Të ftohta si akulli, shenjat e horoskopit më të vështira në dashuri

Dashuria është ndjenja më e bukur që mund të përjetojë secili nga ne, por jo çdo kush e ka të lehtë ta përjetojë një gjë të tillë.

Të jesh i dashuruar do të thotë të jesh një person të cilit i dedikojnë shumë dhurata dhe fjalë të ëmbla dashurie.

 

Ndërkohë sipas austrologjisë janë tre shenja që janë të vështira për të rënë në dashuri. Më poshtë do të lexoni se cilët janë personat më të vështirë për të dashuruar sipas horoskopit;

 

VIRGJERESHA


Nuk e përplas kokën pas muri sepse është e fiksuar për çfarë thotë një mashkull apo kushdo tjetër për jetën e saj. Ajo e di mirë se kush nuk e aprovon është thjesht një person që ka ide të ndryshme me të sajat, ndaj nuk i jep asnjë lloj rëndësie. Ajo krijon lidhje të ndërlikuara me meshkujt, komplet me strategji të ndryshme nga ajo e një vajze të thjeshtë. Peshorja sillet në atë mënyrë që meshkujt të kuptojnë. Nuk humbet nëpër debate, as nuk qan, por vepron.

 

BRICJAPI


Femra e shenjës së Bricjapit është një grua e fortë. E sigurt në vetvete. Një femër që kërkon hapësirat e saja dhe po ashtu e lejon t’i ketë edhe partneri. Ajo është e aftë të shohë përtej asaj që thuhet dhe pamjes së jashtme. Veçanërisht tek meshkujt. Arrin të kapë sinjalet, kur diçka nuk funksionon në një lidhje.

 

UJORI


Femra e shenjës së Ujorit është një femër fantastike. Një femër e pjekur që di çfarë do nga jeta dhe si të arrijë objektivat. Është një femër që ka mësuar që të mos vendosë një mashkull ose një histori dashurie, përpara vetes së saj. Është një femër e pavarur si nga ana ekonomike, ashtu edhe nga ajo morale. Vendimet i merr vetë.


$ads={2}
Post a Comment

Previous Post Next Post