Horoskopi javor nga 27 shkurt deri me 5 mars 2023: Mërkuri hyn tek Peshqit!

Këtë javë planeti Mërkuri do të braktisë shenjën e Ujorit për të hyrë në atë të Peshqve... Po ju, çfarë shenje jeni? Zbuloni me Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

DASHI: Vështirë të rezistosh!

Dashi i dashur, planeti Venus shkëlqen në shenjën tuaj dhe ju jep sharm dhe aftësi joshëse... do të jetë vërtet e vështirë t'i rezistoni! Nëse jeni tashmë në një lidhje, bashkëfajësia mes jush dhe partnerit tuaj do të rritet në qiell. Fusha e punës është gjithashtu padyshim me fat, me Jupiterin në lidhje të gatshëm për të arritur qëllimet tuaja. Ju mund të ëndërroni vërtet shumë! Kujdes nga një hënë nervoze të mërkurën, të enjten dhe të premten. Ju beqarët më shumë sesa për dashuri do keni nevojë për qëndrueshmëri dhe qetësi. Yjet do ju ndihmojnë. 

DEMI: Lajm i mirë!

I dashur Dem, lajme të mira vijnë për ju këtë javë: duke filluar nga e enjtja planeti Mërkuri do të ndalojë së penguari projektet tuaja dhe do të fillojë të veprojë në favorin tuaj, i gatshëm për t'ju dhënë aleanca të reja dhe mundësi për t'u kapur, mbi të gjitha në lidhje me qëllimin e punës. Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat: të mërkurën, të enjten dhe të premten. Ditë e keqe: e diel. Ju beqarët do mundoheni të fitoni më shume lek në mënyrë që të krijoni një lidhje serioze apo të martoheni. Të gjithë duhet të bëni të pamundurën për të mos prishur shume lek dhe të bëni pak ekonomi.

BINJAKËT: Me hënën në shenjë!

Të dashur Binjakë, java juaj ka nisur një fillim të shkëlqyeshëm, me dy ditë hënore të lidhura që do të jenë padyshim me fat! Megjithatë, të enjten, planeti Mërkuri do të kryejë një tranzit të pafavorshëm, i cili mund t'ju sjellë disa ngadalësime në punë në javët në vijim... Mos u shqetësoni: favori i Jupiterit do t'ju mbrojë, duke ju garantuar një sukses të mirë afatgjatë. Fat në dashuri i garantuar nga Venusi. Ju beqarët do vini mbi gjithçka çështjet e zemrës. Priten takime emocionuese dhe mjaft interesante. Përfitoni nga ato!

GAFORRJA: Shkëlqyeshëm!

Të dashur Gaforre, këtë javë planeti Mërkuri më në fund do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj , gati për t'ju dhënë një avantazh duke filluar nga e enjtja. Mbi të gjitha do të jetë fusha e punës që do të përfitojë prej saj: lajmet e mira do të vijnë së shpejti! Ditët me super fat janë ato të së mërkurës, të enjtes dhe të premten, kur hëna do të shkëlqejë në shenjën tuaj. Vëmendje në dashuri: Venusi i pafavorshëm sjell disa diskutime të vogla me partnerin… Ju beqarët do jeni të ndjeshëm dhe ka rrezik të bini pre e çdokujt që do iu joshë. Kujdes me hapat sepse më pas nuk do ketë më kthim mbrapa. 

LUANI: Rikuperim!

I dashur Luan, një lajm i mirë për shenjën tuaj: planeti Mërkuri do të qëndrojë në opozitë vetëm deri të enjten. Duke filluar nga ajo datë, blloqet dhe tensionet që keni përjetuar së fundmi në punë do të bëhen thjesht një kujtim i largët dhe ju, falë favorit të Marsit, do të mund të keni një rikuperim të mirë të energjisë. Ndjenjat janë me fat, me një Venus të bukur aktive në favorin tuaj. Ju beqarët më në fund do takoni një person që do iu përshtatet në çdo pike dhe do filloni më të një lidhje te qëndrueshme.

VIRGJËRESHA: Hëna kujdeset për ju!

E dashur Virgjëreshë, këtë javë planeti Mërkuri për fat të keq do të hyjë në kundërshtim me shenjën tuaj: duke filluar nga e enjtja stresi në lidhje me punën mund të rritet dhe nuk do të jetë gjithmonë e lehtë të shihni meritat tuaja dhe arsyet tuaja të njohura. Për fat të mirë, një hënë e bukur e favorshme do të kujdeset për t'ju ndihmuar të mërkurën, të enjten dhe të premten. Këto do të jenë gjithashtu ditët ideale për të gjetur një dialog me shefat dhe kolegët. Ju beqarët mund të keni edhe dashuri me shikim të pare në një moment aspak të imagjinuar. Bëjini sytë katër kudo qe do shkelni. 

