Horoskopi javor 23 - 29 janar 2023: Venusi hyn te Peshqit!

Këtë javë planeti Venus do të braktisë shenjën e Ujorit për të hyrë në atë të Peshqve... Po ju, çfarë shenje jeni? Zbuloni me Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

Dashi: Jupiteri kujdeset për ju!

Dashi i dashur, deri të premten do të keni mundësi të shijoni një Venus aktive në favorin tuaj : përfitoni nga kjo për të bërë një bisedë me partnerin tuaj që është për zemrën tuaj. Mërkuri në një pozicion të pafavorshëm vazhdon të krijojë disa ngadalësime të vogla në punë, e cila megjithatë mbetet e mbrojtur nga lidhja e Jupiterit: të jeni të sigurt, në fund gjithçka do të funksionojë për mirë! Hëna me fat të enjten dhe të premten. Ju beqarët gjithashtu do ndiheni të lumtur pasi që ditët e para do vendosni të filloni një lidhje me personin që e keni njohur para disa kohësh.

Demi: Rroftë romanca!

I dashur Dem, këtë javë planeti Venus do të kthehet më në fund në anën tuaj ! Pasi keni krijuar disa trazira mes jush dhe partnerit në periudhën e fundit, tani kjo do t'ju ndihmojë të rifitoni dialogun dhe mirëkuptimin. Në veçanti e shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë super-romantike , në të cilat mund të mbështeteni edhe në mbështetjen e një hëne të shkëlqyer në lidhje. Mjedisi i punës do favorizohet nga planeti Mërkuri. Ju beqarët duhet të tregoheni sa më realistë dhe nuk duhet të kërkoni gjëra të pamundura. Sipas Horoskopit.vip, shëndeti do jetë i mirë. Edhe nëse keni qenë me grip apo keni pasur shqetësime të ndryshme, do ndiheni disi më të qetë.

BINJAKET: Afërdita ju kthen shpinën...

Të dashur Binjakë, për fat të keq këtë javë planeti Afërdita do t'ju kthejë shpinën … Duke filluar nga e premtja, në jetën tuaj në çift mund të lindin ndonjë grindje apo tension. Për më tepër, lidhja e Marsit do t'ju bëjë më luftarak se kurrë dhe nuk do ta lini partnerin të fitojë lehtë... Fati ju buzëqesh, megjithatë në vendin e punës: Në planin financiar do ketë veçse përmirësim të situatës dhe do arrini t'i kryeni disa shpenzime më tepër nga zakonisht. Shëndeti nuk do jetë në formën më të mirë, sidomos nëse kohët e fundit keni mbajtur dieta ekstreme. Jupiteri ju ndihmon të përqendroheni në projekte të reja. Ju beqarët do keni ditë pozitive dhe nga mesi i javës mund të takoni edhe persona interesantë.

GAFORRJA: Lajm i madh!

Te dashur Gaforre, dy lajme shumë të mira vijnë për shenjën tuaj këtë javë ! Më në fund Dielli nuk do të jetë më në opozitë dhe duke nisur nga e premtja, planeti Venus do të aktivizohet sërish në favorin tuaj, gati për t'ju dhuruar një muaj shkurt plot dashuri dhe pasion! Në punë, për fat të keq, do të ketë ende disa pengesa për të kapërcyer, për shkak të pozicionit të pafavorshëm të Jupiterit dhe kundërshtimit të Mërkurit… Beqaret nuk do mendojnë shume për jetën sentimentale sepse do jene te zënë me pune dhe angazhime të tjera. Buxheti nuk do jetë aspak i keq nëse shpenzoni me kursim dhe maturi. Po u treguat të pamatur situata do marrë tatëpjetën. Shëndeti duhet pasur më në kujdes se asnjëherë më parë. Do keni dhimbje barku, probleme me stomakun dhe me muskujt.

LUANI: Në dashuri kthehet qetësia!

I dashur Luan, më në fund këtë javë – dhe pikërisht nga e premtja – planeti Venus nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj! Në periudhën e fundit në jetën tuaj në çift ka pasur momente krizash dhe keqkuptimesh të vogla apo të mëdha… tani do të rikthehet pak qetësi dhe do të mund të gjeni sërish dialog me partnerin. Kushtojini vëmendje hënës në opozitë të hënën, e cila premton të jetë mjaft nervoze… Ju beqarët do keni një periudhë të mbushur me njohje të reja, por nuk do preferoni ende të hidhni hapa. Buxhetin mbajeni gjithë kohës nën kontroll pasi shumë shpejt do keni nevojë jetike për para. Për shëndetin do kujdeseni mjaft dhe gjendja do vazhdojë të mbetet e stabilizuar.

VIRGJERESHA: Venusi përballë...

E dashur Virgjëreshë, fatkeqësisht këtë javë Afërdita do të jetë në kundërshtim me shenjën tuaj. Duke filluar nga e premtja, planeti i dashurisë do t'ju kthejë shpinën dhe do ju shkaktojë një krizë të vërtetë në jetën tuaj në çift… nëse lidhja juaj është e qëndrueshme, megjithatë, do të dilni më të fortë se më parë! Ditët “JO” ato të së martës dhe të mërkurës , kur hëna në opozitë do t'ju vërë në humor të keq. Hëna me fat, megjithatë, midis të shtunës dhe të dielës. Ju beqarët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja. Nuk do jetë periudhe me fat për ju.

