Çiftet e horoskopi që nuk ndahen kurrë nga njëri-tjetri

Një marrëdhënie e fortë dhe afatgjatë. A nuk është kjo çështja për të gjithë? Por si mund të ketë sukses? Edhe këtu yjet i kanë përgjigjet. Po, shenjat janë një nga çelësat. Kombinimi i shenjave për saktësinë është një nga çelësat. Sepse ka disa shenja të Horoskopit që përshtaten në mënyrë perfekte me të tjerët dhe rezultati janë marrëdhënie harmonike dhe afatgjatë.

 

DASHI dhe SHIGJETARI


Si Dashi ashtu edhe Shigjetari janë të lumtur në lidhjet afatgjata dhe janë gjithmonë në kërkim të njerëzve që ndezin kuriozitetin dhe pasionin e tyre për aventura. Por edhe njerëz që dinë kur të tërhiqen dhe ta lënë tjetrin të lëvizë në mënyrë të pavarur. Duhet shumë vetëbesim që njeriu t’i bëjë të gjitha këto dhe këtë vetëbesim e kanë përfaqësuesit e shenjave të Dashit dhe Shigjetarit. Kështu që kur takohen dhe ndizet pasioni, së shpejti mund të kuptojnë se njëri ishte i destinuar për tjetrin.

 

DEMI dhe VIRGJERESHA


Demi dhe Virgjëresha janë shenja shumë të pajtueshme. Të dyja këto shenja të Tokës kanë të njëjtën pikëpamje për marrëdhëniet dhe kanë të njëjtën dëshirë për të ndërtuar një shtëpi plot dashuri dhe rehati. Ngrohtësia e Demit e ndihmon Virgjëreshën të relaksohet dhe të lërë për pak kohë kontrollin që duan të kenë gjithmonë, ndërsa Demi, me kokëfortësinë dhe vetëbesimin në marrëdhënien e tyre, është ai që duhet kur Virgjëresha bëhet e padurueshme. Mbi të gjitha, Virgjëresha dhe Demi ndajnë një lidhje besimi që e bën marrëdhënien e tyre praktikisht të pathyeshme.

 

BINJAKET dhe PESHORJA


Ashtu si Demi dhe Virgjëresha, Binjakët dhe Peshorja i përkasin të njëjtit element, ajrit. Edhe me këto dy shenja ndodh diçka magjike sepse njëra në fakt plotëson dhe lartëson tjetrën. Peshorja ka një kuriozitet të fortë për njerëzit dhe Binjakët janë pafundësisht kompleks. Binjakët gjithashtu nuk ndalojnë së foluri për veten e tyre, kështu që të dy mund të kalojnë një jetë duke u njohur me njëri-tjetrin. Ata janë gjithashtu shenja shumë shoqërore që duan marrëdhëniet, takimin me njerëz të rinj dhe sfidat e reja, kështu që ata rrallë mërziten, gjë që është thelbësore nëse doni të mbani një Binjak në krah.

 

GAFORRJA dhe PESHQIT


Gaforrja, një shenjë emocionalisht e thellë dhe e ndjeshme, sigurisht që është lënduar disa herë në jetën e tij personale. Si rezultat, kjo shenjë e ujit tenton të ndërtojë mure pothuajse të padepërtueshme rreth zemrës së tyre. Është një zemër që, sinqerisht, pak shenja të zodiakut me të vërtetë e meritojnë ta fitojnë. Kjo sepse kur Gaforrja dashuron, ata duan me gjithë fuqinë e tyre. Edhe pikërisht këtë kërkon Peshqit. Dashuri e pafund. Në këmbim, kjo shenjë romantike dhe intuitive, Peshqit, është i gatshëm të bëjë gjithçka për të treguar dashurinë e tij, e cila është si një balsam për zemrën e Gaforres.

 

LUANI dhe UJORI


Ujorët ndonjëherë e kanë të vështirë të lidhen vërtet me njerëzit, pavarësisht shoqërimit të tyre intensiv. Kjo mund t’i bëjë ata të ndihen të përmbajtur dhe të duken pak të ftohtë, megjithëse në të vërtetë nuk janë. Por kur një Luan bie në dashuri me ta, ngrohtësia e zemrës së tyre do të kalojë menjëherë te Ujori dhe menjëherë do ta thyejë atë akull. Në këmbim, Luani do të marrë kënaqësi duke e bërë Ujorin të ndihet kaq unik dhe i veçantë. Në të vërtetë, problemi i vetëm që mund të kenë këto dy shenja është se ato mund të jenë aq të përkushtuara ndaj njëra-tjetrës sa të shkëputen nga pjesa tjetër e botës.

 

AKREPI dhe BRICJAPI


Asgjë nuk është më e rëndësishme në një marrëdhënie me një Akrep sesa besimi. Një shenjë që nga jashtë është i gjithi pasion dhe mister, por nga brenda fsheh një botë të fortë emocionale. Një shenjë që ka nevojë për një shenjë të Tokës për t’u tokëzuar. Edhe Bricjapi është zgjedhja ideale. Bricjapi është shenja që krenohet me besnikërinë e palëkundur. Ai do të bëjë gjithçka për personin që do. Megjithatë, Bricjapi është gjithashtu jashtëzakonisht ambicioz dhe mund të jetë vetëm me dikë për një kohë të gjatë që mbështet ëndrrat e tyre. Për fat të mirë, sapo të fitojnë besimin dhe zemrën e Akrepit, nuk ka asgjë që mund t’i mbajë të ndarë.


$ads={2}
Post a Comment

Previous Post Next Post