Horoskopi për Muajin Mars 2023: Saturni në shenjën e Peshqve!

 Horoskopi për muajin Mars 2023 DASHI

Marsi është vërtet një muaj i bukur. Disa planetë ju mbështesin duke filluar nga Marsi i cili vazhdon t'ju mbështesë me një sekstil të bukur nga shenja e Binjakëve. Shumë ide, shumë kontakte, një dëshirë e madhe për t'u socializuar dhe shumë energji , veçanërisht mendore. Sa keq që planeti i kuq, deri në datën 16, do të jetë në aspekt tensioni me Neptunin, planeti i magjisë dhe spiritualitetit, por edhe i konfuzionit, dhe disa situata mund të jenë të pasigurta, disa marrëdhënie nuk kanë qartësi, ose ndoshta do të jeni ju që jeni në dyshoni se çfarë të bëni? Me Merkurin tek Peshqit, deri në datën 19, ndoshta do t'ju duhet të mbështeteni në intuitën tuaj për të kuptuar se si të lëvizni. Vëzhgoni shenjat, rastësitë, mbani një ditar për të shkruar ëndrrat tuaja dhe për të kultivuar botën tuaj të brendshme. Ka ende një mjegull të lehtë që mbështjell qiellin e fillimit të marsit, por që do të zhduket plotësisht duke filluar nga data 21 kur Hëna e Re në shenjën tuaj do t'ju ndihmojë të shkruani një kapitull të ri në jetën tuaj. Konfirmimi i ndryshimeve në vazhdim do të jetë Plutoni, i cili në datën 23 kalon në Ujor dhe Mars,e cila dita 25 kalon te Gaforrja. Këtu është kthesa që keni pritur. Marsi në Gaforre, edhe pse jo në një shenjë të pëlqyeshme, shpreh një veprim, një vendim, një iniciativë, Plutoni në Ujor është një revolucion i brendshëm, mundësia e lidhjes me të tjerët në një mënyrë tjetër, më autentike, pa relike të vjetra të së shkuarës. .

Është një qiell revolucionar, ai që hapet para jush dhe i cili do të ketë një funksion shumë specifik: t'ju lejojë të përfitoni sa më shumë nga dhuratat e vërteta të Jupiterit në shenjën tuaj, një planet i lidhur me mirëqenien materiale dhe zgjerimin. Përfitoni nga ky moment i veçantë për të zgjeruar gamën tuaj, për të zgjeruar horizontet tuaja, për t'iu qasur jetës me besim: asnjë derë nuk do të mbetet e mbyllur nëse vendosni ta hapni. Do t'ju duhet patjetër të hapni mendjen dhe të përpiqeni të zhvilloni ide të reja, të lëvizni në drejtime të ndryshme nga ato të zakonshmet. Për shumë Dash do të ketë mundësi të reja pune që mund të bëjnë vërtet një hap në cilësi. Dhe në dashuri? Mund të ketë lajme befasuese dhe gjithçka do të jetë më e lehtë, më e bukur, më interesante, siç sugjeron lidhja e Jupiterit me Venusin, gjatë javës së parë të marsit, por edhe ardhja e një dashurie surprizë për ata që nuk e shpresonin më. Mërkuri në datën 19 do të hyjë në shenjën tuaj dhe do të sjellë një komunikim të mirëpritur ose të rëndësishëm, ndoshta në lidhje me ditëlindjen tuaj. Në fund të muajit do të jenë familja, njerëzit e rëndësishëm, diçka ose dikush nga e kaluara që do t'ju kërkojë edhe një herë të kuptoni se ku është zemra juaj në të vërtetë. Dhe këtë herë do të dini se çfarë të përgjigjeni.

Horoskopi për muajin Mars 2023 DEMI

Marsi është muaji i rilindjes tuaj Dem i dashur. Saturni, pasi ju ka sfiduar për dy vjet e gjysmë nga shenja e Ujorit, tek Peshqit do të kalojë dita e 7-të dhe gjithçka do të fillojë të jetë më e lehtë, e mundur. Falë këtij tranziti do të jeni në gjendje t'i jepni formë, strukturë, efikasitet dhe planifikim jetës tuaj, profesionale dhe sentimentale, por edhe të ri-gjeni ekuilibër dhe qetësi më të madhe, atë që keni kërkuar prej kohësh. Do të dëshironi të mendoni për një të ardhme më të mirë, projektet tuaja, ëndrrat tuaja sekrete dhe falë mbështetjes së Mërkurit tek Peshqit, deri në datën 16, do të ndiheni më të shoqërueshëm, të hapur ndaj të tjerëve dhe shumë më intuitiv. Do ta keni më të lehtë të kuptoni se çfarë duan të tjerët dhe çfarë është e duhura për ju. Ndoshta ajo që ka rëndësi për ju tani është të hidhni dritë mbi botën tuaj të brendshme, mbi ato mendime, dyshime, shqetësime dhe njohuri befasuese që Jupiteri në Dash ka vendosur në rrugën tuaj. Ka ende pak punë për të bërë, por pas datës 21, me hënën e re në Dash do të keni mundësinë të kapërceni një bllok të brendshëm , t'i thoni vetes ose të thoni një të vërtetë të pakëndshme, e cila kërkon guxim. Do të ndjeni gjithashtu një dëshirë të madhe për të punuar për mirëqenien tuaj, jo vetëm fizikisht, por edhe nga brenda. Tashmë gjatë javës së parë të marsit mund të vendosni të kaloni disa ditë në spa, ose të trajtoni veten me një ditë në një banjë, ose të largoheni me një person të veçantë.

