Horoskopi Ditor e Merkure 9 Gusht 2023

DASHI

Gjërat kanë për të ecur për mrekulli sot. Jeta profesionale do jetë frymëzim për gjithçka. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë goxha euforike. Shumë gjëra do sqarohen njëherë e mirë mes jush dhe atij që keni në krah dhe e ardhmja do ndërtohet në mënyrën e duhur. 

Ju beqarët do realizoni shumë takime të bukura, kështu që do e keni pak të vështirë të bëni zgjedhje të menjëhershme. Në punë do hidhni shumë hapa para dhe do e ruani përherë pozitivizmin. Asgjë nuk do ju duket e vështirë dhe do realizoni një nga një të gjitha planet. Në planin financiar do hidhni hapat e duhura dhe gjendja do jetë e shkëlqyer.

DEMI

Ka rrezik që sot të jeni të heshtur dhe jo të sinqertë as me të tjerët e as me veten tuaj. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë rutinë. Nuk do ndiheni aspak keq pranë atij që keni në krah, por as ndonjë emocion të jashtëzakonshëm nuk do përjetoni. 

Nëse jeni beqarët nuk do besoni në dashuri me shikim të parë, por shume gjëra do ju ndryshojnë menjëherë. Sipas Horoskopi.vip  në punë, nëse diçka nuk ju pëlqen flisni me shefat dhe gjeni sa më parë një zgjidhje. Bindini ata me argumente dhe  do dilni të fituar. Shpenzimet kryejini me kujdes dhe keni për ta pare që gjendja do normalizohet shpejt.

BINJAKËT

Saturni dhe Plutoni do iu japin mundësinë të ndryshoni përfundimisht mënyrën e të parit të gjërave. Për ju që jeni në një lidhje, marrëdhënia me partnerin do përmirësohet goxha. Do ndiheni shumë më të qetë dhe do dashuroheni ashtu si e keni ëndërruar gjithmonë. 

Ju beqarët do jeni gati për të filluar një romancë dhe mund të pranoni çdo ftesë që do iu bëhet. Në punë do jeni shumë më të vendosur se më parë dhe do arrini çdo pikësynim që i keni vënë vetes. Energjia nuk do ju mungojë asnjë çast. Në planin financiar, nëse i menaxhoni me kujdes të ardhurat, gjendja do ketë përmirësime të konsiderueshme.

GAFORRJA

Sot emocionet do jenë të ndryshme për ju dhe herë pas here do ndiheni si në ajër duke mos ditur çfarë të bëni. Për ju të dashuruarit asgjë e rëndësishme nuk do ndodhë. Merrini gjërat shtruar dhe mendoni vetëm për momentin. Ju beqarët ka rrezik të nxitoheni për të realizuar disa takime dhe mund të gaboni në zgjedhjet që do bëni. 

Në punë bëjini sytë katër dhe përballuni hapur me ata që po mundohen t’iu prishin planet. Nëse i lini gjërat sic janë, nesër ka për të qenë vonë. Tregohuni edhe të përmbajtur. Financat nuk do jenë aspak të ekuilibruara prandaj pa qenë vonë duhet ta pranoni mbështetjen e miqve apo të afërmve.

LUANI

Venusi, planeti i dashurisë do iu sjellë më shumë siguri gjatë kësaj dite dhe mund të veproni më lirshëm. Nëse jeni një lidhje dhe jeta juaj sentimentale ka pasur probleme kohët e fundit, ka ardhur momenti për të marrë masa e për të rregulluar gjithçka. Po i latë gjërat pas dore situata mund të ndërlikohet edhe më tepër. 

Ju beqarët do ndiheni gjithë ditës të mërzitur, por një takim në orët e pasdite mund t'iu ndryshojë jetën. Në punë do filloni të kërkoni një profil që mund t’iu sjellë më tepër të ardhura. Pyesni dhe këshillohuni me miqtë e ngushtë. Financat do kërkojnë thjesht pak më tepër përkujdes dhe çdo gjë ka për t'iu ecur më së miri.

VIRGJËRESHA

Me durim dhe besim në vetvete do mund të arrini gjithçka e do ta bëni jetën tuaj edhe më të bukur sot. Ju të dashuruarit do kaloni një ditë fantastike dhe herë pas here do ju duhet vetja sikur do jeni në një ëndërr. Partneri do ua shprehë plotësisht ndjenjat dhe do ju surprizojë në çdo çast. 

Ju beqarët, me mirësjellje dhe buzëqeshje do i bëni për vete të gjithë. Zgjedhja përfundimtare do jetë në dorën tuaj. Në punë do i kushtoni pak më shumë kohë një kolegu të mirë që ndodhet në vështirësi, megjithatë nuk do i lini pas dore as detyrat tuaja. Me financat do jeni shumë herë më të kujdesshëm dhe largpamës prandaj gjendja do jetë e shkëlqyer.

