Horoskopi i seksit: Si do të jetë muaji Shtator nën çarçafë

Horoskopi na zbulon se gjatë muajit shtator do të jetë e mundur të përjetoni një gamë të gjerë emocionesh dhe dëshirash seksuale. Afërdita në Luan dhe Marsi në Peshore do të jenë protagonistët kryesorë të një qielli astrologjik që flet për pasione të mëdha, por edhe për kompromise që duhen arritur për të vazhduar një marrëdhënie që meriton të kujdeset dhe të kultivohet. Lilith do të jetë afër Venusit dhe do të bëjë të mundur shumë shkelje që për disa dukeshin të pamundura. Shenjë pas Shenjë, le të zbulojmë se çfarë kanë rezervuar yjet për burrat dhe gratë e Zodiakut.

DASHI – AI – Me Venusin në Luan, këtë muaj do ta përjetoni erosin në mënyrë romantike, duke kërkuar një kombinim të emocioneve të thella dhe intimitetit emocional me partnerin. Nuk do të nxitoni të gjeni veten në shtrat me të, por do të preferoni ta kultivoni marrëdhënien tuaj me përvoja që ju bëjnë të ndiheni gjithnjë e më të ngjashëm, bashkëpunëtorë dhe intim. Pritja do të shpërblehet.

AJO - Me Marsin disonant, mund të ketë një rënie të epshit këtë muaj. Me bashkëfajësinë e Venusit tek Luani, do të ndiheni më të tërhequr nga aspekti emocional dhe afektiv i marrëdhënieve, duke kërkuar një lidhje intime dhe të thellë me partnerin. Lilith nuk përjashton që mund të përjetoni momente pasioni transgresiv.

DEMI – AI – Duket se po kërkoni një ekuilibër mes erosit dhe aspekteve të tjera të jetës. Ju do të dëshironit të ruani një jetë seksuale të shëndetshme dhe të plotë pa u bërë fokusi i vetëm i jetës suaj. Megjithatë, me Venusin disonant, partneri juaj mund të mos jetë domosdoshmërisht dakord dhe të kërkojë vazhdimisht më shumë vëmendje, përkëdhelje dhe mirësi.

AJO – Jeni mësuar ta përjetoni erosin në mënyrë sensuale, duke kërkuar bukurinë dhe kënaqësinë përmes shqisave, si prekja, shija dhe nuhatja. Megjithatë, këtë muaj, Venusi dhe Lilith (hëna e zezë) do të jenë të prapë dhe mund ta gjeni veten të zhgënjyer në shoqërinë e një partneri me të cilin nuk mendoni se keni kimi të fortë. Pa pasion, një marrëdhënie nuk mund të zgjasë.

BINJAKËT - AI - Afërdita dhe Marsi do ta bëjnë muajin shtator shumë të gjallë për sa i përket sferës së erosit. Mënyra juaj e gëzuar dhe e shkujdesur do t'ju frymëzojë të përjetoni argëtim dhe të qeshura së bashku me partnerin tuaj. Nuk përjashtohet që poshtë çarçafëve të futen edhe disa lodra seksi që do t'jua bëjnë netët edhe më të këndshme.

AJO - Me Marsin në Peshore, këtë muaj do të ndjeni dëshirën për të eksperimentuar dhe eksploruar dimensione të reja të erosit, duke kërkuar vazhdimisht të zgjeroni horizontet tuaja seksuale dhe të zbuloni praktika dhe fantazi të reja. Do të keni fatin të keni në krah një partner që mund t'i kuptojë dëshirat tuaja të ndaluara, pa pasur nevojë t'i tregoni ato

GAFORRJA – AI – Zakonisht ju pëlqen ta përjetoni erosin në mënyrë intime, me fokus të fortë në lidhjen emocionale dhe krijimin e një lidhjeje besimi dhe mirëkuptimi me partneren. Megjithatë, me Marsin në Peshore, duket se nuk mund të gjesh partneren e duhur me të cilin të bashkosh pasionin dhe ndjenjën së bashku. Nuk do të jetë një muaj shumë i kënaqshëm.