Me date 17-të me hyrjen e Venusit në shenjën tuaj, do të dëshironi të përfshiheni në planin sentimental, nëse jeni beqarë, ose t'i kushtoni më shumë kohë partnerit, nëse jeni në çift. Do ndiheni mirë, fizikisht, mendërisht dhe do jeni vërtet të parezistueshëm. Në fund të muajit, takimi mes Venusit dhe Uranit prish rutinën e dashurisë, me një goditje rrufeje, një moment rebelimi, një zgjedhje kundër rrymës, një zbulim që të lë të habitur, një moment argëtues dhe disi alternativ me partnerin tënd të përjetshëm. Kënaqni këtë energji disi të paparashikueshme për të zgjuar shqisat dhe zemrën. Është e ndaluar të qëndrosh në shtëpi ose në divan, edhe nëse e paparashikueshmja nuk mund të ndodhë pikërisht brenda shtëpisë! Nëse në dashuri kanë mbetur gjëra pa thënë, Marsi në Gaforre, pas datës 25 do t'ju shtyjë të trajtoni tema të rëndësishme, të thoni fjalën tuaj, ndoshta me zemrën në dorë. Emocionet do të kenë një rol të veçantë në fund të marsit dhe do të jenë ato që do të udhëheqin disa nga vendimet tuaja. Plutoni bën vizitën e tij të parë tek Ujori më date 23, një tranzit që gjatë viteve të ardhshme do t'ju kërkojë të trajtoni një temë disi sfiduese: atë të fuqisë personale, ose më mirë ajo forca e brendshme e fuqishme që na lejon të dimë saktësisht se çfarë është shija për ne, që na bën të ndihemi zotërues të vetes dhe të jetës sonë, dhe që na lejon të rishpikim veten edhe kur gjithçka shkatërrohet.

Horoskopi për muajin Mars 2023 BINJAKET

prania e njëkohshme e Mërkurit tek Peshqit, flet për një moment disi të lodhshëm si nga pikëpamja mendore ashtu edhe nga ajo fizike. Prandaj mund të ndiheni pak më të lodhur, të pasigurt, të hutuar, ndoshta sepse do të keni perceptimin se jeni në mëshirën e ngjarjeve. Konfuzioni mund të vijë nga një vendim për të marrë, ose nga mesazhe ambivalente dhe kontradiktore që do t'ju vijnë nga njerëzit përreth jush. Mundohuni të jeni gjithmonë shumë të qartë me veten dhe me të tjerëtdhe nëse keni dyshime, ndaloni për një moment, kërkoni këshilla, në mënyrë që të vlerësoni të gjitha të mirat dhe të këqijat e një vendimi të mundshëm. Mënyra më e mirë për të kapërcyer ngërçin aktual? Përpjekja për të mos harxhuar energji për aktivitete të tepërta dhe mbi të gjitha synimi për gjërat thelbësore. Diçka që do t'ju bëhet e qartë me hënën e plotë me datë 7-të, kur do të kuptoni se çfarë ka vërtet rëndësi për ju. Zgjedhje të rëndësishme të jetës ju presin , siç sugjeron Saturni,se këtë muaj në shenjën e Peshqve hyn një tranzit që do t'ju shtyjë të vini në dyshim disa zgjedhje të jetës. Është sigurisht një kalim disi kërkues, por jo për t'u përjetuar si një energji që ju ngadalëson, por si një mundësi për të konsoliduar ato aspekte të jetës tuaj që janë paksa të pasigurta, jo shumë të strukturuara. Saturni, në fund të fundit, është Arketipi që ju lejon të arrini rezultatet më të rëndësishme profesionale dhe personale, me kusht që të angazhoheni vërtet, pa marrë rrugë të shkurtra. Në rrjedhën e vitit 2023, planeti do të formojë një aspekt të vështirë vetëm për ata që kanë lindur në dekadën e parë, dhe më pas do të përfshijë në mënyrë progresive dy dekadat e fundit.

Falë kalimit të Saturnit në Peshqit, shumë Binjakë do të arrijnë pozicione të spikatura që do të sjellin përgjegjësi të reja. Ka nga ata që do të vendosin të heqin dorë nga një marrëdhënie e nisur së fundmi për të qenë në gjendje të përqendrohen në punë ose në një projekt të ri pune që do t'i largojë; ose që, përkundrazi, do të vendosë të heqë dorë nga njëfarë kënaqësie profesionale duke favorizuar marrëdhëniet e dashurisë dhe emocionale. Gjithçka varet nga situata personale, por në ekuilibër rezultatet do të jenë të shkëlqyera. Me hyrjen e Plutonit në Ujor në datën 23, do të zhvilloni një siguri më të madhe të brendshme, do të vini në kontakt me fuqinë tuaj personale, do të çlironi magnetizmin nga të gjitha poret tuaja, do të rilindni, si një feniks nga hiri i tij. Një tjetër temë për muajin Mars do të jetë ajo e miqësisë.

