Bazuar në shenjën e horoskopit, ja se si jeni ju në rolin e vëllait dhe motrës

Kushdo që ka një vëlla apo motër e di se krijohen marrëdhënie të veçanta , të cilat nuk mund të krahasohen me asnjë lidhje në botë. Por si jeni ju si vëlla ose motër bazuar tek shenja juaj e horoskopit?

DASHI – Si vëlla –bëhesh numër një në familje për ndonjë karakteristikë tjetër që të dallon. Ju jeni mbrojtës ndaj vëllezërve dhe motrave tuaja dhe gjithmonë përpiqeni t’i ndihmoni ata në kohët e vështirësive më të mëdha.

Si motër – Ti i dikton rregullat në familje, por e bën me simpati dhe kështu vëllezërit apo motrat e tua të dëgjojnë. Zemërohesh lehtësisht dhe shpesh dëgjohesh të ngrish zërin. Pas pesë minutash, vorbulla qetësohet dhe ju rifilloni të përqafoni të gjithë me dashuri.

DEMI – Si vëlla – Ju keni një karakter të qetë, por vëllezërit dhe motrat tuaja e dinë se ka një kufi edhe për durimin tuaj dhe nuk guxojnë ta tejkalojnë atë sepse e dinë qëndrueshmërinë tuaj. Ju jeni një pikë referimi për të gjithë familjen dhe jeni të lumtur për këtë.

Si motër – Një nga mënyrat më të mira për t’u kujdesur për vëllezërit ose motrat tuaja është të gatuani ushqime të shijshme dhe të kënaqshme për ta. Edhe në moshë madhore, jeni të lumtur kur vijnë për t’ju vizituar dhe kërkojnë ëmbëlsirën e tyre të preferuar. E rëndësishme është që të mos të kërkojnë para.

BINJAKËT – Si vëlla – Jeni një uragan i vërtetë. Vëllezërit dhe motrat tuaja mund të gjejnë tek ju një shok loje dhe partner aventure, por vështirë se mund të mbështeten në premtimet tuaja. Në të vërtetë, shumë shpesh, duhet të merren përsipër përgjegjësi nga të cilat ikni.

Si motër – E gëzuar dhe e gjallë, ndonjëherë je jeta dhe shpirti i shtëpisë. Herë të tjera ju jeni një valë e gjallë e baticës dhe me tekat dhe ngacmimet tuaja, i detyroni vëllezërit dhe motrat tuaja të plotësojnë kërkesat tuaja. Ata ju duan dhe ju falin edhe kur bëni një gabim.

GAFORRJA– Si vëlla – i butë dhe i dashur, vëllezërit dhe motrat tuaja e dinë që ju duhet të merrni shumë përqafime, por jo gjithmonë janë të gatshëm t’ju kënaqin. Jeni të lumtur që ata mund të kuptojnë gjendjen tuaj shpirtërore. Vuajtja e vërtetë është kur je fëmijë i vetëm.

Si motër – Do të dëshironit që vëllezërit dhe motrat tuaja të dilnin më pak dhe të kalonin më shumë kohë në shtëpi me ju dhe gjithë familjen, për të qeshur dhe biseduar së bashku. Ju përpiqeni t’i bëni ata të ndihen fajtorë kur harrojnë një përvjetor ose një datë të rëndësishme.

LUANI – Si vëlla – Ju jeni mbreti i pyllit dhe vëllezërit ose motrat tuaja mësojnë menjëherë se, për të përfituar nga ju, duhet të lavdëroni veten ose të ekzagjeroni komplimente. Jeni bujar dhe besnik. Kurrë nuk tërhiqesh kur të pyesin për ndonjë gjë.

Si motër – E gjithë familja i di marrëdhëniet tuaja të dashurisë dhe vëllezërit ose motrat tuaja janë këshilltarët besnikë të cilëve ju u besoni dyshimet, shqetësimet tuaja, por edhe ëndrrat dhe shpresat tuaja. Jeni shumë bujare dhe ju pëlqen t’i befasoni me dhurata.

VIRGJËRESHA – Si vëlla – I përpiktë dhe i rreptë, kërkon që vëllezërit ose motrat të mos të ngatërrojnë dollapin ose tavolinën e punës dhe u kujton me përpikëri çdo gjë që duhet të bëjnë ose të mos bëjnë. Nëse është e nevojshme, ofroni ndihmën tuaj me shumë dashamirësi.

Si motër – Ju gjithmonë përpiqeni të siguroheni që vëllezërit ose motrat tuaja të respektojnë disa rregulla të sjelljes së mirë në shtëpi dhe në familje. Jeni të pamëshirshëm kur bëhet fjalë për higjienën dhe mirëmbajtjen e shtëpisë. Kur dikush është i sëmurë, ju bëheni një infermiere e shkëlqyer.

