Horoskopi i muajit qershor: DASHI, DEMI, BINJAKET, GAFORRJA

Horoskopi i Qershorit 2023 për DASHIN

Në qershor 2023 do të keni mbrojtjen e yjeve. Kjo do të thotë që lumturia juaj do të jetë gjithmonë ne anen tuaj. Thjesht do të duhet ta jetosh.

Një nga aspektet më të shquara të kalimit të Jupiterit tek Demi ( i cili është plejada në gjysmë sekstil me tuajën ), është se ju do të jeni gjithmonë e më shumë krenarë për veten tuaj. Natyrisht, as ju Dashi nuk jeni të lirë nga disa të meta, në fund të fundit, kush nuk i ka ato? Me shumë mundësi, që në ditët e para të muajit mund të keni disa vështirësi në jetën private, por pas një fillimi disi të plogësht, do të arrini të bëni mrekulli të vërteta dhe të kapërceni çdo situatë apo problem që mund t'ju dalë përpara.

Horoskopi i dashurisë:

Pas javës së parë të qershorit, Venusi do të shkëlqejë sërish në mënyrë të favorshme në zonën romantike të Dashit. Me favoret e planetit të bukurisë do ta keni shumë të lehtë të rikuperoni nga krizat e vogla emocionale. Vetëbesimi dhe karizma do të jenë në rritje dhe do t'ju bëjnë një te dashur (person) tërheqës dhe të kujdesshëm. Prandaj, nëse rruga që të çon drejt romancës dhe qe ka qenë pak e veshtire kohët e fundit, tani mund të filloni një rrugë të re dhe të përmirësoni jetën tuaj emocionale dhe sentimentale. Nëse jeni beqarë, do të magjepsni personin që ju ngjall interes duke kapërcyer ato momente të vogla vështirësie që të gjithë përjetojnë kur përgatiten të bashkohen me ata që duan. Pasi të konsultoheni me horoskopin tuaj, do të jeni në gjendje të zbuloni nëse ka përputhshmëri mes shenjës suaj të horoskopit dhe asaj që keni pranë. Çfarë po pret? Dashuria është një lojë që duhet zbuluar.

Horoskopi i punës:

Në ditët e para të qershorit, puna mund të paraqesë një aspekt mjaft kritik. Ka shumë mundësi që të keni debate me kolegët dhe/ose eprorët, por për fat harmonia do të mbretërojë pas javës së parë. Ju Dashi e dini vlerën tuaj, prandaj, mendimet e të tjerëve për ju ose veprimet tuaja nuk peshojnë aq shumë për ju. Dhe, duke qenë se në përgjithësi nuk shfaqni zemërim, por thjesht veproni me indiferencë absolute, vetëbesimi dhe qëndrimi juaj pozitiv ndaj jetës janë talentet që do t'ju shtyjnë drejt suksesit.

Horoskopi i shëndetit:

Niveli i aftësisë fizike nuk do të zgjojë mendime të veçanta, por do të duhet të jeni të kujdesshëm dhe të shmangni pijet e gazuara dhe ushqimet e skuqura, sepse me Plutonin retrograd në tranzit në zonën tuaj të mirëqenies, mund të shfaqen probleme me tretjen. Në këtë rast do të jetë më mirë të merrni masa paraprake. Horoskopi.vip sugjeron të balanconi dietën tuaj duke ndjekur këshillat e dietologut tuaj të besuar, si dhe të ecni rregullisht ose të bëni ushtrime adekuate.

Horoskopi i fatit: Ditët tuaja me fat të muajit janë: e diela 4, e enjtja 15 dhe e premtja 30 qershor 2023.

Horoskopi i Qershorit 2023 për DEMIN

Rrallëherë ju Demi veproni me qëllimin për të ndryshuar gjërat dhe vetëm nëse jeni të detyruar ta bëni këtë. Në qershor do të merrni një lajm të këndshëm.

Në këto ditë ka mundësi që mendja juaj të jetë mbi re, ose do te keni ndonjë mendim që ju shqetëson. Tregohuni vigjilentë sidomos pas javës së parë të qershorit, sepse mund të ketë situata mjaft të paqëndrueshme ose disa keqkuptime me njerëzit e afërt, pasi Marsi në një aspekt joharmonik mund t'ju shkaktojë rënie të energjisë. Kujdes nga gabimet.

