Të magjepsur nga dashuria platonike, ja cilat janë shenjat që kërkojnë një lidhje të thellë

Ndërsa hëna ndikon në baticat, sjelljet tona gjithashtu mund të ndikohen nga universi. Në fund të fundit, kimia na mëson se materia nga e cila përbëhemi vjen drejtpërdrejt nga yjet. Horoskopi.vip zbulon sekretet e  shenjave të zodiakut dhe karakteristikat e tyre kryesore. Nëse partneri juaj është në renditjen e sotme, duhet të përpiqeni ta bëni atë të ndihet i përmbushur shpirtërisht dhe jo fizikisht. Për ta, kontakti, gjestet dhe fjalët janë prioritet, si dhe ndjenja e të qenit të kuptuar vërtetë.

Shenjat që besojnë në dashurinë platonike janë:

GAFORRJA

Gaforrja është një shenjë shumë empatike. Është ndër shenjat që gjithmonë do t'ju bëjnë të ndiheni se jeni të kuptuar thellë dhe ai/ajo ka nevojë që ky kusht të plotësohet edhe për veten e saj/tij, ky është çelësi për ta motivuar atë për të krijuar një fole dhe për të ndërtuar një familje. Gaforres i pëlqen të ndajë gjithçka me partnerin e tyre, ata duan të dëgjojnë dhe të dëgjohen, dhe duhet të ndihen mirë emocionalisht dhe të ndjejnë se kanë një lidhje emocionale më të fortë sesa tërheqja fizike. Gaforrja zakonisht e gjen këtë lidhje me Bricjapin .

PESHQIT

Peshqit janë shenja më e ndjeshme në të gjithë zodiakun. Vorbulla e emocioneve që përjeton çdo ditë e bën atë veçanërisht të prirur për të kërkuar dashuri platonike. Peshqit duan një partner që është romantik dhe i përmbush ëndrrat e tyre. Peshqit ëndërrojnë një princ simpatik, është një shenjë përrallash dhe për t'u dashuruar duhet të ndjejnë një lidhje të thellë shpirtërore. Peshqit ndihen të tërhequr shpirtërisht nga Virgjëresha .

BINJAKËT

Ne e njohim Binjakët për dualitetin e tij dhe ky dualitet shfaqet edhe në dashuri. Binjakët janë një shenjë që kërkon një dashuri nga njëra anë e shkrirë dhe nga ana tjetër një dashuri platonike e aftë për ta kënaqur emocionalisht dhe që është në gjendje të ndajë momente dhe biseda qesharake me të. Si një shenjë ajri, Binjakët e kanë të domosdoshme të ndajnë një lidhje intelektuale me partnerin. Binjakët zakonisht ndihen shumë të tërhequr nga shpirti i Shigjetarit .

$ads={2}
Post a Comment

Previous Post Next Post