Njihuni me 4 shenjat e horoskopit që janë më të prirura të vuajnë nga ankthi

Ndërsa ankthi mund të jetë një çështje serioze e shëndetit mendor dhe ai mund të prekë këdo në çdo kohë, mund të ketë disa shenja të zodiakut të cilët kanë më shumë gjasa të kenë shqetësime sesa të tjerët.

Kjo mund të jetë pjesërisht për shkak të tipareve të tyre të personalitetit. Por e dini cilat janë shenjat e horoskopit që janë më të prirura të kenë probleme me ankthin?

 

4. GAFORRJA


Gaforrja është një nga shenjat më të ndjeshme të zodiakut. Ajo është e sunduar nga Hëna, e cila është planeti i emocioneve tona. Të lindurit e shenjës së Gaforres shqetësohen edhe për gjënë më të vogël, humbin otruan shpejt dhe kalojnë në gjendje ankthi. Kanë nevojë të marrin një moment nga jeta e tyre dhe të pyesin veten nëse vërtetë gjërat janë aq keq sa mendon, apo thjesht është imagjinata e tyre.

 

3. VIRGJERESHA


Si një shenjë e sunduar nga Mërkuri, Virgjëresha vazhdimisht vëzhgon, duke marrë detaje dhe duke kërkuar përsosmëri. Jo çdo detaj duhet të adresohet dhe të fiksohet në minutë dhe ka bukurinë e vetë edhe evolucioni i ngadaltë i përmirësimit. Me fjalë të tjera, duke ngadalësuar qëllimisht dhe duke mësuar si të liroheni, ato mund të ndihen më pak në ankth.

 

2. UJORI


Në vend që të vendosen në “botën reale”, Ujorët shpesh fokusohen tek e ardhmja. Ata kanë vështirësi për të shkundur gjërat, dhe kur kaloni shumë kohë duke menduar për një gjë, kjo mund të krijojë ankth, sepse kjo do të thotë humbje e kontaktit me idetë origjinale dhe çdo ndjenjë se si t’i përmbushni ato.


1. BINJAKET


Të dashur Binjakë , vendi i parë në renditjen e horoskopit të sotëm për ju: a jeni i lumtur?
Binjakët nuk do ta pranojnë kurrë, por ata janë njerëz që bien në depresion me lehtësi shqetësueseArsyeja është se Binjakët shpesh ndiejnë se po i perdorin. Nga kush? Nga të gjithë! Ai i panjohuri në rrugë që qesh apo nëna e tyre që vendosi t'i shikonte gabimisht dhe më pas të mos thoshte asgjë. Binjakët jetojnë në një gjendje të vazhdueshme terrori: nga njëra anë duan  mos besojnë asgjë që mendojnë, nga ana tjetër ndihen vazhdimisht të gjykuar, të peshuar, të kritikuar. Vetëkuptohet që kjo i bën ata, shumë lehtë, të jenë mbretërit dhe mbretëreshat e renditjes së shenjave të zodiakut që priren të bien në depresion !

$ads={2}
Post a Comment

Previous Post Next Post