Horoskopi për muajin Mars 2023 GAFORRJA

Marsi është një muaj i veçantë, revolucionar: shumë planetë ndryshojnë drejtim dhe bashkë me ta edhe disa zgjedhje jete, njerëz, situata. Kjo vlen pak për të gjitha shenjat, por veçanërisht për ju. Në datën 7, Saturni kalon në aspektin tresh drejt Diellit tuaj, një tranzit që do t'ju ndihmojë të bëni zgjedhjet e duhura për jetën tuaj, por edhe të rishikoni disa nga siguritë tuaja. Dhe me kalimin e Plutonit në Ujor në datën 23, me kalimin e kohës do të jeni në gjendje të hidhni dritë mbi ato aspekte të personalitetit tuaj që janë në hije ose që janë bërë depotentuese. Gjithmonë afër javës së parë të marsit, mund të ndjeni gjithashtu nevojën për të zhbllokuar një marrëdhënie në pritje, për t'u përballur me dikë ose për të lënë kohë për të studiuar ose planifikuar udhëtime. Hëna e Plotë, me 7-të është një mundësi e mirë për të dalë nga guaska juaj, për të ndryshuar diçka në rutinën tuaj. Ka një zgjedhje që kërkon guxim dhe me Venusin dhe Jupiterin të bashkuar në një përqafim, ditët e para të marsit janë ideale për të përcaktuar pozicionin tuaj ndaj një situate, për të investuar në një projekt që është për zemrën tuaj, për t'i deklaruar ndjenjat tuaja dikujt ose të marrë një njohje të rëndësishme në profesion.

Në datën 24, Marsi largohet nga Binjakët për të hyrë në Gaforre: që nga ky moment do ta keni shumë më të lehtë të merrni në dorë situata të vështira, të ndërlikuara, me të cilat ndoshta nuk keni qenë gati t'i përballoni në muajt e mëparshëm. Ndër të tjera Marsi do të marrë shumë mbështetje nga Saturni dhe kjo do të thotë se do të keni shumë forcë dhe autoritet, dhe se rezultati i iniciativës suaj do të jetë i suksesshëm. Në të njëjtën kohë, do të mund të ndërveproni me të tjerët me ndjeshmëri dhe ndjeshmëri, pasi të dy planetët janë në dy shenja ujore. Megjithatë, në dy javën e dytë do të përjetoni tensionin e Mërkurit, planetit të komunikimit, i cili nga shenja e Dashit mund ta bëjë të vështirë gjetjen e një pike mirëkuptimi me njerëzit që doni. Ndoshta thelbi i bisedës do të jetë pak argumentues, ose nëse përballeni me një fjalë shumë, mund të bëheni mbrojtës. E gjitha varet nga lloji i informacionit që do t'ju duhet të përpunoni dhe çfarë vendosni të bëni. Është një muaj iniciativashMars, nisma që nëse kryhen në mënyrën e duhur mund të hapin dyer që dukeshin të mbyllura hermetikisht, të ndryshojnë kartat në tryezën e një loje që dukej e humbur. Bëhet fjalë për të bërë një akt guximi , për të hequr qafe ankorimet dhe në shumë raste për të hequr dorë nga ato situata që kanë shteruar funksionin e tyre për të ndjekur ato që duam vërtet.

Horoskopi i LUANIT Mars 2023

Mars i bukur! Muaji hapet me një aspekt të bukur nga Marsi që vazhdon t'ju mbajë në ton dhe përshpejton jetën tuaj tashmë shumë dinamike. Për më tepër, Jupiteri është gjithmonë aty, duke mbrojtur iniciativat tuaja më të mira në të gjitha aspektet. Për më tepër, në javën e parë të marsit, planeti i Pasurisë dhe Bollëkut do të jetë në kontakt të ngushtë me Venusin (fat i vogël) dhe kjo do të thotë se do të mund të përjetoni një moment shumë me fat në dashuri, si në punë. Ka lëvizje vërtet të mira në këtë qiell mars dhe kush e di nëse Hëna e Plotë në Virgjëreshë më 7 MARS nuk do t'ju ndihmojë të bëni një biznes të mirë, veçanërisht nga pikëpamja ekonomike. Por lajmi më i rëndësishëm, (për ju në veçanti), është me date 7-të e Saturnit, braktis shenjën e Ujorit për të kaluar tek Peshqit, një ngjarje që mund të ketë vetëm implikime pozitive për jetën tuaj, veçanërisht atë sentimentale. Për shtatë vitet e ardhshme nuk do të jeni më në qendër të tranzitit të tij të tensionit të lartë. Më në fund i çliruar nga kundërshtarët e tij, këtë vit do të mund të riktheheni më lehtë në lojë. Planeti i kohës dhe sprovave ka hequr atë që nuk funksiononte në jetën tuaj. Ai vuri gishtin mbi pakënaqësinë, ai drejtoi dritat astrale në pikat e dobëta të veprimit tuaj. Por gjithashtu ju ndihmoi të bëheni më të mençur dhe më të pjekur, duke braktisur zakonet e vjetra dhe stilet e sjelljes që rrezikonin t'ju çonin në rrugë të gabuar.

