Horoskopi Mujor Qershor 2022 - Dashi, Demi, Binjaket, Gaforrja

HOROSKOPI i DASHIT  KORRIK 2022

Ndryshim i rëndësishëm në këtë muaj korrik: Marsi pasi ka kaluar një muaj e gjysmë tek shenja juaj. Me datë tuaj të 5-së, kalon tek Demi , një shenjë këmbëngulëse, punëtore dhe shumë praktike. Është një lloj energjie më e qetë, më pak i padurueshëm dhe gjithashtu më pak luftarak se ai i shenjës tuaj (Dashit.) Pas një periudhe plot ngjarje, si nga pikëpamja emocionale ashtu edhe fizike, energjitë priren të stabilizohen dhe, në disa raste, të jenë më pak të shpërndara.

Marsi te Dashi sigurisht ju ka shtyrë të ndërmerrni disa rreziqe, të filloni aventura të reja, por mund t'ju ketë bërë edhe pak më agresivë dhe argumentues, ose mund t'ju bëjë të ndërveproni me njerëz agresivë dhe argumentues. Po kalojmë nga një energji me efekt adrenaline, por destabilizues (nganjëherë ndërmerren veprime të reja pa menduar për pasojat) në një energji më konstruktive, që synon produktivitetin dhe konsolidimin. Në këtë drejtim, nuk përjashtohet që për shumë dash korriku të karakterizohet nga një punë e rëndësishme konsoliduese lidhur me gjendjen e tyre financiare dhe profesionale.

Në këtë kuptim, hëna e plotë e datës 14 korrik mund të konsiderohet një provë për të nxjerrë në pah potencialin tuaj. Thelbësore është të jesh në gjendje të lëvizësh dhe të vendosësh me një autonomi të caktuar. Diçka për t'u marrë parasysh në ditët e para të muajit, kur Marsi, para se të kalojë tek Demi, do të formojë një aspekt katror me Plutonin, një planet që simbolizon fuqinë dhe kontrollin. Ditët 2 dhe 3 janë mjaft shpërthyese, kini kujdes sepse përplasja mes dy planetëve mund të shkaktojë përshkallëzimin e situatave tashmë të nxehta.

Në shumë raste, korriku mund t'ju vërë përballë situatave në të cilat do të ndiheni më të pambrojtur nga pikëpamja emocionale, me jetën familjare dhe profesionale në pikëpyetje. Së pari Mërkuri (dita 5) dhe më pas Venusi (dita 18) do të kalojnë në shenjën e Gaforres, shenjë e lidhur me sigurinë emocionale. Për të përfituar më të mirën nga ky hap, do t'ju duhet të mësoni të balanconi nevojat tuaja emocionale me ato të njerëzve përreth jush. Jupiteri në fund të muajit fillon lëvizjen e tij vjetore retrograde, një tranzit që mund t'ju shtyjë të rishqyrtoni motivimet tuaja, besimet tuaja, vlerat tuaja.

Nëse një situatë e veçantë nuk është në përputhje me vlerat tuaja ose me atë që besoni, mund të vendosni të bëni një hap prapa. Në këtë fazë, e cila do të përfundojë më 24 nëntor 2022, nuk do ju mungojnë mundësitë por do t'ju duhet të shmangni nisjen në një rrugë që nuk ju përshtatet. Mos harroni se në fund të tetorit Jupiteri do të rihyjë tek Peshqit: çdo gjë që keni filluar me ciklin e ri të Jupiterit tek Dashi do të duhet të shihet edhe nga një këndvështrim psikologjik dhe/ose shpirtëror.

HOROSKOPI DEMIT  KORRIK 2022

Korriku fillon me një lajm të mirë që ju shqetëson nga afër. E kam fjalën për Marsin , i cili më 5 korrik hyn në shenjën tuaj, një ngjarje që nuk do të kalojë pa u vënë re. Planeti i kuq do të ketë efektin e një multivitamine duke ju siguruar energji, guxim dhe frymë iniciative. Ky është një ndikim shumë pozitiv, i cili do t'ju ndihmojë të merrni më me vendosmëri shumë situata në jetën tuaj.

Marsi do të vendosë theksin në identitetin tuaj, në egon tuaj dhe më veçanërisht në nevojat tuaja. Do të jeni më të vendosur për të marrë atë që meritoni, edhe nëse kjo do të thotë të dilni nga zona juaj e rehatisë dhe të hiqni disa zakone të rrënjosura.

Me Uranin në Diell, për më tepër, ka nevoja të reja që po shfaqen në jetën tuaj, ose që në shumë raste kanë filluar të “shtypin” nga brenda. E para është të stabilizoni veten në një pozicion profesional që përputhet me nevojat tuaja, jo vetëm financiare, por edhe emocionale. Nëse nuk ndiheni të vlerësuar sa duhet ose nëse kushtet e punës nuk ju kënaqin më, nuk përjashtohet që këtë muaj të vendosni të shikoni përreth, ose të përqafoni drejtime të reja.

