Sa shpesh duhet të bëni dashuri, sipas shenjës suaj të Horoskopit!

Dashi- Një herë në 2 ditë

Si një nga shenjat më seksuale, krah Demit dhe Akrepit, Dashi di shumë mirë të marrë atë që do dhe ta shijojë gjer në fund.

2. Demi- Gjithë fundjavën

Meqë presin gjithmonë më të mirën, le të sakfrifikojnë javën për të patur kënaqësinë maksimale gjatë fundjavës! Janë pushim dhe mund të luajnë sa dhe si të duan.

3. Binjakët- Disa herë gjatë gjithë muajit ose gjatë gjithë kohës

Po flasim për Binjakët, keshtu që edhe dëshirat e tyre seksuale mund të ndryshojnë nga momenti në moment. Binjakët mund të kalojnë muaj të tërë pa bërë seks sepse janë të fokusuar në objektiva të tjera, ashtu siç ka edhe periudha kur gjithçka duan, është shtrati.

4. Gaforrja- Nëse kanë një partner, çdo natë!

Nga natyra, Gaforret janë të dashura dhe përkujdesen. Nëse je aty për to mund të përkëdhelen dhe jepen fizikisht çdo ditë të mundshme!

5. Luani- 1 herë në javë

Nëse janë në humor për seks, do ta gjejnë se s’bën një mënyrë për ta realizuar imagjinatën e tyre.

6. Virgjëresha- 2 ose 3 herë në javë

Duke qenë se janë të qëndrueshme me planet e tyre, rregullat, etj duan një lloj “planifikimi” dhe kur vjen puna tek seksi. Edhe nëse bëjnë seks 2 herë në javë e dinë që do të japin maksimumin e tyre.

7.Peshorja- 3 ose më shumë herë gjatë 1 jave

Kur duan diçka, s’mund ta fshehin prandaj nëse i ftoni disa herë gjatë javës në shtrat s’do të merrni “JO” si përgjigje.

8. Akrepi- Gjatë gjithë kohës

Legjenda është e vërtetë. Akrepët janë shumë seksualë dhe mund të bëjnë seks çdo ditë, në çdo orë dhe në çdo vend!

9. Shigjetari- Ose gjithë kohës ose shumë rrallë

Varet nga njeriu që kanë krah tyre.

10. Bricjapi- Pak gjatë javës dhe gjithë kohës përgjatë fundjavës

Janë shumë të dhënë pas seksit, por t’i shkëpusësh nga detyrat nuk u pëlqen shumë. Në fundjavë, mund t’jua planifikojnë gjithçka me detaje.

11. Ujori- 1 herë në 2 javë

Ata janë të vështirë për t’u kuptuar hera-herës. Si shenjë ajri, kanë nevojë të distancohen nga të tjerët, përfshi këtu edhe fizikisht. Ujorët mund të mos bëjnë seks shpejt, por jo se nuk duan. Thjesht mungesa e përfshirjes me tjetrin i bën të heqin dorë.

12. Peshqit- Disa herë në javë

Kur janë të dashuruar, mund të jetë në çdo moment!

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post