Horoskopi javor nga 3 - 9 korrik 2023: mundësi të reja për shenjat e ujit!

Këtë javë planeti Mërkuri në shenjën e Gaforres do të sjellë mundësi të reja për të gjitha shenjat e ujit dhe jo vetëm ato... Po ju, çfarë shenje jeni? Zbuloni me Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

DASHI

Dashi i dashur, kjo javë e parë e korrikut mund t'ju sjellë disa mosmarrëveshje të vogla, në shtëpi ose në zyrë . Mërkuri në një pozicion të pafavorshëm nuk e ndihmon dialogun me të afërmit dhe kolegët... Për fat të mirë, Venusi do të kujdeset për t'ju gëzuar: planeti i dashurisë, në fakt, garanton fat në sferën e ndjenjave. Ditë të këqija, me një hënë të pafavorshme: e hënë dhe e martë. Dite super-fat, të dielën.

DEMI

I dashur Dem, nëse ndiheni pak më të lodhur , mos u shqetësoni: kjo është për shkak të tranzitit të pafavorshëm të Marsit, por së shpejti do të jeni në gjendje të rikuperoni energjinë tuaj! Në punë nuk mund të shkonte më mirë por: ju keni Jupiterin në lidhje me Mërkurin në krah, të dy gati për t'ju dhënë mundësi të reja ose konfirmimet që prisnit. Afërdita e pafavorshme, nga ana tjetër, sjell më shumë shqetësim në lidhje me ndjenjat…

BINJAKËT

Të dashur Binjakë, një periudhë me fat të madh sentimental vazhdon për shenjën tuaj : në fakt, muaji korrik fillon me një Venus të bukur favorizues, i cili do t'ju japë emocione të mëdha dhe shumë pasion në periudhën e ardhshme! Marsi, nga ana e tij, ju sjell energji dhe dëshirë për të bërë. Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat , ato të së mërkurës dhe të enjtes. Hëna nervoze, megjithatë, të premten dhe të shtunen.

GAFORRJA

I dashur Gaforre, java jote fillon me dy ditë paksa të ndrydhura, në të cilat kundërshtimi i hënës mund të të bëjë të ndihesh i mërzitur… Por nuk ke pse të jesh: Qielli është në anën tënde! Mërkuri në lidhje ju jep një avantazh si në marrëdhëniet e punës ashtu edhe në marrëdhëniet miqësie. Jupiteri, nga ana e tij, ju mbron dhe ju ndihmon të realizoni projektet tuaja. Ditët me fat për të vënë bast: të premten dhe të shtunën.

LUANI

E dashur Luan, në këtë periudhë askush nuk të ndalon më! Venusi (Aferdita) dhe Marsi në lidhje ju japin një ngarkesë dhe energji të paparë më parë: do të jetë e vështirë të rezistosh ose të thuash jo! Dashuria po lulëzon dhe beqarët më të ngurtësuar mund të kenë takimin e jetës së tyre… Kujdes nga ditët paksa nervoze të së mërkurës dhe të enjtes, kur hëna do të jetë në opozitë. Më mirë të fokusoheni në ditën e hënës me fat, të dielën.

VIRGJËRESHA

E dashur Virgjëreshë, është një kohë me fat në vendin e punës: Mërkuri dhe Jupiteri punojnë së bashku për t'ju sjellë mundësi të reja dhe për t'ju garantuar konsideratën dhe miratimin që meritoni. Megjithatë, kundërshtimi i Saturnit mund t'ju kërkojë të rishikoni disa nga siguritë tuaja. Kushtojini vëmendje ditëve të së Premtes dhe të Shtunës, kur kundërshtimi i hënës mund të sjellë disa pengesa. Megjithatë, hëna me fat midis të hënës dhe të martës.

PESHORJA

Peshore e dashur, Marsi dhe Venusi janë në anën tuaj dhe ju dhurojnë një javë plot energji dhe fat në fushën e ndjenjave. Nga ana tjetër, në punë mund të lindin disa pengesa të vogla: Mërkuri në një pozicion të pafavorshëm do të theksojë diskutimet dhe mosmarrëveshjet me koleget.. Nëse jeni me pushime, mund të lindin disa diskutime në familje. Kushtojini vëmendje të veçantë ditës nervoze të së dielës, sepse do te keni hënën kundër.

AKREPI

I dashur Akrep, ky fillim korriku ju gjen veçanërisht të lodhur dhe të provuar: Venusi dhe Marsi në një pozicion të pafavorshëm ju bëjnë të ndiheni pa energji dhe sjellin diskutime dhe grindje në jetën tuaj në çift. Për më tepër, kundërshtimi i Jupiterit nuk i lehtëson gjërat në vendi e punës… Për fat te mire mund të mbështeteni në planetin Mërkur, i cili do t'ju japë situata dhe takime stimuluese. Ditët e hënës me fat: e hënë, e martë, e premte. 

SHIGJETARI

I dashur Shigjetar, fati vazhdon t'ju buzëqeshë për sa i përket ndjenjave: Afërdita në shenjën "mik" të Luanit mbron marrëdhënien tuaj romantike ose, nëse jeni beqar, ju fton të mos mbylleni në guaskën tuaj, por të hapeni për takime të reja... Marsi, nga ana e tij, ju jep forcë fizike, këmbëngulje dhe energji. Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat, ato të së mërkurës, të enjtes dhe të dielës. Ditë të këqija, me një hënë nervoze: të premten dhe të shtunën.

BRICJAPI

I dashur Bricjap, kundërshtimi i Mërkurit vazhdon të sjellë disa pengesa të tjera, veçanërisht në rrugën tuaj profesionale: nuk do të jetë gjithmonë e lehtë të kuptoni këndvështrimin tuaj... Megjithatë mos u shqetësoni shumë: nga java e ardhshme situata do të përmirësuar! Ndërkohë, shijoni një hënë të bukur me fat në lidhje me shenjën tuaj të hënën dhe të martën. Ditë të këqija, të dielën.

UJORI

I dashur Ujor, lodhja ka filluar të ndihet: kundërshtimi i dyfishtë i Venusit dhe Marsit ju merr energjinë dhe përforcon grindjet dhe tensionet në jetën tuaj në çift, duke ju bërë të mbylleni në veten tuaj... Mos kini frikë nga përballja. dhe kërkoni dialog me partnerin tuaj të mërkurën, të enjten dhe të premten, kur një hënë e bukur në lidhje do t'ju ndihmojë të kuptoni njëri-tjetrin. Në punë mund të hasni disa pengesa, sidomos mes të hënës dhe të martës.

PESHQIT

Të dashur Peshq, është një kohë e favorshme për punë: ju keni në krah planetët Jupiter dhe Mërkur, të cilët jo vetëm ju garantojnë mundësi dhe aleanca të papritura, por premtojnë edhe sukses afatgjatë. Ditët e së premtes dhe të shtunës në veçanti do të jenë me shumë fat, falë një hëne të bukur së bashku. Mos kini frikë të filloni ndonjë aventurë të pazakontë... mund të habiteni!

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post