PESHORJA: Probleme me ndjenjat...

Peshore e dashur, nuk është një moment i lehtë për shenjën tuaj përsa i përket ndjenjave: kundërshtimi i Venusit nxjerr në pah tensionet e heshtura prej kohësh në jetën tuaj në çift dhe grindjet me partnerin tuaj mund të jenë rendi i ditës... i vështirë. Nga ky këndvështrim do të jenë ato të ditës së mërkurë, të enjte dhe të premte, kur do të keni edhe hënën në një pozicion të pafavorshëm. Megjithatë  më mirë do të behet, midis të shtunës dhe të dielës. Ju beqarët do takoni pasionin së bashku me një dashuri të re. Shijojeni sa më shumë pa menduar sesa do të zgjasë.

AKREPI: Mërkuri ju kthen buzëqeshjen!

I dashur Akrep, një lajm i mirë vjen për shenjën tuaj këtë javë: duke filluar nga e enjtja, Mërkuri do t'ju buzëqeshë sërish! Pasi të ketë penguar planet tuaja dhe ka krijuar ngadalësime dhe mosmarrëveshje në punë, ky planet do të ndërmarrë veprime për t'ju dhënë rezultate të mira në javët në vijim. Një hënë e bukur do të shkëlqejë në favorin tuaj në ditët me fat të mërkurën, të enjten dhe të premten. Gjithsesi, asnjë ditë nuk do të jetë e keqe, as të shtunën dhe të dielën. Për beqaret do krijohert mundësi te njëpasnjëshme për takime. Jeta e tyre mund te ndryshojë njëherë e përgjithmonë.

SHIGJETARI: Hëna kundër...

I dashur Shigjetar, java juaj nuk po fillon në mënyrën më të mirë: midis të hënës dhe të martës, kundërshtimi i hënës mund t'ju sjellë pak nervozizëm dhe tension shtesë, si në shtëpi ashtu edhe në zyrë. Për më tepër, duke filluar nga e enjtja, planeti Mërkuri do t'ju kthejë shpinën: në javët në vijim mund të gjeni disa pengesa të tjera në rrugën tuaj, veçanërisht në punë... Ditë me fat: e shtuna dhe e diela. Ju beqarët do keni mjaft takime, por përsëri nuk do e takoni dot atë që keni ëndërruar prej kohësh. Nëse nuk ndiheni të sigurt mos krijoni kot së koti një lidhje.

BRICJAPI: Merkuri kujdeset për ju!

I dashur Bricjap, këtë javë do t'ju duhet të duroni tre ditë të hënës në kundërshtim , ato të së mërkurës, të enjtes dhe të premtes, në të cilat diçka mund të mos shkojë sipas planit... Do të jetë dashuria mbi të gjitha ajo që do t'ju bëjë të vështirë. për shkak të kalimit të pafavorshëm të planetit Venus. Por ka një lajm të mirë: duke filluar nga e enjtja, Mërkuri do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj dhe, në periudhën e ardhshme, do t'ju sjellë lajme të mira! Për ju beqarët mund të ketë edhe dashuri me shikim të parë, por ju duhet të jeni më të hapur. Ai që do e bëjë zemrën tuaj të rrahë fort mund të jetë dhe personi me të cilin do kaloni jetën. 

UJORI: Javë me fat!

I dashur Ujor, planeti Mërkuri do të qëndrojë në lidhje me shenjën tuaj deri të enjten: përfitoni nga pjesa e parë e javës për të bërë lëvizjen tuaj, qoftë kur bëni një kërkesë në punë apo bëni një propozim që ju shkon për zemër. Në veçanti e hëna dhe e marta do të jenë dy ditë të puthura nga fati. Ndjenjat janë gjithashtu me fat, të mbrojtura nga tranziti i favorshëm i planetit Venus. Ju beqarët ka gjasë t'i riktheheni një historie te vjetër, por kësaj here gjerat kanë për të qenë tërësisht ndryshe.

PESHQIT: Mirë se erdhe, Merkur!

Të dashur Peshq, këtë javë planeti Mërkuri do të hyjë në shenjën tuaj , gati për t'ju dhënë më shumë fat në periudhën e ardhshme – duke filluar nga e enjtja – veçanërisht në fushën e marrëdhënieve ndërpersonale dhe të punës. Mundësitë e mira do të vijnë së shpejti dhe do të jeni në gjendje të korrni frytet e punës suaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje ditën e hënë dhe të martë, kur do t'ju duhet të përballeni me një hënë nervoze… Ju beqarët duhet të shihni rreth e rrotull kudo që të shkoni sepse personat interesante mund të shfaqen papritur.

$ads={2}
Post a Comment

Previous Post Next Post