Horoskopi kinez 2023, në vitin e lepurit të zi pritet mirëqenie dhe prosperitet për të gjitha shenjat

Horoskopi kinez bazohet në një kalendar hënor, i cili ka një cikël 12-vjeçar, secila prej të cilave lidhet me një kafshë të zodiakut kinez. Kafsha kineze e zodiakut përcaktohet nga viti i lindjes së një personi . Kafshët e zodiakut kinez janë: Miu, Bualli ose Kau, Tigri, Lepuri, Dragoi, Gjarpri, Kali, Dhia, Majmuni, Gjeli, Qeni dhe Derri.

MIU (1948, 1960, 1972, 1984, 1996)

Viti i Lepurit të Ujit të Zi do të sjellë fat dhe lumturi në shumicën e aspekteve të jetës tuaj. Jeta dashurore do të lulëzojë dhe beqarë do të mund të gjejnë dashurinë e jetës së tyre këtë vit. Karriera juaj do të jetë gjithashtu në rritje dhe kjo do të jetë koha e duhur për të eksploruar pasionin tuaj. Në planin financiar do të keni sukses nëse mësoni të menaxhoni paratë tuaja. Në vitin 2023, Shenja e miut do të jenë të shëndetshëm.

BUALLI/KAU (1949, 1961, 1973, 1985, 1997)

Në vitin e lepurit, Bualli do të ketë një jetë të bukur dashurie. Lidhja e tyre me të dashurin do të jetë më e fortë se kurrë. Beqarëve mund t'u duhet të presin edhe pak. Jeta profesionale do ketë disa trazira, por në fund të vitit gjithçka do të fillojë të shkojë në vend. Ju këshillojmë të bëni kujdes me paratë këtë vit, pasi shpenzimet për gjëra të kota do të sjellin probleme financiare në të ardhmen. Për sa i përket shëndetit, kjo do të jetë një periudhë shume e mirë.

TIGRI (1950, 1962, 1974, 1986, 1998)

2023 premton një vit prosperiteti, fat dhe bollëk për përfaqësuesit e Tigrit. Në dashuri do të argëtoheni me orar të plotë me partnerin, edhe tigrat beqarë do të kenë një vit të mrekullueshëm. Në jetën tuaj profesionale, sa më shumë njerëz të takoni, aq më shumë mundësi do t'ju hapen, ndaj punoni për të zgjeruar rrethin tuaj shoqëror. Jeni të inkurajuar të kërkoni burime të shumta të ardhurash nëse dëshironi stabilitet financiar. Nga pikëpamja shëndetësore, duhet të jeni të vëmendshëm ndaj ndryshimeve klimatike dhe të konsultoheni me mjekun edhe në rast të sëmundjeve të vogla.

LEPURI (1951, 1963, 1975, 1987, 1999)

Viti 2023 premton rezultate të favorshme në shumicën e aspekteve të jetës për përfaqësuesit e shenjës së Lepurit. Jeta juaj e dashurisë do jetë e suksesshme, sidomos në tremujorin e parë të vitit. Megjithatë, të martuarit mund të përballen me disa probleme këtë vit. Përsa i përket karrierës, viti do të garantojë sukses, pasi yjet do jenë në favorin tuaj. Por nëse po mendoni për një ndryshim në karrierë, do t'ju duhet të prisni një vit tjetër. Në planin financiar, viti do jetë i mirë dhe i keq. Do të fitoni para, por mund t'i humbisni për shkak të neglizhencës suaj. Prandaj, kini kujdes kur shpenzoni leket tuaj. Për sa i përket shëndetit, duhet të përmbaheni nga aventurat, pasi ka mundësi për aksidente.

