Nëse doni të bëni për vete dikë, josheni sipas shenjës së tij të horoskopit

DASHI

Kur është fjala për joshje, strategjitë komplekse dhe të përpunuara nuk janë të dobishme për ju. Jeni vazhdimisht në kërkim të pasionit, i cili shuhet shpejt kur nuk shoqërohet me një marrëveshje që shkon përtej seksit.

DEMI

Nëse dikush dëshiron t’ju joshë, ai duhet patjetër të synojë t’u bëjë përshtypje pesë shqisat tuaja. Për ju, joshja domosdoshmërisht fillon nga trupi dhe kënaqësia fizike.

BINJAKET

Personi më i bukur në univers mund të përpiqet të ju pushtojë, por pa e joshur mendjen tuaj, ai nuk do të ketë asnjë shans me ju. Për të arritur zemrën tuaj duhet të kërkosh mirëkuptim intelektual edhe në seks.

GAFORRJA

Vetëm një person i ndjeshëm mund t’ju joshë. Përkëdheljet, ëmbëlsia e shfaqur në kontakt fizik dhe duke e bërë trupin tuaj të ndjehet i dëshiruar dhe i dashur është gjithashtu thelbësore për ju.

LUANI

Natyra juaj instinktive dhe e egër sugjeron që admiruesit të joshen duke filluar nga trupi, nga kontakti i ngushtë fizik dhe nga një pjesëmarrje seksuale që jua bën trupin të ndjehet në harmoni të plotë me atë të partnerit. Nëse një person ju tërheq seksualisht, ai nuk ka nevojë të bëjë kush e di se çfarë që të përpiqet të fitojë mbi ju: në përgjithësi ju merrni kontrollin. Marrëdhëniet platonike nuk janë për ju dhe përpiqeni të qëndroni larg prej tyre krejtësisht.

VIRGJERESHA

Merkuri, guvernatori i shenjës suaj, ju bën një person jashtëzakonisht racional. Në të gjitha marrëdhëniet tuaja ju kërkoni një shkëmbim idesh dhe mendimesh, sidomos kur bëhet fjalë për joshje. Mendja juaj është e etur për të përmbushur trurin që është po aq i ndritshëm, i gjallë dhe kurioz.

PESHORJA

Ju jeni përjashtues nga natyra, kështu që kushdo që dëshiron t’ju joshë dhe të ju fitojë, duhet të jetë goditës. Jepeni pas dukje. Megjithatë, jo të gjithë e dinë se tërheqja fizike nuk është e mjaftueshme për ju, por kërkoni gjithashtu një shkëmbim idesh dhe mendimesh për të parë inteligjencën e partnerit.

AKREPI

Një prej motove tuaja të preferuara është “ose të gjithë ose asgjë”. Për të ju joshur juve nuk ka shumë alternativa: ju kërkoni një mirëkuptim në çdo nivel. Mendja juaj duhet të jetë në kontakt me një person enigmatik, të aftë të përballojë arsyetimin tuaj të shtrembëruar dhe kompleks.

SHIGJETARI 

Ju i përkisni shenjës së zjarrit dhe nuk është e lehtë për t’u rezistuar atyre që ju tërheqin fizikisht, edhe pse shumicën e kohës mund të jenë aventura.

BRICJAPI

Mendimi i thjeshtë për të hetuar pse dhe si dikush mund të ketë sukses për të ju bërë për vete, ju dërgon në një krizë. Ju preferoni të mos bëni pyetje të caktuara dhe të përballeni me ngjarjet kur ato lindin, duke u përpjekur për të parandaluar problemet në mënyrë racionale.

UJORI

Është e lehtë ta etiketosh veten si një person i çuditshëm dhe ekstravagant. Askush nuk e kupton kurrë atë që duhet të bëni për të joshur veten dhe ndoshta nuk e dini. Pa dyshim, nuk jeni të kënaqur me një person që nuk ka interesa të ngjashme me tuajat. Përfshirja e trurit është një domosdoshmëri dhe mendja juaj është shumë e kërkuar.

PESHQIT

Për t’ju joshur, është e nevojshme që të ndieni një energji delikate që ju lidh shpirtërisht me ata që janë çmendurisht në dashuri me ju.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post