Horoskopi i seksit: Si do të jetë muji Gusht nën çarçafë

Horoskopi dhe tranzitet astrologjike të gushtit mund të na ndihmojnë të kuptojmë se në cilin drejtim do të shkojnë 12 Shenjat, edhe nëse sjellja seksuale, erotike dhe sentimentale e një personi mund të ndryshojë shumë sipas preferencave, dëshirave dhe rrethanave personale.

Afërdita do të vazhdojë të ndezë zemrat nga Shenja e Luanit. Marsi do të jetë në Virgjëreshë për pothuajse të gjithë muajin dhe vetëm në ditët e fundit do të zhvendoset në Peshore dhe do të bashkojë disa çifte që ishin ndarë. Shenjë pas Shenjë , le të zbulojmë Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për burrat dhe gratë e Zodiakut .

DASHI – AI – Me Afërditën në Luan gjatë gjithë muajit, do të bëni diçka të papritur, si për shembull të surprizoni partnerin tuaj me gjeste të papritura romantike, si dhurata apo letra dashurie që do të mbajnë gjallë pasionin dhe dashurinë në lidhje. Marsi në Virgjëreshë mund të lindë disa marrëdhënie interesante edhe në vendin e punës. Mbaji syte hapur.

AJO – Afërdita në aspektin e favorshëm këtë muaj do ju bëjë romancë të shfrenuar. Do të zhyteni në histori përrallore, duke krijuar atmosfera të ëmbla dhe pikante, duke organizuar mbrëmje të veçanta dhe duke treguar gatishmërinë tuaj për të kënaqur çdo dëshirë të partnerit. Marsi do t'ju kujtojë se spontaniteti është ajo që vlerësohet më shumë tek ju.

DEMI – AI – Me Afërditën disonante, mbase gushti nuk do të jetë muaji i duhur për t’u dashuruar, por prapë mund të përjetoni një pasion të egër, të ushqyer nga Marsi. Do të shfaqni pasion dhe dëshirë të fortë seksuale, duke kërkuar momente intimiteti të zjarrtë me partnerin. Do t'i kërkoni asaj të jetë e drejtpërdrejtë dhe t'ju tregojë saktësisht se çfarë i pëlqen.

AJO – Për të gjetur pak harmoni në jetën bashkëshortore, sigurisht që mund të filloni duke rivendosur një dialog të mirë me partnerin. Përdorni fjalë dhe fraza sugjeruese për të komunikuar dëshirën dhe tërheqjen ndaj tij, duke krijuar një atmosferë tensioni erotik. Do të rizbuloni se keni një lidhje të thellë dhe do ta ndjeni veten duke vibruar në unison.

BINJAKËT - AI - Me Marsin disonant, nuk do të jetë e lehtë të jetosh një seksualitet të lirë dhe të shkujdesur. Do të duhet të prisni ditët e fundit të muajit. Ndërkohë, megjithatë, mund të përqendroheni në kënaqësinë e partnerit tuaj, duke u përpjekur të krijoni një lidhje të thellë dhe të ndërtoni intimitet të qëndrueshëm. Ju lutemi tregoni asaj çfarë keni në mendje.

AJO - Marsi nuk do t'i bëjë të gjitha takimet tuaja të kënaqshme, por Afërdita mund ta bëjë gushtin një muaj të mirë për eksplorime erotike. Përkushtojuni zbulimit të lojërave apo fantazive të reja erotike, duke u përpjekur të përjetoni kënaqësi të reja dhe rrjedhimisht të zgjeroni intimitetin tuaj me një partner të ri, pa menduar se sa do të zgjasë lidhja juaj.

GAFORRJA – AI – Marsi në fushën e tretë, këtë muaj do të ndezë një kuriozitet të vazhdueshëm seksual. Do të përpiqeni të mësoni teknika ose qasje të reja për të përmirësuar përvojën tuaj dhe për të kënaqur partnerin tuaj. Gjithçka mund të nisë nga një darkë me qirinj, ku mund të luani me ligësi dhe ëmbëlsi për të kuptuar më mirë nevojat e tij të sinqerta.

