I gërryen deri në palcë, zbuloni cila është frika më e madhe për çdo shenjë të horoskopit

Shenjat e zodiakut na tregojnë shumë për personalitetin tonë, por a e dini se ata mund të zbulojnë edhe frikën tonë më të thellë?
DASHI
Frika e parë dhe kryesore e lindur nga të gjitha Dashët është klaustrofobia (frika nga hapësira e mbyllur). Ata janë shumë të frikësuar nga humbja e lirisë për të vepruar dhe lëvizur. Prandaj, për një përfaqësues të kësaj shenje është më e lehtë të ecësh deri në katin e 50-të se sa të përdorësh një ashensor.
DEMI
Është e rrallë që këta njerëz miqësorë dhe të qetë të hapen tërësisht. Vetëm miqtë dhe të afërmit e ngushtë mund të njohin ndjenjat dhe mendimet e Demit, aq të ndyra me emocionuese. Në përgjithësi, pak gjëra mund të trembin përfaqësuesit e kësaj shenje.
BINJAKET
Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë më të aftë se të tjerët për të formuluar mendimet e tyre në një mënyrë bindëse, e cila u lejon atyre të shmangin shqetësimet e panevojshme. Binjakët përdoren për t’i nënshtruar ndonjë fenomen ose ngjarje në një analizë të thellë, por kjo nuk i ndihmon ata të luftojnë frikën e tyre të pandërgjegjshme.
GAFORRJA
Karakteristikat të tilla si ndjeshmëria, droja dhe vetëkontrolli, që nga mosha e hershme, shkaktojnë zhvillimin e frikërave të ndryshme te Gaforrja. Asnjë shenjë tjetër e zodiakut nuk mund të “mburret” nga një shumëllojshmëri frike: klaustrofobi, frikë nga thellësia dhe frika nga errësira. Për më tepër, kjo shenjë e prekshme ka një frikë të madhe për paraqitjet publike. Dhe, në bazë të kësaj frike, catagelofobia mund të zhvillohet (frika e ngacmimit).
LUANI
Duket se fati nuk ka asnjë shans për të frikësuar Luanin, por virtytet e tij më të rëndësishme janë gjithashtu burimi kryesor i fobis së tij. Frika e humbjes së dinjitetit mbizotëron vazhdimisht këtë shenjë. Për më tepër, Luani shpesh është i prirur për fobitë obsesive, të cilat mbeten keqkuptimet dhe nënvlerësimet. Luani ka një nevojë të vazhdueshme për lajka.
VIRGJERESHA
Ëndërrimi dhe meditimi për diçka që nuk ka kuptim nuk është aspak aktivitet i përshtatshëm për Virgjëreshat, të cilët kanë një mendje jashtëzakonisht racionale dhe të kthjellët. Ata nuk mund të relaksohen, kështu që ata kanë frikë të ndryshme. Meqenëse anëtarët e Virgjëreshës varen fort nga opinionet e të tjerëve, ata kanë frikë nga mundësia e talljes, të qenit subjekt i shakave dhe thashethemeve.
AKREPI
Akrepët kanë një intuitë të pabesueshme. Janë të vetmit në mesin e të gjitha shenjave të zodiakut që praktikisht nuk e njohin frikën dhe nuk është për t’u habitur! Nëse Akrepi zhvillon një fobi, ajo është shumë origjinale: për shembull frika e lojrave të fatit. Por mbi të gjitha, ata kanë frikë të zbulojnë sekretet e tyre.
SHIGJETARI
Shigjetari është i vendosur, i shoqërueshëm dhe tepër energjik, kështu që ata nuk mund të quhen frikacakë. Dhe pse Shigjetari është një shenjë që e do lirinë shumë, e njeh mirë klaustrofobinë (frika nga hapësirat e mbyllura).
BRICJAPI
Bricjapi jeton nëse punon, dhe nëse ai punon, ai jeton. Njerëzit e kësaj shenje pëlqen të jenë vetëm. Ndoshta sepse brenda një Bricjapi krenar dhe i sigurt në vetvete shpesh fsheh një krijesë komplekse, me shumë frikë. Përveç kësaj, jeta e shumë Bricjapëve është helmuar nga hipokondria (frika për të marrë seriozisht të sëmuren).
UJORI
Të lindurit në shenjën e Ujorit janë jashtëzakonisht kurioz, me një imagjinatë të zhvilluar dhe një intuitë delikate. Ndoshta këto janë tipare të karakterit që e bëjnë këtë shenjë shoqërore ndonjëherë të kërkojë qetësi dhe vetmi. Dhe të gjithë, sepse Ujorët janë shumë të frikësuar nga dhimbja emocionale dhe fizike që të tjerët mund t’i shkaktojnë.
PESHQIT
Peshqit janë kaq misteriozë saqë edhe duke komunikuar me ta për jetën, ju kurrë nuk mund të arrini në fund të thelbit të tyre. Përfaqësuesit e kësaj shenje kanë besim të fortë në misticizëm, që kontribuon në zhvillimin e frikës së tyre nga shpirtrat e këqij dhe gjithçka që është e panjohur.
$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post