PESHORJA

Marsi rekomandon  shumë reflektim gjatë kësaj dite. Rimendojini edhe njëherë dëshirat që keni. Nëse keni një lidhje duhet patjetër të ndryshoni mënyrën e sjelljes me partnerin tuaj sepse në të kundërt keni për të pasur debate dhe probleme të njëpasnjëshme. 

Ju beqarët edhe pse do takoni persona vërtet të veçantë nuk duhet kurrsesi të hidhni menjëherë hapa. Në punë do e keni shumë të vështirë të përshtateni me kolegët e rinj dhe do ju duket sikur ata do ju pengojnë.  Po vazhduat të tregoheni mosbesues nuk i keni mirë gjërat. Sipas Horoskopi.vip  financat do jenë shumë të qëndrueshme. Shfrytëzojeni rastin për të bërë investimet e shumë dëshiruara.

AKREPI

Gjatë kësaj dite do keni shpirtin e analizës dhe nuk do nxitoheni të thoni fjalën e fundit pa qenë të bindur. Ju të dashuruarit do keni më tepër nevojë se kurrë për qetësi, qëndrueshmëri dhe dashuri. Flisni me partnerin dhe gjeni rrugën e duhur. 

Nëse jeni beqarë do keni veçse dashuriçka kalimtare dhe pa ndonjë rëndësi të madhe. Gjithsesi do argëtoheni dhe do emocionoheni. Në punë do i kaloni pak e nga pak vështirësitë që iu kanë dalë dhe do ndiheni më të qetë. Një koleg mund të luajë edhe rolin e një psikologu dhe me të do flisni lirshëm. Financat do mbeten ende të njëjta, por për fat të mirë nuk pritet asnjë përkeqësim.

SHIGJETARI

Dita e sotme pritet të jetë mjaft pozitive. Do keni ide shumë të mira dhe do dini edhe si t’i shprehni ato. Ju të dashuruarit do i merrni gjërat shumë më seriozisht dhe më në fund do i vendosni disa pika mbi "i". Çdo gjë ka për të marre një tjetër drejtim shumë më të bukur nga më parë. 

Ju beqarët nuk do jeni ende gati për të hedhur hapa dhe do refuzoni të gjitha ftesat që do ju bëhen. Në punë do jeni profesionistë dhe do bëni atë që është më e mira. Nga ana tjetër nuk do neglizhoni as detajet në dukje të parëndësishme. Financat do mbeten të kënaqshme në çdo moment dhe do e keni të lehte ta kryeni çdo shpenzim të menduar.

BRICJAPI

Besojini më shumë intuitës gjatë kësaj dite dhe lërjani çdo gjë tjetër kohës. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e zakonshme kështu që merrini gjërat ashtu si t'iu vijnë. Nëse jeni beqarë do e gjeni shpirtin tuaj binjak dhe keni për të filluar një lidhje fiks ashtu si e kishit ëndërruar gjithmonë. Çdo gjë do ndryshoje për ju. 

Në punë mos ndërmerrni shumë rreziqe edhe sikur të ndiheni të sigurt. Më mirë prisni pak dhe bëjini gjërat dalëngadalë. Në këtë mënyrë do jeni edhe vetë më të qetë. Shpenzime të konsiderueshme mos kryeni sepse nuk është koha e përshtatshme. Prisni edhe pak kohë.

UJORI

Gjatë kësaj dite duhet t’i merrni gjërat me sa më shumë qetësi dhe nuk duhet të alarmoheni për asgjë. Jutë dashuruarit edhe pse në një marrëdhënie do dëshironi të qëndroni për pak kohë vetëm për te menduar e për të reflektuar mbi të ardhmen. Flisni me partnerin në mënyrë që ai të mos mërzitet. 

Ju beqarët nuk do doni të filloni lidhje edhe pse mundësitë në fakt do jenë të mrekullueshme. Në punë mendojini mirë gjërat nëse do iu ofrohet një post i ri. Vërtet do jetë më i rëndësishëm dhe mund të sjellë më shumë përfitime, por nga ana tjetër do keni edhe më tepër kontroll nga eprorët. Buxheti do varet plotësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni të ardhurat.

PESHQIT

Jeta juaj nuk do ndërlikohet për asnjë moment sot edhe sikur shumë të mundohen t’iu prishin punë. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë mjaft premtuese. Do merreni vesh për çdo gjë me partnerin tuaj dhe mund të bëni edhe plane interesante për jetën në vazhdim. 

Ju beqarët do jeni në kërkim të princit tuaj të kaltër, por për fat të keq edhe kësaj here pa sukses. Në punë duhet të përfitoni nga të gjitha mundësitë që do iu jepen sepse do keni mjaft përfitime. Jo të gjithë kanë fatin tuaj. Për financat çdo gjë ka për të ecur më së miri sepse do dini si ta menaxhoni gjithë kohës situatën.

$ads={2}
Post a Comment

Previous Post Next Post