Horoskopi mujor Prill 2023: muaj dashurie për shenjat e ajrit!

Në prill planeti Afërdita do të kalojë në shenjën e Binjakëve, duke sjellë shumë fat në dashuri për të gjitha shenjat e ajrit dhe më shumë.. Zbuloni tani me ne Horoskopi.vip çfarë kanë rezervuar yjet për ju për muajin prill!

DASHI: Me Jupiterin dhe Diellin në shenjë!

Dashi i dashur, në muajin prill Dielli do të shkëlqejë në shenjën tuaj së bashku me planetin Jupiter: me siguri nuk do t'ju mungojnë mundësitë dhe suksesi! Nga mesi i majit, do të arrini  një fitore të madhe. Edhe dashuria do të jetë me fat, sidomos në gjysmën e dytë të prillit, kur planeti Venus (Aferdita) do të jetë sërish aktiv në favorin tuajE meta e vetme: tranziti i pafavorshëm i Marsit, i cili mund t'ju sjellë pak më shumë lodhje.

DEMI: Një muaj rikuperimi!

Të dashur Dem, muaji Prill do të shënojë një rikuperim të mirë për shenjën tuaj pas muajsh mjaft të lodhshëm. Saturni nuk është më i pafavorshëm dhe tashmë keni filluar të ndiheni më të lehtë. Për më tepër, duke nisur nga data 3 Prill, planeti Mërkuri do të bashkohet me Venusin (Aferditen), gati për t'ju dhënë mundësi të mrekullueshme në vendin e punës, të cilat do të japin fryte nga gjysma e dytë e majit. Fat edhe në dashuri gjatë gjysmës së parë të prillit.

BINJAKET: Me Afërditen në shenjën tuaj!

Të dashur Binjakë, muaji Prill do të jetë padyshim me fat përsa i përket ndjenjave! Duke filluar nga data 11 Prill, në fakt, planeti Venus (Aferdita) do t'i bashkohet shenjës suaj, gati për t'ju dhuruar gjysmën e dytë të muajit të gjitha në emër të dashurisë! Beqarët mund të bëjnë takime që do të zgjasin. Edhe në vendin e punës do ketë kënaqësi falë mbrojtjes së planetit Jupiter në shenjën “miqësore” të Dashit.

GAFORRJA: Shkëlqyeshëm!

Te dashur Gaforre, muaji Prill do të jetë një prelud i bukur për kënaqësitë e mëdha që do të mbërrijnë në maj, kur planeti Jupiter më në fund do t'ju buzëqeshë përsëriNdërkohë, megjithatë, do të kuptoni se tashmë diçka po lëviz: Mërkuri, i favorshëm duke filluar nga data 3 Prill, premton mundësi të reja dhe takime interesante. Afërdita do t'ju japë gjithashtu disa emocione të mira, veçanërisht në gjysmën e parë të muajit. Së fundi, lidhja e Marsit ju jep shumë energji të re. Nëse jeni beqarë do afroheni mjaft me disa miq të vjetër dhe do filloni të ndjeni diçka për ta. Sigurohuni mirë për ndjenjat para se t'ua shprehni. Të ardhurat do jenë më të stabilizuara. Hiqni disa para mënjanë për të nesërmen sepse asnjëherë nuk i dihet çfarë ndodh.

LUANI: Një muaj me ulje-ngritje...

I dashur Luan, muaji Prill fillon me Venusin në një pozicion të pafavorshëm, i cili mund t'ju sjellë pak më shumë probleme me zemrën (dashurine), por vetëm në gjysmën e parë të muajit. Duke filluar nga data 11 Prill, në fakt, Afërdita do ju buzëqeshë sërish dhe do ju dhurojë shumë emocione të bukura! Disa pengesa mund të lindin në vendin e punës për shkak të tranzitit të pafavorshëm të Mërkurit, gjë që mund të çojë në disa diskutime të vogla me shefat/koleget.Ju beqarët do jeni gjithë kohës me angazhime dhe nuk do e çoni mendjen tek krijimi i një lidhjeje. Në planin financiar do bëni të pamundurën që ta ndryshoni sa më shpejt gjendjen dhe nuk do ngurroni as të merrni masa strikte për ketë gjë. Shëndeti fatmirësisht do vijë dalëngadalë duke u përmirësuar. Do ndiheni më energjikë pas javës separe te muajit.

VIRGJERESHA: Në kërkim të një ekuilibri të ri...

E dashur Virgjëreshë, kundërshtimi i planetit Saturn ka filluar të ndihet: disa nga pikat tuaja të forta mund të vihen në dyshim, por mos u shqetëso... do t'ju ndihmojë të gjeni një ekuilibër të ri, më të qëndrueshëm se ai i mëparshmi! Mërkuri i favorshëm ju sjell mundësi të mira dhe takime interesante, ndërsa Afërdita mbron marrëdhënien tuaj deri në datën 11 Prill. Në gjysmën e dytë të muajit, mund të kaloni disa probleme të vogla por ndonje vlere… Ju beqarët gjithashtu do kaloni momente të këndshme me disa persona të njohur së fundmi dhe do jeni gati edhe të hidhni hapa. Me shpenzimet duhet të jeni sa më të matur pasi situata mund t’iu dalë shpejt jashtë kontrollit. Shëndeti mund të ketë disa probleme të vogla, por nuk duhet të alarmoheni.

PESHORJA: Pak lehtësim...

