5 shenjat e horoskopit që urrejnë festat e fundvitit

DASHI

Dashi është ndoshta numri nje i gjitha shenjave të zodiakut që urrejnë Krishtlindjet dhe vitin e Ri! Arsyet për këtë urretje janë shumë të thjeshta dhe janë rezultat i një personaliteti të pavarur që nuk i pëlqen veçanërisht kufizimet. Sepse pikërisht kështu i percepton Dashi Festat e vitit te ri: një angazhim që kërkon ditë që ata mund t'i përdorin në një mënyrë tjetër (dhe më argëtuese). festat e tij ideale? Më shumë se dreka e zakonshme me të afërmit, duhet të jetë një festë befasuese , ndoshta në një vend të pazakontë (madje edhe një destinacion larg shtëpisë). Dashit nuk i pëlqejnë klishetë dhe do të mërziteshin nga mendja nëse i pëlqenin!

SHIGJETARI

Ndoshta do të duket pak e çuditshme të gjesh Shigjetarin ketu, por edhe ai përfshihet plotësisht në këtë listë. Të lindurit e kësaj shenje janë përgjithësisht të lumtur dhe entuziastë dhe e marrin jetën pa krijuar shumë probleme. Historia ndryshon, megjithatë, kur festat e Krishtlindjevedhe vitit te ri po afrohen me pak shqetësim .Shigjetari nuk i “urren” vetë festat, përkundrazi, sillen keq me praninë e shumë të afërmve dhe miqve në të njëjtën kohë dhe ngjarjet e mbipopulluara. Krishtlindjet dhe viti i Ri i/e tij ideale janë me disa miq të ngushtë, pa zhurmë dhe absolutisht të qetë!

VIRGJERESHA

Mirë, Virgjëresha mund të jetë e vërtetë e fortë dhe ky sezon festash nuk është ndryshe. Ndër shenjat e zodiakut, është padyshim një nga shenjat që i urrejnë Krishtlindjet dhe vitin e Ri, jo aq shumë për dritat dhe dekorimet - në të cilat, në të vërtetë, punon shumë për të arritur standardet e tij/saj të zakonshme të përsosmërisë -, më tepër sepse ka gjithmonë frike te zhgënjejnë pritjet dhe lë dikë të pakënaqur. E dashur Virgjëreshë, iluzionet tuaja të kontrollit ju bëjnë të përjetoni Krishtlindjet me shumë shqetësime... Duhet të përpiqeni të relaksoheni!

UJORI

Ujori nuk është një urryes i vërtetë, ose më saktë nuk është një shenjë që urren ndjenjat e mira. Ujori emocionohet dhe përjeton plotësisht lëvizjet e zemrës, madje edhe gjatë festave të Krishtlindjeve/Vitit te Ri, të cilat, siç e dimë të gjithë, janë një kohë e vitit me gjithë zemra dhe qëllime të mira. Megjithatë, ka një pjesë të personalitetit të tij që e shtyn atë të kërkojë vetminë dhe jo situatat shumë "të mbushura me njerëz". Ujori nuk jeton mirë me këto lloj angazhimesh, sepse ata nuk mund të shprehin lehtësisht atë që ndjejnë, për mirë ose për keq, dhe grumbullojnë një sasi vërtet të pabesueshme stresi! Le të themi se festat e tij ideale nuk përfshijnë darka të mëdha familjare .

BRICJAPI

Nëse Dashi është princi i Urrejtjes, Bricjapi mund të ulet direkt në fronin e shenjave të zodiakut që urrejnë Krishtlindjet dhe Vitin e Ri dhe gjithçka që rrotullohet rreth tyre. Para së gjithash sepse e jetojnë keq (shumë keq) momentin e dhuratave : nuk duan të shpenzojnë para të dobishme për gjëra më të rëndësishme, nuk arrijnë kurrë të kuptojnë se cilat mund të jenë dhuratat e duhura për çdo të afërm apo mik. Me pak fjalë, për një Bricjap e gjithë kjo bëhet një “detyrim” shumë kërkues, jo shumë produktiv dhe që i vë në vështirësi të thella. Pra, nëse ju ndodh të kaloni Krishtlindjet dhe Vitin e Ri me një Bricjap, tregohuni të kuptueshëm. Ata janë urrejtesit numer nje , por nuk e bëjnë me qëllim!

LEXO DHE: Shenjat e horoskopit që pelqejne festat e fundvitit

 $ads={2}

Foto: credits Shutterstock


Post a Comment

Previous Post Next Post