Horoskopi i dashurisë:

Kalimi i Venusit në katror të konstelacionit tuaj do t'ju mbajë në këmbë për pjesën më të madhe të muajit, duke sjellë pakënaqësi në një nivel sentimental. Shumë ndryshime ju presin përsa i përket marrëdhënieve me të tjerët, veçanërisht në lidhje me partnerin tuaj. Do bëni mirë të shmangni edhe çdo mosmarrëveshje familjare në këtë moment. Sigurohuni që të mos i bëni gjërat më keq duke i komplikuar, pasi mund ta gjeni veten duke luftuar në fushën e ndjenjave. Për fat te mire nuk duhet të shqetësoheni shumë gjate, sepse me rinovimin e Hënës në sekstil në plejadën e Demit, gjithçka do të përshtatet në lidhjen tuaj emocionale. Nëse jeni beqarë dhe kërkoni dashurinë, Jupiteri në shenjën tuaj do t'ju inkurajojë të kërkoni gjysmën tjetër (shpirtin binjak).

Horoskopi i punës:

Për sa i përket punës dhe profesionit tuaj, falë ndikimeve të Mërkurit jane të prirur mirë për shenjën tuaj, interesat tuaja të punës dhe profesionit do të vazhdojnë të pandërprera siç kanë qenë muajt e kaluar. Ndoshta është koha për të marrë disa pushime për t'u fokusuar në krijimtarinë tuaj, e cila është arma juaj më e mirë dhe e forte për momentin. Është koha për të korrur atë që keni mbjellë për një kohë të gjatë. Dy javët e para do të jenë optimale për të krijuar kontakte të reja ose për të vendosur për të ndryshuar punë që ofrojnë potencial më të madh fitimi. Pengesat do të jenë minimale ose nuk do te keni fare. Dikush që e njihni mirë do të jetë i gatshëm t'ju ndihmojë.

Horoskopi i shëndetit:

Fizikisht nuk do të jeni në formë optimale. Do ndiheni të lodhur, të dërrmuar dhe me humor të ulët, ndaj do bëni mirë të menaxhoni forcat me shumë qetësi dhe të shmangni probleme të ndryshme. Trajtojeni veten me një masazh rinovues në një banjë ose provoni disa ushtrime joga në shtëpi. Nëse ju pëlqen aroma e temjanit, vendoseni, sepse do t'ju ndihmojë të relaksoheni.

Horoskopi i fatit: Ditët tuaja me fat të muajit janë: e premtja 9, e diela 18 dhe e mërkura 28 qershor 2023.

Horoskopi i Qershorit 2023 për BINJAKET

Një person do t'ju ofrojë t'ju ndihmojë të zbatoni një projekt që do t'ju përfitojë shumë. Është momenti kur puna do të japë fryte.

Binjakët njihen menjëherë për dualitetin e tyre mendor. Me cilindo dhe në çfarëdo rrethane të gjeni veten, ju dini të tregoni përzemërsinë tuaj dhe të arrini të fitoni interesin dhe dashurine e njerëzve përreth jush. Ajo që keni frikë dhe nga e cila shpesh largoheni, është përkushtimi në fushën emocionale (ndjenjave). Meqenëse keni nevojë të ndiheni të lirë, nuk mund ta duroni idenë e të qenit i lidhur me dikë.

Horoskopi i dashurisë:

Me shumë mundësi ky muaj qershor nuk do të nisë shumë mirë, pasi ka disa planetë që fillimisht janë mjaft disonantë. Para së gjithash Saturni, i cili përveçse në kuadraturë, shumë shpejt do të fillojë të kthehet në lëvizje retrograde, ndaj do të jetë më mirë të përpiqeni të shmangni grindjet e panevojshme që mund të komprometojnë marrëdhënien tuaj në çift. Horoskopi.vip sugjeron të jeni të kujdesshëm në atë që thoni, pasi Neptuni gjithashtu ndodh të jetë në një pozicion jo ne harmoni me yjësinë tuaj. Kjo është arsyeja pse nën këtë qiell, është e rëndësishme që ju Binjakët të mos nënvlerësoni fjalët e ashpra që mund të krijojnë komplikime jo vetëm me partnerin tuaj, por edhe me të gjithë anëtarët e tjerë të familjes dhe miqve. Binjakët me zemër të vetmuar (beqare) që synojnë të bëjnë ballafaqim ose te shprehen me personin që i tërheq, mund të refuzohen lehtësisht. Në fund të muajit gjërat do të fillojnë të përmirësohen. Magnetizmi juaj do t'ju çojë drejt pushtimeve të këndshme emocionale.

