Horoskopi javor 15 - 21 maj 2023: Jupiteri hyn në Dem dhe Mars në Luan!

Këtë javë planeti Jupiter do të hyjë në shenjën e Demit dhe planeti Mars në Luan... Zbuloni se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

DASHI: BYE BYE, JUPITER!

Dashi i dashur, kjo javë fillon me tre ditë të hënës së bashku, plot fat, në të cilat mund të mbërrijë një lajm i mirë! Fatkeqësisht, duke filluar nga e marta, planeti Jupiter do të braktisë shenjën tuaj pas një tranziti të gjatë që ju ka bërë të arrini rezultate të mira, veçanërisht në vendin e punës: tani është koha për të shijuar frytet e suksesit tuaj! Duke filluar nga e shtuna, Marsi do t'ju japë energji të fortë. Nëse jeni beqarë do ëndërroni më shumë nga sa duhet dhe realiteti do ju duket shumë i trishtë. Kthehuni sa më parë me këmbë në tokë.

DEMI: Mire se vjen JUPITER! 

I dashur Dem, ka ardhur momenti që keni pritur: më në fund – duke filluar nga e marta – planeti Jupiter do të hyjë në shenjën tuaj! Për ju do të fillojë një periudhë vërtet me fat, në të cilën do të arrini rezultate të rëndësishme. Ndërkohë, vini bast gjithçka të enjten dhe të premten, kur edhe hëna do të jetë në bashkim dhe lajmi i mirë nuk do të vonojë! Sfera e ndjenjave është gjithashtu me fat per ju beqarët, por nuk duhet të pranoni çdo lloj ftesë vetëm që te ndryshoni statusin sepse mund te lëndoheni.

BINJAKËT: Me forcen e Marsit!

Të dashur Binjakë, këtë javë do të shihni kthimin e planetit Mars aktiv në favorin tuaj, gati për t'ju dhënë shumë energji të reja. Ditë të bukura të shtunën dhe të dielën, kur një hënë e shkëlqyer do të shkëlqejë në shenjën tuaj dhe do t'ju dhurojë një aventurë romantike... Nuk është koha më e mirë për të marrë vendime të nxituara, veçanërisht në vendin e punës: Jupiteri nuk është më aktiv duke filluar nga e marta dhe Saturni krijon më shumë pengesa. Nëse jeni beqarë, do jeni më të disponueshëm ndaj takimeve dhe do e merrni çdo gjë me qetësi. Diçka e bukur do ndodhë në momentin më të papërshtatshëm.

GAFORRJA:  Një psherëtimë të madhe lehtësimi

I dashur Gaforre, më në fund mund të marrësh një psherëtimë të madhe lehtësimi! Duke filluar nga e marta, planeti Jupiter nuk do të jetë më në një pozicion të pafavorshëm, por do të fillojë t'ju favorizojë: viti i fundit ju ka vënë në provë, veçanërisht nga pikëpamja profesionale, por tani mund të merrni të gjitha hakun qe. meritoni! Mërkuri është gjithashtu në anën tuaj dhe do t'ju sjellë aleatë të rinj. Ditët me fat të hënës: e enjte dhe e premte. Nëse jeni ende beqarë nuk do i rezistoni dot sharmit të dikujt që do takoni në një festë të miqve tuaj, në një event ose në ndonjë pub. 

LUANI: Lajme të mira dhe të këqija…

I dashur Luan, lajme të mira dhe të këqija ju presin këtë javë. Le të fillojmë me lajmin e keq: duke filluar nga e marta, planeti Jupiter do të bëjë një tranzit të pafavorshëm në shenjën tuaj, gjë që mund të sjellë disa pengesa të tjera në rrugën tuaj në muajt në vijim, veçanërisht nga pikëpamja profesionale. Megjithatë, lajmi i mirë është se Marsi do t'i bashkohet shenjës suaj, duke ju dhënë të gjithë energjinë që ju nevojitet për t'ia dalë nga cdo situate! Nëse jeni beqarë do jeni më të përgjegjshëm dhe nuk do e lini veten të josheni nga kushdo.

VIRGJËRESHA: NJË MARSH MË SHUMË!

E dashur Virgjëreshë, këtë javë planeti Jupiter do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj! Duke filluar nga e marta do të keni një pajisje shtesë dhe shumë rrugë do të hapen për ju në muajt e ardhshëm, pavarësisht kundërshtimit të Saturnit, do t'ju kërkojë gjithmonë të tregoni një kujdes të caktuar. Afërdita dhe Mërkuri po ju buzëqeshin, gati për t'ju dhënë fat në dashuri dhe në punë. Bast gjithçka të enjten dhe të premten. Megjithatë, pak tension midis të shtunës dhe të dielës. Nëse jeni beqarë më mirë shmangini dashuriçkat mes kolegësh sepse mund të lëndoheni pamasë. Më mirë prisni edhe pak kohë sepse gjërat do ju përmirësohen.

