Horoskopi mujor Shkurt 2023 - Dashi, demi, binjaket, gaforrja....

 Në muajin shkurt, planeti Mërkuri do të kalojë në shenjën e Ujorit, gati për të dhënë lajme të mira për të gjitha shenjat e ajrit dhe jo vetëm ato... Çfarë shenje jeni ju? Zbuloni tani me Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për ju për muajin shkurt! 2023


DASHI: Shkëlqyeshëm!

Dashi i dashur, muaji shkurt do të jetë padyshim i frytshëm për shenjën tuaj : planeti Jupiter, gjithmonë në lidhje, do të garantojë fat dhe sukses. Duke filluar nga data 11 shkurt, Mërkuri nuk do të jetë më në një pozicion të pafavorshëm dhe do të kthehet për t'ju ndihmuar në punën tuaj. Për më tepër, nga data 20, planeti Venus do të hyjë në lidhje me Jupiterin, gati për t'ju dhënë fundin e shkurtit në emër të dashurisë dhe pasionit! VetëJu beqarët gjithashtu duhet të bëni kujdes pasi personat që do takoni nuk janë bërë posaçërisht për ju. Duroni edhe pak me shume. Gjendja e financave do jetë goxha më e mirë dhe do arrini të kryeni edhe disa investime me interes të madh. Edhe shëndeti ka për të qenë i mirë në tërësi, pavarësisht se nuk do mundojë herë pas here ndonjë dhimbje koke apo barku.

DEMI: Fat por kujdes Merkurin!

Të dashur Dem, muaji shkurt do të jetë padyshim me fat për shenjën tuaj për sa i përket ndjenjave! Planeti Venus do të jetë aktiv në favorin tuaj deri në datën 20 shkurt dhe do t'ju ndihmojë të forconi një lidhje të sapolindur ose, nëse ju dhe partneri juaj keni disa kohë së bashku, do të ringjallë pasionin dhe bashkëfajësinë. Kujdes, megjithatë, në frontin e punës për pjesën e dytë të muajit, kur tranziti i pafavorshëm i Mërkurit mund të sjellë disa pengesa në rrugën tuaj. Nëse jeni beqarë bëni pak durim deri në javën e dyte sepse atëherë do jetë momenti më i mirë për takime entuziazmuese. Shëndeti do jetë i shkëlqyer dhe pa asnjë lloj problemi. Do jeni në formë të shkëlqyer. Sipas Horoskopit.vip kete muaj. Çdo gjë do jetë më e thjeshtë nga sa e kishit menduar..

BINJAKËT: Momente krize...

Të dashur Binjakë, muaji shkurt mund të sjellë disa momente krize në fushën e ndjenjave: deri në datën 20 shkurt, në fakt planeti Venus do të jetë në shenjën “armik” të Peshqve dhe mund të sjellë tensione me partnerin dhe mendime të dyta. .. Fati do të vijë në dhjetë ditët e fundit të muajit. Nga ana tjetër, sfera e punës është me fat, falë favorit të Jupiterit Ndersa ju beqarët do keni nevojë të ndiheni të sigurt dhe të keni mbështetje para se të hidhni hapa prandaj nuk do nxitoheni për asgjë. Financat herë pas herë mund të kenë edhe disa tronditje të vogla, por asgjë për t'u alarmuar nëse merrni masa. Shëndeti do jetë i mirë edhe për ata që mund të kenë kryer ndërhyrje kirurgjikale. Do rikuperohen shpejt.

GAFORRJA: Fitore të vogla...

