Çfarë përcjellin puthjet e secilës shenjë të horoskopit

Ka raste kur një puthje thotë shumë më tepër se një mijë fjalë. Nëpërmjet puthjeve mund të shprehni shumë dashuri, pasion, pak frikë, butësi apo çdo lloj ndjenje që nuk mundeni apo nuk dëshironi ta shprehni në atë moment. Sipas Horoskopi.vip.  Çdo puthje është e veçantë. Çdo shenjë e zodiakut transmeton diçka  ndryshe me puthjet që jep. Dëshironi të dini se çfarë saktësisht? Lexoni shenjën tuaj dhe do ta kuptoni. 

DASHI

Siguria. Puthjet e Dashit ju çojnë në një vend shumë të sigurt, një vend ku mund të mbyllni sytë me besim të plotë. Sepse padyshim asgjë e keqe nuk do t'ju ndodhë nga dora e tyre. Në fillim, Dashi mund të jetë pak i turpshëm. Momenti i puthjes përjetohet si një heshtje me shkëndija magnetike, e turpshme por vendimtare, e fortë por në të njëjtën kohë shumë e butë. Tani, puthja e Dashit mund të jetë e turpshme maksimumi për një minutë, sepse kur bëhet e egër, ajo lëshon me të gjithë pasionin që mbart brenda kësaj shenje. Dhe nëse i shton fytyrës përkëdheljet e vogla, më mirë të mos flasësh, sepse aty zjarri digjet vetëm.

DEMI

Butësi. Kaq shumë delikatesë, edhe nëse ndonjëherë ato janë të forta dhe shumë intensive. Demi është i aftë t'ju japë qetësinë që ju nevojitet me një prekje të vogël të buzëve të tij, sepse ai ka dhuntinë e të qenit vërtet magjik. Por përveç butësisë, ata mund të përcjellin besim dhe të përfundojnë duke ju bindur. Demi është një person shumë selektiv dhe padyshim që kur bëhet fjalë për puthjet, kjo shenjë e zodiakut nuk është ndryshe. Kushdo që ka privilegjin të marrë një puthje nga një Demi mund të ndihet i kënaqur sepse është një dhuratë e dhuruar nga qielli. Diçka si të prekësh qiellin me gishta.

BINJAKËT 

Kuriozitete. Puthjet e Binjakëve ju thithin. Ata ju bëjnë të dëshironi gjithnjë e më shumë. Buzët e Binjakëve ju përcjellin shumë emocione. Pak kontakt me ta dhe transportohesh në një botë shumë të panjohur por shumë të këndshme. Ata ju intrigojnë sepse janë shumë të ndryshëm nga të tjerët. Ata nuk janë aspak të turpshëm, por as të tepruar, janë shumë kureshtarë dhe eksperimentojnë, rishpikin veten dhe luajnë si të duan. Nëse puthni një Binjak, me siguri do t'i jepni fund gjithë jetës duke krahasuar puthjet e tjera me të tyret dhe nuk do të gjeni askënd që e bën këtë në të njëjtën mënyrë ose më mirë. Asnjëherë.

GAFORRJA

Pasion. Mungesa e kontrollit. Ju tregon gjithçka që Gaforrja ndjen dhe nuk mund ta përshkruajë me fjalë. Gaforrja përmes një puthjeje ju tregon të gjitha dëshirat e tij/saj, frikën, shqetësimet e tyre dhe madje edhe qëllimet që mund të ketë për më vonë. Nuk ishin as puthje të zgjuara, apo jo? Epo, ata janë, sepse Gaforres i pëlqen të puthë me pasion dhe me shumë zjarr për t'i treguar partnerit se do të jenë aty, dhe se duan përkushtim dhe siguri.

LUANI

Magjike. Luani bën shumë përpjekje për çdo gjë që bëjnë, puthjet sigurisht që nuk janë përjashtim për këtë shenjë të zodiakut. I keni zili puthjet tipike që shfaqen në serialet më të guximshme? Epo, Luani i tejkalon shumë ata. Puthjet e Luanit kanë forcën e nevojshme, dritën që ju e doni aq shumë, pasionin që ju nevojitet dhe magjinë që e bën një marrëdhënie gjithmonë të gjallë. Ata kanë zjarrin e përsosur, shkallën e përsosur të dëshirës, ​​fakti është se ata janë thjesht të përsosur. Dhe kur t'i keni ato në jetën tuaj, nuk do të jeni në gjendje ose nuk do të dëshironi t'i fshini ato. Puthjet e Luanit janë më të mirat në të gjithë zodiakun.

VIRGJËRESHA 

Puthjet e Virgjëreshës përcjellin shumë siguri, ndershmëri dhe dashuri të veçantë. Edhe nëse thonë shumë astrolog se Virgjëresha nuk është gëzimi i gjithçkaje Sipas Horoskopi.vip, e kanë gabim. Sepse Virgjëresha është një person shumë i dashur, por padyshim që e tregon vetëm në intimitet dhe përmes puthjeve. Puthjet e kësaj shenje të zodiakut kanë shije si re, si lavdi, parajsë e pastër. Falë tyre ju mund të besoni përsëri në dashurinë e vërtetë, si në filma ku gjithçka rezulton kaq perfekte. Nëpërmjet tyre, ju e dini nëse do të ketë kimi më vonë apo jo, sepse puthjet e tyre janë si personaliteti i tyre: të sinqerta dhe transparente. Një puthje nga një Virgjëreshë dhe ju dashuroheni menjëherë.

