Horoskopi javor 26 qershor 2 korrik 2023: Merkuri hyn në Gaforre!

Këtë javë planeti Mërkuri do të braktisë shenjën e Binjakëve për të hyrë në atë të Gaforres, gati për të sjellë shumë të reja për të gjitha shenjat e ujit dhe më gjerë... Po ju, çfarë shenje jeni? Zbuloni me Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

DASHI

Dashi i dashur, fatkeqësisht këtë javë planeti Mërkuri do të kryejë një tranzit negativ për shenjën tuaj: duke filluar nga e marta, komunikimi me njerëzit përreth jush mund të bëhet më i ndërlikuar, veçanërisht në vendin e punës. Në vend të kësaj, një periudhë me fat vazhdon përsa i përket ndjenjave: Venusi është në anën tuaj dhe mbështet marrëdhënien tuaj! Ditë të këqija, me hënën në kundërshtim: e hënë dhe e martë.

DEMI

I dashur Dem, këtë javë planeti Mërkuri do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj dhe duke filluar që nga e marta, mund të vijnë lajme të mira. Nga ana tjetër, në dashuri, Afërdita vazhdon të krijojë konflikte dhe të sjellë tension në jetën tuaj sentimentale… Kushtojini vëmendje të veçantë ditëve nervoze të mërkurën, të enjten dhe të premten, kur do të keni edhe një hënë në kundërshtim për t'ju nervozuar lehtësisht. 

BINJAKËT

Të dashur Binjakë, Mërkuri do të largohet nga shenja juaj të martën, por ju do të vazhdoni të jeni të mbështetur nga Marsi dhe Venusi, gati për t'ju dhënë shumë energji dhe dëshirë për t'u nisur në biznese të reja... Dashuria mund të mbajë disa surpriza të këndshme. për ju, veçanërisht nëse jeni beqar! Hëna me fat të hënën dhe të martën. Midis të shtunës dhe të dielës, megjithatë, hëna do të jetë në kundërshtim dhe diçka mund të mos shkojë siç është planifikuar…

GAFORRJA

I dashur Gaforre, a jeni gati për të pritur Mërkurin në shenjën tuaj? Duke filluar nga e marta, ky planet do t'ju japë një avantazh. Në javët e ardhshme mund të keni takime të rëndësishme, të bëni aleanca të reja në punë ose mund të shfaqen mundësi të papritura. Ditët më me fat do të jenë të mërkurën, të enjten dhe të premten, kur mund të mbështeteni edhe në një hënë të bukur në anën tuaj .

LUANI

I dashur Luan, edhe këtë javë do ta keni të vështirë t'i rezistoni sharmit dhe karizmës tuaj! Ju jeni padyshim mbretëresha e verës, me Venusin dhe Marsin në lidhje, të cilat do t'ju japin forcë dhe aftësi joshëse. Dashuria do jetë protagonistja e vërtetë e ditëve tuaja, ndërsa në vendin e punës mund të ketë një ngadalësim për shkak të Jupiterit në një pozicion të pafavorshëm . Ditët më me fat: të hënën, të martën dhe të shtunën.

VIRGJËRESHA

E dashur Virgjëreshë, këtë javë planeti Mërkuri më në fund do të ndalojë së kundërshtuari projektet tuaja dhe do të fillojë t'i favorizojë ato. Që të martën mund të krijohen mundësi të mira në zyrë/pune, ndërsa komunikimi me partnerin dhe familjen do të bëhet më i lehtë. Mbi të gjitha do të shpërblehet ambienti i punës. Ditët me fat: e mërkurë, e enjte dhe e premte.

PESHORJA

Peshore të dashura, fatkeqësisht këtë javë hyrja e Mërkurit në shenjën “armik” të Gaforres do t'ju sjellë disa shqetësime të tjera, sidomos në vendin e punës... Asgjë e pazgjidhshme, por do t'ju duhet të përballeni me ngjarje të papritura. Afërdita, nga ana tjetër, do të vazhdojë t'ju buzëqeshë, gati për t'i dhënë ditëve tuaja një hije të ëmbël dashurie dhe pasioni! Hëna super-fat në shenjën tuaj të hënën dhe të martën.

AKREPI

I dashur Akrep, më në fund një lajm i mirë! Duke filluar nga e marta, planeti Mërkuri do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj dhe do ju ndihmojë të realizoni projektet tuaja të cilat janë ngadalësuar pak kohët e fundit. Në dashuri, fatkeqësisht, vazhdon një periudhë e ndërlikuar, në të cilën planeti Venus në shenjën “armik” të Luanit rrezikon të rrezikojë edhe çiftet më të afërta... Ditë me fat: e mërkurë dhe e enjte.

SHIGJETARI

I dashur Shigjetar, më në fund planeti Mërkuri – duke filluar nga e marta – nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj! Nëse kohët e fundit keni përjetuar bllokime në punë ose keni pasur vështirësi në komunikim në shtëpi ose në zyrë, tani do të mund të gjeni sërish pak qetësi. E shtuna dhe e diela në veçanti do të jenë dy ditë për t'u mbajtur mend: një hënë e bukur në lidhje do t'ju japë shumë më shumë fat!

BRICJAPI

I dashur Bricjap, fatkeqësisht këtë javë – duke filluar nga e marta – planeti Mërkuri do të kalojë në kundërshtim me shenjën tuaj... Për ju do të fillojë një periudhë mjaft e ndërlikuar, veçanërisht në vendin e punës, në të cilën diçka mund të mos shkojë ashtu siç e kishit planifikuar. Megjithatë, mos u shqetësoni shumë: mbani mend se Jupiteri dhe Saturni janë në anën tuaj dhe do të realizojnë projektet tuaja afatgjata!

UJORI

I dashur Ujor, fatkeqësisht kundërshtimi i Venusit vazhdon të sjellë vështirësi dhe diskutime në jetën tuaj të dashurisë: kalimi i gjatë i këtij planeti në shenjën e kundërt të Luanit rrezikon të lëkundet edhe çiftet më të qëndrueshme. Kushtojini vëmendje të veçantë të mërkurës, të enjtes dhe të premtes, kur një kalim i pafavorshëm i hënës mund të theksojë tensionet dhe t'ju bëjë të merrni vendime të nxituara.

PESHQIT

Të dashur Peshq, duke filluar nga e marta, planeti Mërkuri nuk do t'ju pengojë më, dhe do të fillojë të veprojë në favorin tuaj gati për t'ju dhënë shumë më tepër fat, veçanërisht në vendin e punës! Jupiteri nga ana e tij garanton suksesin e sipërmarrjeve tuaja... mos kini frikë të guxoni! Ditët me fat e mërkurë, e enjte dhe e premte. Nga ana tjetër, midis të shtunës dhe të dielës, një hënë nervoze mund t'ju bëjë të ndiheni pak të stresuar.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post