Shenjat e horoskopit që nuk i pranojnë rregullat: cilat janë më rebelët?

Ka nga ata që kanë lindur për të qenë metodikë dhe nga ata që kanë lindur për të vënë në dyshim gjithçka: këto shenja të horoskopit që nuk i pranojnë rregullat janë sigurisht pjesë e kategorisë së dytë, por kjo nuk është e gjitha. Si rebelë të mirë, Sipas Horoskopi.vip të lindurit dhe të lindurit nën këto plejada janë gjithashtu rrezikues, pak të guximshëm dhe ndonjëherë shumë impulsivë. Sekreti? Të gjithë (ose pothuajse të gjithë) fshehin një zemër prej ari . Ja për kë po flasim.

DASHI

Vë bast se nuk do të habiteni aspak nëse do ta gjeni Dashin mes shenjave të zodiakut që nuk i pranojnë rregullat. Të lindurit në këtë shenjë të zodiakut janë impulsivë, pak agresivë dhe me prirje për të pohuar veten dhe për të dominuar. Nga ana tjetër, për të mbretëruar mbi yjet e tyre është Marsi, planeti i lidhur me luftime, trazira dhe luftëra. Dashi nuk e duron dot që t'i thuhet se çfarë të bëjë dhe si ta bëjë atë, ata nuk i largojne dot imponimet dhe mund të kthehen në kokënxehta të vërteta kur ndihen të "detyruar". Ata mund të tolerojnë sjellje të ndryshme nga ajo që ata mendojnë se është "e drejtë" ose më e përshtatshme vetëm për një periudhë të kufizuar: herët a vonë impulsi i tyre do të kthehet mbizotërues dhe ata do të vënë në dyshim gjithçka.

UJORI

Me sa duket, Ujoret janë super seriozë, super të rreptë, super të kornizuar. Në fakt. Në fakt, të lindurit nen shenjen e Ujorit priren të mendojnë shumë : ata mendojnë se truri i tyre është 100% funksional edhe kur janë duke pushuar. Kjo shpesh i shtyn ata të përdorin të menduarit anësor , i cili është një modalitet i zgjidhjes së problemeve që në vetvete largohet plotësisht nga skemat më të ngurta logjike. Duhet thënë gjithashtu se Ujori, për shkak të natyrës së tyre të vendosur, i vendosin gjithmonë një synim vetes dhe ky synim bëhet arsyeja e tyre e vetme për të jetuar. Për ta arritur atë, ata do të thyejnë çdo rregull dhe do të kapërcejnë çdo pengesë, pa bërë kompromis.

BRICJAPI

Nëse ka diçka që i dallon të lindurit në shenjen e Bricjapit, është pavarësia e tyre . Kokëfortësia dhe idetë e tyre të qarta do të thotë se ata nuk kanë nevojë (dhe nuk duan të kenë) nevojë për askënd. Jashtëzakonisht të ndjeshme dhe inteligjente, krijuese dhe me avantazh, gratë/meshkujt Bricjapi janë të vetëdijshm/e për talentet e tyre dhe dinë t'i shfrytëzojnë ato. Kjo i bën ata të mos pranojnë asnjë lloj këshille apo ftese për t'u sjellë ndryshe.

LUANI

Shenja e Luanit është një nga shenjat më të vendosura dhe me vullnet të fortë të zodiakut. Të lindurit në këtë shenjë janë të fortë, të shkathët, kanë një ndjenjë shumë të lartë përgjegjësie, miqësie dhe i mbrojnë marrëdhëniet e tyre me një guxim të pazakontë. Pikërisht për të mbrojtur atë që u takon, e cila është pjesë e "territorit" të tyre, gratë/meshkujt e Luanit mund të ulërijnë dhe kafshojnë , duke u rebeluar kundër zbutësve të cirkut që secili prej nesh has në mënyrë të pashmangshme në rrugën e tij. E njëjta gjë është e vërtetë kur liria e tyre kërcënohet , qoftë liria e shprehjes, lëvizjes apo edhe thjesht për të bërë diçka që ata e konsiderojnë të drejtë. Sipas Horoskopi.vip. Më shumë sesa shkelja e rregullave, gratë/meshkujt Luan nuk tolerojnë imponimet dhe padrejtësitë dhe në asnjë rrethanë nuk ndjekin turmën: ato dallohen dhe shkojnë drejt në rrugën e tyre.

SHIGJETARI

Një shenjë perveluese, Shigjetari është një qiell kompleks nën të cilin lindin gratë dhe meshkujt më autoritar/e, më kritike dhe në të njëjtën kohë më karizmatike. Zjarri i Shigjetarit digjet deri në atë pikë sa i bind ata, në 90% të rasteve, se ata janë gjithmonë të drejtë në të gjithë bordin . Ky besim ka të mirat dhe të këqijat e tij: ndër të mirat është fakti që të shohësh një grua Shigjetar duke hezituar është një ngjarje më e veçantë sesa e rrallë, ndër të këqijat është fakti se nuk ka asnjë mënyrë për ta bërë atë të mendojë, edhe nëse e kanë gabim. Të bindur se nuk gabojnë, Shigjetarët do të rebelohen kundër çdo lloj modeli, procesi apo rregulli të imponuar. Ata do të bëjnë gjënë e tyre dhe nuk do të tregojnë interes për ndonjë zgjidhje diplomatike.

AKREPI

Pasionant/e, shumë e vëmendshme, metodike: Femrat dhe meshkujt Akrep janë ndër shenjat më dërrmuese të zodiakut. Zemra e tyre (dhe trupi i tyre) lëviz duke ndjekur emocionet më të pastra , më të pakontrolluara, më të brendshme . Tërheqja fizike, kënaqësia, por edhe ambicia dhe adrenalina i çojnë gjithmonë drejt eksperiencave të reja që mund t'ua mbajnë të lartë nivelin e pritshmërisë. Pikërisht këto përvoja jetohen pa i kushtuar vëmendje të veçantë rregullave dhe modeleve: nëse një Akrep dëshiron të bëjë diçka, çdo gjë, ai e bën atë. Edhe nëse në dukje është e ndaluar .

PESHQIT

Me Falni metaforën paradoksale por ... mos e vendosni kurrë një Peshk në një kove. Ata që kanë lindur nën këtë shenjë të zodiakut janë me sa duket shumë të ëmbël dhe nganjëherë nënçmues, por në zemrat e tyre (dhe në mendjet e tyre) ka luftë. Gruaja e Peshqve gjithmonë ëndërron të mëdha dhe ëndrrat e saj janë të parat. Nëse duhet të arrijnë një qëllim, ata shndërrohen nga peshq të kuq të padëmshëm në peshkaqenë të uritur që nuk kanë ndërmend të ndalen para asgjëje. Ata mund të jenë të vrullshëm dhe pak gjakftohtë dhe mund të kapërcejnë rregullat më të rrepta duke gjetur boshllëqe në kufirin e asaj që është e pranueshme, pa pasur probleme. Në fakt, ata janë gjithashtu jashtëzakonisht bujarë dhe qëllimet e tyre nuk janë egoiste: nëse luftojnë, luftojnë për të gjithë.

$ads={2}

Foto credits Shutterstock


Post a Comment

Previous Post Next Post