AJO – Me Marsin në aspektin disonant, këtë muaj mund të pësoni ulje të dëshirës seksuale për shkak të luhatjeve hormonale ose paqëndrueshmërisë emocionale që ju karakterizon. Ju do të jeni shumë kërkues ndaj partnerit tuaj dhe nuk do ta vendosni atë në një pozicion për t'u vendosur apo kuptuar me të vërtetë atë që keni nevojë. Do të duhet shumë durim.

LUANI – AI – Me Venusin në shenjën tuaj, mund ta përjetoni erosin në mënyrë spontane dhe të improvizuar, duke e lënë veten të udhëhiqeni nga instinkti dhe nga dëshira e momentit. Do të jeni një partner shumë i zjarrtë dhe iniciativë. Partneria juaj do të vlerësojë ngrohtësinë dhe dëshirën tuaj. Nëse jeni beqarë, me siguri do të gjeni një partnere të re për të jetuar momente të paharrueshme.

AJO – Këtë muaj Venusi dhe Lilith (hëna e zezë) do ju shtyjnë të përjetoni diçka të re dhe transgresive. Ju mund të gjeni kënaqësi përmes lojës dominuese dhe të nënshtruar, duke eksploruar fuqinë konsensuale dhe dinamikën e kontrollit me partnerin tuaj. Mos i vendosni kufij fantazive tuaja dhe lëreni veten të udhëhiqeni nga instinkti dhe pasioni juaj.

VIRGJËRESHA – AI – Afërdita në muajin shtator do t’ju ​​kërkojë të jeni më empatikë edhe në sferën e erosit. Kushtojini më shumë vëmendje nevojave dhe dëshirave të partnerit tuaj dhe përpiquni t'i kënaqni ato. Mund të jetë shumë më e këndshme nga sa e imagjinoni, veçanërisht nëse mund ta lexoni kënaqësinë në fytyrën e saj. Jeni të tërhequr nga një grua tashmë e përkushtuar.

AJO – Afërdita dhe Lilith (hëna e zezë) këtë muaj do ju bëjnë të ndiheni të magjepsur nga situata misterioze dhe intriguese. Për t'ju kënaqur plotësisht, partneri juaj duhet të përpiqet të krijojë një atmosferë pezullimi dhe dëshirash, të cilës ju nuk do t'i rezistoni dot. Dikush do t'ju rrëfejë se keni qenë gjithmonë ëndrra e tyre erotike dhe do t'ju kërkojë ta bëni realitet.

PESHORJA – AI – Me Marsin në krah, këtë muaj do ta përjetoni erosin në mënyrë shpërthyese, intensive dhe pasionante, me një dëshirë të fortë seksuale dhe një kërkim të vazhdueshëm për përvoja dhe stimuj të rinj. Do të gjeni një bashkëpunim të thellë me partnerin tuaj të përjetshëm ose me një të dashur të ri me të cilin keni gjetur menjëherë një harmoni unike dhe të veçantë. Argëtohu!

AJO – Marsi do ta bëjë muajin shtator shumë të kënaqshëm seksualisht. Do të kërkoni kënaqësi të thellë dhe një ndjenjë përmbushjeje personale përmes intimitetit me partnerin tuaj. Me Venusin dhe Lilithin tek Luani, nuk përjashtohet mundësia që të gjeni veten në shtrat me shoqen tuaj më të mirë. Dhe patjetër do të bëni disa fishekzjarre.

AKREPI – AI – Edhe nëse në një mënyrë shumë të heshtur, i kushtoni vëmendje nevojave emocionale dhe fizike të partneres tuaj dhe përpiqeni të krijoni një përvojë seksuale empatike dhe të kënaqshme. Megjithatë këtë muaj do të ndiheni të stresuar nga kërkesat e saj të vazhdueshme dhe dëshira juaj do të ketë tendencë të zbehet. Shmangni shakatë që mund ta lëndojnë atë.