Të dashur Gaforre, për fat të keq muaji shkurt do të lehtësojë vetëm pjesërisht peshën me të cilën e nisët këtë vit të ri. Jupiteri në një pozicion të pafavorshëm nuk e lehtëson suksesin profesional, por gjithsesi do t'ja dilni të arrini disa fitore të vogla duke filluar nga data  11 shkurt, kur planeti Mërkuri – më në fund – nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj. Në dashuri, pjesa e parë e muajit do të jetë më me fat se e dyta, kur mund të përjetoni më shumë tensione.  Shëndeti nuk do paraqesë probleme nëse ju vendosni disa limite me ushqimin dhe me lodhjen e tepruar. Ambicia në jetën profesionale do jetë e madhe. Gjithsesi mos u nxitoni për asgjë sepse do bëni gabime. Merrini gjërat shtruar. Ju beqarët nuk do mundni dot ta gjeni princin tuaj te kaltër kete muaj, por gjithsesi nuk do mërziteni dhe nuk do e ndieni vetminë për shkak të argëtimit me miqtë.

LUANI: Mërkuri përballë...

I dashur Luan, në përgjithësi, shkurti do të jetë një muaj i madh energjie për shenjën tuaj, dhe gjithashtu mjaft i vrullshëm! Do të keni në krah favorin e Jupiterit dhe Marsit, i cili do t'ju garantojë energjinë që ju nevojitet për të kapërcyer çdo pengesë dhe gjithashtu një dozë të mirë fati. Fatkeqësisht, duke filluar nga data 11 shkurt, planeti Mërkuri do të kalojë në opozitë , duke sjellë më shumë konflikte, veçanërisht në vendin e punës. Ju beqarët do keni gjithë kohës njohje të reja, por takimi vendimtar do ndodhë javen e dyte te muajit shkurt. Duhet t'i bëni sytë katër sepse ai do vijë prej nga nuk e prisni. Buxheti nuk do jetë i shkëlqyer, por i mjaftueshëm për gjërat që do ju nevojiten më tepër. Gjendja fizike dhe ajo morale nuk do jete aspak e keqe sepse sic thashe me siper shkurti do te jete një muaj i madh energjie. Edhe ata qe kane pasur shqetësime së fundmi do ndihen më mirë.

VIRGJËRESHA: Venusi përballë...

E dashur Virgjëreshë, muaji shkurt premton të jetë mjaft i ndërlikuar përsa i përket ndjenjave: planeti Venus, në fakt, do të qëndrojë në kundërshtim me shenjën tuaj deri në datën 20 shkurt. Deri në këtë datë, do të ketë momente krize dhe debatesh të forta me partnerin. , gjë që mund t'ju bëjë të pyesni veten ja vlenapo nuk ja vlen te rrini së bashku.  Megjithatë Zgjidhja do të vijë vetëm në fund të muajit kjo vlen vetëm për çiftet e konsoliduara. Edhe Marsi i pafavorshëm thekson stresin dhe lodhjen fizike. Ju beqarët duhet të shihni rreth e rrotull kudo që të shkoni sepse personat interesante mund të shfaqen papritur.

PESHORJA: Një muaj i tensionuar...

Peshore të dashura, muaji shkurt hapet me pak tension në vendin e punës : Kundërshtimi i Jupiterit ju pengon të arrini menjëherë rezultatet e dëshiruara, ndërsa Mërkuri - në një pozicion të pafavorshëm në dhjetë ditët e para të muajit - thekson konfliktet dhe keqkuptimet në zyrë/punë. . Më mirë do të jetë në gjysmën e dytë të muajit. Kushtojini vëmendje edhe sferës së ndjenjave: nga data 20 shkurt, Venusi do të hyjë në opozitë me shenjën tuaj. Vetem ju beqarët do kënaqeni pafund pasi do arrini ta bëni për vete një person që ju bënte rezistence prej kohesh. Për shëndetin duhet të përkujdeseni akoma më shumë.

AKREPI: Një muaj plot emocione!