PESHORJA

Puthjet e Peshores nuk janë asgjë e shenjtë. Nuk janë puthjet tipike super të ëmbla dhe të turpshme që kënaqen me pak prekje. Puthjet e kësaj shenje të horoskopit janë shumë më të këqija se ato shumë intensive, ato që mbeten të gdhendura në buzën tuaj për gjithë jetën. Shija e tyre, butësia e tyre, forca që marrin kur përplasen me buzët e tjera. Engjëlli i vogël i supozuar i Peshores është shumë demon në mënyrë private dhe kushdo që ka pasur privilegjin të dijë se çfarë shije ka, do ta dijë atë. Ata janë gjithashtu analitikë, për habinë e shumë njerëzve, Peshorja në këtë kuptim dëshiron që gjithçka të jetë perfekte dhe i pëlqen ta bëjë shumë mirë.

AKREPI

Puthjet e Akrepit ju pushtojnë edhe nëse nuk doni të bini në dashuri dhe besoj që e dini këtë. Ata janë vërtet të veçantë, ndër të paktat që lënë gjurmë për gjithë jetën. Ndonjëherë, kur Akrepi ka frikë, ata bëhen shumë, shumë intensivë, por thellë thellë brenda janë shumë sentimentalë. Gjithmonë plot shkëlqim, pasion dhe magnetizëm, sepse me Akrepin nuk ka puthje aq të ftohta sa akulli. Nëpërmjet puthjeve të tij, Akrepi tregon gjendjen shpirtërore në të cilën ndodhet në atë moment. Duket sikur puthjet e tij të ishin pasqyrimi i shpirtit të tij, i brendësisë së tij, i asaj që ndjen zemra në atë moment të saktë.

SHIGJETARI

Thonë se Shigjetarët janë puthësit më të mirë, ata që bëjnë gjithçka më mirë, ata që lënë gjurmën më të madhe dhe ata që dinë ku të godasësh për t'ju humbur mendjen. Por kur bëhet fjalë për pasionin, ata janë të parët. Shigjetari është gjithashtu inteligjent kur bëhet fjalë për puthjen dhe e di saktësisht se çfarë duhet të bëjë dhe çfarë jo për të lënë gjurmë në jetën tuaj. Puthjet e tij/saj janë një eksitim i pastër, magnetizëm i pastër, ato janë shumë, shumë të varura dhe janë të buta. Po, është e vërtetë, ato janë shumë, shumë të buta, si kadife dhe kanë një prekje shumë delikate dhe shumë të butë që ju bën të dëshironi gjithnjë e më shumë.

BRICJAPI

Puthjet e Bricjapit marrin çmimin për ata që vonë arrijnë më shumë. Por kur mbërrijnë, është si kur bie shi në një vend ku ka shumë thatësirë, një mrekulli që bie nga qielli. Diçka e lavdishme. Diçka vërtet e pasur, e mirë, e nevojshme, pozitive, freskuese dhe vërtet shpërblyese. Puthjet e kësaj shenje të zodiakut përcjellin shumë forcë, besim, siguri dhe besnikëri. Kur puthjet e Bricjapit ngjiten me buzët e tuaja është sikur shpërthen një stuhi elektrike. Me kimi, puthjet e Bricjapit digjen si zjarr, sepse ato janë intensive dhe janë të vetmet që mund t'ju transportojnë në një botë të re!

UJORI

Me Ujorin është një aventurë e vazhdueshme , sepse puthjet e tyre nuk vijnë nga kjo botë siç e thotëshpesh Horoskopi interesant (Alien) . Ato janë të ndryshme, freskuese, shumë të gjalla, të veçanta dhe të këndshme si askush tjetër. Ishte e qartë, buzët e Ujorit janë Uj i pastër, por për habinë e shumë njerëzve, këto buzë përcjellin diçka që jo shumë njerëz mund ta përcjellin: paqe. Qetësi. Siguri. Besim. Ndjeheni sikur jeni në shtëpi kur prekni buzët e tyre. Ujori është shumë i aftë të rrisë temperaturën e mjedisit në pak sekonda dhe ne me siguri na pëlqen. Ujorit i pëlqen që të gjithë janë të lumtur. Por kujdes, puthjet e tij nuk ia dhuron askujt.

PESHQIT

Nëse ka dikush që me të vërtetë di të transmetojë gjithçka përmes një puthjeje të vetme, ato janë padyshim Peshqit. Ashtu është, Peshqit emocionojnë përmes puthjeve të tyre. Humori i tyre ju infekton menjëherë. Puthjet e kësaj shenje të zodiakut janë të buta, por shumë të fuqishme. Ata janë shumë romantikë, por kujdes, sepse u pëlqen edhe të luajnë dhe ta kalojnë mirë. Ndonjëherë ata ju ngatërrojnë sepse mund t'ju trembin me intensitetin e tyre, por gjithçka që duan është siguria. Peshqit kërkojnë atë që duan përmes puthjeve të tyre dhe nëse këto shoqërohen me përqafime të mëdha dhe të gjata, kjo i thotë të gjitha. Peshqit duan më shumë. Ata bien në dashuri dhe duan gjithçka.

$ads={2}

#dashi #demi #binjakët #Gaforrja #luani #virgjëresha #peshorja #akrepi #Shigjetari #Bricjapi #Ujori #Peshqit


Post a Comment

Previous Post Next Post