AJO – Zakonisht preferoni ta mbani jetën tuaj seksuale dhe sentimentale private dhe intime, duke shmangur ndarjen e saj me persona të tjerë jashtë lidhjes. Ajo që ndodh mes jush dhe partnerit tuaj prek vetëm ju të dy. Problemi është se këtë muaj nuk do të ketë absolutisht asgjë për të treguar. Nuk do të ndiheni mjaftueshëm të dëshiruar.

SHIGJETARI – AI – Zakonisht ju pëlqen ta shprehni dëshirën dhe dashurinë tuaj në mënyrë të hapur dhe komunikuese, duke përdorur fjalë, gjeste dhe veprime për t’ia përcjellë ndjenjat partneres tuaj. Këtë muaj Venusi do t'ju bëjë veçanërisht romantikë, veçanërisht nëse keni një lidhje në distancë. Çdo takim do të jetë një moment pasioni i pakontrollueshëm.

AJO – Te erosi mund të gjesh edhe një komponent shpirtëror. Për këtë ju shkoni në kërkim të lidhjeve më të thella përmes energjisë dhe vetëdijes. Afërdita në Luan do ju bëjë të takoni një person me të cilin do të keni ndjesinë e dridhjet. Për më tepër, gjatë një udhëtimi, mund të përmbushni një nga dëshirat tuaja të ndaluara.

BRICJAPI - AI - Edhe pse keni një vetëdije të mirë për trupin tuaj, dëshirat dhe kufijtë personalë, dhe pavarësisht se keni mësuar të komunikoni hapur me partneren tuaj për të siguruar një përvojë seksuale të shëndetshme dhe shpërblyese, këtë muaj do të ndiheni të nënshtruar dhe mundësitë për kënaqësi të pastër do ulen në mënyrë drastike.

AJO – Me Marsin në aspekt joharmonik gjatë gjithë muajit, shpesh do ta gjeni veten të zhytur në situata stresi apo presioni, gjë që do t'ju bëjë të përjetoni ulje të dëshirës seksuale ose vështirësi për t'u përqendruar në kënaqësi. Por kur e shihni përsëri ish-in tuaj, mund të ndjeni në mënyrë magjike një adrenalinë të vërshuar nëpër trupin tuaj.

UJORI – AI – Ju gjithmonë përpiqeni ta përjetoni lirisht erosin, duke kapërcyer tabutë dhe kufizimet sociale dhe duke përqafuar seksualitetin pa gjykuar. Megjithatë, këtë muaj do të përplaseni me një partnere shumë tradicionaliste, e cila do t'ju bëjë të peshoni edhe faktin e shikimit të videove hot ose të propozimit për të bërë disa foto intime së bashku. Jini të durueshëm.

AJO - Nëse hiqni dorë nga romanca, këtë muaj në seks do të gjeni një mundësi për t'u çliruar nga frenimet, shqetësimet apo stresi i akumuluar, duke lejuar trupin dhe mendjen tuaj të shprehen në mënyrë autentike dhe spontane. Marsi në Peshore vendos në krah një partner që është në gjendje të plotësojë çdo kërkesë tuajën. Mos u bëni kapriçioze.

PESHQIT - AI - Marsi këtë muaj do t'ju bëjë të përjetoni erosin në një mënyrë veçanërisht intensive, veçanërisht nëse keni mundësinë të shihni dhe të shihni sërish një partnere me të cilin keni jetuar përvoja magjike dhe të paharrueshme në të kaluarën. Mos harroni se janë gjestet e vogla, delikate dhe vendimtare që arrijnë ta bëjnë partneren tuaj të humbasë mendjen. 

AJO   – Është e rëndësishme që ju të gjeni kënaqësi në eros duke krijuar një lidhje të thellë dhe emocionale me partnerin, duke i dhënë rëndësi lidhjes intime dhe bashkëfajësisë që mund të krijohet mes jush. Këtë muaj duket se kjo situatë është e mundur vetëm nëse arrini të filloni një lidhje me një koleg që ju pëlqen shumë.


Post a Comment

Previous Post Next Post