Horoskopi javor 20 - 26 shkurt 2023: Afërdita hyn në Dash!

Këtë javë planeti Venus do të braktisë shenjën e Peshqve për të hyrë në atë të Dashit... Po ju, çfarë shenje jeni? Zbuloni me Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

DASHI: Mirë se erdhe, Afërdita!

I dashur Dashi, kjo javë ka një fillim të shkëlqyeshëm me hyrjen e planetit Venus në shenjën tuaj ! Një muaj mars ju pret të gjithëve në emër të dashurisë dhe pasionit. Lidhja e Jupiterit dhe Venusit te Dashi do të sjellë një shpërthim Gjallerie, sharmi dhe një dozë të mirë fati në jetën tuaj, edhe në fushën profesionale. Ditët me super fat, në këtë drejtim, do të jenë ato të së mërkurës dhe të enjtes, me hënën edhe në shenjë. Përgatituni edhe për surpriza shumë të këndshme. Ju beqarët do jeni pafund joshës dhe tërheqës prandaj do e gjeni edhe personin që do iu përshtatet me tepër. Shumë gjera do ndryshojnë për ju duke filluar nga dita e mërkurë. 

DEMI: Një fundjavë me fat!

I dashur Demi, fatkeqësisht këtë javë planeti Afërdita do të pushojë së qeni aktiv në favorin tuaj, por mos u shqetësoni, nuk do të jetë një tranzit i pafavorshëm: thjesht do të lërë hapësirë ​​për një moment reflektimi në të cilin do të jeni në gjendje të kuptoni se çfarë ju vërtet dëshironi nga lidhja juaj dhe nëse ai që keni pranë është personi i duhur. Fundjava do të jetë vërtet me fat : të premten, të shtunën dhe të dielën hëna do të shkëlqejë në shenjën tuaj! Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mos u shqetësoni. Për beqarët, së shpejti mund të lindin dashuri të reja...

BINJAKET: Afërdita ju kthen buzëqeshjen!

Të dashur Binjakë, më në fund këtë javë planeti Afërdita do të jetë sërish aktiv në favorin tuajTashmë duke filluar nga e hëna do të mund të shijoni ndikimet e saj dashamirëse dhe dashuria nuk do të jetë më një mundim, por do të kthehet për t'ju dhënë humor të mirë dhe pozitivitet. Fati do të jetë në anën tuaj edhe në vendin e punës, i favorizuar nga kalimet dashamirëse të Mërkurit dhe Jupiterit. Ditët me më shumë fat: e mërkurë dhe e enjte. Ju beqarët do keni një takim të veçante të mërkurë ose të enjte. Shëndeti do vijë dita ditës duke u përmirësuar. Nuk do jeni më nervozë si më parë, përkundrazi qetësia do mbizotërojë dhe nuk do keni shqetësime aspak. Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e para dhe të fundit.

GAFORRJA: Grindje dhe keqkuptime...

Te dashur Gaforre, fatkeqësisht këtë javë planeti Afërdita nuk do të jetë më aktiv në favorin tuaj dhe do ju kthejë shpinën. Sherret dhe keqkuptimet mund të lindin me partnerin ne cdo moment... Ditët më të tensionuara do të jenë ato të së mërkurës dhe të enjtes, kur edhe hëna do t'jua bëjë të vështirë. Nga ana tjetër, fundjava është më me fat, me një hënë të bukur të favorshme nga e premtja në të dielënJu beqarët do lodheni pak duke e kërkuar dashurinë, por kur ta gjeni emocionet do jenë të jashtëzakonshme. Fati do ju mbështesë gjithë kohës. Mbrojtja juaj imunitare do jetë goxha e mirë gjithashtu. Aktiviteti fizik do ju bëjë të jeni edhe më në formë. Sektori i financave do jetë goxha i mirë, kështu që mund të përfitoni për të bere edhe disa investime afatgjata. Në punë mund të nisni projektet e reja sepse kjo javë do jetë e begatë dhe me fat. 

LUANI: Lajm i mirë!

I dashur Luan, më në fund po mbërrijnë lajme te mira për shenjën tuaj: këtë javë, duke nisur nga e hëna, planeti Afërdita do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj, gati për t'ju sjellë fat në fushën e ndjenjave! Për beqarët mund të ketë takime të reja, veçanërisht të mundshme të enjten dhe të premten. Në punë do ju duhet të përballeni me kundërshtimin e Mërkurit që do çojë në diskutime të. Financat në përgjithësi do jenë të stabilizuara megjithatë nuk duhet të rrezikoni shumë duke shpenzuar shuma marramendëse.

VIRGJERESHA: Një psherëtimë lehtësimi!

E dashur Virgjëreshë, më në fund mund të marrësh Fryme lirisht këtë javë, duke filluar nga e hëna, planeti Venus nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj! Nëse në periudhën e fundit zënkat dhe diskutimet me partnerin kanë qenë në rendin e ditës, tani do të mund ta gjeni sërish dialogun dhe aty ku është e mundur të rifilloni më fort se më parë. Beni Kujdes vetëm të hënën dhe të martën, sepse do keni hënën në kundërshtim. Ju beqarët do luftoni shumë për të fituar betejën në dashuri. Edhe pse do lodheni pak do dilni fitimtarë. Përgatituni për ndryshime. Gjendja fizike në përgjithësi do jetë e mirë. Problemet mund të lidhen vetëm me pjesën nervore pasi do jeni paksa të stresuar. Financat nuk do kenë asnjë problem dhe të gjitha këto falë maturisë që keni treguar kohët e fundit.

