Cilat janë shenjat më të zgjuara (dhe të vlerësuara me çmimin Nobel)?

A e ke menduar ndonjëherë cila shenjë është më e zgjuara? Ne pamë fituesit e Nobel dhe po ta shuajmë kuriozitetin.

Në vend të parë: BINJAKET

Me plot 97 trofe Nobeli, Binjakët kryesojnë listën. Pse? Sepse kanë mendje brilante dhe udhëhiqen nga Mërkuri, planeti i komunikimit.

E dyta? PESHORJA

93 çmime Nobel për peshoren e balancuar. E njohur për faktin që ekuilibron gjithçka dhe dashuron me shpirt, nuk është fare habi që T.S. Elliot (Peshore natyrisht), ka shkruar disa nga poemat më të bukura dhe ka rrëmbyer një Nobel.

VIRGJERESHA

Zakonisht, në fushën e shkencës janë njisha. Aftësitë organizuese dhe ato analizuese janë super të rëndësishme.

Në vend të katërt, GAFORRJA

81 fitore nuk janë pak, sidomos kur flasim për Nelson Mandela, Malala Yousafzai dhe Dalai Lama. E përbashkëta? Kanë çuar në shtëpi trofeun e Paqes dhe nuk habitemi fare për shenjën më të ndjeshme të horoskopit.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post