Gjatë vitit 2023, do të keni në dispozicion më shumë hapësirë ​​për manovrim dhe sapo Jupiteri të arrijë pikën më të lartë në qiell (karriera) në maj, nuk mund të përjashtohet një pikë kthese e vërtetë në punën tuaj, duke përfshirë një promovim të shumëpritur. Rruga është tatëpjetë dhe që në këtë muaj mars do të mund të perceptoni shijen e parë të këtyre ndryshimeve të rëndësishme. Hëna e re do të udhëheqë rrugën tuaj, data 21 mars do t'ju ndihmojë të hyni në një kapitull të ri të këtij udhëtimi, ndoshta edhe në shoqërinë e dikujt të veçantë. Koha më e mirë për të sanksionuar pakte, marrëveshje, për të pastruar keqkuptimet, për të udhëtuar, për t'u socializuar fillon pas datës 19-të, kur Mërkuri do të kalojë në Dash. Megjithatë, do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje ngacmimeve të Venusit, veçanërisht në fund të muajit, të cilat së bashku me Uranin mund t'ju bëjnë intolerant ndaj rutinës, ndaj partnerit tuaj të zakonshëm, ndaj atyre që nuk e admirojnë vlerën tuaj dhe nuk e vlerësojnë atë. Mund ta lini veten të josheni nga dikush dhe diçka që do t'ju japë përshtypjen se po fluturoni lart, të merrni një biletë të minutës së fundit për në një destinacion top sekret, të krijoni një stuhi vetëm për hir të saj, të merrni një vendim që është pak i nxituar, por që në ekuilibër mund të rezultonte i suksesshëm.

Horoskopi i Virgjëreshës Mars 2023

Të dhënat më të rëndësishme qiellore të muajit mars, për ju, janë hyrja e Saturnit tek Peshqit. Është një tranzit i një rëndësie të konsiderueshme që do t'i hapë rrugën ndryshimeve të rëndësishme kolektive dhe individuale. Çdo kalim i Saturnit shoqërohet nga një ndërgjegjësim, i cili mund të jetë i lehtë ose i vështirë, në varësi të mësimit që duhet mësuar dhe nivelit të evolucionit personal. Në rastin tuaj, planeti do të vendosë nën tension themelet e identitetit tuaj, domethënë aspektet e vetes me të cilat nuk jeni në kontakt dhe që janë disi të shtrembëruara, të cilat bien ndesh me atë që dëshironi dhe atë që bëni, me atë që tregoni dhe çfarë jenithellë brenda. Do të jetë fusha e marrëdhënieve ku kontradiktat tuaja mund të shfaqen më me këmbëngulje, ose ku do t'ju duhet të merrni më shumë përgjegjësi . Në fund të fundit, fjala kyçe e Saturnit është pikërisht kjo: përgjegjësia. Përgjegjësi që ju vetë do të vendosni ta merrni duke u përkushtuar seriozisht në një lidhje, por edhe duke u larguar prej saj nëse nuk funksionon. Dhe gjithmonë do të jenë marrëdhëniet që do të fillojnë të kapin apo kërkojnë vëmendjen tuaj pas datës 24, kur Marsi lë shenjën e Binjakëve për të kaluar në Gaforre, një shenjë që shpreh ndjeshmëri, ndjeshmëri, emocione të thella dhe me të cilën jeni në sintoni. Ky ndryshim roje është shumë i rëndësishëm, sepse sjell në lojë energji shumë të ndryshme nga ato që keni përjetuar në shtatë muajt e fundit.

Marsi te Binjakët për ju ka nënkuptuar shumë energji të shpenzuar në punë, e cila në shumë raste ka sjellë rezultate të shkëlqyera dhe kënaqësi të madhe, por edhe disa momente tensioni me shefat dhe kontaktet. Meqenëse Marsi përfaqëson gjithashtu qëndrueshmërinë tonë, për shkak të aspektit të tij të tensionuar ndaj Diellit tuaj, fitnesi juaj mund të mos ketë qenë në formën më të mirë (veçanërisht midis tetorit dhe nëntorit). Ka gjëra që kanë funksionuar mirë dhe disa që nuk kanë funksionuar mirë. Mund të ketë pasur edhe zhgënjime të vogla të zemrës, ose mendime të dyta për këtë në një marrëdhënie. Në çdo rast ju keni ndryshuar dhe nën këtë qiell të ri mund ta gjeni veten duke dëshiruar gjëra të reja, duke dashur të jepni një gjurmë të ndryshme në jetën tuaj. Nëse i përkisni beqarëve të ngurtësuar, ose të zhgënjyer nga dashuria, mund të vendosni gjithashtu të ktheheni në lojën sentimentale. Hëna e re në datën 21 është mundësia e një fillimi të ri, një nisme që ndryshon gjërat apo një komunikim i rëndësishëm, duke qenë se Mërkuri do të jetë në kontakt të ngushtë me Hënën pikërisht në atë ditë. Treshja e bukur mes Marsit dhe Saturnit dhe lidhja e Venusit me Uranin, gjithmonë në fund të muajit, është qershia mbi tortë dhe prish rutinën me një takim të ri, një udhëtim që rezervon surpriza interesante, mundësinë e vulosjes së një marrëveshje. Do të keni dëshirë edhe të shoqëroheni, do të bëni miq të rinj, por mund të merrni edhe një mesazh nga një person i së shkuarës, nga dikush që nuk ju ka harruar kurrë thellësiç mund ta shihni është muaji i mundësive të reja, ju takon juve të zgjidhni cilën të shfrytëzoni. Kur Jupiteri hyn në Dem në muajin maj, ju mund të përballoni të ëndërroni edhe me shune.