DRAGOI (1952, 1964, 1976, 1988, 2000)

Te lindurit ne shenjen e Dragoit do të përjetojnë ndjesi të dyfishta në Vitin e Lepurit. Të martuarit e shenjës do argëtohen me partnerët e tyre. Por nëse jeni i ri në një lidhje, mund të përjetoni trazira në jetën tuaj të dashurisë. Nga ana tjetër, Dragonët beqarë mund të gjejnë më në fund shpirtin e tyre binjak këtë vit. Profesionalisht, puna juaj e palodhur dhe përkushtimi do t'ju ndihmojë të ngjitni shkallët e suksesit. Përpjekjet tuaja do të njihen dhe do të shpërblehen nga te gjithe. Jeta financiare mund të ketë ulje-ngritje, ndaj duhet të jeni të përgatitur. Për të shmangur problemet shëndetësore këtë vit, do të dëshironi të përfshini ushtrimet në regjimin tuaj ditor.

GJARPRI (1953, 1965, 1977, 1989, 2001)

Ky vit do të jetë plot ndryshime pozitive për te lindurit ne shenjen eGjarpërit. Ajo për të cilën keni punuar shumë më në fund do të fillojë të shpërblehet. Përsa i përket dashurisë, ky vit do të jetë plot romancë dhe lumturi. Mund të jetë e vështirë për ju të gjeni kohë për të dashurin tuaj, por mund ta kapërceni këtë problem duke u përpjekur të ruani një ekuilibër të mirë mes punës dhe jetës. Konkurrenca nga kolegët në vendin e punës mund të krijojë një pengesë të caktuar për rritje. Prandaj, ju këshillojmë të keni kujdes me kundërshtarët tuaj. Në aspektin financiar, viti mund të jetë i frytshëm nëse mësoni të dalloni shpenzimet për gjëra të rëndësishme dhe të parëndësishme. Këtë vit, është mirë të mos neglizhoni shëndetin tuaj dhe të kërkoni ndihmë mjekësore nëse është e nevojshme.

KALI (1954, 1966, 1978, 1990, 2002)

Viti i Lepurit të Ujit premton një kohë romantike me partnerin tuaj që do të forcojë lidhjen tuaj. Edhe përfaqësuesit beqarë të shenjës mund të gjejnë dashurinë e vërtetë. Kur bëhet fjalë për karrierën tuaj, në fillim mund ta keni të vështirë, por me kalimin e kohës gjërat do të fillojnë të bien në vend dhe do të shihni përparim në karrierën tuaj. Për sa i përket jetës suaj financiare, disa muaj do të sjellin begati, ndërsa të tjerët mund të sjellin dëm. Do të dëshironi të shpenzoni me maturi dhe të kurseni mjaftueshëm para për ditët e vështira. Për sa i përket shëndetit, këtë vit duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm.

DHIA (1955, 1967, 1979, 1991, 2003)

Në vitin e Lepurit, njerëzit e lindur nen shenjen e Dhise mund të përjetojnë vështirësi. Por këto sfida do t'ju bëjnë më të fortë se kurrë. Kur bëhet fjalë për jetën tuaj të dashurisë, duhet të shmangni “mbytjen” e partnerit tuaj duke qenë gjatë gjithë kohës pranë tij. Për sa i përket karrierës, përgatituni për gjëra të mëdha. Puna juaj e palodhur do të shpërblehet dhe aftësitë tuaja do t'i shtojnë vlerë karrierës suaj. Problemet financiare mund t'ju shqetësojnë nëse nuk mësoni t'i shpenzoni paratë tuaja me mençuri. Për sa i përket shëndetit, ka mundësi për probleme te vogla, ndaj duhet të jeni gjithmonë të kujdesshëm. Gjithashtu këtë vit kushtojini vëmendje të veçantë shëndetit të fëmijëve tuaj.