PESHORJA: Përballë Venusit...

Te dashur Peshore, fatkeqësisht këtë javë planeti Afërdita do të jetë në kundërshtim me shenjën tuaj... Që nga e hëna mund të lindin mosmarrëveshje me partnerin tuaj, por ditët më të rënda rrezikojnë të jenë ato të së mërkurës dhe të enjtes, kur kundërshtimi i hënës do te rrisin tensionin në çift! Vetem Mërkuri i favorshëm ju ndihmon të zgjidhni një çështje në punë. Për ju beqarët gjithçka do varet nga sjellja juaj. Po u treguan të hapur dhe po nuk kërkuat perfeksionin keni për ta gjetur personin e duhur. Gjendja e financave do konsolidohet tej mase. Do jeni më të qetë kur të shpenzoni. As shëndeti nuk do ketë shqetësime, përkundrazi do jeni energjikë dhe plot imunitet.

AKREPI: Probleme në pune...

I dashur Akrep, këtë javë planeti Afërdita do të ndalojë së mbështeturi jetën tuaj në çift, por nëse themelet e marrëdhënies suaj janë të forta, ju dhe partneri juaj nuk rrezikoni! Nga ana tjetër, situata e punës rrezikon të jetë më problematike, në të cilën do ta gjeni veten duke u përballur me një Mërkur në një pozicion të pafavorshëm gati për të gjeneruar keqkuptime dhe ngadalësime në pune/zyrë. Ditët e hënës me fat: e hënë dhe e martë. Ndersa Për ju beqarët do jetë periudhë e shkëlqyer. Gjithçka do shkojë më së miri dhe ju do takoheni me personin e ëndrrave. Jupiteri do iu sjellë më tepër energji dhe dinamizëm. Edhe pse java ka qenë e ngarkuar ju çuditërisht nuk do e ndieni lodhjen.

SHIGJETARI: Shkëlqyeshëm!

I dashur Shigjetar, nëse në periudhën e fundit planeti Afërdita ju ka bere te vuani shumë, tani më në fund do të kthehet aktiv në favorin tuaj, gati për t'ju dhuruar një muaj mars plot dashuri! Për beqarët do të jetë një moment veçanërisht me fat për takime romantike… Në punë mund të mbështeteni në mbështetjen e Jupiterit dhe Merkurit, të cilët do t'ju japin mundësi të reja, të gjitha për t'u kapur! Ditët me shume shume fat do te jene: e mërkurë dhe e enjte.Shëndeti mund të ketë ditët e para disa shqetësime të vogla për shkak të nervozizmit, por pas të martës gjendja do stabilizohet. Në planin financiar përveç fatit që do keni do jeni edhe shumë herë më të matur me shpenzimet.

BRICJAPI: Afërdita ju kthen shpinën...

I dashur Bricjap, për fat të keq këtë javë planeti Afërdita do t'ju kthejë shpinën : në periudhën e ardhshme dashuria do t'ju japë më shumë shqetësime... kujdes mos i nënvlerësoni tensionet në jetën bashkëshortore, të shqetësuar pasi jeni për çështjet e punës!, do t'ju duhet të prisni muajin maj që gjithçka të shkojë ashtu siç keni shpresuar. Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat: të hënën, të martën dhe fundjavën! Gjetja e partnerit ideal do kthehet në një fiksim të vërtetë për ju beqarët. Mundohuni të bëni dallimin midis personave dhe mos u joshni nga pamja e jashtme. Shëndeti nuk do ketë ndonjë problem të madh, por gjithsesi ju duhet të merrni disa masa.

UJORI: Qielli është në anën tuaj!

Të dashur Ujor, këtë javë - duke filluar nga e hëna - Afërdita do të jetë sërish aktive në favorin tuaj, gati për t'ju dhënë shumë emocione të bukura përsa i përket ndjenjave! Planeti i dashurisë do të jetë në anën tuaj për të forcuar një marrëdhënie të sapolindur ose për të rikthyer vitalitetin dhe pasionin në një kohë të gjatë. Me super fat fusha e punës, me një Mërkur në lidhje që premton lajme të mira! Ju beqarët do jeni sharmante në maksimum dhe ka shumë gjasa që të mërkurën të ndryshoni edhe statusin. Shëndeti nuk do jetë gjatë gjithë kohës i mirë kështu që do duhet here pas here më tepër përkujdes. Çlodhuni dhe ushqehuni në mënyrë të ekuilibruar.

PESHQIT: bye bye, Venus!

Të dashur Peshq, këtë javë planeti Afërdita do të largohet nga shenja juaj për të hyrë në atë të Dashit, por ndikimi i tij pozitiv do të vazhdojë t'ju mbështjell dhe të forcojë lidhjen tuaj në çift, veçanërisht nëse ka lindur së fundmi. E hëna dhe e marta do të jenë dy ditë me super fat, me një hënë të bukur në shenjëNë punë mund të përjetoni disa momente lodhjeje për shkak të kalimit të pafavorshëm të Marsit. Ju beqarët do provoni emocione të forta të cilat as që i kishit menduar më parë. Do jeni shumë joshës. Për sa i përket shëndetit, vërtet do mbroheni nga Venusi, por përsëri duhet të tregoheni edhe vetë të kujdesshëm.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post