Horoskopi i Peshores Mars 2023

Marsi fillon mirë. Me Marsin në mbështetje deri në datën 24, keni mjaft energji për të vazhduar angazhimet dhe përgjegjësitë tuaja. Është një tranzit që e keni kryer që nga gushti i vitit të kaluar dhe që mund t'ju ketë parë të përballeni me projekte të reja , veçanërisht me punën, udhëtimin, transferimet ose fillimin e një kursi studimi. Për shumë Peshore, tranziti i Marsit mund të ishte materializuar edhe me zgjedhjen për të kaluar një periudhë jashtë vendit, në mënyrë që të provonin përvoja të reja. Siç mund ta shihni, ky është një kalim pozitiv që ju ka lejuar të ktheheni në lojë në disa fronte dhe t'i qaseni jetës ndryshe. Në datën 25 planeti i kuq ndryshon shenjën, dhe kalon ne Gaforre, duke vënë theksin tek përgjegjësitë dhe njohjet që rrjedhin nga profesioni.

Për shumë Peshore, muaji Mars mund të sinjalizojë fillimin e një pune të re, gjithashtu të favorshme në aspektin ekonomik, siç sugjerohet nga lidhja e bukur mes Jupiterit dhe Mërkurit në fund të muajit. Dhe me Saturnin që kalon te Peshqit në datën 7, mund ta gjeni veten duke menaxhuar kohë dhe ritme që janë pak më ndryshe nga ato të së shkuarës. Megjithatë, nëse ritmi i punës bëhet paksa shumë stresues, nga tani dhe në muajt e ardhshëm do të kuptoni rëndësinë e riformulimit të një rutine të jetës që është më në përputhje me nevojat dhe kërkesat tuaja. Prandaj, mund të vendosni të filloni një dietë, të shkoni në palestër ose të kujdeseni më mirë për trupin tuaj përmes trajtimeve të bukurisë, masazheve, banjave me baltë. Nëse do të bëheshit thjesht skllav i një rutine për hir të saj, mund të prireni të somatizoni stresin. Mos harroni se me Saturnin në shtëpinë e gjashtë, tendenca për të somatizuar shqetësimet e brendshme është më e zhvilluar se zakonisht. Prandaj është thelbësore që gjatë vitit vendosja e leximit suaj të bazohet në një filozofia e jetës në përputhje me nevojat dhe nevojat tuaja.

Për sa i përket dashurisë, Marsi është një muaj veçanërisht i rëndësishëm edhe për atë që ka të bëjë me zgjedhjet që mund t'ju ndihmojnë ta bëni çiftin të funksionojë më mirë. Ndoshta do të ketë të bëjë me analizimin dhe kuptimin më të mirë të problemeve të një marrëdhënieje, diçka që do t'ju ndihmojë të kuptoni shpejt se në fund të fundit nuk është aq e vështirë të ndryshoni rrugë ose të konsolidoni atë që ju pëlqen . Lidhja e bukur mes Venusit dhe Jupiterit në fillim të muajit është padyshim e favorshme, e cila mund të përfaqësojë vulosjen e një bashkimi, ose thjesht një moment shumë me fat në dashuri. Për të konfirmuar se jeta juaj e dashurisë do të kalojë një fazë ndryshimesh të mëdha dhe të rëndësishme, është Plutoni, i cili në datën 23 kalon në Ujor, duke ju ndihmuar të transformoni idenë tuaj për kohën e lirë, kreativitetin dhe dashurinë. Është një tranzit që do t'ju shoqërojë për një kohë të gjatë e të gjatë dhe që ditë pas dite do t'ju çojë ngadalë dhe në mënyrë të pashmangshme të përjetoni dimensionin e dashurisë në një mënyrë krejtësisht të re dhe paksa revolucionare.

Horoskopi i Akrepit Mars 2023

Është një qiell i bukur muaji mars, dhe kjo është për shumë arsye. E para është që më në fund të lini pas armiqësinë e Saturnit , një planet që në dy vitet e gjysmë të fundit ju ka bërë të përballeni me një sërë dyshimesh, pengesash, pasigurish, ngadalësimesh etj. Gjithashtu, Urani i dha një dorë planetit të motit të ashpër, i cili pengoi disa ndryshime në jetë dhe e bëri jetën tuaj të dashurisë të ndihej si një udhëtim me slitë. Një periudhë që sigurisht ishte paksa e lodhshme dhe sigurisht nuk duhet të ketë qenë e lehtë të ruash një qasje optimiste dhe të qetë ndaj jetës, e cila në më shumë se një rast të ka dhënë goditje të ulëta dhe momente të vështira.

Por ka një lajm të mirë: më 7 mars, Saturni largohet nga Ujori për të hyrë tek Peshqit, një tranzit që do të favorizojë procesin e rimendimit të gjithçkaje që dukej fikse, e pandryshueshme, duke iu përgjigjur "rendit natyror të gjërave". Me Saturnin në favorin tuaj, ndryshoni qëndrimin tuaj ndaj jetës, i cili bëhet më i sigurt dhe vendimtar. Saturni rregullon  stabilitetin  dhe do t'ju ndihmojë të vlerësoni çdo gjë të re  me shkëputje dhe racionalitet . Gjatë muajve të ardhshëm do ta keni më të lehtë të merrni vendime të rëndësishme për jetën tuaj, qoftë edhe të natyrës emocionale. Mund të vendosni t'i përkushtoheni emocionalisht dikujt, t'i jepni një strukturë më të qëndrueshme një marrëdhënieje ose të distancoheni përfundimisht nga ata që nuk ju bëjnë të lumtur, veçanërisht nëse i përkisni dekadës së parë të shenjës.