PESHORJA: Akoma probleme!

Peshore të dashura, nuk është një kohë e lehtë për shenjën tuaj përsa i përket punës. Kundërshtimi i Jupiterit ju ka vënë tashmë në provë vitin e kaluar dhe tani pika e kthesës është gati: deri në pranverë do të jeni në gjendje ta shndërroni një moment krize në një sfidë të mirë, gati për të gjetur mundësi të reja. Kujdes nga një hënë nervoze në opozitë të enjten dhe të premten. Ju beqarët do abuzoni me joshjen, por nuk do e gjeni personin e duhur. Sakrifica ekstreme nuk duhet të bëni për asnjë arsye. Sipas Horoskopit.vip, buxheti nuk do jetë i keq, por duhet te  shpenzoni me kursim dhe maturi gjendja mundet edhe të përmirësohet pak nga pak. Shëndetin duhet ta keni më tepër nën kujdes. Shmangni alkoolin, acidet, të kripurat dhe pikantet.

AKREPI: Afërdita ju kthen buzëqeshjen!

I dashur Akrep, javët e fundit ju është dashur të përballeni me një kalim të pafavorshëm të Venusit , i cili ka sjellë shumë komplikime dhe grindje në jetën tuaj në çift. Tani më në fund, duke filluar nga e premtja, planeti i dashurisë do të aktivizohet sërish në favorin tuaj dhe do të mund të rizbuloni mirëkuptimin dhe pasionin me partnerin tuaj, më të fortë se më parë! E meta e vetme e javës: një hënë në kundërshtim të shtunën dhe të dielën. Ju beqarët do dashuroheni kokë e këmbë me dikë dhe nuk do i ndaheni asnjë moment derisa ta tërhiqni pas vetes. Në planin financiar nuk do keni kurrfarë problemi. Yjet do përkujdesen për ju në çdo moment. Shëndeti nuk do ketë shqetësime të mëdha, madje edhe nëse keni pasur probleme të ndryshe do ndihen shumë herë më të qetë.

SHIGJETARI: Pengesa te vogla?

I dashur Shigjetar, fatkeqësisht këtë javë planeti Afërdita do t'ju kthejë shpinën : duke filluar nga e premtja, mund të lindë një tension në fushën e ndjenjave, duke ju bërë të pyesni veten për marrëdhënien tuaj... Në punë, nga ana tjetër, mund të përjetoni momente stresi në pjesën e parë të javës, kur kundërvënieve të Marsit do t'i shtohet një hënë në pozicion të pafavorshëm , e cila do të krijojë disa pengesa të tjera. Vetem ju beqarët do realizoni një takim mbresëlënës dhe deri në fund të javës do mund të filloni një lidhje të qëndrueshme. Buxhetin do e keni gjithë kohës nën kujdes kështu që për asnjë çast nuk do ju dalin probleme. Gjendja shëndetësore ka për të qenë disa herë më e mirë se më parë.

BRICJAPI: Një javë plot emocione!

I dashur Bricjap, këtë javë planeti i dashurisë më në fund do t'ju buzëqeshë përsëri! Duke filluar nga e premtja, Afërdita do të hyjë në shenjën “miqësore” të Peshqve, gati për t’ju ​​dhënë një frymë pasioni dhe romance... dhe ndonjëherë edhe dikush si ju ka nevojë! Në veçanti e shtuna dhe e diela, me një hënë të bukur romantike në qiell , do të jenë dy ditë plot emocione. Megjithatë,  një ditë e keqe ajo vetëm te enjten. Ju beqarët do jeni të arsyeshëm dhe nuk do rendni me sy mbyllur drejt çdo personi. Në këtë mënyrë do shmangni edhe zhgënjimet. Shëndeti për fat të mirë nuk do jetë problematik. Do keni mbrojtje të mirë imunitare dhe nuk do prekeni aspak nga gripi apo rrufa e stinës.

UJORI: bye bye, Venus!

I dashur Ujor, këtë javë planeti Afërdita do të lërë shenjën tuaj për t'u zhvendosur tek Peshqit: megjithatë, do të qëndrojë në lidhje deri të premten, gati për t'ju dhuruar një pjesë të parë të javës, e gjitha në emër të dashurisë! E hëna do të jetë një ditë padyshim romantike dhe gjithashtu me fat, falë një hëne të bukur që do të bashkohet me Diellin . Një lajm i mirë mund të vijë edhe në fushën e punës.  Ju beqarët që nuk besoni në dashuri me shikim të parë do surprizoheni pa masë. Gjithçka për ju d ndryshojë njëherë e mirë.

PESHQIT: Mirë se vini, Venus!

Të dashur Peshq, a jeni gati për të pritur Venusin në shenjën tuaj ? Duke filluar nga e premtja, planeti i dashurisë do të hyjë në lidhje, gati për t'ju dhuruar një muaj shkurt plot ndjenja! Nëse keni disa kohë që jeni beqarë, mund të keni një takim që është i destinuar të zgjasë… Çiftet e vjetra, nga ana tjetër, mund të marrin vendime të rëndësishme për të ardhmen. Ditë me super fat, me hënën në shenjë, ato të së martës dhe të mërkurës. Shëndeti do jetë i mirë. Nuk do vuani nga asnjë lloj sëmundje dhe do jeni më në formë. Nëse keni kaluar një infeksion para disa kohesh do pastroheni tërësisht.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post