Udhëzuesi i horoskopit të lëkurës: Parashikimi i lëkurës ekziston me të vërtetë!

Besoj se keni dëgjuar për kujdesin tërësor të lëkurës. A është e tepërt të shkoni edhe më tej nga shenjat dhe të parashikoni vitin e lëkurës bazuar në shenjën e yllit tuaj? Provuar shkencërisht (dhe me shkencërisht ne duam të themi kemi në mendje) për të përmirësuar lëkurën tuaj, zhdukni zakonet më të këqija që keni dhe përmirësoni vetveten. Gati?

DASHI

Së pari duke qenë shenjë e zjarrit jeni të prirur ndaj puçrrave të stresit sipas Horoskopit Jeni një shenjë e paqëndrueshme dhe nuk rrini gjatë me një produkt për të parë nëse funksionon dhe kjo është një katastrofë për lëkurën tuaj. Kete vit duhet të mbani një regjim të ri të paktën 12 javor edhe pse mund të mos shikoni rezultate menjëherë filloni me një krem hidratues për lëkurë të ndjeshme keshtu lëkura juaj do të qetësohet. Përdorni pastrues 2 herë në ditë dhe mos e pastroni fytyrën nga lëkura e vdekur çdo ditë pasi nuk bën mirë për të.

DEMI

Kjo shenjë e urren ndryshimin( por e adhuron bukurinë natyrale). Me shumë mundësi ju keni përdorur të njëjtën rutinë për fytyrën për 10 vjet rresht- s’ka problem- ama kohët kanë ndryshuar. Elementi kyç për lëkurën tuaj janë algat. Lëkura juaj mund të përfitojë shumë nga efektet detoksifikuese të këtij produkti.

BINJAKET

Nuk është aspak e habitshme që binjakët janë të pavendosur. ‘Përdorimi I shumë gjëravëe njëherësh do të thotë se nuk e ndani dot mendjen’.kjo është gjëja më e keqe për lëkurën. Kete vit eksperimentoni vetëm me pastruesin e lëkurës- pasi është I vetmi produkt që do të bëjë ndryshimin më të madh në lëkurën tuaj. Përdorini produktet me rradhe jo njëherësh pasi kështu jep më shumë rezultat.

GAFORRJA

Ndjeshmëria juaj shtrihet më gjërë se emocionet. Do të thotë se lëkura juaj reagon ndaj kimikateve ose përbërësve gërryes. Shenja e Gaforres udhëhiqet nga stomaku prandaj për të patur një lëkurë të mirë filloni nga brenda’. Edhe pse nuk ju pëlqen duhet të ndaloni bulmetin pasi ju shkakton inflamacion në lëkurë. Fillimisht përdorni qumësht soje pa sheqer për një rutinë qetësuese.

LUANI

Horoskopi thotë se ju, I dashuroni ngjyrat e guximshme dhe mund t’ju pëlqejë makijazhi ‘dramatik’,pra një ‘shkëputje’ nga makijazhi do të ishte një ide e mirë. Jeni guximtar në zgjedhjet tuaja pra ju pëlqejnë eksperimentet me lëkurën. Kete vit mjaft më me shenjat e rimelit poshtë syve Luan. Më ndihmën e një letrë të lagur pastroni rimelin butësisht nga sytë tuaj. Një pastrues i mirë do të jetë shpëtimtari juaj.

VIRGJERESHA

Horoskopi thotë se ju jeni një shenjë shumë delicate, e varur pas rutinës dhe mund të jeni e fiksuar me të. Të kesh një rutinë ditore është shumë e rëndësishme  por ndonjëherë është e nevojshme të thyeni zakonet e vjetra. Lëkura juaj ka nevoja të ndryshme që varen nga moti, hormone ose oraret e gjumit. Një serum hidratues nuk do t’ju lërë në baltë kur lëkura të jetë e stresuar ose e thatë në dimër.

PESHORJA

Pëlqeni balancën, sigurisht prandaj keni dhe një miksim të shëndetshëm midis shkencores dhe natyrales. Peshoret mund të përfitojnë duke provuar teknika shumë të guximshme. Kete vit Horoskopi sugjeron të dilni nga zona e komfortit por duke patur një balancë me një bazë perfekte.

AKREPI

Jeni ‘femra fatale’ e horoskopit dhe mërziteni shumë shpejt. Sipas zodiakut ju duhet një transformim tërësor dhe heqja e lëkurës së vdekur ­çdo ditë është e nevojshme. Si fillim pastrim I dyfishtë-përdor një copë të lagur e të butë për të pastruar shtresën e parë të pastruesit të lëkurës dhe më pas shpëlaje fytyrën. Përdorni krem për pjesën e syve pasi është shumë delicate dhe letrat e lagura për heqje makijazhi ju dëmtojnë.

SHIGJETARI

Sipas ekspertëve jeni kokfortë. ‘Një shenjë zjarri nuk di të ndalojë kurrë ndaj, shumë nuk është mjaftueshëm’. Ju duhet të thjeshtësoni rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës. Kete vit duke qenë se lëkura juaj është e tronditur, shumë është shumë. Ndiqni disa hapa dhe lëkura juaj do t’ju falenderojë. Hapat më të rëndësishëm për ju janë pastuesi I fytyrës, serumi, hidratuesi, dhe maska e fytyrës.

BRICJAPI

Ju karakterizoheni nga një avantazh konkurrues që do të thotë ‘shtyheni të fitoni më çdo kusht dhe kjo mund të jetë e vështirë për ju’. Do të thotë se jeni të ndërgjegjshëm dhe kurrë nuk e lini mënjanë një pastrim të lëkutrës. E adhuroni luksin dhe punoni mbi regjimin tuaj javor për tu ndjerë mirë. Silluni mirë me vetën bricjapë dhe nëse do të thotë se mirësia vjen me paketa të bukura e të shtrenjta ashtu qoftë.

UJORI

Ju jeni ‘Ajnshtajni I zodiakut’ që do të thotë se ndonjëherë bllokoheni në mendimet tuaja. Mos lejoni që regjimi I kujdesit të lëkurës të bëhet një punë e vështirë ose shqetësuese. hOROSKOPI ju sugjeron ritual qetësuese, masazhe të rregullta dhe spa. E diela është dita e maskës.

PESHQIT

Një peshk pa hidradim të rregullt është epo si ‘peshku pa ujë’. Kjo shenjë ka nevojë për një paletë makijazhi glamorize ama duhet ta heqi të tërë makijazhin para se të flejë. Ju tashmë e përdorni kremin hidratues po duhet të bëheni gati për dimrin.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post