshim një fitore.

Megjithatë, nuk është gjithmonë kështu: një histori dashurie mund të përfundojë për një mijë arsye të tjera. Ish-i ynë mund të ketë qenë fantastik, por, në një moment të caktuar, diçka në marrëdhënie nuk funksionoi më. Nëse, edhe pse marrëdhënia juaj ka mbaruar, ju jeni akoma marrëzisht të dashuruar dhe jeni të sigurt që edhe ai ju do akoma, atëherë mos u dorëzoni: ekziston një metodë e pagabueshme për ta bërë atë të kthehet tek ju.

Ja si ta ktheni ish-in tuaj

Ai u largua nga ju, por ju nuk mund të gjeni paqen dhe doni të ktheheni bashkë? Së pari, sigurohuni që dëshironi të ktheheni me të sepse jeni vërtet të dashuruar dhe jo vetëm sepse keni frikë të jeni vetëm. Nëse jeni të sigurt se ende e doni atë, atëherë ekziston një mënyrë që është gjithmonë shumë efektive për të rifituar ish-in tuaj.

Nëse një histori dashurie përfundon, nuk do të thotë se dashuria dhe pasioni mes dy partnerëve ka marrë fund. Ndonjëherë ne thjesht ndahemi për shkak të keqkuptimeve ose sepse jemi shumë të rinj dhe ndihemi të mbërthyer në një histori që është shumë e rëndësishme. Cilado qoftë arsyeja që e shtyu të dashurin tuaj të largohej nga ju, nëse jeni të sigurt që e doni akoma dhe jeni të sigurt që edhe ai ju do, atëherë zbatojini këto 5 këshilla në praktikë dhe ai do të kthehet.

Para së gjithash, mos bëni skena: as në rrugë as në rrjetet sociale. Gratë që ankohen shpejt bëhen patetike në sytë e një burri. Jo vetëm që nuk do të kthehet, por ju do të trembni edhe kërkuesit e tjerë të ardhshëm. Nëse jeni mashkull, shmangni absolutisht çdo skenë të panevojshme xhelozie, aq më tepër nëse shoqërohet me qëndrime të dhunshme. Krejt gabim.

Së dyti: dukuni gjithmonë më mirëNë festa, në rrugë, në Facebook dhe Instagram duhet të tregoheni gjithmonë në formë të shkëlqyer, me grim, flokë dhe veshje të denja për një sfilatë. Nuk ka kuptim të gënjesh: tërheqja fizike është vendimtare. Gjithmonë duhet t'i kujtoni atij se çfarë humbi duke u larguar nga juPra, mos e hidhni veten duke ngrënë Nutella, por stërvituni edhe më shumë, mbani në formë dhe madje ndryshoni prerjen dhe ngjyrën e flokëve nëse dëshironi.

Pika e tretë themelore: jini të sjellshëm, por të ftohtëNë rrugë, përshëndeteni, pyesni se si është si po ja kalon, por më pas bëni një angazhim dhe largohuni. Nëse ai ju shkruan një mesazh, përgjigjuni me mirësjellje, por pa shumë entuziazëmAi do të fillojë të pyesë veten nëse ju mungon apo jo.

Strategjia e katërt: gjeni veten rastësisht në një festë ku edhe ai është i pranishëm. Ose rastësisht shkoni në të njëjtin vend për një aperitiv. Takimi duhet të duket i rastësishëm.

Pika e pestë dhe e fundit: pretendoni të jeni të pavendosur. Kur ai ju kërkon të ktheheni bashkë, mos thoni po menjëherë, por merrni një ose dy ditë për të menduar për këtë. Në këtë mënyrë ai do të kuptojë se ka gabuar duke ju lënë dhe do të ketë frikë se mos ju humb përgjithmonë.

Le të jemi të qartë: këto janë këshilla të mira, padyshim 'stereotipike', por në disa raste ato mund të funksionojnë gjithashtu. Sidoqoftë, mbani mend, gjithmonë dhe në çdo rast, se lumturia juaj nuk varet nga askush. Ruajeni dashurinë ku të mundeni, por hiqni dorë nga çdo marrëdhënie që është toksike ose që kurrë nuk ju ka bërë të ndiheni mirë.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post