Si ta kuptosh që ka rënë në dashuri, bazuar në shenjën e horoskopit

DASHI

Ju jeni plot me jetë dhe keni shumë energji. Jeni shumë të logjikshëm në çdo aspekt të jetës dhe një kokë e mirë për shpatullat tuaja. Si një lider i lindur, ju pëlqen të jeni nën kontroll të lidhjes tuaj dhe të mbani partnerin duke pritur. Kur të gjeni dashurinë, ju do të mendoni logjikisht ashtu si me gjithçka tjetër. Dashuria juaj është e qëndrueshme, e ngrohtë dhe e ndritshme si shenjë e zjarrit që jeni.

DEMI

Ashtu si demi dhe ju do donit të kishit kontrollin, por ju jeni gjithashtu një pinjoll i kënaqësisë. Kur kimia fizike është pasionante dhe e nxehtë, ju keni tendencën të bini shumë shpejt. Jeni një person shumë i ndjeshëm i cili është në kontakt me trupin. Kur jeni në një marrëdhënie të qëndrueshme, ju shkoni me rrjedhën. Shijoni kënaqësinë e gjërave në jetë. Ju keni një natyrë të qetë, të qëndrueshme dhe të vendosur.

BINJAKËT

Ju jeni shumë i këndshëm: një person i talentuar për të bërë biseda dhe keni gjithmonë ide të këndshme. Bëni gjithmonë përshtypje me dijen dhe optimizmin tuaj për gjithçka. Mirëpo jeni një romantik i pashpresë. Binjakëve nuk u pëlqen të jenë vetëm, për këtë arsye, kur bien në dashuri, të lindurit e kësaj shenje kanë tendencën që të lidhen shumë me partnerin. Duhet t’i kujtoni vetvetes që të mos jeni nevojtar, sepse kur jeni të dashuruar e vetmja gjë që do të doni është që të shpenzoni çdo sekondë me partnerin. Ju e dini që komunikimi i shpeshtë dhe i shëndetshëm është çelësi i një marrëdhënieje funksionale.

GAFORRJA

Ju nuk jeni një budalla në dashuri. Kur bini në dashuri ju e bëni me gjithë shpirt, por sërish tregoheni të kujdesshëm. Kur vjen fjala tek dashuria, ju jeni duke kërkuar një partner të vërtetë. Jeni të tërhequr ndaj njerëzve që kujdesen për peshën e tyre, janë ambiciozë dhe që udhëheqin veten. Ju jeni një dëgjues fantastik dhe me shumë sens humori. Partneri juaj nuk do të pushojë së qeshuri.

LUANI

Ju nuk e keni problem të gjeni dashurinë falë energjisë tuaj magnetike, karizmës, vetëbesimit dhe ngrohtësisë. Jeni një partner besnik dhe kur dashuroheni, dashuroheni me shpirt. Përfundimisht ju pëlqeni lirinë, por kur “bllokoheni” me dikë, kjo do të jetë për një kohë të gjatë. Mund të behëni pak xheloz dhe mbrojtës territori. Ju e vlerësoni dashurinë mbi çdo gjë tjetër dhe keni nevojë t’ju tregojnë sesa ju adhurojnë. Luanët në përgjithësi janë pak egoist, por në këtë rast mund të jetë një cilësi e dashur.

VIRGJËRESHA

Ju përpiqeni të luani bukur në dashuri, por në fakt jeni të tmerruar nga vuajtja për të. Jeni të vështirë për t’u kuptuar, por e ndjeni dashurinë intensivisht. Ndonjëherë personat që ju rrethojnë ndihen të frustruar sepse nuk janë të sigurt se çfarë ndodh në mendjen tuaj të shqetësuar. Dashuria ju konsumon. E keni më të lehtë të bëni llogari, të jeni akuzues dhe xheloz më shumë se i qetë dhe i lumtur. Ju jeni i këndshëm, i duruar dhe i lehtë për t’u dashuruar dhe duhet ta mbani mend këtë.

PESHORJA

Ju jeni shumë të organizuar dhe të orientuar ndaj qëllimeve. Kur bie fjala për dashurinë, ju do të jeni të lumtur me ose pa të. Prandaj kurrë nuk vendosni dhe do dilnit vetëm me atë që është i duhuri për ju dhe që ju trajton me respekt. Keni tendencën t’i bëni të presin gjatë të dashuruarit me ju përpara se të bini dakord. Sensi i fortë i vetëvlerësimit nuk do t’ju lejojë që t’i përqaseni takimeve në mënyrë tjetër. Kur bini në dashuri, prioriteti juaj është të ruani paqen dhe harmominë në marrëdhënie. Preferoni komunikimin dhe bisedat e logjikshme.

AKREPI

Ju jeni person shumë seksual dhe i zjarrtë që ka tendencën të mendojë për trupin përpara zemrës. Dashuria është gjithçka për ju. Jeni shumë pasionant dhe marrëdhënia juaj karakterizohet nga drama dhe agresioni.

Jeni shumë kokëfortë dhe përpiqeni të bëni gjithçka sipas mënyrës tuaj. Jeni më të prirur të qetësoheni kur jeni të dashuruar. Një Peshk ose Gaforre mund t’ju luftojë shumë mirë intensitetin tuaj.

SHIGJETARI

Për ju dashuria është një aventurë. Jeni një shpirt i lirë dhe nuk frikësoheni nga asgjë. Kur bini në dashuri, bini me pak rezerva. Keni tendencën të ndiqni zemrën tuaj. Inteligjenca juaj e lartë zakonisht ju drejton tek një partner inteligjent me të njëjtat shije për udhëtime dhe eksperienca të reja. Rrallëherë ju pëlqen të qëndroni në një vend për një kohë të gjatë. Ju do të vendosni për dikë i cili nuk dëshiron të vendos.

BRICJAPI

Ju nuk keni kohë për marrëdhënie që nuk ju çojnë askund. Do të preferonit të punonit për diçka (si e ardhmja me dikë për të cilin jeni të sigurt), pasi jeni të aftë të shihni një pamje të plotë. I merrni gjërat në jetë shumë seriozisht dhe keni pak durim për partnerët që nuk bëjnë të njëjtën gjë. Jeni të orientuar drejt familjes, kërkoni të sistemoheni dhe të jetoni në mënyrë të rehatshme, një jetë të lumtur. Ju doni të bini në dashuri, por i rrini larg pasionit të çmendur. Ju do të donit që partneri juaj të ishte dhe miku më i mirë.

UJORI

Ju keni një zemër të madhe. Kur bini në dashuri jepni të gjithë vëmendjen dhe kohën. Vetësakrifikimi juaj ju bën një të dashur të mrekullueshëm. Ju nuk mund të jetoni pa një lloj dashurie që të jetë ekstreme, e nxehtë, pasionante.

PESHQIT

Ju jeni i pëlqyeshëm, i ëmbël dhe elastik. Jeni gjithashtu pak i ndjeshëm dhe i përjetoni shumë dhimbjet. Keni frikë mos ju thyhet zemra, por më shumë frikësoheni nëse nuk bini në dashuri. Kur jeni i dashuruar, një argument me partnerin tuaj do të jetë aftësia juaj për të shkatërruar gjithë ditën. Juve nuk ju pëlqen t’i mërzisni njerëzit dhe bëni kompromise për nevojat tuaja me të dashurit. Duhet të jeni të kujdesshëm të mos humbisni veten tuaj në këtë mënyrë.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post