I dashur Akrep, muaji shkurt do të jetë me fat për shenjën tuaj përsa i përket ndjenjave sepse, do ndani çdo ndjenjë e mendim më atë që keni në krah dhe kjo do ju afrojë akoma më tepër. Ju beqarët edhe sikur të doni nuk do i shmangin dot dashuritë me shikim të parë.. Në fakt, mund të mbështeteni në një Venus të bukur deri në datën 20 shkurt, gati për të garantuar soliditetin dhe mirëkuptimin në çift. Në vendin e punës, nga ana tjetër, duhet të fokusoheni mbi të gjitha në pjesën e parë të muajit: planeti Mërkuri, në fakt, do të veprojë në favorin tuaj deri në datën 11 shkurt. I gatshëm t'ju japë mundësi të mira dhe më pas t'ju kthejë shpinën. Shëndeti do jetë përgjithësisht i qëndrueshëm. Do jeni në gjendje të mirë fizike dhe morale. Mos harroni të konsumoni fruta dhe të bëni kujdes me yndyrën e tepruar. 

SHIGJETARI: Shumë i lodhur...

Të dashur Shigjetar, muaji juaj shkurt do të jetë mjaft i rëndë : planeti Mars do të jetë ende në kundërshtim me shenjën tuaj, duke ju sjellë lodhje fizike dhe pak më shumë stres. Në sferën sentimentale, Venusi do t'ju duhet të përballeni në një pozicion jo të favorshëm deri në datën 20 shkurt, nëse me partnerin do t'ju duhet të merreni me një temë për zemrën tuaj, do t'ju duhet të prisni pas kësaj date. Mërkuri dhe Jupiteri nga ana e tyre favorizojnë mjedisin e punës. Nëse jeni beqarë duhet të bëni durim dhe nuk duhet të nxitohen për asnjë lloj arsyeja. Gjërat më të bukura ndodhin në kohën e duhur. 

BRICJAPI: Me fuqinë e Mërkurit!

I dashur Bricjap, muaji shkurt hapet me një Mërkur të bukur në lidhje , i cili do t'ju japë më shumë mundësi në vendin e punës, edhe nëse - për të marrë rezultatet që shpresoni - do t'ju duhet të prisni pranverën, kur Jupiteri nuk do të jetë më. në rrugë tuaj… Afërdita ju garanton fat në fushën e ndjenjave deri në datën 20 shkurt, nëse jeni ende beqarë nuk do i rezistoni dot sharmit të dikujt që do takoni në një festë të miqve tuaj.. Që nga ajo datë mund të lindin disa konflikte të tjera me partnerin.

UJORI: Lajme të mira!

I dashur Ujor, muaji shkurt do të sjellë lajme të mira për shenjën tuaj , e cila do të jetë në gjendje të llogarisë në favorin e Jupiterit dhe – duke filluar nga data 11 shkurt – në lidhjen e Mërkurit. Nuk do mungojnë lajmet dhe takimet me fat, sidomos në vendin e punës. Edhe dashuria do t'ju japë emocione të bukura në pjesën e fundit të muajit: duke filluar nga data 20 shkurt, në fakt planeti Venus do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj dhe mund të ndezë njohje të reja. Ju beqarët nuk duhet të bëjnë sakrifica ekstreme vetëm për të ndryshuar statusin. Me thjeshtësi dhe një komunikim të mirë ata mund të arrijnë çdo gjë që dëshirojnë. Buxheti do jetë aq i mirë saqë mund t'i kryeni pa frikë edhe investimet e mëdha që keni menduar. Shëndeti do jetë goxha i mirë. Do jeni ne forme të shkëlqyer fizike dhe morale.

PESHQIT: Një muaj plot dashuri!

Të dashur Peshq, Shkurti do të jetë një muaj padyshim me fat dhe intensiv për shenjën tuaj, e cila do të jetë në gjendje të llogarisë në lidhjen e mrekullueshme të Venusit! Dashuria do jetë protagonistja e vërtetë e këtyre javëve: për beqarët do jetë momenti ideal për të njohur dikë dhe për të nisur një lidhje të rëndësishme. Edhe në vendin e punës do ketë kënaqësi të mëdha , sidomos në pjesën e parë të muajit. Pak më shumë lodhje do të japë tranziti i pafavorshëm i Marsit, por asgjë për t'u shqetësuar. Shëndeti nuk do jetë i keq, por gjithsesi yjet këshillojnë të bëni pak më tepër kujdes me ushqimet. 

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post