Cilët janë më të mirët dhe më tinëzarët? Zbuloni si renditen shenjat e horoskopit!

12 shenjat e zodiakut nuk janë aq të mire dhe naivë sa duken. Më poshtë do të zbuloni renditjen e tyre dhe do të zbuloni cila shenjë mban “kupën” si më tinëzarja.

SHIGJETARI

Shigjetari në krye të listës nuk duhet t’iu habisë. Të lindurit në këtë shenjë janë më naivët e gjithë zodiakut, ata që besojnë më shumë, aq sa ndonjëherë rrezikojnë t’i bëjnë për ”budallenj”. Ndryshoni para se të jetë vonë.

DASHI

Dashi është një tjetër shenjë që mund të manipulohet lehtë. Ka një zemër të madhe, është i mirë dhe përpiqet t’u gjendet pranë njerëzve kur kanë nevojë për ndihmën e tij. Kjo gjë i bën ata më të pambrojtur dhe të manipulueshëm.

DEMI

Demi, më shumë se naiv, është i zhytur në mendime, i qetë dhe një vëzhgues i kujdesshëm. Ai shpesh quhet naiv, sepse nuk ndërhyn në konflikte, por e vërteta është se atij nuk i bëhet vonë për debatet.

PESHQIT

Peshqit janë njerëz të ndikueshëm, ndoshta nga të parët në renditje. Ata janë të kushtëzuar nga emocionet dhe njerëzit të cilëve u besojnë.

LUANI

Luani është një nga shenjat që arrin të bëjë kompromise. Është pjesërisht naiv, por jo shumë. Në disa drejtime, ai është i ndikuar nga të tjerët, por në raste të rralla, nëse zbulon se ata po tallen me të, ai nxjerr kthetrat.

PESHORJA

Peshorja është dukshëm e ashpër dhe e ngurtë, por është vetëm në dukje. Avantazhi i Peshores është se arrin të dalë mirë nga çdo marrëdhënie apo situatë. Avantazhet e të qenit tinëzare apo jo?

BRICJAPI

Me Bricjapin nuk do të jeni në gjendje të luani pisët. Më shumë se shenjë e zgjuar, është racionale. Nëse vendos diçka në kokë i vë pikë, nuk ka asnjë mënyrë për ta bërë të ndryshojë mendjen. Shfaqet si person i ftohtë që sheh punën e vet, por mos e ngacmoni.

UJORI

Ujori është një nga ato shenja që i pëlqen të shohë punën e vet, por nëse është i interesuar për diçka, ai do të bëjë gjithçka që mundet, për të arritur atë që dëshiron. Duhet të bëni kujdes ndaj njerëzve të kësaj shenje se janë hileqarë të frikshëm.

AKREPI

Akrepi është ai që besohet të jetë më i mençuri dhe më dinaku nga të gjithë, por jo. “Dinakëria” shpesh e shtyn të bëjë gabime dhe lëvizje pa kuptim. Megjithatë, ai është një tinëzar i madh dhe plot keqdashje.

VIRGJERESHA

Është një shenjë tjetër që duhet mbajtur nën kontroll. Ka një kapacitet të madh për nuhatje, e kupton kur diçka është e gabuar dhe e di se si të përballojë situatën. Virgjëresha nuk është aq e ëmbël sa duket. Di se si të jetë e pamëshirshme.

GAFORRJA

Gaforrja është e dyta në renditje e shenjave më ziliqare. Ka një kapacitet të jashtëzakonshëm për manipulim. Me sytë e tyre të ëmbël ata dinë të bëjnë që dikush të bjerë në këmbët e tyre. Janë mbrojtës të mirë dhe të kujdesshëm.

BINJAKET

Pa dyshim, binjakët janë shenja më inteligjente, por edhe tinëzare e gjithë zodiakut. Gjithmonë kanë përgjigjen gati. Janë padyshim më manipuluesit dhe më të fuqishmit e 12 shenjave. Ata kanë një ambicie shumë të zhvilluar dhe nëse duan diçka, nuk i pengon dot askush.

$ads={2}
Post a Comment

Previous Post Next Post