Peshore të dashura, muaji prill do t'ju sjellë lehtësim nga një mars i rëndë. Planeti Mërkuri më në fund nuk do të jetë më në opozitë dhe do të gjeni pak më pak rezistencë në rrugën tuaj profesionale. Megjithatë, që pengesat të zhduken plotësisht, duhet të prisni muajin maj, kur as Jupiteri nuk do të jetë më përballë. Fat sentimental duke filluar nga data 11 Prill. Ju beqarëve do ju rëndojë pafund vetmia dhe kjo mund t’iu shtyjë të bëni gjëra të gabuara. Kujdes sepse prej tyre do varet gjithë e ardhmja. Buxheti nuk do jetë ashtu si keni dashur dhe mund të bëni edhe sakrifica për të mos u rrënuar plotësisht. Nëse familjaret ju ofrojnë ndihme pranojeni e mos u tregoni krenarë. Shëndeti për fat të mirë do jetë i qëndrueshëm dhe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi.

AKREPI: Marsi kujdeset për ju!

I dashur Akrep, muaji Prill hapet me planetin Venus në kundërshtim, i cili sjell diskutime dhe grindje në jetën tuaj në çift. Situata do të përmirësohet duke filluar nga data 11 Prill. Megjithatë, nga data 3, Mërkuri do të hyjë në opozitë dhe do të qëndrojë aty për gjithë muajin, duke sjellë disa pengesa apo ngadalësime të tjera në vendin e punes. Për fat do të keni një Mars të këndshëm të favorshëm në krah, i cili eshte gati për t'ju bërë veçanërisht energjik dhe luftarak! Ju beqarët do keni takime të papritura dhe mund të fillojnë lidhje pasionante. Në planin financiar do ekzistojë gjithë kohës ekuilibri dhe mund të bëni pa frikë edhe ndonjë shpenzim të vogël. Shëndeti do jetë i shkëlqyer po nuk abuzuat me pijet alkoolike dhe ato energjike.

SHIGJETARI: Afërdita në kundërshtim...

I dashur Shigjetar, muaji prill nuk do të jetë i lehtë përsa i përket ndjenjave: duke filluar nga data 11 Prill, në fakt planeti Afërdita do të vijë në kundërshtim me shenjën tuaj, duke sjellë pak krizë në marrëdhënie… Të gjithë ata qe jane çift edhe të moshuar jane të detyruar të përballen me disa probleme dhe diskutime. Nga ana tjetër, fusha e punës është me fat, e shpërblyer nga një Jupiter i pashëm, i cili do t'ju japë suksesin e merituar. Ju beqarët do jeni mjaft joshës dhe do bëni për vete persona të shumte. Midis tyre mund të jetë edhe ai që do iu ofrojë një jetë të qetë dhe me momente të lumtura. Financat do i menaxhoni me shumë përkujdes dhe maturi prandaj gjendja do mbetet e mirë gjithë kohës. Shëndeti duhet pasur më tepër në vëmendje

BRICJAPI: çfarë stresi!

I dashur Bricjap, muaji Prill do të jetë padyshim stresues për shenjën tuaj, i cili do të duhet të durojë kundërshtimin e Marsit. Ky planet do t'ju heqë shumë energji dhe do t'ju bëjë të ndjeni më fort stresin. Pavarësisht kësaj, megjithatë, do të mund të mbështeteni në favorin e Mërkurit, i cili do t'ju sjellë mundësi të bukura për tu kapur në fluturim, dhe në atë të Venusit (aktive deri në datën 11 Prill), gati për t'ju dhënë shumë emocione. Ju beqarët do kënaqeni pafund pasi do arrini ta bëni për vete një person që ju bënte rezistence prej kohesh. Në planin financiar gjërat do ecin shumë herë më mirë se muajin e fundit. Do arrini të hiqni edhe disa para mënjanë. Për shëndetin duhet të përkujdeseni akoma më shumë.

UJORI: Paqja kthehet në dashuri...

Të dashur Ujorë, muaji Prill do t'ju sjellë pak më shumë qetësi përsa i përket ndjenjave, pas një marsi që vuri në provë marrëdhënien tuaj. Megjithatë, që gjërat të rregullohen, duhet të prisni deri në gjysmën e dytë të muajit. Megjithatë, disa vështirësi të tjera në frontin e punës. Do t'ju duhet të luftoni më shumë se zakonisht për të pohuar mendimet tuaja dhe për të parë idetë tuaja të miratuara, por në fund fitorja do të jetë e juaja, Jupiteri ju garanton! Nëse jeni beqarë duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm dhe nuk duhet kurrsesi të pranoni të dilni me persona fanatikë dhe xhelozë sepse do vuani në të ardhmen. Me financat do jeni më të organizuar dhe më të arsyeshëm. Nuk do ndodhë asgjë e papritur po bëtë kujdes. Shëndeti do jetë goxha i mirë. Do keni imunitet të fortë dhe nuk do prekeni nga asgjë.

PESHQIT: Afërdita ju kthen shpinen! 

Të dashur Peshq, Marsi në favor dhe Saturni në shenjën tuaj ju japin një avantazh, edhe nëse do t'ju duhet të prisni deri në mes të majit për të parë një ndryshim të vërtetë në jetën tuaj, veçanërisht nga pikëpamja profesionale. Dashuria do t'ju sjellë vështirësi në gjysmën e dytë të muajit, kur planeti Venus (Afërdita) do t'ju kthejë shpinënNëse keni një çështje të rëndësishme me partnerin tuaj, është më mirë ta bëni atë në date 11-të prill. Ju beqarët do flirtoni shumë dhe do keni takime. Do kaloni një muaj të mirë, por nuk do ketë gjëra serioze.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post