Horoskopi Mujor Qershor 2022 - Dashi, Demi, Binjaket, Gaforrja

Horoskopi i DASHIT për Qershor 2022

Shumë e shumë lajme ju presin në këtë qiell qershori, i cili ju sheh të përballeni me shumë situata për të menaxhuar, si ato profesionale ashtu edhe ato sentimentale. Nga shenja e Dashit, Marsi dhe Jupiteri ju rrisin guximin dhe shpirtin e iniciativës. Do të tundoheni ta shtyni veten përtej kufijve tuaj, të përjetoni eksitimin e gjërave të reja (qoftë edhe nga pikëpamja erotike!). Për shumë Dash, veçanërisht ata në dekadën e parë, konteksti astrologjik është veçanërisht i dobishëm për t'u larguar nga marrëdhëniet jofunksionale dhe për të filluar marrëdhënie të reja..Por kini kujdes që të mos mbivlerësoni mundësitë tuaja, sepse Dashi ka prirje të fillojë në të katërtin dhe shpesh me pak naivitet. Një aspekt i karakterit që duhet marrë në konsideratë, për të mos e gjetur veten duke u përballur me situata të ndërlikuara. Marsi në fund të muajit do të përplaset me Plutonin, një tranzit që paraqet disa gracka të vogla, është një përplasje mes dy forcave të vullnetit, një luftë e vërtetë për pushtet që mund të jetë rraskapitëse. Nëse ka konfrontime/përplasje përpiquni të përmbani reagimet tuaja dhe të moderoni tonet, sepse Marsi mund t'ju bëjë më agresivë. Por, të shkelësh këmbët dhe të përdorësh agresionin si një armë mbrojtëse, nuk do të jetë një veprim fitues. 

Siç mund ta shihni, kjo është një periudhë shumë intensive, të cilën mund ta menaxhoni më mirë vetëm nëse veproni me pak kujdes. Me kalimin e Jupiterit në Diell, deri në fund të tetorit dhe më pas përsëri në dhjetor është evidente se situatat e reja që do të krijohen në këtë periudhë do të kenë rëndësinë e tyre. Por përpiquni të mos vendosni shumë benzinë në zjarr dhe matuni vetëm me atë që mund të bëni. Është e rëndësishme që energjitë tuaja të kanalizohen drejt dhe pozitivisht në realizimin e potencialit tuaj të vërtetë dhe jo drejt diçkaje që, sado emocionuese të duket në fillim, nuk është në përputhje me nevojat tuaja më të vërteta. Pra, nëse doni të merrni rezultate të mira, do t'ju duhet gjithmonë të lëvizni në terrenin që është më i pëlqyeshëm për ju, drejt objektivave specifike., duke qëndruar gjithmonë konsistent me veten. Këshillë: mos u ndikoni negativisht në zgjedhjet tuaja nga ata që përpiqen të tërheqin ujin në mullirin e tyre dhe nuk kanë vërtet të mirën tuaj në zemër. Mos u nxitoni, por mos hezitoni për atë që mendoni se është e duhura për ju.

Horoskopi DEMIT Qershor 2022

Çfarë po gatuan Demi në tenxhere? Duket se për shumë prej jush maji ka qenë një muaj reflektimesh të thella, që mund të kenë të bëjnë si në sferën ekonomike ashtu edhe në punë, por edhe në jetën tuaj private. Disa Dem mund të kenë menduar të rikontaktojnë me një ish ose dikë që ka lënë shenjën e tyre, ose mund të kenë përjetuar një moment shumë intensiv në nivel emocional. Eklipsi hënor i 16 majit sigurisht që nuk ka kaluar pa u vënë re! Kthesa dhe kthesa, ndërgjegjësim i rëndësishëm, kriza të vogla apo të mëdha që mund të kenë goditur jetën në çift, janë disa nga situatat me të cilat janë dashur të përballen shumë Dem. Mesazhi është i qartë: Çdo gjë me të cilën nuk jeni më i lidhur emocionalisht nuk mund të frenohet më. Prandaj, goditje të vogla ose të mëdha, të cilat nuk duhen konsideruar negative. Ndryshimi shmang stagnimin, hap rrugën për ripërtëritje, si materiale ashtu edhe psikologjike. Kalimi i Jupiterit në shtëpinë tuaj të 12-të, nuk duhet nënvlerësuar pasi mund t'ju ndihmojë të gjeni një mënyrë për t'u rilidhur emocionalisht me partnerin ose për të falur dhe për të hequr qafe problemet e së kaluarës. Por ka edhe një mundësi tjetër: ajo e përjetimit të pasioneve të fshehta apo lidhjeve të fshehura, qofshit beqarë apo të fejuar/martuar. Shumë Dem, mund të ndjejnë nevojën për të shpëtuar nga modelet e zakonshme ose për të kërkuar forma të reja lirie dhe emocioni, veçanërisht afër ditëve 10 dhe 12 qershor. Kujdes se çfarë ndodh në këto ditë , sepse surprizat janë prapa. qoshes! Për ju beqarët. 

