Hëna e plotë në Virgjëreshë 7 mars 2023: është koha të themi gjithçka që mendojmë

Hëna e Plotë në Virgjëreshë sot 7 Mars 2023 rreth orës 1:30 pasdite. Do të thotë se ka ardhur koha për të pastruar, për të liruar hapësirën dhe për të deklaruar gjithçka që kemi frenuar për disa kohë. Efektet do të ndihen veçanërisht për Peshqit, Virgjëreshën, Binjakët dhe Shigjetarin.

Të martën e datës 7 mars rreth orës 13:30 do të kemi Hënën e Plotë te Virgjëresha në qiell . Do të jetë një moment çlirimi i gjithçkaje që kemi mbajtur brenda prej disa kohësh dhe do të përfshijë mbi të gjitha shenjat e lëvizshme: Peshqit , Virgjëreshën , Binjakët dhe Shigjetarin . Të mos harrojmë se këto 4 shenja të zodiakut janë kërkuar dhe emocionuar prej disa muajsh nga ndalesa e Marsit, ndaj mbërrijnë në këtë hënë të plotë në Virgjëreshë tashmë të lodhur dhe nervozë, ose të emocionuar në mënyrë të papërmbajtshme.

Hëna nuk është veçanërisht e qetë në shenjën e Virgjëreshës, e cila karakterizohet nga të menduarit racional , konkret , ndonjëherë edhe të frenuar, për të pasur ndjenjën se nuk e humb kurrë kontrollin. Pra, Hëna sot është më pak në gjendje të shfryjë instinktin e saj, shqisën e gjashtë. Nga ana tjetër, megjithatë, është një Hënë që di të kuptojë plotësisht nevojat e saj materiale dhe të përditshme. Faza e Hënës së Plotë tek Virgjëresha tregon nevojën për të lënë të shkojë dhe për të hapur veten për të mirëpritur atë që na dërgon universi. Le të përfitojmë nga kjo Hënë për të çliruar hapësirë, si fizikisht ashtu edhe emocionalisht dhe ndoshta një detoksifikimi i mëlçisë.

Kjo hënë e plotë mban edhe një emër nga kulturat pagane: njihet si Hëna e Plotë e Krimbit , sepse, me afrimin e pranverës, toka filloi të ngrohej sërish.

Kuptimi i Hënës së Plotë tek Virgjëresha më 7 Mars 2023

Karakteristika kryesore e kësaj Hëne të Plotë 2023 në Virgjëreshë është nxitja e dobishme e Uranit drejt Diellit dhe Hënës, të cilat, padyshim, janë të kundërta. Kjo kërkesë, së bashku me Jupiterin që bashkohet me Chiron në shenjën e Dashit, duket se thotë se ka ardhur vërtet koha që ne të pohojmë veten , të tregojmë se kush jemi dhe të kërkojmë që të njihemi vërtet. Ato janë të gjitha simbole të një ndërgjegjësimi për të treguar se nga çfarë jeni krijuar.

Cilat janë efektet e hënës së plotë tek Virgjëresha te shenjat e zodiakut

Të gjithë do të duan të thonë atë që kanë mbajtur për një kohë të gjatë, veçanërisht Peshqit, Binjakët, Shigjetari dhe vetë Virgjëresha.

DASHI

Dashuria që ndjeni dhe jeni të rrethuar këto ditë do të jetë vetëm shpërthyese dhe akoma më e fuqishme, falë kësaj Hënë të Plotë.

DEMI

Ju vërtet dëshironi të vendosni atë rend konstruktiv për të cilin po flasim!

BINJAKET

Energjitë po ju dalin jashtë kontrollit, dhe ju thjesht dëshironi të hiqni dorë nga gjithçka dhe të mendoni për asgjë. Dhe ndoshta për disa orë është zgjidhja më e mirë.

GAFORRJA

Emocionet e kundërta dhe nevoja për të thënë atë që ndjeni… edhe vetmia është një mënyrë e shkëlqyer për të mbajtur ekuilibrin tuaj.

LUANI

Ju bërtisni nga kënaqësia dhe lumturia, hëna e plotë nuk ju pengon. Shijoje!

VIRGJERESHA

Hëna e Plotë në shenjën tuaj pas kësaj periudhe tensioni dhe nxitjeje duket se vërtet ju tregon se ka ardhur koha për të ndryshuar atë që nuk funksionon më.

PESHORJA

Hëna e Plotë ju bën të ndiheni të vetmuar… por energjitë janë gjithmonë të forta dhe kjo hënë e plotë do të përfundojë rrugën e deklaratave të guximshme që keni nisur prej disa kohesh.

AKREPI

Ju mendoni se është koha për të rilindur, qoftë edhe me qëllime dhe projekte të mira. Ka ardhur koha për të vepruar.

SHIGJETARI

Ju thjesht dëshironi të mos keni asnjë përgjegjësi dhe të braktisni veten ndaj asaj që ndodh. Për disa ditë mund të jetë një zgjidhje!

BRICJAPI

Kjo Hënë stimulon ndjenjën tuaj të pavarësisë dhe nevojën për t'u fokusuar tek vetja, pa u varur nga askush.

UJORI

Aktivitet dhe prakticitet, por edhe me atë majë nxitjeje nervore që ju pëlqen!

PESHQIT

Është një Hënë që dëshiron t'ju shohë gati për t'u rinovuar: emocionet janë të ekspozuara dhe ju duhet të vendosni se ku të qëndroni.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post