Horoskopi i punës:

Qershori do të jetë një muaj vërtet interesant për sa i përket punës dhe aktiviteteve profesionale. Jupiteri në gjysmësekstil do të sigurojë një pjesë të mirë të fatit për ata prej jush që janë të gatshëm të marrin rrezikun. Periudha është e shkëlqyer nëse doni të investoni para në blerjen e një prone ose në rinovimin e shtëpisë. Nëse jeni shumë i ri dhe po studioni, kjo është një kohë e mirë për të kaluar provime të rëndësishme. Mos i nënvlerësoni mundësitë e ardhshme, sepse mund t'ju ndodhë një mundësi shumë e favorshme. Nëse planifikoni të udhëtoni, zgjidhni vendet që nuk i keni vizituar kurrë më parë, pasi një kulturë e re mund të rindezë krijimtarinë tuaj.

Horoskopi i shëndetit:

Dinamizmi, gjalleria dhe efikasiteti do të theksohen në qershor nga sekstilja e fuqishme e Marsit, shenja juaj. Kjo do të thotë gjithashtu se të qenit i palodhur mund t'ju bëjë të kryeni teprime në aktivitetet tuaja dhe të lini pas dore pushimin. Për të shmangur ndonjë problem, do të jetë e këshillueshme të vendosni rregulla të përditshme. Kjo do t'ju ndihmojë të menaxhoni më mirë energjitë tuaja dhe të shmangni lloje të ndryshme të komplikimeve.

Horoskopi i fatit: Ditët tuaja me fat të muajit janë: e diela 4, e hëna 12 dhe e marta 27 qershor 2023.

Horoskopi i Qershorit 2023 për GAFORREN

Lëreni zemrën tuaj të hapet me besim. Do të zbuloni aftësi të fshehura që nuk keni guxuar t'i demonstroni as vetes.

Hëna do të rinovohet më 18 qershor 2023 në plejadën e Gaforres dhe do të ndryshojë pozitivisht zakonet tuaja. Në të mirë ose në të keq, në varësi të situatës në të cilën ndodheni, gjërat do të marrin rrjedhën e tyre dhe do të ketë një përfitim të konsiderueshëm për ju. Marrëdhëniet e nisura në atë kohë do të jenë shumë solide dhe mjaft të këndshme. Vetëm përpiquni të mos filloni njohje paralele.

Horoskopi i dashurisë:

Ka një lajm të madh përpara për dashamirët e Gaforres. Mundohuni t'i besoni imagjinatës tuaj, sepse në këtë mënyrë mund të jetoni ditë plot dashuri. Në fillim do ta gjeni veten përballë vështirësive, më pas prania e Venusit në shenjën tuaj do t'ju lejojë të jetoni dashuritë tuaja me më shumë optimizëm. Një intimitet i mirë do të jetë në gjendje të ushqejë dashurinë në një mënyrë më shumë se të shkëlqyer. Beqaret mund të presin me padurim një romancë të mrekullueshme. Do të keni mundësi të bëni takime të reja, duke përfshirë një person që së shpejti mund të bëhet shumë i rëndësishëm në jetën tuaj, por do t'ju duhet të jeni të shpejte përpara se Saturni të fillojë lëvizjen e tij retrograde nga data 19, sepse mund të keni vështirësi në komunikimin me njerëzit.

Horoskopi i karrierës:

Shumë shpejt Mërkuri do të kalojë në shtëpinë tuaj të karrierës dhe rritjes duke ju bërë më perceptues se zakonisht. Po afron edhe koha kur do t'ju duhet të ndërgjegjësoheni për përgjegjësitë tuaja pa fajësuar askënd ose pa u ndjerë fajtorë për veten tuaj. Mundohuni të krijoni projekte të sakta, me linja të qarta në kufijtë me të tjerët. Një zgjerim i matur i qëllimeve tuaja të karrierës do të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të çuar përpara ambiciet tuaja, pasi fati do t'ju ofrojë një pamje optimiste të rritjes së qëllimeve dhe aftësive për t'i arritur ato.

Horoskopi i shëndetit:

Saturni së shpejti do të kthehet në retrogradë dhe kur ky planet të jetë ne aspekt negativ, mund t'ju ndodhin situata të forta negative. Mund të keni vështirësi në komunikim. Mund të ketë telefona të prishur, probleme me makinën etj... Ose prishje dhe parehati të përgjithshme në marrëdhëniet me të tjerët. Për të parandaluar pasoja katastrofike, Horoskopi.vip ju fton të praktikoni teknikat e meditimit dhe relaksimit. gjithmone mbas dates 19 qershor 2023.

Horoskopi i fatit: Ditët tuaja me fat të muajit janë: e enjtja 1, e diela 18 dhe e mërkura 28 qershor 2023.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post