Një tjetër tranzit i rëndësishëm është ai i Plutonit, planeti juaj zotërues, i cili në datën 23 do të kalojë tek Ujori, duke nxitur disa ndryshime të rëndësishme jetësore, veçanërisht në mjedisin familjar. Planeti do t'ju kërkojë të shkëputeni nga një e kaluar që ju përcakton dhe të krijoni një rrugë të krijuar tërësisht nga ju, me koston e lënies së diçkaje të shkojë. Nuk është diçka që do të ndodhë automatikisht brenda natës, por do të vini re se sa ngadalë ngjarjet do t'ju shtyjnë në një drejtim të caktuar. Më mirë të mos rezistoni dhe të lehtësoni procesin e vazhdueshëm të transformimit. Qëllimi mund të jetë krijimi i një forme të re rrënjosjejeNjë tjetër temë e rëndësishme e muajit mars është ajo e financave. Në pjesën e parë të muajit do të jeni ende të fokusuar në menaxhimin e financave dhe burimeve tuaja dhe mund të keni disa borxhe të papaguara për të shlyer. Por mund të ketë gjithashtu një mundësi të re pune në horizont, siç sugjerohet nga lidhja e mrekullueshme e Venusit dhe Jupiterit në fillim të muajit. Marsi, me date 25 lë shenjën e Binjakëve për të kaluar në Gaforre dhe për ju kjo do të thotë të hidheni në aventura të reja mendore dashurie dhe gjeografike. Ju do të dëshironi të ktheheni në lojë në disa fronte, të rikontaktoni nevojat tuaja më të thella, më të vërteta, për të ripërcaktuar një renditje të re prioritetesh: tuajat.

Horoskopi i Shigjetarit mars 2023

Ky muaj fillon ende me njëfarë pasigurie nga palaneti Marsi tek Binjakët, gjë që deri në datën 24 do ta bëjë disi të paqëndrueshme ecurinë e marrëdhënieve tuaja. Dhe me Merkurin tek Peshqit, deri në datën 19, nuk do të jetë e lehtë të komunikoni qartë me ata që keni pranë, ndoshta sepse edhe të tjerët do të priren të mos jenë plotësisht të qartë me ju. Megjithatë, një farë padurimi, rezultati i hënës së plotë në datën 7, do t'ju bëjë që t'i shprehni hapur dyshimet partnerit tuaj, në mënyrë që të vendosni pikat mbi "I". Disa krahasime do t'ju shohin më emocionues, nervozë, por do të jenë mundësia që po kërkoni për të arritur një nivel më të madh intimiteti me partnerin. Një vendim i rëndësishëm mund të kërkohet edhe nga lajmet e punës, të cilat mund të përfshijnë ndryshimin e shtëpisë. ose rutinën familjare. Ka zgjedhje të rëndësishme për të bërë, të cilave, gjatë vitit, nuk do të mund t'i shpëtoni shumë (bëhuni gati!). Saturni ,me 7 mars, hyn tek Peshqit, duke kërkuar një përkufizim dhe konsolidim të asaj që është e pastrukturuar, e pasigurt në jetën tuaj. Planeti do të vërë një tendosje mbi gjithçka që keni filluar  7 vjet më parë (në lidhje me kthimin e fundit të Saturnit në shenjën tuaj të zodiakut) ose në 2019 (me kalimin e Jupiterit në shenjën tuaj të zodiakut). Planeti i ashpër i motit mund ta bëjë jetën tuaj pak më të lehtë, duke ju shtyrë drejt qetësisë dhe reflektimit. Gjithçka, në funksion të një "ripërpunimi" të brendshëm të nevojshëm për të kuptuar dhe ripërcaktuar prioritetet tuaja.

Përfitoni nga kjo fazë e rëndësishme për të ndërtuar dhe konsoliduar "themelet" e botës tuaj të brendshme, ose për t'u shkëputur nga një e kaluar që nuk ju përfaqëson më. Në fund të fundit , Plutoni do t'ju japë një dorë të konsiderueshme ndihmëse , e cila në datën 23 do të kalojë tek Ujori, duke ju ndihmuar të shprehni më mirë krijimtarinë tuaj, fuqinë tuaj personale, aftësitë tuaja. Falë kësaj mbështetjeje të veçantë, ju do të jeni në gjendje të gjeni zgjidhje kreative për problemet komplekse, të shndërroni një sfidë në një mundësi, të përballoni me guxim pengesat. Hëna e re do t'ju japë mjetet për të hedhur hapat e parë drejt ndryshimit në datën 21, e cila së bashku me mbështetjen e Mërkurit do të fshijë çdo mbetje pasigurie, duke ju treguar rrugën. Ju do të jeni në gjendje të rishkruani një kapitull të ri marrëdhëniesh, të eksploroni pasionet tuaja në një mënyrë të shëndetshme dhe pasuruese, të dilni përpara me ata që ju pëlqejnë, të zbuloni interesa të reja. Mos e nënvlerësoni ndërveprimin e frytshëm mes Jupiterit dhe Mërkurit në fund të muajit, i cili mund të marrë formën e një oferte pune , një njohjeje të rëndësishme, një lajm që ju lë pa fjalë. Me date 24, Marsi (palaneti) largohet nga shenja e Binjakëve, duke shpërbërë përfundimisht kundërshtimin e mërzitshëm ndaj Diellit tuaj. Nga ky moment do ta keni më të lehtë të jetoni dashurinë dhe marrëdhëniet tuaja në një mënyrë të gëzueshme, në harmoni me dëshirat tuaja, me ata që ju bëjnë. te rrahin zemrën. Nuk ka më kompromise: nga sot do t'ju shoqërojnë në udhëtimin tuaj do të ketë vetëm njerëz që do t'ju kthejnë në kontakt me ëndrrat tuaja, aspiratat tuaja, idealet tuaja të mëdha. Çdo gjë tjetër është e mërzitshme.