Për sa i përket sferës profesionale, qershori është më relaksues se muaji maj, veçanërisht për gjithçka që ka të bëjë me sferën financiare.. Demat që mendojnë prej disa kohësh për të bërë disa ndryshime në aktivitetin e tyre profesional këtë muaj mund t'u jepen disa mundësi interesante. Për shembull, ka nga ata që mund ta drejtojnë vëmendjen e tyre drejt burimeve të ndryshme të të ardhurave sesa në të kaluarën ose të lëvizin drejt një drejtimi të ri profesional. Por ka edhe nga ata që mund t'i përkushtohen riorganizimit të buxhetit, shlyerjes së borxheve në pritje apo përfitimit të një bonusi. Qëllimi është të mësoni se si t'i menaxhoni burimet tuaja personale në mënyrë më efektive në mënyrë që t'i jepni fund disa zakoneve që me kalimin e kohës janë rezultuar të pakënaqur nga pikëpamja financiare.

$ads={1}

Horoskopi i BINJAKËVE Qershor 2022

Qershori është një muaj i lëvizjeve të mëdha. Tranziti i Jupiterit, i cili filloi muajin e kaluar, po ndihmon shumë të lindur të shenjës të rinisin parametrat e tyre të jetës , duke i lejuar vetes të bëjnë më shumë, të bëjnë më mirë, të zgjerojnë rrethin e tyre të biznesit, t'i përkushtohen aktiviteteve të reja. Për t'iu bashkuar Jupiterit, muajin e kaluar, ishte edhe Marsi, i cili ende në javën e parë të qershorit do të jetë në kontakt të ngushtë me planetin e bollëkut dhe fatit. Ky kalim i dyfishtë ndodh në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë, zona e horoskopit e lidhur me shpresat, ëndrrat, projektet dhe miqësitë. Gjatë kësaj kohe, mund të ndjeni një dëshirë të fortë për t'u zgjeruar, rriteni, zgjeroni gamën tuaj të veprimit, por gjithashtu dhe mbi të gjitha për të përqendruar energjitë tuaja vetëm në projekte dhe aktivitete që ju bëjnë të ndiheni vërtet të kënaqur. Mërkuri, që nga dita e 14-të në shenjën tuaj do të jetë i çmuar për ju për të menaxhuar më mirë punën apo angazhimet tuaja, por edhe për të komunikuar në mënyrë më efektive. Planeti në udhëtimin e tij do të bëjë një sekstil me Jupiterin, një aspekt që do t'ju ndihmojë të përdorni saktë fjalët dhe qëndrimet. për të përfunduar biznes dhe për të zgjidhur situata të llojeve të ndryshme. Një kombinim i jashtëzakonshëm, i cili do të jetë Asi juaj në dorë për gjitha llojet e rrethanave. Për disa mund të përfaqësojë edhe nënshkrimin e një kontrate, diçka që bëhet zyrtare. Takimet e biznesit, negociatat dhe projektet që nisën muajin e kaluar, këtë muaj mund të arrijnë dhe të hapin rrugën për forma të reja dhe produktive bashkëpunimi.