MAJMUNI (1956, 1968, 1980, 1992, 2004)

Te lindurit ne shenjen e Majmunit do të gëzojnë një kohë të qetë, të bekuar dhe të lumtur këtë vit. A jeni gati për të ndryshuar jetën tuaj, e cila do të japë rezultate të shkëlqyera. Në jetën tuaj të dashurisë, marrëdhënia juaj me të dashurin tuaj do të përmirësohet dhe do të mësoni më shumë për njëri-tjetrin. Majmunët beqarë që nuk janë gati të bien në dashuri nuk duhet të mërziten, sepse personi i duhur do të vijë në kohën e duhur. Pas një periudhe të vështirë uljesh-ngritjeje, karriera juaj më në fund do të fillojë të stabilizohet 100% këtë vit. Përqendrohuni në arritjen e qëllimeve tuaja dhe vazhdoni të ecni në drejtimin e duhur, fitorja do të jetë e juaja. Për të arritur stabilitet financiar, do t'ju duhet të jeni të duruar dhe të kujdesshëm. Jini të vëmendshëm ndaj shëndetit tuaj, sepse këtë vit mund të shqetësoheni nga sëmundje të vogla.

GJELI (1957, 1969, 1981, 1993, 2005)

2023 do të sjellë një vit me ulje-ngritje për përfaqësuesit e shenjes se Gjelit. Përfaqësuesit e martuar të shenjës do të duhet të mësojnë të balancojnë jetën personale dhe profesionale, përndryshe mund të zemërojë partnerin e tyre. Mos kini frikë të bëni biseda të vështira sepse kjo është mënyra e vetme për t'i trajtuar problemet në mënyrë të shëndetshme. Beqarët që janë gati të hapin zemrën ndaj dashurisë mund të gjejnë partnerin e duhur këtë vit. Te lindurit nen kete shenje që mendojnë të ndryshojnë punë ose karrierë duhet t'i përmbahen këtij plani. Për sa i përket stabilitetit financiar, ai mund të arrihet vetëm nëse shpenzoni brenda buxhetit tuaj. Mos shpenzoni tepër dhe kurseni për ditët e vështira në vijim. Për sa i përket shëndetit, viti do të jetë i suksesshëm.

QENI (1958, 1970, 1982, 1994, 2006)

Në vitin e Lepurit të Ujit, yjet do të shtrohen në favor të përfaqësuesve të Qenit. Vendoseni veten për sukses dhe prosperitet. Në marrëdhëniet e dashurisë, ju inkurajoheni të dilni nga zona juaj e rehatisë dhe të provoni diçka të re. Bëni shëtitje romantike me partnerin tuaj dhe tregojini se sa shumë do të thotë për ju. Ju mund të bëni fitime të mira (para) këtë vit. Megjithatë, disa te lindur ne kete shenje mund të përjetojnë disa vështirësi në vendin e punës, por ata inkurajohen të jenë të durueshëm. Ju jeni të mirë në menaxhimin e financave tuaja, kështu që pak turbullira në jetën tuaj financiare nuk do t'ju dëmtojë këtë vit. Për sa i përket shëndetit, duhet të jeni më të kujdesshëm, përndryshe mund të shfaqen probleme. Drejtoni një mënyrë jetese të shëndetshme për të jetuar një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

DERRI (1959, 1971, 1983, 1995, 2007)

Në vitin 2023, gjithçka që kanë pritur përfaqësuesit e lindur nen shenjen e Derrit do të mund të marrin/kene. Në një marrëdhënie dashurie, duhet të bëni atë që do ta bëjë të lumtur partnerin, pasi kjo do të forcojë marrëdhënien. Bëjeni të ndihet i veçantë dhe i dashur. Edhe beqarët e kesaj shenje do të gjejnë "njeriun e zemres" dhe ky do të jetë fillimi i historisë së tyre romantike. Profesionalisht, ky do të jetë një vit i suksesshëm pasi puna juaj e palodhur më në fund do të fillojë të shpërblehet. Megjithatë, biznesmenët e kësaj shenje të zodiakut duhet të shmangin zgjerimin e biznesit të tyre pasi mund të kenë humbje shume te medha deri ne faliment. Nga pikëpamja shëndetësore, duhet të shmangni aktivitetet që shkaktojnë stres dhe ankth. Ju duhet të filloni të praktikoni joga dhe meditim dhe të përfshini një dietë të shëndetshme në rutinën tuaj të përditshme.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post