Në fund të muajit, lidhja mes Marsit dhe Uranit do të jetë vërtet shpërthyese dhe do t'ju shtyjë të bëni zgjedhje të rëndësishme në terren. Ky kalim mund të rezultojë të jetë çlirues dhe t'ju lejojë të shprehni anën tuaj më autentike, të lirë, krijuese, si dhe të përjetoni veten në diçka që nuk e keni bërë kurrë më parë.

Ndryshimi do të jetë kryefjala juaj, mantra juaj, formula juaj e shenjtë, kali juaj i punës. Dhe meqenëse asgjë nuk ndodh rastësisht, nëse mendoni për këtë, do të kuptoni se ky kalim vjen në një moment të jetës tuaj kur ju vetë ndjeni për herë të parë thellë brenda vetes se ka ardhur vërtet koha për një ndryshim. Qoftë për punë apo për jetën private, bëhuni gati: ndryshimet janë afër!

Dhe në dashuri ? Me Uranin, siç e keni kuptuar gjithçka është e mundur: bashkëjetesa, por edhe ndarjet, do të jenë manifestimet e mundshme të tranzitit. Në çfarëdo faze që jeni aktualisht në një nivel sentimental, duhet pritur një pikë kthese: nëse nuk keni lidhje, mund ta gjeni veten duke u përballur me një histori të re dashurie; Nëse, nga ana tjetër, jetoni një marrëdhënie të mirë-krijuar dhe të lidhur ngushtë si çift, mund të vendosni pa probleme të martoheni, të jetoni së bashku, të ndryshoni shtëpi ose qytet ose të keni një fëmijë.

Megjithatë, nëse marrëdhënia është e lodhur, Urani mund të japë shtytjen e duhur për ta ringjallur atë ose, nëse kjo nuk është e mundur, për ta mbyllur atë. Nën këtë qiell të ri është shumë e rëndësishme të mos udhëtoni në shtigje "të sigurta", të marrëdhënieve në dukje të qëndrueshme, por shumë të mërzitshme. Gjithçka padyshim varet nga situata personale në të cilën ndodhet secili prej jush.

HOROSKOPI i BINJAKËVE  korrik 2022

Kohë e lumtur për shumë Binjakë, të cilët falë mbështetjes së Jupiterit dhe Marsit tek Dashi janë në shënjestër të mundësive dhe këndvështrimeve të ndryshme stimuluese. Megjithatë, me Saturnin retrogradë në shtëpinë e nëntë, është e mundur që studimet dhe udhëtimet kulturore ose pune të jenë veçanërisht të vështira: por mund të jetë pikërisht një nga këto përvoja që shënon një ndryshim të vërtetë në filozofinë tuaj të jetës, në mënyrën tuaj të perceptimit të botës.

Saturni është planeti i mençurisë, pjekurisë dhe sfidave, ka gjithmonë diçka për të mësuar prej tij. Sfida të cilës planeti po i nënshtron shumë Binjakëve mund të jetë nevoja për të zhvilluar një mënyrë më praktike dhe konkrete të të menduarit. Nuk ka dyshim se shenja e Binjakëve shquhet për përshtatshmërinë e saj të madhe, inteligjencën e shpejtë dhe brilante, por ngjarjet e jetës shpesh përballen me pak vëmendje, pa i kuptuar mësimet e saj.

Saturni, nga ana tjetër, do t'ju ndihmojë të kuptoni rëndësinë e gabimeve, duke ju bërë më të vëmendshëm ndaj të tjerëve, në mënyrë që të mësoni prej tyre. Në shumë raste do të ketë të bëjë me rishikimin ose konsolidimin e disa prej idealeve tuaja, kuadrin moral mbi të cilin ndërtoni marrëdhëniet tuaja personale ose profesionale, karrierën dhe jetën në përgjithësi. Ky ndryshim (i cili fillon fillimisht nga brenda), do të ketë një ndikim të madh në mënyrën se si e drejtoni jetën tuaj, dhe gjithashtu do të ketë një ndikim të rëndësishëm në frontin profesional dhe material.

Dhe duke folur për paratë, korriku, për shumë prej jush, mund të jetë paksa një sfidë kur bëhet fjalë për të gjitha gjërat me menaxhimin financiar dhe të burimeve. Me ardhjen e Mërkurit në Gaforre , që nga dita e 5-të, në fakt mund të bëni disa konsiderata materiale: " A paguhem në mënyrë adekuate për punën time?" "Sa qëndrueshme është gjendja ime financiare?".

