Sipas Astrologjisë ky është fati që ka secila shenjë e horoskopit gjatë gjithë jetës!

Disa shenja të horoskopit duket se tërheqin fatin e mirë kudo që shkojnë, ndërsa të tjerët duket se nuk e kanë atë gjithnjë me vete. Për të zbuluar nëse keni më shumë mundësi ta keni fatin apo jo lexoni më poshtë:

DASHI: fati i tyre vjen me raste dhe pastaj zhduket

Kur Dashi ka fat ata priren të përfshihen nga një vorbull që i sjell vetëm gjëra të mira. Por, kur universi nuk është në anën e tyre ata mund ta gjejnë veten duke pasur një fat shumë të keq. Ata duhet të shfrytëzojnë sa më shumë momentet kur universi është në anën e tyre dhe të përpiqen të bëjnë kujdes kur nuk e kanë fatin me vete.

DEMI: me fat në disa fusha … tek të tjerat jo aq shumë.

Personaliteti i Demi ka tendencë të jetë jashtëzakonisht me fat në disa fusha në të tjerat jo aq shumë. Kur bëhet fjalë për karrierën dhe qëllimet e tyre financiare, ata priren ta kenë atë, por në fusha të tjera (siç është jeta e tyre e dashurisë) ata ndonjëherë mund të ndihen sikur thjesht nuk mund të gjejnë pushim nga fati i keq.

BINJAKET: jo pikërisht shenja më me fat në zodiak.

Ndonjëherë Binjakët mund të ndjehen sikur i gjithë universi është kundër tyre. Ata mund të përpiqen të bëjnë gjithçka në fuqinë e tyre për t’u siguruar që yjet të përputhen me ta vetëm për ta gjetur veten më pas vetëm përballë pengesave të njëpasnjëshme.  Nuk është gjithmonë e lehtë të jesh Binjakë.

GAFORRJA: fati i tyre mund të ndryshojë nga dita në ditë.

Fati i gaforres mund të ndryshojë në mënyrë dramatike në varësi të ditës së javës. Kur fati është në anën e tyre, ata mund ta gjejnë veten me të vërtetë në një jetë që kanë gjithçka. Por kur fati gjërat mund të marrin një kthesë seriozisht jo të mirë.

LUANI: padyshim në anën e fatit.

Luani është një nga ato shenja që ndonjëherë duket se fati është gjithmonë në anën e tyre, shpesh duke çuar në zili nga shenjat e tjera më pak fatlume. Ata mund t’i bëjnë gjërat të duken pothuajse shumë të lehta dhe sikur të mos kenë nevojë të mundohen. Ky është vetëm një nga përfitimet e shumta e të qenit një Luan.

VIRGJERESHA: ata kanë universin në anën e tyre.

Virgjëreshat priren të bëjnë mirë në jetë pjesërisht sepse kanë një etikë shumë të mirë të punës. Por përveç kësaj ato priren të jenë mjaft me fat gjithashtu. Kombinoni këto dy karakteristika dhe është e lehtë të kuptoni pse ato shpesh përfundojnë duke qenë disa nga njerëzit më të suksesshëm në të gjithë horoskopin.

PESHORJA: ato nuk mund të mbështeten në fat.

Për Peshoren, fati nuk është diçka në të cilën ata gjithmonë mund të mbështeten. Nuk është se ata janë veçanërisht të pafat, por jo gjithmonë bien në fat të mirë.

AKREPI: kur vjen puna te fati ata e kanë arritur atë.

Kur bëhet fjalë për fatin e mirë Akrepët patjetër që kanë një avantazh. Ata shpesh do ta gjejnë veten duke patur fat të mirë pa u përpjekur. Ata thjesht duhet të jenë të kujdesshëm që të mos e marrin si të mirëqenë, përndryshe ata mund ta gjejnë veten duke hedhur poshtë mundësitë e shumta që universi u jep atyre.

SHIGJETARI: ndonjëherë mund të ndiheni sikur të gjithë të tjerët  kanë marrë fatint tuaj

Shigjetari nuk është tipi që ndjen keqardhje për veten për një kohë të gjatë, por nuk mund të mohohet që fati i tyre mund të jetë mjaft i tmerrshëm në disa momente. Ata mund ta gjejnë veten duke pyetur pse të tjerët rreth tyre duket se bëjnë pushim pas pushimit, ndërsa ata duhet të punojnë shumë më shumë për të arritur në majë.

BRICJAPI: as mos flisni për fatin!

Oh Bricjapi i gjorë. Ndonjëherë ata punojnë aq shumë për të ecur përpara që në fund të përballen me  gjëra që janë krejtësisht jashtë kontrollit duke i kthyer në këtë mënyrë prapa herë pas here. Mund t’i duket sikur fati i mirë nuk i vjen kurrë ,por ata për fat të mirë kanë etikën e punës për t’u ngritur pavarësisht se sa pengesa universi i hedh në rrugë.

UJORI: fati i tyre është kudo.

Ashtu si personaliteti i tyre, fati i Ujorëve mund të jetë mjaft i paparashikueshëm. Disa ditë ata do të kenë çdo gjë që shkon sipas dhe në ditët e tjera do të hasin aq shumë fat të keq saqë do të ndihen gati për të hequr dorë. Por, edhe kur gjërat nuk shkojnë mirë për ta,  kanë dëshirën për të vazhduar luftën derisa ta bëjnë fatin të rikthehet.

PESHQIT: me të vërtetë janë me fat në disa momente … dhe vërtet pa fat në të tjerat.

Për Peshqit fati i tyre mund të jetë mjaft ekstrem, qoftë për mirë apo për keq. Ndonjëherë ata do të hasin në mundësi fenomenale  dhe do të gjejnë veten duke tërhequr pa mundim gjithçka që duan. Ndërsa momentet e tjera ata e gjejnë veten të mbytur aq sa universi u hedh aq shumë fat të keq sa ata thjesht duan të qajnë.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post