Horoskopi i Bricjapit Mars 2023

Surpriza të këndshme dhe interesante ju presin në këtë muaj të bukur mars! Lajmi që do të jeni të kënaqur të dëgjoni është se Saturni , planeti juaj mjeshtër, zhvendoset te Peshqit në datën 7, një shenjë që ju favorizon. Në punë Mbështetja e Saturnit do të jetë vendimtare mbi të gjitha për të gjitha ato aktivitete sipërmarrëse që lidhen me komunikimin. Por çfarëdo pune që bëni, do të përfitoni shumë nga ky hap i cili do të ndihmojë në forcimin e asaj që po ndërtoni. Mos harroni se zgjedhjet që bëni tani do të kenë një peshë të konsiderueshme, sepse efektet e tyre do të zgjasin me kalimin e kohës dhe po flasim për një kohë të gjatë. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të filloni me këmbën e djathtë. "Të nisesh në këmbën e djathtë" në këtë moment do të thotë të veprosh me vendosmëri dhe prerje. Cilësi që nuk ju mungojnë tani (falë mbështetjes së Uranit tek Demi) dhe që janë thelbësore për të nisur projektet dhe iniciativat tuaja. Ajo që shfaqet është një Bricjap që nuk ngurtësohet më në disa ambiente fillestare të një projekti, por që di gjithashtu të ecë me rrjedhën duke bërë disa rregullime të vogla të kursit. Planeti Marsi te Binjakët sugjeron që gjatë pjesës së parë të muajit mund të ketë disa pengesa të vogla ose ngadalësime: ndoshta disa marrëdhënie pune ose afate të rëndësishme do t'ju vënë nën presion ose do t'ju kërkojnë më shumë angazhim sesa pritej.

Megjithatë, me Merkurin tek Peshqit deri në datën 19, do të dini si të menaxhoni veten dhe falë një qasjeje më empatike, do të jeni në gjendje të zhvilloni një harmoni më të madhe me partnerët, kolegët dhe bashkëpunëtorët, sepse do të arrini të merrni me mend fjalët e duhura. në kohën e duhur. Nuk duhet të harrojmë se aspekti pozitiv i tranzitit është të zhvilloni një mendje intuitive dhe ndjeshmëri, cilësi që kombinohen me vendosmërinë tuaj do t'ju bëjnë të pamposhtur. Më pas, kur me datë 17 edhe Venusi do të bëhet aleat i juaj nga shenja e Demit, do të jeni vërtet në një fuçi e madhe. Për shumë Bricjap priten takime të reja, dashuri të reja, e cila mund të ndodhë në mënyra të papritura ose të fillojë shumë shpejt. Erë ndryshimi për të gjithë, pra, sidomos në fund të muajit, kur perëndesha e dashurisë do të bashkohet në një përqafim yjor me Uranin e paparashikueshëm, planetin e rebelimit. Do të ketë një nevojë të fortë për të rinovuar, dhe në disa raste për të thyer të gjitha ato zakone që kanë ezauruar shenjat e tyre jetësore. Me Date 25  Marsi përfundon ndalesën e gjatë tek Binjakët për të kaluar në Gaforre dhe nuk do të jeni më në gjendje të shmangni atë konfrontim të rëndësishëm, atë person nga e kaluara, atë nevojë për intimitet që keni vendosur të lini mënjanë muajt e fundit, por që tani kërkon vëmendje. Zbuloni se çfarë ka për t'ju thënë.

Horoskopi i Ujorit Mars 2023

Trendi pozitiv i yjeve vazhdon. Muaji mars mund t'ju japë mundësi të shkëlqyera për të takuar njerëz të rinj , për të përmirësuar cilësinë e jetës tuaj shoqërore dhe për të dialoguar me partnerin. Lidhja e shkëlqyer mes Venusit dhe Jupiterit në fillim të muajit do t'ju lejojë të përjetoni dashurinë dhe marrëdhëniet tuaja në një mënyrë të gëzueshme, në harmoni me dëshirat tuaja. Përfitoni nga ky hap për të lehtësuar humorin tuaj dhe për të shijuar momente të pakujdesshme me personin që ju është më afër zemrës. Është një kalim i shkëlqyer, i cili mund të sjellë mundësi të mira edhe në vendin e punës dhe jo vetëm në sferën private. Ata që kërkojnë ndryshime apo stimuj të rinj profesionalë mund të marrin disa konfirmime të mira, propozime interesante këtë muaj. Marsi (planeti) deri në datën 24 do të jetë në mbështetje të mirë dhe mund të favorizojë suksesin e një projekti krijues, të përmirësojë formën tuaj fizike, t'ju bëjë veçanërisht proaktivë, kreativë dhe… super të pasionuar në dhomën e gjumit! Është një tranzit që ju ka shoqëruar që nga fundi i gushtit dhe ju ka ndihmuar të kapërceni disa momente ngërçi që vijnë nga veprimi i përbashkët i Saturnit dhe Uranit. me date 25 planeti kalon tek Gaforrja duke e zhvendosur vëmendjen te mënyra se si i menaxhoni angazhimet tuaja të punës, rutinën dhe kohën që i kushtoni mirëqenies tuaj personale.

