Mos prisni një gjest dashurie nga këto shenja të zodiakut, janë të ftohta si akulli

Gjeste dashurie , fjalë të ëmbla, fraza që të bëjnë të biesh në dashuri, kjo është gjithçka që duam të kemi nga partneri ose familja jonë kur bëjmë diçka të rëndësishme. Por kjo dëshirë e jona nuk realizohet gjithmonë. Në fakt, shumë herë e gjejmë veten pranë një personi aq të ftohtë sa ai nuk na komplimenton ose nuk na tregon kurrë përzemërsinë e tij, veçanërisht me fraza të buta apo gjeste të bujshme. Sipas Horoskopi.vip kjo është një karakteristikë e disa shenjave në veçanti dhe më poshtë do të zbulojmë se cilat janë.

BRICJAPI

BRICJAPI  thyen të gjitha rekordet dhe fiton rekordin botëror të ftohtësisë . Është shenja më e ftohtë e zodiakut, do të jetë edhe pjesë e muajit më të ftohtë të vitit, kush e di. Asnjëherë mos prisni gjeste të mëdha nga një shenjë e tillë, sepse nuk do ti bëjë kurrë. Sipas horoskopi.vip Bricjapi është i ftohtë, kokëfortë dhe introvert: këta tre mbiemra, të bashkuar, nënkuptojnë se ai mund të jetë i pashpirt dhe pa ndjenja. Asnjë vajzë apo djalë nuk do t'i afrohej kurrë një personi të tillë, duket se ai ka një zemër akulli, por në realitet nuk është kështu. Çdo gjest i vogël, nëse bëhet me dashuri, bëhet një gjest shumë i rëndësishëm: kjo është arsyeja pse ne shpesh biem në dashuri me këtë shenjë të zodiakut.

UJORI

Ai pasohet nga UJORI  me medaljen e argjendtë. Gjithashtu nga kjo shenjë mos prisni një përqafim spontan apo asnjë lloj demonstrimi dashurie, sepse nuk do të mbërrijë dhe do e gjeni veten, si Penelopa, duke pritur më kot kthimin e Uliksit. Por edhe ai nëse arrin të shkrihet dhe nëse ‘detyrohet’ mund të tregojë pak dashuri. 

VIRGJËRESHA

E përfundojmë me medaljen e bronztë që shkon përVIRGJËRESHËN: mund të themi se ndër të tre është shenja më 'dashamirës', e cila megjithatë ka shumë vështirësi në demonstrimin e ndjenjave. Nëse ai kërkon një përqafim? Ai e jep, por kjo mbetet; mos guxo të kërkosh një tjetër përqafim!

$ads={2}
Post a Comment

Previous Post Next Post