Horoskopi javor 30 Janar deri më 5 Shkurt 2023: Probleme ne mardhenie për Virgjëreshën…

 Këtë javë planeti Afërdita në kundërshtim me shenjën e Virgjëreshës do t'i japë vështirësi kësaj shenje, por edhe binjakëve dhe vajzave të Shigjetarit... Po ju, çfarë shenje jeni? Zbuloni me Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

DASHI: Pengesa të vogla!

Dashi i dashur, lidhja e Jupiterit vazhdon t'ju japë një avantazh, pavarësisht se ka disa pengesa të vogla në rrugën tuaj që jep tranziti i pafavorshëm i Mërkurit... Disa përplasje ose tensione në punë mund t'ju bëjnë nervoz, por do mund të vazhdoni rrugën tuaj dhe në fund suksesi do të jetë i juaji ! Ditët e hënës me fat: e shtuna dhe e diela. Ditët JO: e enjte dhe e premte. Ndërsa ju beqarët do jeni sharmante në maksimum dhe ka shumë gjasa që të mërkurën të ndryshoni edhe statusin.

DEMI: Tranzite të favorshme!

I dashur Dem, këtë javë mund të mbështeteni në kalimet e favorshme të planetëve Venus dhe Merkur , të gatshëm për t'ju dhënë shumë fat si në aspektin e ndjenjave ashtu edhe në atë profesional. E enjtja dhe e premtja, edhe me një hënë të bukur në krah, mund t'ju rezervojnë disa surpriza të këndshme. Në vend të kësaj, kini kujdes nga të shtunën dhe të dielën, kur një kalim i pafavorshëm i hënës mund të sjellë pak humor të keq. Takimi qe do realizoni ju beqarët do jetë sensacional dhe do ndiheni mirë që herën e parë.

BINJAKET: Hëna në lidhje!

Të dashur Binjakë, java juaj nuk mund të fillonte më mirë se kjo! Të hënën, të martën dhe të mërkurën do të keni një hënë të mrekullueshme në lidhje , e cila – së bashku me planetin Mars, gjithashtu në shenjë – do t'ju japë një energji të mirë dhe një avantazh! Mund të shfaqen mundësi interesante në punë... Megjithatë, pak tension në sferën sentimentale, për shkak të Afërditës në një pozicion të pafavorshëm. Ju beqarët do keni disa takime interesante dhe do dini t’i mbani pas vetes personat që do pëlqeni me fjalë dhe gjeste të ngrohta.

GAFORRJA: Mërkuri ende përballë...

Të dashur Gaforre, Dielli më në fund nuk është më në kundërshtim me shenjën tuaj, por fatkeqësisht na ka mbetur planeti Mërkuri, i cili do të sjellë disa pengesa apo ngadalësime të tjera në rrugën tuaj, veçanërisht në fushën profesionale. Vini bast gjithçka të enjten dhe të premten, kur do të keni një hënë të bukur të lidhur për t'ju mbështetur. Tranziti i favorshëm i Venusit (Afërditës) ju sjell fat në fushën e ndjenjave: mos kini frikë të thoni atë që ndjeni! Ju beqarët do bëni çdo gjë për të rënë në sy. Mund të merrni ftesa të rëndësishme dhe jeta do ju ndryshojë menjëherë sytë katër. 

LUANI: Qetësi!

I dashur Luan, më në fund planeti Venus nuk është më në opozitë dhe pak nga pak do të mund të gjeni pak më shumë qetësi përsa i përket ndjenjave. Nëse keni arritur të dilni të padëmtuar nga kriza e janarit çift, mardhënia juaj do të rifitojë forcën dhe mirëkuptimin, ndërsa nëse e gjeni veten beqarë do të keni mundësinë të rifilloni nga vetja dhe do të shkoni shumë! Vini bast gjithçka në ditët e hënës së bashku, ato të së shtunës dhe të dielës. Buxhetin gjithashtu do dini si ta menaxhoni me më shumë përkujdes dhe maturi kështu që gjendja do mbetet e kënaqshme. Në disa momente mund të ndihmoni edhe të afërmit. Shëndeti nuk ka për të qenë aspak i keq, duhet thjesht të përkujdeseni pak më tepër për kilogramët e tepërt.

VIRGJERESHA: Probleme me dashurinë...

E dashur Virgjëreshë, fatkeqësisht këtë javë kundërshtimi i Venusit (Afërditës) do të fillojë të ndjehet, duke sjellë diskutime mjaft të rënda në jetën tuaj në çift. Nuk do të jetë e lehtë të gjesh mirëkuptim: ditët më të mira për dialog me partnerin do të jenë të enjten dhe të premten, kur do të keni një hënë të favorshme në krah. Sfera profesionale është me fat, me një Mërkur të bukur që do të sjellë mundësi të reja. Frika dhe hezitimi do iu pengojë dhe juve që jeni vetëm për të gjetur dashurinë. Hiqini komplekset dhe lëreni veten të lirë.