PESHORJA: Momenti juaj!

E dashur Peshore, është koha për të festuar! Më në fund, pas kaq muajsh, këtë javë planeti Jupiter do të pushojë së qeni në kundërshtim me shenjën tuaj. Vështirësitë me të cilat ju është dashur të përballeni, veçanërisht në vendin e punës, gradualisht do të kthehen në një kujtim të largët dhe do të mund të gjeni sërish qetësinë. Ndërkohë, kujdes nga një Venus nervoz që mund të sjellë grindje dhe keqkuptime në jetën tuaj në çift. Nëse jeni beqarë do shkoni në çdo festë që do ju propozohet dhe do njihni persona të mrekullueshëm. Kini parasysh që të duhurit do shfaqen në fundjavë.

AKREPI: Jupiteri Kunder…

I dashur Akrep, fatkeqësisht këtë javë do të shihni hyrjen e planetit Jupiter në kundërshtim me shenjën tuaj. Në muajt në vijim mund të hasni disa pengesa të tjera në rrugën tuaj dhe gjërat nuk do të shkojnë gjithmonë ashtu siç i prisnit... por mos u shqetësoni shumë: në fund do të dilni më të fortë se më parë! Ndërkohë, shijoni favorin e Venusit, gati për të sjellë dashuri dhe pasion në jetën tuaj. Kujdes nga ditët nervoze të enjten dhe të premten. Nëse jeni beqarë bëni pak durim deri në fundjavë sepse atëherë do jetë momenti më i mirë për takime entuziazmuese.

SHIGJETARI: Rrofte Marsi!

I dashur Shigjetar, këtë javë planeti Mars do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj: nëse lodhja ka mbizotëruar në periudhën e fundit, tani do të ndiheni padyshim më të fortë dhe më energjikë, gati për të luftuar (dhe për të fituar) të gjitha betejat tuaja! Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat të së hënës, të martës dhe të mërkurës, kur mund të merrni ndonjë lajm të mirë. Kujdes, megjithatë, për ditët e kundërta të hënës të shtunën dhe të dielën. Ju beqarët do keni nevojë të ndiheni të sigurt dhe të keni mbështetje para se të hidhni hapa prandaj nuk do nxitoheni për asgjë.

BRICJAPI: Nje çlirim të vërtetë!

I dashur Bricjap, kjo javë do t'ju sjellë çlirim të vërtetë! Jo vetëm që planeti Mars do të pushojë së qeni në kundërshtim me shenjën tuaj, por më në fund do të keni edhe Jupiterin aktiv në favorin tuaj. Periudha e fundit ka qenë padyshim stresuese për ju, si nga pikëpamja fizike, ashtu edhe nga ajo mendore, por tani, pak nga pak, do të arrini të rikuperoni energjitë tuaja dhe, veçanërisht në vendin e punës, lajmi i mirë nuk do të zgjasë shumë. Ju beqarët do afroheni akoma më shumë me disa persona që keni pëlqyer prej kohesh dhe do siguroheni se ata janë të duhurit. Sipas Horoskopi.vip

UJORI: Marsi kunder…

I dashur Ujor, fatkeqësisht këtë javë do të shihni hyrjen e planetit Mars në kundërshtim me shenjën tuaj… Periudha e ardhshme mund t'ju sjellë pak më shumë stres dhe lodhje. Për më tepër, duke filluar nga e marta, edhe Jupiteri do t'ju kthejë shpinën : kini kujdes të mos e teproni, veçanërisht në kuadrin e punës... Jupiteri ju kërkon të merrni vendime të matura dhe të shmangni rreziqet. Ju beqarët do keni gjithë kohës njohje të reja, por takimi vendimtar do ndodhë ditën e enjte. Duhet t'i bëni sytë katër sepse ai do vijë prej nga nuk e prisni.

PESHQIT: Jupiteri ne favorin tuaj!

Të dashur Peshq, këtë javë një planet tjetër do t'i bashkohet radhëve të aleatëve tuaj të shumtë qiellorë : është Jupiteri i cili që nga e marta do të fillojë të veprojë në favorin tuaj, i gatshëm t'ju japë shumë më tepër fat në çdo fushë tuajën! Afërdita, nga ana e saj, do t'ju japë shumë dashuri dhe afërsinë e miqve dhe njerëzve shumë të veçantë. Ditët e hënës dashamirëse : e enjte dhe e premte. Ditët e keqija të shtunën dhe të dielën. Ju beqarët duhet të shihni rreth e rrotull kudo që të shkoni sepse personat interesante mund të shfaqen papritur. Për fat të mirë shëndeti do jetë më i qëndrueshëm. Nuk do keni shqetësime serioze. Në punë do jeni të fiksuar edhe pas detajeve më të vogla. Suksesi këtë javë do jete i garantuar.

$ads={2}

 

Post a Comment

Previous Post Next Post