Me date 7 Saturni largohet nga shenja juaj dhe kalon tek Peshqit, duke aktivizuar fushën tuaj të dytë, atë që ka të bëjë me burimet ekonomike dhe personale. Planeti gjatë dy viteve e gjysmë do t'ju shtyjë të ripërcaktoni marrëdhënien tuaj me paratë , por edhe të shikoni më nga afër situatën tuaj financiare. Nëse ka projekte që po luftojnë për t'u ngritur, ose marrëdhënie pune që nuk rrjedhin siç duhet, tranziti i Saturnit do t'ju shtyjë të "shtrëngoheni": ose gjërat do fillojnë të funksionojnë, ose mund të shihen përmirësime shume të vogla, ose më mirë të kthesh faqe dhe t'i përkushtohesh diçkaje tjetër. Në të gjitha rastet, motivimi për të fituar më shumë do t'ju shoqërojë gjatë gjithë vitit: nëse lëvizni me kërkesat apo iniciativat e duhura, mund të arrini shumë! Mos harroni se në datën 23 Plutoni , planeti i të pavetëdijshmes dhe i transformimeve të thella, kalon në shenjën tuaj, një ngjarje me rëndësi të madhe dhe që për ju do të thotë të rifitoni kontrollin mbi jetën tuaj, zgjedhjet tuaja, por edhe përballjen me çështje të largëta. duke arritur ndryshimet e nevojshme për evolucionin tuaj. Është vërtet koha të mendoni për diçka që mund ta bëjë talentin tuaj të shpërblehet kur bëhet fjalë për paratë. Por është gjithashtu koha për të kuptuar se çfarë ka mbetur në hije brenda jush dhe që tani duhet të nxirret në dritë, ajo diçka që dëshiron të bërtasë me zë të lartë "Unë jam këtu".

Horoskopi i Peshqve Mars 2023

Muaji i rëndësishëm Marsi, dhe jo vetëm sepse është muaji i ditëlindjes suaj, por edhe sepse këtë muaj shumë planetë ndryshojnë shenjë, duke shkaktuar atë që do të jetë një revolucion i vërtetë personal . Planeti që së pari do të kërkojë ndryshime të rëndësishme, të qëndrueshme dhe domethënëse është Saturni , i cili hyn në shenjën tuaj në datën 7 mars. Për këtë vit, Saturni do të ushtrojë veprimin e tij vetëm tek të lindurit në shkurt, të cilët në muajt në vijim do të duhet të përballen me disa kufij të jashtëm dhe të brendshëm, pa i konsideruar si disfatë. Ndoshta do të ketë zgjedhje për të bërë, rrugë për të rishikuar dhe, në disa raste, shkurtime për të bërë. Saturni promovon prerje/largime të dhimbshme por të shëndetshme, nuk është rastësi që nën një tranzit të Saturnit disa cikle jetësore mbyllen dhe të tjerat hapen. Disa ndryshime mund të kenë të bëjnë me sferën emocionale dhe për ata që jetojnë në një marrëdhënie pa perspektivë, ka ardhur koha për të ecur përpara. Njerëz të ndaluar që janë të hutuar, të zënë ose që nuk e dinë se çfarë duan. Gjithashtu sepse në fund të pranverës ekziston mundësia konkrete për të takuar një person që mund t'ju përshtatet vërtet, me të cilin mund të ndërtoni diçka të qëndrueshme, nëse kjo është ajo që dëshironi. Saturni është një ftesë për të thjeshtuar jetën tuaj, duke u larguar nga ajo që ju tërheq poshtë. Për ata që janë ndarë mes dy dashurive, qielli i këtij viti të ri ju fton të bëni zgjedhje, të mbani qëndrim, të flisni qartë.

Diçka që mund të jetë më e lehtë sapo Marsi, me date 25, të kalojë në shenjën e Gaforres, duke krijuar kushtet optimale për diskutime dhe nisma të guximshme dhe konstruktive. Me Marsin në Gaforre, sfera e ndjenjave kthehet me forcë në plan të parë: do ta gjeni veten duke përjetuar emocione të forta, i pasionuar, tërheqës. Zemra rreh përsëri shpejt, për dikë, pa mundësinë e censurës. Pas një çasti mjaft të gjatë, të përbërë nga distancë, dyshime, fjalë të pathëna dhe, në disa raste, heshtje të pafundme, ekziston mundësia e rihapjes së një dialogu të ndërprerë me një person nga e kaluara, ose rihapjes së dashurisë. Sidoqoftë, në dy javët e para, së pari do t'ju duhet të zgjidhni disa situata që ju ngadalësojnë, ndoshta nga pikëpamja familjare ose strehimi, ose që nuk ju bëjnë të ndiheni plotësisht të qetë. Afërdita (venusi) me datë 17 do të hyjë tek Demi, një ftesë për të përjetuar pjesën më të këndshme dhe pasionante të dashurisë. Një mundësi e mirë për të udhëtuar, eksploroni vende të reja, për të ndarë momente të veçanta me njerëzit që ju interesojnë. Interesante është hëna e re në datën 21, e cila së bashku me Jupiterin dhe Mërkurin mund t'ju ndihmojë të realizoni një projekt, të merrni një kredi, të sillni një ndryshim në situatën tuaj financiare dhe t'ju bëjë të kuptoni se sa vleni.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post