PESHORJA – Si vëlla – Mënyrat tuaja të rafinuara dhe dashamirëse shfaqen edhe në familje dhe gjithmonë përpiqeni të shmangni grindjet me vëllezërit ose motrat, sepse e dini që askush nuk do të përfitonte prej tyre. Megjithatë, ata gjithmonë arrijnë të zbulojnë gënjeshtrat tuaja për një qëllim të mirë.

Si motër – Ti je motra ku të gjithë i drejtohen kur duan këshilla për veshjen ose grimin për një takim të rëndësishëm. Kur jeni pre e dyshimeve dhe pavendosmërive tuaja, vëllezërit ose motrat tuaja janë të parët që i drejtoheni.

AKREPI – Si vëlla – Nuk i grisni fjalët dhe nuk ju intereson nëse vëllezërit apo motrat tuaja mund të ofendohen: do t’u tregoni gjithmonë gjithçka që mendoni për sjelljen e tyre. Ata e dinë që ju e ngrini zërin edhe kur jeni nervoz për çështje që nuk i shqetësojnë.

Si motër – Jeni gjithmonë të vetëdijshëm për gjithçka që ndodh në familje dhe sigurohuni që vëllezërit dhe motrat tuaja të jenë të ndershëm dhe besnikë ndaj jush. Nuk mund të duroni që prindërit t’u kushtojnë më shumë vëmendje atyre sesa juve, shkruan Revista Psikologjia.

SHIGJETARI – Si vëlla – Ti je i dituri i familjes, por është e pamundur të mos të duash. Gjithmonë buzëqeshni dhe përpiquni t’u tregoni vëllezërve dhe motrave tuaja anën e ndritshme të jetës. Megjithatë, nuk do t’i merrnit kurrë me vete në udhëtimet tuaja: liria juaj duhet të mbetet e shenjtë.

Si motër – Jeni mjaft prezente në jetën e vëllezërve dhe motrave tuaja dhe jeni gjithmonë të interesuar për jetën, karrierën dhe zgjedhjet e tyre. Ndonjëherë ju mëkatoni me pak përulësi me ta, por ata ju njohin dhe e dinë se gjithçka që bëni është gjithmonë në mirëbesim.

BRICJAPI – Si vëlla – Jeni shumë mbrojtës dhe kjo është arsyeja pse përpiqeni t’i mbani nën kontroll motrat ose vëllezërit, veçanërisht nëse janë më të vegjël se ju. Kur filloni punën, nuk dëshironi që ata të futen në biznesin tuaj ose t’ju shqetësojnë me pyetje të kota.

Si motër – Jeni shumë e këndshme, e dobishme dhe e disiplinuar ndaj vëllezërve dhe motrave tuaja, por jo shumë e dashur në gjeste. Duket se ai dëshiron t’ju vendosë në pozicionin e dikujt që gjithmonë ka diçka për të mësuar prej tyre dhe kjo ju bën një nder të madh.

UJORI – Si vëlla – Nuk jeni veçanërisht të zhytur në mendime, por kur motra ose vëllai juaj kanë nevojë për ju jeni gjithmonë në dispozicion për t’i dëgjuar dhe ngushëlluar. Megjithatë, nuk dëshironi të bëni gjithçka bashkë me ta gjatë gjithë kohës sepse tashmë i shihni mjaftueshëm në darkat familjare.

Si motër – Jeni të kuptueshme dhe gjithmonë përpiqeni të gjeni aleatë tek vëllai ose motra juaj për t’u rebeluar kundër prindërve tuaj. Ju urreni të imitoheni në pamjen tuaj ose motra juaj t’jua marrë rrobat nga dollapi. Ndonjëherë ju duhet të jeni vetëm.

PESHQIT – Si vëlla – I dashur dhe i përkëdhelur, që në moshë të vogël keni vëmendje të këndshme për vëllezërit dhe motrat tuaja. Ju shqetësoheni për ta dhe zgjedhjet e tyre, ndonjëherë edhe në mënyrë të tepruar. Ju pëlqen ideja për të pasur miq të përbashkët ose për t’u angazhuar në të njëjtin hobi së bashku.

Si motër – Edhe pse shpesh ankoheni se nuk ju kushtojnë vëmendje apo përqafim të mjaftueshëm, ju jeni shumë pranë vëllezërve dhe motrave tuaja dhe jeni gjithmonë të gatshëm t’i ndihmoni dhe t’i mbështesni në raste nevoje. Edhe në ëndrrat tuaja, ato janë shpesh të pranishme. 

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post