Sa i përket dashurisë , është e qartë se ky muaj i ri është shumë i rëndësishëm për ndjenjat dhe ju ofron mundësinë të takoni shpirtin tuaj binjak! Kjo është arsyeja pse është e rëndësishm të lëvizni, të dilni, të frekuentoni ambiente të reja. Pa harruar tribunë e Saturnit, e cili padyshim favorizon të gjithë ata që duan t'i japin perspektivë lidhjes. Çiftet në krizë, nëse kanë një bazë të mirë, mund ta rikuperojnë lidhjen. E fortë është dëshira për të ndryshuar, për të hapur perspektiva të tjera në jetën tuaj dhe për t'u rikthyer në lojë edhe në frontin emocional. Beqarët do kenë ditë të veçanta përpara, plot hapje dhe lajme të mira, për t'u jetuar intensivisht dhe për t'u shijuar plotësisht. Nëse keni dëshira të fshehura, nxirrni ato dhe  lëreni fatin të përmbushë atë që keni ëndërruar. Një periudhë e artë ju pret i dashur mik i Binjakëve , për këtë duhet të lini mënjanë dyshimet dhe hezitimet: është koha të guxoni dhe të fluturoni lart!

Horoskopi i GAFORRES Qershor 2022

Qershori merr një aspekt të dyfishtë për miqtë e shenjës së Gaforres. Nëse nga njëra anë sjell reflektime dhe agjitacion , nga ana tjetër ju fton të bëni zgjedhje të qëndrueshme në nivel profesional. Përveç problemeve të shkaktuara nga kriza dhe konkurrenca , në fakt do të ndiheni të pakënaqur dhe të etur për ndryshim. Në fakt, ju shikoni përreth dhe vini re se shumë janë më të suksesshëm dhe ju shqetësojnë. Për më tepër, Marsi dhe Jupiteri ju shtyjnë drejt veprimeve të papritura. Jini të kujdesshëm dhe mos bëni asnjë lëvizje të nxituar . Mundohuni të përtypni zemërimin tuaj dhe të mos bëni gabime për të cilat mund të pendoheni.
Kushtojini vëmendje menaxhimit të buxhetit ekonomik. Jupiteri është duke lëvizur kundër jush dhe ju mund të humbni kontrollin mbi ekonominë e shtëpisë dhe të familjes. Marrëdhëniet me të tjerët janë gjithashtu nervoze dhe të shqetësuara. Vetëm nga data 21 qershor, falë hyrjes së Diellit në shenjën tuaj, situata do të përmirësohet. Mundohuni të besoni dhe besoni veten tek familja juaj e cila do të jetë në gjendje t’ju japë rehatinë e duhur.

Në dashuri ka ende një ajër krize. Keqkuptimet e fundit, sidomos në lidhjet afatgjata, duket se nuk janë zbardhur plotësisht. Problemet personale dhe ato të punës, në fakt, do të bien edhe në marrëdhëniet në çift. Kjo do t’ju sjellë dyshime dhe sigurisht pakënaqësi . Kushtojini vëmendje të veçantë ditëve 9, 10 dhe 22 qershor. Ata mund të zbulojnë mistere ose dyshime të pa kuptuara ende. Nuk duhet të dekurajoheni dhe mbi të gjitha të përpiqeni të jeni të hapur ndaj dialogut. Kjo periudhë është shumë e ngarkuar dhe shpesh do të ndiheni të lodhur . Nëse partneri juaj nuk është i përgatitur për t’ju ngushëlluar, në vend që të reagoni, përpiquni edhe ju të qetësoni grindjet. Sipas horoskopi.vip në qershor mund të ndjeni nevojën për të hedhur gjithçka. Instinktet tuaja shpesh mbizotërojnë mbi arsyen. Mbani qetësinë. Ju e dini mirë se inati mund të kthehet në një armik të madh. Jini të sigurt dhe mbi të gjitha përpiquni të largoni partnerin nga problemet tuaja. Në korrik do të ketë hyrjen e Venusit për të sjellë qetësi në zemrën tuaj . Beqarët do tregohen më të hapur ndaj njohjeve të reja. Por kjo nuk do të thotë se ata do të jenë të gatshëm të angazhohen për një marrëdhënie të qëndrueshme.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post