3 shenjat e horoskopit që kanë më shumë gjasa të -fiksohen- pas profesorit të tyre!

Gjatë vitit shkollor, është tipike të futeni në klasë pa gjumë, me flokët një rrëmujë dhe veshjen e pamenduar mirë. Por, nëse profesori kthehet në pëlqimin tuaj të radhës? Papritur, Makroekonomia në orën 8 të mëngjësit nuk ju sjell më përgjumje. Dhe, ndonëse e gjithë situata nuk është aspak etike, gjasat janë që këto 3 shenja horoskopi të fiksohen keq me të paktën një prej profesorëve të tyre.

UJORI

Si një shenjë ajri, së bashku me Binjakët dhe Peshoren, Ujori është një nga mendimtarët dhe komunikuesit e zodiakut. Ju adhuroni të kaloni kohë me njerëz të zgjuar, të pjekur dhe thellësisht inteligjentë – kjo mund ta bëjë profesorin tuaj super tërheqës. Ajo që është më e rëndësishme është që po ndani hapësirën me dikë që ju mëson diçka magjepsëse dhe po kalon kufijtë tuaj. Vetëm mbani mend, ka një arsye përse këto romanca janë të neveritshme, kështu që është më mirë që kjo dashuri të qëndrojë fort në teori.

PESHQIT 

Peshqit janë shumë të apasionuar pas inteligjencës emocionale dhe vetëdijes. Meqenëse kjo shenjë e ujit i jep një premium kaq të lartë krijimtarisë, ka kuptim që ju të fiksoheni kur mësuesi juaj të shfaqë aftësitë e tij intelektuale në klasë.  Si një shenjë uji e futur në fantazi, këto takime të shkurtra me dikë inteligjent, ju japin material të mjaftueshëm emocional për të imagjinuar me tepricë. 

LUANI

Të guximshëm dhe duke menduar gjithnjë përpara, Luanët janë gjithmonë të gatshëm për një sfidë të mirë intelektuale, e cila e bën profesorin tuaj një pretendent të natyrshëm për ju. Ata nuk do të kenë frikë t'ju shtyjnë prapa dhe t'ju frymëzojnë të imagjinoni subjektet dhe teoritë tuaja të preferuara ndryshe - të cilat ju i doni. Të sunduar nga zemra, Luanët respektojnë dikë që nuk do të tërhiqet dhe do t'ju mësojë diçka të re. Si student, ju natyrshëm tërhiqni vëmendjen kudo që të shkoni, kështu që ka të ngjarë që të jeni në krye të klasës duke bërë pyetje dhe duke shkuar ballë për ballë me profesorin tuaj.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post