AJO – Gushti do të jetë një muaj mjaft stabël nga pikëpamja e erosit. Në jetën bashkëshortore çdo gjë do shkojë si zakonisht, për mirë apo për keq. Me siguri do të ketë shumë flirte, por nuk është e sigurt që do të kthehen në lidhje konkrete. Nuk jeni të kënaqur me aventurat kalimtare dhe do të dëshironit një marrëdhënie me një vizion tashmë të qartë të së ardhmes me partnerin.

LUANI - AI - Me Afërditën ende në shenjën tuaj gjatë gjithë muajit, mund të futeni në botën e lojërave erotike me role, duke eksploruar fantazitë dhe duke luajtur personazhe për të ringjallur intimitetin. Partnerja juaj do të jetë e disponueshme dhe e lumtur të shohë kaq shumë entuziazëm në sytë tuaj kur të bëni këto sugjerime. Mund të bini në dashuri.

AJO – Fokusi juaj kryesor në muajin gusht do të jetë plotësimi i dëshirave dhe nevojave të partnerit, duke iu përkushtuar kënaqësisë reciproke dhe të përbashkët. Do të përpiqeni t'i organizoni atij surpriza apo mbrëmje të vogla në të cilat do të rizbuloni veten gjithnjë e më shumë intime dhe të dashuruar. Mund të filloni edhe të bëni plane serioze për të ardhmen tuaj në çift.

VIRGJËRESHA – AI – Yjet këtë muaj do t’ju ​​shtyjnë të kërkoni intimitet emocional, duke ofruar mbështetje dhe dëgjim të vëmendshëm ndaj partneres, duke krijuar një lidhje të thellë dhe duke forcuar lidhjen emocionale që keni. Do të ketë momente pasioni të zjarrtë. Marsi në shenjën tuaj, në fakt, do t'ju bëjë një nga dashnorët më të suksesshëm të Zodiakut.

AJO – Me Marsin në shenjën tuaj për pothuajse të gjithë muajin, do të tregoni spontanitet të fortë në sferën seksuale, duke e surprizuar partnerin tuaj me gjeste të papritura apo aventura erotike. Ai do t'jua kthejë me po aq ngrohtësi dhe pasion. Do të zbuloni se keni një mirëkuptim shumë më të fortë sesa e imagjinonit në fillim të marrëdhënies suaj. Argëtohu.

PESHORJA – AI – Me Afërditën në Luan, edhe këtë muaj ëndrra juaj erotike mund të jetë të bëni dashuri me miken tuaj më të mirë. Nëse mendoni se edhe ajo i përgjigjet kësaj dëshire seksuale, mos hezitoni t'i propozoni: mes jush mund të lindë një marrëdhënie shumë interesante. Ndonjëherë do të ishte mirë që ju të hidhni hapin e parë.

AJO – Me Marsin në fushën e dymbëdhjetë, këtë muaj mund t’ju ​​duhet të përballeni me meshkuj të paqartë dhe të paqartë. Nuk do të jetë kurrë e qartë për ju nëse ata duan vetëm një miqësi apo një histori seksi apo një marrëdhënie të qëndrueshme nga ju. Mjafton të prisni dhe ndërkohë të vazhdoni të argëtoheni nën çarçafë.

AKREPI – AI – Me Afërditën në aspektin disonant, këtë muaj do ta mbani të ndarë intimitetin fizik dhe emocional. Prandaj, shumicën e kohës do të kërkoni një lidhje thjesht fizike pa përfshirje të thellë emocionale. Ju ndoshta keni frikë të vuani ose të përsërisni të njëjtat gabime që keni bërë në një lidhje disa muaj më parë.

AJO – Në muajin gusht, me Afërditën në aspektin disonant, nuk përjashtohen momentet e vetmisë seksuale. Ndonjëherë do të ndiheni të prirur të kënaqeni në momentet e kënaqësisë së vetmuar për të eksploruar dhe mësuar më shumë rreth trupit tuaj, pa turp apo frenim. Kur të ndiheni gati për një lidhje të re, do të jeni ju që do t'i afroheni dikujt.