PESHORJA: Mos u shqetësoni shumë!

Peshorja e dashur, nuk është një periudhë e lehtë për shenjën tuaj nga pikëpamja profesionale: stresi nuk mungon dhe po ashtu duket se – me gjithë përpjekjet tuaja – nuk po mundeni të arrini rezultatet e dëshiruara… Gjithë faji i Jupiterit. kundërshtimi dhe tranziti i pafavorshëm i Mërkurit, të cilat krijojnë tensione në zyrë/punë dhe nuk ju ndihmojnë të gjeni aleatët e duhur. Mos u shqetësoni shumë dhe vazhdoni rrugën tuaj: rrota së shpejti do të kthehet në favorin tuaj! Ndërsa Ju beqarët do keni një jave të qetë dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Duhet të tregoheni edhe pak më të duruar dhe ndryshimet e mëdha do vijnë vete.

AKREPI: Një javë me fat!

I dashur Akrep, e juaja do të jetë një javë padyshim me fat , në të cilën mund të mbështeteni në mbështetjen e planetit Venus dhe planetit Mërkur, të dy të gatshëm për t'ju dhënë kënaqësi të madhe si në aspektin ndjenjash ashtu edhe në atë profesional. Ditët më me fat të javës, edhe me një hënë të bukur në krah, do të jenë të enjten dhe të premten. Ditë jo shumë të mira: e shtuna dhe e diela. Ju beqarët do lodheni pak duke e kërkuar dashurinë, por kur ta gjeni emocionet do jenë të jashtëzakonshme. Venusi (Afërdita) do jete planeti që do ju mbështesë gjithë kohës

SHIGJETARI: Hëna e kundërt...

I dashur Shigjetar, java juaj nuk fillon në mënyrën më të mirë: të hënën, të martën dhe të mërkurën do t'ju duhet të përballeni me një hënë në kundërshtim , e cila mund të sjellë disa ngjarje të papritura ose më shumë pengesa në rrugën tuaj. Mbi të gjitha do jetë sfera e ndjenjave që do t'ju vështirësojë, me një Venus në një pozicion të pafavorshëm që do të theksojë tensionet në jetën tuaj në çift. Hëna me fat, megjithatë, të shtunën dhe të dielën. Ndërsa Beqarëve nuk do ju mungojnë aspak mundësitë për të realizuar takime te veçanta sidomos ditën e mërkurë dhe te shtunë. Mirë është që t’i kushtojnë pak më tepër rëndësi paraqitjes

BRICJAPI: Me Merkurin në shenjë!

I dashur Bricjap, edhe këtë javë mund të mbështeteni në lidhjen e Mërkurit , gati për t'ju dhënë një avantazh, veçanërisht në vendin e punës. Sukseset e rëndësishme po përgatiten në horizont: mos u dekurajoni nëse rezultatet nuk duket se vijnë menjëherë! Kujdes nga ditët e vështira të së enjtes dhe të premtes, kur një hënë në kundërshtim mund t'ju sjellë pak vështirësi gjatëmëngjeseve. Edhe per ju beqarët më mirë të mos pranoni asnjë ftesë sepse më shumë do lëndohen sesa do gëzoheni.

UJORI: Ëndërroni shumë!

I dashur Ujor, shenja juaj është gjithmonë plot projekte dhe iniciativa , të cilat nuk kanë frikë të ëndërrojnë! Këtë javë mbështetja e Marsit dhe Jupiterit do t'ju japë një avantazh dhe do t'ju ndihmojë të bëni një hap përpara drejt realizimit të qëllimeve tuaja. Ditët më me fat do të jenë ato të së hënës, të martës dhe të mërkurës, me një hënë të bukur të favorshme. Hëna në opozitë , nga ana tjetër, në ditët paksa të vështira për jo shumë të shtunën dhe të dielën. Ju beqarët do keni një takim të veçante të mërkurë ose të enjte. Shëndeti do vijë dita ditës duke u përmirësuar.

PESHQIT: Gati për të shkëlqyer?

Të dashur Peshq, planeti Afërdita më në fund ka ardhur në lidhje me shenjën tuaj dhe ju po shkëlqeni më shumë se kurrë! Do të jetë vërtet e vështirë t'ju rezistojë... Nëse jeni beqarë, një takim i rëndësishëm është shumë  shumë afër. Nga ana tjetër, çiftet mund të bëjnë plane të mëdha për të ardhmen e tyre së bashku. Edhe sfera profesionale është e favorizuar nga yjet: nuk do të mungojnë mundësitë interesante për t'u kapur, sidomos në pjesën e dytë të javës, e gjithë java për ju të dashur Peshq është e bukur.

$ads={2}
Post a Comment

Previous Post Next Post