Për të theksuar gjithçka do të jetë edhe Hëna e Plotë në Bricjap në ditën e 14-të, e cila do t'ju lejojë të përfundoni një çështje financiare: të nënshkruani një kontratë ose të paguani një kredi. Me datë 5-së Marsi hyn tek Demi, duke u pozicionuar në  shtëpinë e dymbëdhjetë që nuk është shumë e pëlqyeshme për të. Gjatë kësaj faze do të duhet të jeni të kujdesshëm që të mos përballeni me situata të ndryshme në mënyrë të papërshtatshme. Sepse arketipi në këtë pozicion ruan shpirtin e tij luftarak, por tenton ta kthejë atë në drejtim të gabuar, për shembull drejt një kauze të humbur.

Prandaj, pjesa e dytë e muajit duket më e përshtatshme për introspeksion , e dobishme për të bërë një hulumtim më të thellë të prioriteteve tuaja dhe për të kuptuar nëse ka ende besime kufizuese, të rrënjosura në pavetëdijen, që mund t'ju kufizojnë.

HOROSKOPI për GAFORREN  KORRIK 2022

Korriku është një qiell i bukur, dhe kjo është për shumë arsye. E para është që më në fund të lini pas armiqësinë e Marsit , një planet që nga 24 maji e në vazhdim ju ka bërë të përballeni me një sërë dyshimesh, pengesash, pasigurish, ngjarjesh të papritura etj. Nuk duhet të ketë qenë e lehtë të ruash një qëndrim të qetë ndaj situatave, veçanërisht nëse ishte një partner xheloz dhe prekës, ose një shef pretendues dhe pak agresiv.

Tani kjo fazë (padyshim jo shumë emocionuese!) mbyllet dhe përfundon pikërisht me 5 korrik, kur Marsi kalon në shenjën qetësuese dhe konkrete të Demit. Ky është një tranzit vërtet pozitiv për shenjën tuaj, e cila deri më 20 gusht do të mund të kalojë një periudhë më të qetë dhe konstruktive. Do të keni një dëshirë të madhe për të bërë, për t'u përfshirë, për të mësuar gjëra të reja.

Kini parasysh që në udhëtimin e tij Marsi do të bashkohet me Uranin (planeti revolucionar ) duke krijuar shumë lëvizje në jetën tuaj të marrëdhënies. Shikoni me kujdes se çfarë ndodh në fund të muajit, sepse në disa raste mund të keni diçka ose dëshmitar të një ngjarje me një pamje të parëndësishme që, përkundrazi, do t'i hapë rrugën një sërë ngjarjesh zinxhir.

Muaji korrik mund t'ju japë shumë, edhe në punë, me kusht që të bëni një hap përpara, të lëvizni ujërat dhe të krijoni mundësitë dhe qëllimet që dëshironi të arrini vetë. Në shumë raste bëhet fjalë edhe për të kuptuar se në cilat bashkëpunime apo projekte mund të mbështeteni vërtet dhe cilat kanë mundësi konkrete për evolucion. Është e kotë të qëndrosh i pezulluar dhe i zhytur në situata që nuk të çojnë askund. Me Jupiterin të vendosur në shtëpinë tuaj të 10-të (statusi, karriera), ka ardhur koha të sfidoni veten me qëllime të reja dhe perspektiva më të gjëra.

Megjithatë, zgjidhni ato me kujdes dhe zgjidhni atë që është më e mira për ju, sepse në fund të muajit Jupiteri fillon lëvizjen e tij vjetore retrograde dhe mund t'ju bëjë pak më të pasigurt se çfarë të bëni. Planetët këtë muaj vënë theksin edhe në jetën private dhe ndjenjat: Hëna e plotë me datë 14-të, për shembull, mund të krijojë pak tension me një person me të cilin lidheni shpesh, ndoshta sepse nuk do të arrini dot një marrëveshje. mbi bazën e së cilës do të ndërtoni marrëdhënien tuaj. Përfitoni nga ky moment për të folur për atë që ndjeni dhe çfarë ndjeni.

Me Merkurin në shenjë deri në ditën e 19-të, do ta keni më të lehtë të empatizoni njëri-tjetrin, por bëni kujdes të mos shikoni gjithçka nga këndvështrimi juaj, pasi Mërkuri mund t'ju bëjë më pak objektivë. Në momentin që Mërkuri braktis shenjën tuaj, Afërdita kalon në Gaforre (dita 20), një mbështetje astrale shumë e respektuar: mund të mbështeteni në ndjenjat e dashurisë dhe miqësisë që do të mund t'i shprehni në maksimum, për më tepër do të shijoni një bukuri të veçantë. që me siguri nuk do të kalojë pa u vënë re!

Post a Comment

Previous Post Next Post