SHIGJETARI – AI – Marsi në aspektin disonant nuk do të jetë garanci për sukses të madh në sferën e erosit për muajin gusht. Megjithatë, Afërdita do t'ju mbështesë dhe do t'ju ndihmojë të ndërtoni një marrëdhënie që nuk do të përbëhet vetëm nga tërheqja fizike, por edhe nga bashkëfajësia emocionale dhe mendore. Mund të jetë një histori në distancë, e cila do të konkretizohet në fund të muajit.

AJO – Afërdita në Luan gjatë gjithë muajit gusht do ta bëjë seksualitetin tuaj aventuresk. Do t'i përkushtoheni eksplorimit të vendeve apo situatave të reja për të përjetuar aventura seksuale emocionuese dhe jo të zakonshme. Partneri do të befasohet këndshëm nga propozimet tuaja, por jo gjithmonë do të jetë në gjendje të plotësojë të gjitha dëshirat dhe kërkesat tuaja.

BRICJAPI – AI – Është e natyrshme që ju të tregoni një qëndrim të relaksuar ndaj marrëdhënieve që kanë kohë që vazhdojnë, duke krijuar një hapësirë ​​qetësie gjatë aktit seksual. Këtë muaj, megjithatë, një person nga e kaluara, me të cilin keni pasur gjithmonë një harmoni të veçantë nën çarçafë, mund të rishfaqet në jetën tuaj. Do të humbisni vetëkontrollin!

AJO – Këtë muaj do të mund të surprizoni partnerin tuaj, duke treguar një qasje më të butë dhe më të ëmbël se zakonisht, duke krijuar një atmosferë romantike dhe duke përjetuar momente intimiteti më delikate dhe më të ngadalta. Do të ketë momentet më të guximshme dhe pasionante. Marsi gjithashtu mund t'ju bëjë të dashuroheni marrëzisht me një të huaj shumë seksi.

UJORI – AI –  Për të gjetur një mirëkuptim të mirë erotik me partneren tuaj, këtë muaj mund të përpiqeni të dëgjoni intensivisht shqisat tuaja gjatë aktit seksual, duke u mbështetur në prekjen, shijen, nuhatjen, dëgjimin dhe shikimin për të krijuar një përvojë shqisore zhytëse. Mos lejoni që ankesat ose akuzat t'ju largojnë. Ju duhet të relaksoheni.

AJO - Kundërshtimi  Afërditës këtë muaj do të ndriçojë dobësinë tuaj emocionale. Këshilla është që të hapeni emocionalisht me partnerin tuaj, duke treguar brishtësinë tuaj dhe duke ndarë ndjenjat tuaja më të thella gjatë momenteve të intimitetit. Do të habiteni kur e shihni atë kaq të vëmendshëm për t'ju dëgjuar dhe do të krijohet një lidhje më e fortë dhe më e thellë mes jush.

PESHQIT – AI – Për të kënaqur partneren, rutina e zakonshme nuk mjafton më. Me Marsin disonant, nuk do të jeni veçanërisht energjik, por prapë mund të eksperimentoni me pozicione të reja, lodra seksi ose teknika për të shtuar një prekje kreativiteti dhe inovacioni në përvojën seksuale. Një koleg do të përpiqet t'ju provokojë në çdo mënyrë.

AJO   – Me Marsin në opozitë për gjithë muajin, nuk do të jetë e lehtë të ruash marrëdhënie të forta dhe bashkëpunëtore. Mundohuni të krijoni një komunikim të hapur dhe të sinqertë me partnerin tuaj për dëshirat, nevojat dhe fantazitë seksuale, duke krijuar një mjedis besimi dhe mirëkuptimi reciprok. Nëse doni të ruani një marrëdhënie, ka shumë strategji për të provuar.

Post a Comment

Previous Post Next Post