Horoskopi javor nga 10 - 16 Prill 2023: Aferdita hyn te Binjakët!

Këtë javë planeti Afërdita do të hyjë në shenjën e Binjakëve, gati për t'u sjellë fat në dashuri të gjitha shenjave të ajrit dhe jo vetëm atyre... Po ju, çfarë shenje jeni? Zbuloni me Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

DASHI: Dashuria ju buzëqesh përsëri!

Dashi i dashur, këtë javë planeti Afërdita do të jetë sërish aktiv në favorin tuajDuke filluar nga dita e martë, do të fillojë një periudhë vërtet me fat për ju përsa i përket ndjenjave. Nëse ju dhe partneri juaj dëshironi të ecni përpara si çift (qoftë partneritet, fëmijë apo martesë), tani është koha e duhur për të bërë plane! Ditët me fat: e hëna, e premtja dhe e shtuna.

DEMI: Mirupafshim, Venus!

I dashur Dem, këtë javë planeti Afërdita do të braktisë shenjën tuaj, pasi ju dhurojë një fillim pasionant të prillit... Megjithatë, mos u shqetësoni: dashuria do të vazhdojë t'ju japë më shumë se një buzëqeshje! Perspektiva të shkëlqyera në fushën profesionale: Mërkuri në bashkim përgatit rrugën për një muaj të suksesshëm maji, kur edhe Jupiteri do të kalojë në shenjën tuaj! Ditët me fat: e mërkurë dhe e enjte.

BINJAKET: Mirë se erdhe, Venus!

Të dashur Binjakë, a jeni gati për të pritur planetin e dashurisë? Duke filluar nga e marta, Afërdita do t'i bashkohet shenjës tuaj, e gatshme t'ju dhurojë gjysmën e dytë të prillit, gjithçka në emër të pasionit! Nëse prej disa kohësh prisni një takim të destinuar t'ju pushtojë, tani mund të vijë... Kujdes, ndërkohë, nga ditët nervoze të së hënës dhe të martës, kur një hënë kundërshtare mund t'ju mashtrojë.

GAFORRJA: Hëna e kundërt...

I dashur Gaforre, këtë javë do të duhet të përballoni kundërshtimet e hënës të mërkurën dhe të enjten, e cila mund të jetë mjaft e rëndë... Marsi në lidhje, megjithatë, do t'ju japë një avantazh dhe do të jeni në gjendje të pohoni veten, veçanërisht në punë, ku nuk do të keni pengesa… Hënë me fat , nga ana tjetër, të dielën, kur do të rrethoheni nga dashuria e njerëzve që ju njohin vërtet.

LUANI: Afërdita në favorin tuaj!

I dashur Luan, këtë javë planeti Venus më në fund do të bëjë një kalim të favorshëm drejt shenjës suaj! Dashuria do të jetë edhe një herë protagonistja e ditëve tuaja, pas një fillimi prilli mjaft të komplikuar nga ky këndvështrim... Disa pengesa në punë mund të lindin të premten dhe të shtunen, kur një Merkuri të pafavorshëm do t'i bashkohet edhe hëna në kundërshtim. Hëna me fat, megjithatë, midis të hënës dhe të martës.

VIRGJERESHA: Afërdita ju kthen shpinën...

E dashur Virgjëreshë, këtë javë - për fat të keq - planeti Venus do t'ju kthejë shpinën: qysh të martën mund të lindin grindje dhe diskutime në dashuri. Saturni përballë ju kërkon të rishikoni marrëdhënien tuaj në çift dhe të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë për të ardhmen tuaj… Nga ana tjetër, ambienti i punës është me fat, me mundësi të reja që vijnë falë kalimit të favorshëm të planetit Mërkuri .

PESHORJA: Shkëlqyeshëm!

Peshore të dashura, lajme të shkëlqyera vijnë për shenjën tuaj këtë javë: duke filluar nga e marta, planeti Afërdita do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj, gati për t'ju dhuruar një pjesë të dytë të muajit plot dashuri dhe pasion! Veçanërisht romantike do të jenë ditët e së premtes dhe të shtunës, kur do të keni edhe një hënë të bukur në favor të mbrojtjes së jetës tuaj në çift. Në punë do ndiheni pak të lodhur.

AKREPI: Një psherëtimë lehtësimi!

I dashur Akrep, më në fund mund të marrësh një psherëtimë të madhe lehtësimi! Duke filluar nga e marta, planeti Afërdita nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj, dhe në dashuri do të mund të gjeni qetësinë që ju ka munguar javët e fundit... Për fat të keq, planeti Mërkuri mbetet në opozitë, gjë që sjell disa ngadalësim ose bllokim në vendin e punës. Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat: të mërkurën dhe të enjten.

SHIGJETARI: Venusi përballë...

I dashur Shigjetar, fatkeqësisht këtë javë do të shihni hyrjen e planetit Afërdita në kundërshtim me shenjën tuaj... Duke filluar nga e marta për ju do të fillojë një periudhë mjaft e ndërlikuar përsa i përket ndjenjave, e cila do t'ju bëjë të pyesni veten nëse është ai që keni pranë. me të vërtetë personi i duhur për ju… Nëse jeni beqar, nga ana tjetër, mund të hasni në disa takime jo aq me fat. Ditë e keqe: e diel.

BRICJAPI: Mos u dorëzo!

I dashur Bricjap, kundërshtimi i Marsit vazhdon t'ju bëjë të ndiheni shumë të lodhur dhe nën stres. Megjithatë, planeti Mërkuri është rikthyer së fundmi për t'ju buzëqeshur dhe së shpejti do të shihni se si vijnë rezultatet e të gjitha përpjekjeve tuaja në muajt e fundit... jeni pothuajse në vijën e finishit, mos u dorëzoni! Në muajin maj, Jupiteri më në fund do t'ju buzëqeshë përsëri dhe do të jetë një muzikë krejtësisht ndryshe. Ditët e hënës super me fat në lidhje: të mërkurën dhe të enjten.

UJORI: Rroftë dashuria!

Të dashur Ujor, duke filluar nga e marta planeti Afërdita do të ndalojë së penguari më në fund jetën tuaj të dashurisë dhe do të fillojë ta favorizojë atë! Dashuria do të jetë protagonistja e vërtetë në javët në vijim. E premtja dhe e shtuna, edhe me një hënë të bukur në lidhje, do të jenë dy ditë veçanërisht romantike, por edhe me fat. Në punë, Mërkuri në një pozicion të pafavorshëm mund të krijojë disa bllokime…

PESHQIT: Probleme me dashurine...

Të dashur Peshq, këtë javë planeti Afërdita fatkeqësisht nuk do të favorizojë jetën tuaj të dashurisë dhe do të fillojë ta pengojë atë… Tensionet në çift mund të shfaqen dhe të shpërthejnë në grindje të vërteta, por thuhet se nuk janë të shëndetshëm – në fund të fundit – për marrëdhënien tuaj! Nga ana tjetër, sfera e punës është padyshim me fat, e favorizuar nga tranziti i Mërkurit dhe Saturnit në lidhje, i cili hedh themele të forta për të ardhmen tuaj.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post